KBitrmsGEvme. No. 55. 42s" Jaargang. 855. -Iv n—-«IÉ De uitgave tlezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags I avondsuitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is t' ^,75, franco per post f 3f9O. J De inzendim Gewone advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. MAANDAG 1» JULIJ. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f d,2Q behalve het zegelregt. van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. DE COMMISSARIS DES KONINGS IN DE PROVINCIE ZEELAND, maakt bekenddat de opening dei jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen in deze provincie, door de Gedeputeerde Staten is bepaald op J Augustus aan staande-, en dat de tijd der opening van de grootejagt nader zal worden bekend gemaakt. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad geplaatst, en aan de gemeente-besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 12 Julij 1855. De Commissaris des Konings voornoemd, VAN TETS. GOES, 16 Julij. In de avond-zitting van 11 dezer, is door de Eerste Kamer der Staten-Generaalhet wets-ontwerp tot af schaffing van den accijns op het gemaal aangenomen. met '22 tegen 15 stemmen. Onder de laatste nieuwstijdingen, deelt de Midd. Courant een berigt uit 's Gravenhage mede, luidende: Naar men verneemt, zal er met 1856, tengevolge v van de aanneming der wet, houdende afschaffing van den accijns op het gemaal, eene belangrijke verandering er. vermindering komen in de ontvangers der directe belastingen. Aan de Middelburgsche Courant wordt uit 's Hage geschreven Het gerucht nopens de aftreding van den heer van Reenenals minister van binnenlandsche zaken blijft voortduren. Men wil zelfs nudat hij daarna zal benoemd worden tot commissaris des konings in de provincie Noord-Holland, ter vervanging van den heer van Ewijck, die zijn ontslag heeft gevraagd. Uit 's Bosch meldt men aan de TJtrechtsche Ct., dat de eereboogwelke gebruikt is voor den intogt van koning Lodewi.j/c en van Napoleon, is gebezigd, dezelfde is als die voor Willem III. Volgens eene opgave in de Groninger Courant zou de bevolking van ons vaderland van 1796 tot 1853, dus in 57 jaar tijds, met 57 pet. vermeerderd zijn. De Arnhemse/ie Courant deelt mede, dat een tien jarige knaap te Meppel het ongeluk had voor de der tiende (13) maal zijn been te breken. Nu werd het veroorzaakt door het afspringen van een hek. Een der portiers aan het paleis van Z. M. den Koning, beeft zich eergisteren van het leven beroofd, door zich den hals af te snijden. Men schrijft van de LangstraatIn de eerste week van den hooibouw zijn reeds '23 schepen elk gemiddeld met 40,000 pond hooi naar Holland en Belgie gevaren. Van Hellevoetsluis zijn in het huis van arrest te Leijden drie mariniers overgebragtveroordeeld tot 3 en 2 jaren kruiwagenstrafals het voornemen heb bende opgevat om in engelsche dienst over te gaan. In de stad Emden had dezer dagen het volgende kluchtige voorval plaats. Op het raadhuis zaten twee tot acht maanden gevangenisstraf veroordeelde landloo- pers. Een paar dagen geleden brengt de cipier hun het middagetenen laat, terwijl hij de gevangenkamer binnentreedt, argeloos zijn sleutelbos in de deur zitten. Onverwachts wordt hij door de beide gevangenen aan getast op den grond geworpen en zoo aan zichzelf overgelaten, terwijl zijne belagers de kamer uitgingen, de deur zorgvuldig achter zich digtsloten en daarna heel bedaard het raadhuis en vervolgens de stad ver lieten. Ongeveer vjer uur later meende een bij het raadhuis wonende bakkereen ongewoon gerucht te hooreri, als van iemand, die om hulp riep Hij waar schuwt den in een kelder onder liet raadhuis wonende» diénder; beide begeven zich daarop in het raadhuis, zien de sleutels in de deur van de gevangenkamer, doen de deur behoedzaam open en vinden in plaats van de gevangénen, den cipier. De ontloopenen waren Zóndag 11 nog niet weer teregten men vermoeddedat zij koers zouden gezet hebben naar Hamburg of Bremen, om er dienst te nemen bij het engelsche legioen. De een, Rduard Meiners, is 29 jaar, de ander Eilert Geerds Kuiper25 jaar oud. NOORD-AMERIKA. Berigten uit New-York melden, dat zekere dr. Hum boldt een middel heeft gevonden om de gele koorts door inenting te voorkomen. De proef is met volkomen goeden uitslag genomeu op eenige duizende spaansche rekruten, die pas uit Europa op Cuba waren aangekomen. Te New-York is weder eene nieuwe vereeniging ontstaan van personen die zich plantenvoedselvoor- standers noemen. Zij hebben eene circulaire in omloop gebragtwaarin gevraagd wordt de uitschrijving van eene wetdie het beestachtig gebruik van dierlijk voedsel te eten afschaft. RUSLAND TURKIJE. De berigten uit de Krim doen ziendat men niet meer op een1 onverboedschen aanval moet rekenen, maar dat men den meer langzamen, maar ook meer zekeren weg is ingeslagen. De geallieerden hebben met kracht na de nederlaag van den ISden de voortzetting der ge regelde belegeringswerken aangevat. