I J. DP BOM 8,0 TE GOES, PAPIEREN SNIPPERS. STOOM- ZEILVAART. Mei is het lijk van den gouverneurmet n rang verschuldigde eerbewijzen ter aarde besteld. De staat zegt de Javasche Courant verliest in den kolonel van der Hart een uitstekend dienaarhet leger een zijner braafste officieren. De koningen van Goa en Tello zijn onverwijld naar Ma kasser gekomen, om den tijdelijk met het bestuur be lasten adsistent-resident eu magistraat hunne deelneming te betuigen in deze droevige gebeurtenis. NOORD-AMERIKA. Een rijk inwoner van New-York, Peter Cooper, heeft eene ihrigting in het leven geroependie aan weten schappen en kunsten is toegewijd. Hij is van arme af komst en heeft aan zijne vlijt en zijnen ondernemings geest zijn groot vermogen te danken, dat men op meer dan vijf millioen dollars berekent. In zijn vorstelijk ingerigt salon zittende, verhaalt hij, hoe hij zich nog den tijd herinnert, dat New-York (omtrent 50 jaren geleden) naauwelijks 50,000 inwoners telde en hijals een arme jongen, achter een voerwerk ging, dat de stra ten zindelijk moest houden. Hij hield zich later met ijzerhandel en ijzerfabrikatie op en werd schatrijk. Naar mate zijne zaken zich uitbreidden, gevoelde hij het ge brekkige van zijn weten, het gemis van eene goede op voeding en het nadeeldat hij daardoor leed. Dit gaf hem het eerst de gedachte in hoe nuttig en voordeelig het vestigen eener inrigting zijn moest, die aan arme, onbemiddelde, van vrienden vërstokene jongelieden van alle natiën en alle belijdenissen de mid delen aan de hand gaf, om hunne kundigheden te ver meerderen en zich in het vakdat zij tot hun beroep uitgekozen haddengrondig te vormen. Technische wetenschappen moesten in dit instituut vpornamelijk geleerd worden. Het gebouw door hem gesticht neemt eene ruimte in van acres, is zes verdiepingen hoog en kost 4-00,000 dollars. Twaalfhonderd studerenden kunnen er in opgenomen worden en voor vrouwelijke scholieren is een bijzondere vleugel als teekenschool en tot onderwijs in vrouwelijke handwerken ingerigt. Daar het geheele onderwijs om niet gegeven wordt, zoo werd, tot onderhoud van het gebouw en tot bestrijding der onkosten voor professoren en wetenschappelijke toestel len, het benedenste gedeelte der gebouwen tot verkoop magazijnen ingerigt, die aan de meestbiedenden verhuurd zullen worden, en waarvan de huur jaarlijks 30 h 40,000 dollars bedragen kan. Dit is tevens de jaarlijksche do tatie van het instituut. Eene leeszaal, die 4000 men- schen bevatten kan, bevindt zich insgelijks gelijkvloers. Eene commissie van negen directeuren bestuurt de huis houdelijke belangen. De New- York Ti ibune zegt, dat de overvloedigste tarweoogstdie immer in de Vereenigde Staten is ge wonnen reeds binnen is gehaald of zoo ver is gevor derd dat geene ziekte de opbrengst aanmerkelijk kan verminderen. RUSLAND r- TURKIJE. De jongste berigten van het tooneel des oorlogs deelen een uitval der russen mede, alsmede dat het vuur der laatstgenoemden de belegeraars in hunne werken belem mert. Deze berigten reeds betrekkelijk oud, doen te meer gelooven dat opzettelijk openbaar maken van ofifi- ciëele dépêches nagelaten wordtom de operatiën met den sluijer des geheims te bedekken. Men ziet eiken dag belangrijke tijdingen uit de Krim te geinoet. Eene deputatie van fransche onder officieren heeft den generaal Pélissier dringend verzocht, om tot de bestorming van Sebastopol bevel te geven waarop deze moet geantwoord hebben dat hij keizer Na poleon op zijn' naamdag met het berigt eener schitte rende overwinning hoopte te verrassen. DUITSCHLAND. In Duitschland is bij sommigen een kruistogt tegen de koepok-inënting in vollen gang. Eenige ge- neesheeren aan de overzijde van den Rijn beweren na melijk, dat de vaccinatie het menschelijk geslacht ver bastert 1 Men verzekertdat, van russische zijde bij de senaten van Hamburg en Bremen aangedrongen wordt op een krachtiger tegengaan der wervingen voor het engelsche vreemden legioen. ENGELAND. Londen. Het Maidstone Journal verhaalt van de oprigting eener vereeniging van zwemliefhebbers, die hun genoot schap met een groot dejeuner in het water hebben in gewijd. Er waren 79 leden tegenwoordig. Het dejeuner werd toegediend in groote houten schotels, die op het water dreven en die al zwemmende werden geledigd. FRANKRTJ K. Gisteren nacht werd te Vincesses, in tegenwoordig heid van den keizer, eene proef genomen met een' zoo- genaamden bomballon. De uitvinder van dit nieuwe werktuig zou het vraagstuk opgelost hebben om een' ballon naar believen te kunnen besturen. Deze ballon zal met bommen gevuld en door een' electrieken draad, op het oogenblik dat hij nedervalt, ontstoken worden. Men belooft zich het beste resultaat van deze nieuwe uitvinding. Bij de proefnemingendie te Yincennes gedaan worden, zal men den ballon slechts met raketten vullenom te groote vernieling en ook groote onge lukken te voorkomen in geval het niet geluktden ballon op de vooraf bestemde plaats te doen nedervallen. De twee erfgenamen van den onlangs overleden heer Salomon von Rotschilderven ieder de som van ruim zestig millioen francs. Toen de keizer en de keizerin door Bayonne reisden, lieten zij zich eenen soldaat voorstellen die voor Sebas topol zwaar gewond was geworden. De keizer drukte den krijgsman hartelijk de hand en de keizerin gaf hem in de andere eene rol goudstukken, ter waarde van 500 fr. Dat is, reide zij, voor u en uwe kameraden! Aan tafel nam zij de groot-officiers-ster van het legioen van eer van de borst van haar gemaalhechte die op den rok van generaal Poinsignon en gaf hem op die wijze het eerste berigt van de decoratie, die hem was toegedacht. Diefstal en moord, vereenigd met de cholera, ver meerderen dagelijks de ellende in Italië. Bologna en Ancona zijn in staa't "van beleg verklaard. Rome wordt niet ontzien. De roovers dringen zelfs door tot in het pausselijk verblijf De overheid is niet in staat om het kwaad te stuiten. Te Ancona zijn reeds 2500 personen aan de cholera bezweken. Te Bologna komen daags 100 gevallen voor, waarvan doodelijk. De fransche bezetting zalnaar men zegtvermin deren doch daarentegen de oostenrijksche met 40,000 man versterkt worden, om eene gevreesde omwenteling te bedwingen. BELGIE. BiujsseL Zekere (le Groot werd onlangs door het hof van as sises te Antwerpen wegens poging tot vergiftiging van zijne wettige vrouw ter dood veroordeeld en zijn beroep op cassatie van dat vonnis door het hof van cassatie verworpen Die vrouw, welke gelukkigerwijze het haar bedreigend gevaar ontkwam, heeft nu den 28 Julij eene poging aangewend welke haar hart eer aandoet. Zij wachtte namelijk den koning van Belgie aan den ingang van diens paleis af, viel hem te voet en smeekte genade voor haren misdadigen echtgenoot af. Met blijkbare aandoening hief Z. M. de vrouw op en zeide haar, dat zij hoop moest voeden. G-nikAïTMASiKT TE GOES. DINGSDAG 7 AUGUSTUS. Heden was het eerste koolzaad ter marktwaarvoor f 15,-— tot t 17,— naar deugd werd besteed, voor namelijk uit Belgie was daarnaar veel vraag. De gra nen daalden in prijsvoor puike tarwe werd f 14, h f 14,30 en dito rogge dooreen 10,— besteed; goede blaauwe erwten golden f 10.