No. 57. ADVERTENTIE. ADVERTENTIE. ©FB.OEFIEF®. 43""' Jaargang;-, BEKEMDHAKING. De uitgave dezer Courant geschiedt 'Maandags en Donderdags uroudsuitgezonderd, op feestdagen. De prijs per heart a ut is f .1.70jraneo per post f' .1,90. De inzet mmim iBïMiimwiiiL BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, verwittigen bij deze de belangliebbenden Dat de gewone J/1AHI9ÏAMHT binnen deze gemeente zal worden ingeluid op ZATURDAG des 18 AUGUSTUS en beginnen op DINGSDAG den 21 da a ka an voi.GKN on en eindigen op DINGSDAG den 4. SEPTEMBER daarna Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrek kers en dergelijke toegelatenen alle Draaiborden DobbelspelenRijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen, vóór den hierboven bepaalden aanvang der jaarmarktvrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in nederlandsche elle- maatzullen moeten geschieden aan de marktmeesters A. J. A. P. van Kai.mthoot en J. Visser Az., aan welke een ieder, alvorens te kunnen worden toegelaten, deszelfs patent zal moeien vertoonen. V oorts, dut r/eene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 21 Julij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, verwittigen ingevolge publicatie van de heeren gede puteerde staten dezer provincievan den 13 October 1820, alle gebruikers van landen, boomgaarden, plan- tagien tuinen, huizen enz., hetzij dezelve eigenaars, pachters, baanders of huurders dier goederen zijn, als mede alle direetien over kerken, torens en andere der gelijke gebouwen, dat zij in de laatste tien dagen van de maanden /lprilMei, Junij en Julij van elk jaar alle de in dezelve aanwezige vogelnesten van reigers, eksters kraaijen kaauwen vlaamsche gaaijen wdud- of ealdtiiven en mussc/ien moeten verstoren en uitha len en zulks of dezelve gevonden, worden in boomen, hagen, struiken en dei-gelijken, of wel onder de daken der gebouwen. Hebbende deswegens gelegd schouwing op Woensdag den 8 Augustus J855, zullende iedere overtreding wor den gestraft ingevolge de wet. Goes, den 21 Julij 1855. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris 'H. C. PILAAR. Ter uitvoering van het door den raad der gemeente GOES, hij besluit van den 11 April 185-3 gearres teerd plan van verevening en vernietiging der OBLI GATIEN, der gevestigde schuld ten laste dezer ge meente welke plan in de Goesscke Courant van den 2den Junij 1S53 is opgenomen; worden door burge meester en wethouders van dezelfde gemeente, de hou ders der voorzeide obligatie» uitgenoodigd, om in de maanden Augustus en September dezes jaarsaan den burgemeester schriftelijk aangifte te doen, van de obli gation met opgave van dagtekening, nommer en be drag van liet kapitaalwelke zij genegen zullen zijn in den loop dezes jaars, tegen kontante betaling van 30 pCt. van de obligatien wegens achterstallige» intrest, loopende ad 1 pCt. welke voluit betaald wordt, en die vóór alle andereu zullen afgelost worden; en van de overige obligatien (waarvan de intrest met J betaald wordt.) die uitgegeven ten intresse van 2 pCt. met 20 ten honderd; die ten intresse van 2a pCt. met 25 ten honderd; - die ten intresse it 3 pCt. met 30 ten honderd; die ten intresse it 31 pCt. met 35 ten honderd; die ten intresse ft 4 pCt- met 40 ten hon derd, en aanbetaling van den intrest tot het einde van MAANDAG 33 JULIJ. ling van adrert.enti.en moet geschieden vóór drie uren des mimi dat jaar, uit de gemeentekas te doen aflossen; en welke alsdan in de aflossing of uitloting ter aflossing zullen worden begrepen. De biljetten van aangifte zijn gratis verkrijgbaar ter 'secretarie dezer gemeente. Zullende deze advertentie worden geplaatst in de Staats- Middelbnrgsc/ie- en Goesscke Couranten. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 21 Julij 1855 Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN De Secretaris, II. C. PILAAR. SLHOSJWING ÖER WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Ter voldoening aan de bepalingen van het reglement op het beheer en onderhoud en de policie der buurt wegen en voetpaden, in deze provincie, dato den 6 Julij 1838, in deze gemeente, voor zooveel de buurt wegen aangaat, ingevoerd bij publicatie van den 4 Mei 1844. Zullen op woensdag den 15 Augustus 1855 SCHOUW HOUDEN over ai.ie de BUURTWEGEN in deze GEMEENTE en worden mitsdien de vvegpligtigen en verdere belanghebbenden aangemaand en gewaarschuwd oin te zorgen, dat de voorsclireve wegen in behoorlijken staat en geëffend zijn; dat alle laagten, slag-sporen galen en putten, behoorlijk aangevuld en de kanten der wegen van distels brandnetels en verdere ruigten gezuiverd zijn mitsgaders de waterleidingensprinkenslooteu grappen langs de wegen volkomen zijn schoon ge maakt. Alles op de boeten en straffen bij meerge- dacht reglement op de overtreding gestatueerd. Aldus vastgesteld door burgemeester en wethouders voornoemd, den 21 Julij 1855 om door aanplakking ter gewone plaatsen en insertie in de Goesscke Courant ter kennis der belanghebbenden te worden gebragt. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. nrnwrmrnfumw. GOES, 23 Julij. Alle berigten omtrent de te veld staande aardappelen zijn gunstig, ook van hier worden die bevestigd, over het algemeen meent men op te merken dezelve bijzonder groot loof hebben, doch als eene zeldzaamheid meldt men uit Wageningen dat aldaar een aardappelstronk, zijnde een wolkammer, gevonden wordt met vijftien stengels die nog lang niet rijp zijnde reeds eene lengte heeft van ruim 1ned. el, maar welke plant ook zorgvuldig wordt opgepast en gedurig aangeaard. Men verwacht dat dezelve ook vele aardappelen zal opleveren. Te Zalt-Bommel werden dezelve uitgevoerd b f 2,20 bet mud. Bij koninklijk besluit van 15 dezer, no. 72, is herbenoemd tot plaatsvervangend kanlonregter alhier, mr. de Laat de Kanter. Op de hier in stad en eiland gedebiteerde loten in de loterij van voortbrengselen werktuigengereed schappen eu andere voorwerpen, op de tentoonstelling der Noord-Brabandsche maatschappij van nijverheid, afd. 'sBosch aangekocht, zijn op de no. 508, 534, 535, 537, 538, 564, 548, 561, 568, 578, 582, prijzen gevallen, als: een Bvjfet-bibliotheekter waarde van f 170, een- ijzeren Aanwals-ploeg, een Boor- en Kooien snijder, een Amerikaanselie Bijl en andere kleine prijzen. De Aanwals-ploeg, Boon- en Kooleu-snijder en Amerikaan- sche Bijl vernemen wij dat eenige dagen ter bezigti- ging voor het publiek zijn gesteld, in het lokaal der soeieteit Jacoba van Beijeren, bij Koens op het slot Oostende. Den 20 dezer, is door den kerkenraad der her vormde gemeente te Nisse uit de opgemaakte twaalf- zes- eu drietallen, ter voorziening in de vacature van Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst, ieboortehuwelijks- en doodberigten, van J6 regels d t' J,20 behalve het. zegelregt. tlilags. - - - predikant aldaar, met unanieme stemmen beroepen Ds- A. Backer, predikant te Poederoijen en Loevestijn. Bij beschikking van Z. E. de minister van finan ciën bepaald zijnde, dat de op nieuw daargestelde hulp kantoren te EUewoutsdijk en 's Heerenhoek met 1° Augustus e. k. in werking zullen komenzijn door Z E. benoemd tot brievengaarders te EUewoutsdijk W. Geense thans hestelhuishouder altlaaren te 's Heeren hoek de heer P. A. de Graag. Baarland. "Van de 35 kiezers waren 28 briefjes in gekomen en zijn de beide aftredende leden M. van Damm.e met 23 en G. Burgerhoudt met 20 stemmen herkozen. Hoedekenskerke. Aan de stemming namen 42 van 50 kiezers deel, niemand erlangde de volstrekte meer derheid, zoodat eene herstemming moest plaats hebben tusschen W. de Boodtaftredend lid 21, Bieter Ver- bruggeld, Jacob Walraven aftredend lid 18 en Alexan der Serverans 17. Hoek. Herstemming tusschen de aftredende leden J van den Broeke en Haakwaal-van de eerste 20 en de laatste IS stemmen verkreeg, en tusschen D. Bnijze en P. Geelhoedtde eerste met 15 de tweede met 10 stemmen. Hulst J8 Julij. Bij de opening der stern-biljetten van de op gisteren plaats gehad hebbende verkiezing, voor 2 leden van den gemeente-raad alhier, is gebleken dat zijn ingekomen 76 biljetten, waarvan 3 van on waarde, dus geldige stemmen 73, volstrekte meerder heid 37. Hiervan bekwamen de heeren C. Kegelaer 50, G. Fassaert 36, N. F. Verdurmenlè, F. II. Stubbe 14, mr. F. van Deinse 5, E. Vogelvanger 4, C. C. P. Pierssens 3 en P. Maertens 2 stemmen, terwijl nog 7 verschillende personen ieder 1 stem bekwamen, zoodat het aftredend lid J. C. Kegelaer weder is her kozen en eene herstemming zal moeten plaats hebben tusschen het mede aftredend lid C. Fassaert en den heer N. F. Verdurm-en. Kortgene. Met 31 van de 34 geldige stemmen werden de aftredende leden M. C. de Koster en K. J. van den Busscke herkozen. Nog verkregen D. Meulenberg en P. Verburg ieder 2 en J. van Damme en W. de Looff ieder eene stem. Krabbendijke. Herkozen met 21 van de 28 stem men G. van Doom en met 19 van de 28 stemmen IV. van Lieren. Neuzen. Herkozen met 98 van de 133 uitgebragte stemmen J. Lensenoverstemming tusschen het aftre dend raadslid N. Grenu en C. Klaassen, de eerste ver kreeg 56 de laatste 48 stemmen. Waarde. Met 15 van de 20 stemmen herkozen C. G. Molhoekoverstemming tusschen P. Koster en P. Joppe. - Ter vervulling der vacature van kantonregter te Hulstontstaan door het overlijden van den heer mi. G. W. T. Vogelvangeris door de arrondissements- regtbank alhier, de navolgende aanbeveling opgemaakt: 1°. Mr. P. Alvarez van Diggelen, griffier van het kan- tongeregt te Heinkeiiszand. 2". Mr. P. van der Meer Mokr, griffier bij de arron- dissements-regtbank te Middelburg. 3°. Mr. II. C van Diggelen, advocaat te Axel. De geruchten omtrent eene aftreding van den heer van Reenen als minister van binnenl. zaken, nu het gemaal uit de rij onzer belastingen zal verdwijnen houden aan. De Ijselbode gelooft zelfs vrij stellig te kunnen verzekeren, dat de heer van Reenen reeds stap pen heeft gedaan om zijn ontslag te verwerven en dat alleen de moeijelijkheid om voor hem in de gegeven omstandigheden een' opvolger te vinden, de reden is zijner tijdelijke aanblijving. De laatste haringjager is te Vlaai-dingen met 158 tonnen volle en 80 tonnen maatjes-haring aangekomen, welke even als hetgeen nog van de vorige jagers voor handen wastot vrij hooge prijzen verkocht zijn. De berigten zijn merkelijk minder gunstig, hoewel de ha-' ringjager door aanhoudenden mist en dikke luchten

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1