weigerd zou hebben voor eene voorbijgaande processie den hoed af te nemen. Men verzekert thans, dat dit berigt onwaar is. Een arbeider aan den steenhoven te Haaften ving dezer dagen bij het scheppen van een emmer water uit de riviereen zalm van circa 10 oude ponden, met de hand. Men schrijft uit Arnhem, dat in die stad en om streken onderscheidene personen, na het gebruik van garnalenop eene ernstige wijze ongesteld zijn gewor den. Yoor een vierjarige os, van drentsch ras, bedong dhr. v. d Vlies dezer dagen f 225, De sehotlandsche berigten luiden zeer gunstig omtrent den staat der veldgewassendewijl ook in de aardappelen niet het minste spoor van ziekte bespeurd wordt. (lok in Ierland is de graanoogst alles belo vend, doch op verschillende plaatsen omtrent de aard appelen niet zoo voordeelig. Bij den menigvuldigen regendie er gedurende den hooi-oogst gevallen isheeft men meer dan ge woonlijk het gevaar te duchten van broeijend hooi terwijl slecht gewonnen en voor veevoeder min deugd zaam hooi, waarschijnlijk zeer algemeen zal voorkomen. Thans is het dus meer dan gewoonlijk raadzaam om zoo mogelijkdie twee kwaden te bestrijden door het vermengen van het hooi met zout. Het broeijen moge alzoo welligt minder zeker afgeweerd worden, zonder den minsten twijfel verandert daardoor hooi, dat geheel door het vee geweigerd zoude wordenin een voeder hetgeen dit met graagte nuttigt. Men weet dat ten dien einde twee ponden zout op elke honderd ponden hooi voldoende zijn, en dus eene uitgaaf van omstreeks dertig centen voor elke honderd Ned. ponden hooi. Het zout wordt tusschen de lagen hooi, bij het opeenpakken in de bergplaatsen, gestrooid, en door het vocht dat het hooi bevat, smeltende, ver spreidt zich het zout gelijkelijk door de geheele hoe veelheid. landbCt.) In de Nieuwe bij dragen ter bevordering van het onderwijs en de opvoeding van Julij 1855, in het officiè'ele gedeelte, komt eene oproeping voor van sollicitanten naar den vacanten post van onderwijzer te Deest, gemeente Drutenprovincie Gelderlandonder het genot eener vrije woningeen gemeentelijk traktement van f 45 zegge vijf-en-veertig gulden en schoolgelden, welke in 1854 f 25, zegge vijf-en-twintig gulden, hebben bedra gen. En voor dien post vraagt men onderwijzers van den derden rangArt. S van de wet van den 3den April 1806 is vergeten hier toe te passen gedurende bijna eene halve eeuw! Het zal ons bevreemden, ol er zich ook sollicitanten zullen opdoen, en of er ook een ver gelijkend examen zal kunnen gehouden worden. In de nabijheid van Meppelop het dorp Kol derveen heeft dezer dagen de predikant, een groot be minnaar der jagt, zich op de eendenjagt begeven, waartoe hij zekere 17 h 18jarigen jongeling tot hulp had me degenomen liet ongeluk wildedat de predikant een' eendvogel willende schieten, dien jongeling met een ge weerschot in den onderbuik trof, tengevolge waarvan de jongeling reeds in daarop den volgenden voornacht is overleden. Onmiddelijk aangewende geneeskundige hulp vermogten niets, dewijl de hagel tot in de ingewanden schijnt doorgedrongen te zijn. Men berigt uit Leijden. Dezer dagen ontsnapten, terwijl zij bezig waren aan eenig werk buiten het ge bouw een viertal gevangenen uit de militaire straf gevangenis buiten de Rhijnsburgsche poort. De portier aan het buitenste hek, werd hen het eerst gewaar en gaf daarvan rapport aan de wachtzoodaf de vlugtelingen onmiddelijk door een korporaal en eenige manschappen van de grenadiers werden achtervolgd, er werd onmiddelijk vuur gegeven en bijna was de kor poraal het slachtoffer van zijnen ijver. Kort daarop waren de vlugtelingen gevat. In de sociëteit Amicitia aldaar was eenigen twist ontslaan en het gevolg daarvan dat een 1ste luitenant der rijdende artillerie een kapitein der schutterij met zijn' karwats een slag in het aangezigt gaf. lie be- leedigde heeft eene klagt tegen zijne partij ingesteld en naar het ministerie van oorlog opgezonden. Te Sliijeii is een landbouwer door zijnen knecht na eene hevige woordenwisseling, over het al of niet goed mennen van een hooiwagen, door, een messteek in den buik zoodanig gewonddat de dood onder ver schrikkelijke foltering is gevolgd. Na zich eenigen tijd te hebben schuil gehouden is de 25jarrge jongeling, in boorling dier gemeente, door de politie opgespoord en ge boeid binnen gebragt; aan vijf kinderen (reeds vroeger moederloos) ontnam hij in onbesuisde drift een zorgen den vader en maakte ook zichzelven diep ongelukkig. per. Alleen de groenten zijn redelijk van prijs, maar vleeschmeel of brood, aardappels en eijeren zijn nog duur. De aankomst van landverhuizers in de haven van New-Yorkgedurende de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg 69,476, tegen 134,751 in het verleden jaar. Van de landverhuizers waren in dit jaar 26,824 Duitschers en 22,801 Ieren. New-York geeft 140 engelsche bladen uit met eene jaarlijksche verspreiding van 72,000,000 exempla ren Boston 112 bladen, met 54,000,000 exemplaren; en Philadelphia 51 bladen met 48,000,000 exemplaren. De engelsche Bulls te New-York hebben ge wed dat de Asia de tijding zou mede brengen, dat de geallieerden in het bezit waren van den toren van Se vastopol. De amerikaansche Beeren hebben gewed dat, dit niet zoo zou zijn en gewonnen. Het spel wordt vernieuwd voor de aankomst van elke stoombooten de Yankees steken tot nog toe de voordeelen in den zak. RUSLAND TUR.il JE. Particuliere brieven uit de Krirn gewagen steeds van de geduchte wijze, waarop Sebastopol binnen de buiten werken versterkt wordt. Dit neemt echter niet weg, dat in het geallieerde leger de stellige meerling geves tigd is, dat Sebastopol verloren is, indien de belegeraars er in slagen om een duizendtal soldaten, hetzij in het Redanhetzij in den M alakofl'-torente werpen. Een in het kamp der geallieerden aangekomen deserteur heeft de tijding aangebragt, dat de russen een aanval op Bal- laklava beraamden en dat zij zelfs de noodige hulp bruggen met zich medevoerden om de '1 chernaia over te trekken. De piemontezen deden daarop eene groote verkenning, doch vonden nergens eenig spoor van den vijand. De deserteur werd dien ten gevolge naar de vesting terug gejaagd. De engelscheu moeten overigens zeer tevreden zijn over hunnen nieuwen bevelhebbber hij ontwikkelt althans groote bedrijvigheid en gaat alles met eigen oogen na. Prins Gortsc/iaJtoff' me\At van den 2den des avonds, dat er niets belangrijks voor Sebastopol was voorgevallen en dat het hevige vuur der russen de werkzaamheden der belegeraars belemmerde. De belegeraars zeiven zijn evenwel verre van dit te erkennen. In tegendeel wordt uit het legerkamp der geallieerden berigt, dat alle toe bereidselen reeds waren gemaakt en dat de benaderings- werken niet nader konden worden voortgezetdewijl men gevaar liep anders op de russische werken te zullen stooten. Elk oogenblik werd dan ook het bevel tot den aanval verwacht. Aan de Augsburger Veitung wordt uit het kamp voor Sebastopol geschreven: «Het schijnt dat de Zou- aven niet alleen de vlugste en de roekeloosste strijders zijn gedurende het gevecht, maar dat zij ook de meest praktische lieden zijn voornamelijk in de kunst van berooven der op het slagveld overgebleven dooden. Ik heb met eigeu oogen eene collectie van de meest ver schillende voorwerpen gezien door een' onderofficier der zouaven op deze wijze bijeen verzameld, die hij in zijn ransel met zich voerde. Onder deze voorwerpen bevonden zich 18 gouden en zilveren horologiën, 65 gouden ringen, 2 paar zilveren lepels en vorken, 12 paar officiers-epau letten, 21 russische imperialen, 416 papieren roebels, 4 paar zilveren sporeneenige dozijnen beeldtenissen van de H. maagd in goud en in zilver, die de russen gewoonlijk op de borst dragen, gouden en zilveren offi ciers-galonnen enz. Toen iemand dien onderofficier deed opmerken, dat eene enkele russische kogel zeer gemak kelijk het spreekwoord'. zoo gewonnen, zoo geronnen kon bevestigen, antwoorde hij al Iagchende. //Bah, mijn erfgenaam zal over mij tevreden zijn. Volgens de Toulonnais zullen de soldaten die de stormkolonnes voor Sebastopol zullen uitmaken, voor zien worden van kurassenwelke in geenendeele de ligchaamsbswegingen belemmeren. DUITSCIILAN D. Tn het koningrijk Polen wordt de nieuwe ligting (zijnde de vijfde sedert twee jaren) ijverig voortgezet. De lengtemaat der rekruten is verminderd uitzonde ringen en vrijstellingen komen uiterst zeldzaam voor. Onder de bevolking heerscht eene treurige stemming. Uit Dantzig meldt men van 10 Augustus De Jupiter, die Naiven op den middag van den 7 verla- j ten heeftis hier met tijdingen van de Oostzee-vloot aangekomen. Het gros der vloot vereenigde zich bij Sweaborg en men zeide, dat die vesting den volgenden dag zoude worden gebombardeerd. BHTiaL NOORD-AMERIKA. De jongste berigten uit Neiv-York luiden zeer gun stig omtrent den graanoogst in de Vereenigde Staten. Een van de voornaamste Ncw-Yorksche dagbladendc Herald, begroot de opbrengst van den tarwe-oogsi op 168'/a millioen schepel, dat is ruim een derde meer dan een gemiddeld gewas. In weerwil nu dat de berigten uit de onderscheidene streken uitnemend gunstig luiden, worden tot dusverre de voornaamste levensmiddelen volstrekt niet goedkoo- ENGELAN D. Londen. De koning der Nederlanden heeft 100 pd. st bij gedragen in de geopende inschrijving met het doel om aan de eitgenainen van lord liaglan eene heerlijk heid ten geschenke te geven. PRANKRTJK. Parijs, 6 Augustus. De beroemde schilder Horace Vernel kwam dezer dagen in eene diligence van den spoortrein van Versailles herwaarts. In denzelfden wagen waren twee jeugdige en schoone dames gezeten, die den schilder zeer naauwlettend gadesloegen en elkander toe fluisterende hare opmerkingen mededeelden nopens de kleeding, den baard en het gelaat des schilders. Zulks hinderde den heer Vernet en hij besloot een anderen loop aan de gedachten zijner beide reisgenooten te geven; in den tunnel van Saint-Cloud gekomen, drukte hij van de duisternis gebruik makendeeenige warme kussen op zijne eigene hand. Toen men weder in het licht kwam zag de heer Vernet dat de beide dames zeer verlegen waren en elkander fluisterend afvroegenhoe zij zulks gedoogd haddendaar beide elkander voor de gekuste hielden. Deze onzekerheid duurde tot Parijs voort. Aan het stationsgebouw alhier gekomen, naderde de heer Vernel, toen men uit het rijtuig gestapt was, zijne beide