— en paardeboonen 8,75 5/9, Den vorigen dag was ook de Rot- terdamsche beurs lageren gold de Zeeuwsche tarwe naar qualiteit f 13,75 a/15,30; rogge f 9,25 a f 10,70; de erwten 9,a f 10,50. Witte brood Tarwen brood Tarwen kropbrood. BROODPRIJZEN naar da vroegere zetting. 37 et.1 24 20 Masteluin brood Rogge brood 17 ct. 14 n 227ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven le lste lijst. No. 14288, f 20,000. No. 9310, 4402 en 3715, ieder f 1000. 2de lijst No. 13189, 5000. No 9230, f 2500. No. 4520 en 10459, ieder 1250. No. 19990 en 18964, ieder f 1000. 3de lijst. No. 13188 2654, 1523, ieder 1000. ABlti MiïiiTllL JfJ De ondergeteekendevoornemens zijnde in het najaar eene niet onbelangrijke SBÖEIÜ," te houdenzoo kun nen daartoe irog groote of kleine partijen BOEKEN of LIEFHEBBERIJEN worden bijgevoegd, tót den 1 September aanstaande. Goes, L. de FOUW. 8 Augustus 1S35. I Wijngaardstraat wijk d no. J97 beveelt zich bij zijne geëerde stad- en landgenooten San tot het opkoopen van SCHEURPAPIER en ïn staat om de hoogste prijzen te bestedenverze kert hij tevens, dat alleen tot SNIPPERS het gekochtte wordt gebruikt en niet tot het plakken van zakken als anderzins, waardoor soms niet verlangde publiciteit a3ti een of ander zou gegeven worden. De zalf en pillen van HOLLOWAY geven verbazende uitkomsten in ge vallen van i'oos. De heer IV. Z.te Tilburg, was zeer onderhe vig aan roosen deze huidontste king had zich over zijn gehëele ligchaam verspreid, en niet tegenstaande hij menigvuldige geneesmiddelen had gebruikt vond hij geen haat. Eindelijk nam hij zijne loevlugt tot de zalf en pillen van IIOLLOVVAY, en het gevolg daarvan was, dat hij in weinig weken tijds geheel hersteld was. Dit geval heeft veel indruk verwekt. Door liet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a' f 0.80. f 1,85, f3.00. f6,75, f 13.85, f 20!50. Potjes zalf a f 0,80, f l,85f 3,(00 f 7,05 f 13,50, f 20.95. zijn op IVanco aanvragen a contant te hekoiiien, hij J. W. Verheek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlindën, te Ber- geii-op Zooih. Den heer J. Straatman Iioofd-depöthouder te 's Bosch alsmede te Londen Strant 244, HOLLOW AY'S éta blissementen. Het BESTUUR GOESSCHE MAATSCHAPPIJ voor maakt bekencl dat, bij gelegenheid van de ROTTER- DAMSCHE KERMIS, er tot veel verminderde prijzen kaarten zullen worden uitgegeventot vervoer van Reizigers naar ROTTERDAM HEEN EN WEDER. Deze kaarten zullen geldig zijn tusschen WOENSDAG ]5 en ZATERDAG 18 Augustus, en op iederen dag van afvaart te Goes, een uur voor het vertrek der stoom boot te verkrijgen zijn aan het kantoor aldaar. Namens het bestuur, Goes, 4 Aug. 1855. De Directeur. J. A. A. KRANSEN van de PUTTE. Het EERKOOP HUIS is veelal de wrijfpaal der wan gunst van lien die zich met de door fatsoenlijke lieden ver oordeelde industrie, liet naapen eii misleiden dodr het aan wenden en nabootsen van benamingen etiquetten, verpak king etc., onledig houden; de een prijst zijn Revalenta de ander zijne Cliibaria aan: een derde zijne zeep, likdoorn- balsem, olie, fontein Eau de Cologne en de hemel weët wat al meer, goedkooper dan liet Verkoophuis; het Verkoophuis moet er hij gehaald worden zonder dat zijn ze hang niet in aanmerking le komen. Dit moest zeer vleijend voor onze ijdelheid zijn, maar wij bedanken toch voor zulk eenen stoet van volgelingen en copiïsten zij inaken slechte corijen en zijn soms zoo pretentieus dat ze wel voor originaliteiten wil den doorgaan wij zullen dan ook niet verder notitie van hen nemen dan noodig is om de consumenten te waarschuwen tegen het schadelijke hunner praktijken, waarmede dan een ieder zijn voordeel doen kan. Zoo is ons weder een geval hekend geworden van een' zieke die door eene maagkwaal gedurig braken möest én door het gebruik der nagemaakte Revalenta veel erger werd, hij durfde hel pakje niet op te gebruiken maar kocht een busje DU BARRY'S REVALENTA, waardoor hij zoo gesterkt werd dat hij na acht dagen qjle gewone spijzen nuttigen kon zorï- der te braken, én tegenwoordig hem alles weer goed be komt. Nadere bijzonderheden geeft liet verkoophuis. DU BETALEITTA AHABICSJL is een voortreffelijk voedingsmiddel, dat ten allen tijde zeer gunstig op de spijsverteringsorganen wérkt, vele ziekten ge nezen kan en bij beginnende opasselijkheden, stoornis inde functiën gebrek aan eetlust, ongeregelden bloedsomloop, bedorven adem en andere dergelijke voorteekenen met het beste gevolg gebruikt worden kan'. Zij géiieest de volgende ziekten: Hardlijvigheid, roode loop, onregelmatigheid in de vèrfig- tingen, verstoppingen, zuur, kramp, buikpijn, stuipen, maag- water, maagkanker, diarrhaea, zenuwziekte, galacliligheid, aandoeningen van lever en nierén, windzucht, opgezetheid, hartkloppingen zenuwachtige hoofdpijn, aangezigtspijn, aan houdende hrandèrigheid prikkeling van nieren en blaas graveelroosvallende' ziektedoofheid suizen in het hoofd en in de ooien ijlhoofdigheid pijn tusschen de schouderbladen eu in bijna alle deelen van het ligchaam, slepende ontsteking en verzwering in de maag, huiduitslag, scheurbuik, koorts, klierziekte, onzuiverheid, bloedarmoede, tering (wanneer zij niet hopeloos is), waterzucht, infleunza, griep, misselijkheid en braking gedurende de zwangerschap, na liet eten en op zee, neerslagtigheid, miltzucht, algemee- ne verzwakking, verlamming, verschillende rheumatissche aandoeningen, jicht, hoest, aamborstigheid, henaauwdheid op de horst, slijmziekte, ongedurigheid, slapeloosheid, beving, duizelingophoopiug van bloed naar het hoofd, uitputting, mismoedigheid, waanzin en eene menigte andere ziektever schijnselen, die men niet weet te noemen nog te rangschik ken. Zij neemt de oorzaak der ziekte weg, door de spijs- verterin'gswerktuigen té herstellen en de sappen te verbe teren. Zij is bovendien het besté voedsel voor kinderen en zwakken in het algemeen daar het zelfs in de zwakste magen niet verzuurt, noch strijdig is met eenen gewonen leefregel of goed krachtig voedsel maar een gezonden eetlust opwekt voor liet middagmaal de spijsvertering herstelt en zelfs hij' de zwakste gestellen aan ligchaam en geest veerkracht bijzet. Bij kinkhoest, mazelen, kinderpokken en waterpokken maalu zij alle medicijn overbodig, daar zij alle branderiglieid en koortsachtigheid wegneemt. De prijs der REVALENTA is 87^c. 2. f 3.50. f 16', 8 Dubbel geconcentreerde j 4 7 f 16 24. Hoe groot er de bus hoe voordeeliger de verhouding tus schen prijs en gewigt. DU BARRY'S Boekjes worden gratis afgegeven. Zij is té verkrijgen in onderstaande dépots. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, J. W. Verheek Vrolijk. Bergen op'Zoom. I). Pouwels en P. F. Appelboom. Goes, C. VllÈEKE Wed. Middelburg, dépot van het Verkoophuis. Ooslburg, Mej. P. J.Geelhoed. Schoondijke, A. Bronswijk. Tholen, T J. Maas. Vlissingen, A. M. Kalblleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende dépots in de andere steden. te goes bij y. kleeuwens en zoon.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2