reisgenooten met de hoed in de hand en zeide: //Ik ben u zoo erkentelijk dames, voor de goed heid welke gij jegens mij hebt betoond dat ik niet verlang te weten wie van u beide mij de eer heeft aan gedaan mij te omhelzen. - Men twijfelt thans niet meer aan de gezegende omstandigheden waarin de keizerin zich bevindt. Een van 's keizers kamerheeren is reeds naar Londen gezonden om namens Napoleondie tijding aan ko ningin Victoria mede te deelen. Ten gevolge van ha ren toestand zal de keizerin slechts enkele feesten, die ter eere der britsche Sou vereine zullen gevierd worden, bijwonen. GOESSCHK MAATSCHAPPIJ voor STOOM- en ZEILVAART. Augustus 1855. van Goes. Woensdag 15 'sinidd, 1230. Vrijdag 17 's iiiorg. 3. VAN ROTTRRDAM. Honderd. 16 'smorg. 9. Zaturdag 18 a 930. Maandag 20 a 330. Dingsdag 21 a 11. AGENTEN: te Goes, rle lieer W. de Fouwte Roltvrtlam, de heer C. g. Weldrager, te Dordrechtde lieer J. Roest, te Zierikzeede heer W. Abels. STOOMBOOT DE SCHELDE. uren van vertrek in de maand AUGUSTUS 1855. (Dagelijks uitgenomen des Zondags.) van VLISSINGEN naar BRESKËNS 'sinorgens 6t ure en 'savonds 6 ure. Terug: 'sinorgens ure en 'savonds 6} ure van VLISSINGEN naar NEUZEN voormidd. 9 ure. Terug van Neuzen 's namiddags 1 ure. vau NEUZEN naar HOEDERËNSKERKË voormidd. 11 ure. Terug van Iloedekensk. 's midtl. 12 ure. van VLISSINGEN naar BRESKËNS 's namidd. 4 ure. Terug van llreskens 's namidd. 1ure. ■KhA" Te Vlissingen in de Rammekenspoort is een hord het welk aanduidt het vertrek uit de Wester- of Marinehaven. 227ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven 1 4de lijst. No. 5232 en 5049ieder f 1000 Na eene kortstondige doch hevige ziekte overleed heden tot onze. bittere droefheidons veelge liefd eenig kindje HENDRIK KAREL JAN, in den ouderdom van bijna 3 jaren. H. K. DOMINICUS van den BUSSCHE, G. M. DOMINICUS van den BUSSCHE, Goes, II Aug. 1855. de Jongh. Zij die genegen zijn hunne MEEDE te laten bereiden in de Meestoof den Berg, te Kloetinge(teelt 1855) vervoegen zich, tot het bekomen van mformatien en het doen van aan gifte bij den onaergeteekende. Kioe-itnge, den 6 Augustus 1855. De Burgemeester van Kloetinge, J. TRIMPE. Benoodigd in den Leendert- Abraham-Poldergemeente Cats VRACHTRIJDERS met 4 h, 5 span Paarden tot het BEPLOE GEN en SLEGTEN van dien polderinforraatien naar de voor waarden zijn te verkrijgen bij den Opzigter C. van der MAAS in de directie-keet des polders aldaar. De pillen van HOI. LOW A Y zijn een uitmuntend middel voor alle ongesteldhedender vrouwelijke kun ne. Deze! ven wor den bijzonder aan bevolen aan de be volking der Neder landen aangaande derzelver buitengewone uitwerking bij ongesteldheden der vrouwen, zoowel in den jeugdigen leef tijd van vijftien of zt^ïen jaren, nis in dien van veertig lot vijftig en bet is oifcJretvvistbaar bewezen dat door tiit middel die gevaarlijke tijdvakken van bet leven, ongehinderd voor bijgaan, zonder dat bet geslel in bet minste gescbokL wordt. Door bet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0.80f 1,85,' f3.00. I 0,75I 13.85, f 20^50. Potjes zalf ;i f 0.80, f l,85f 3,00 f 7,05 f 13,50, f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen, bij .1. \V. Verbeek Vrolijk, te Axel. .1. f\ Verlinden, te Ber- gen-op Zoom. Den beer .1. Straatman hoofd-depöthouder te 's Bosch alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissementen. te goes bij f. kleeuwens en zoon.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2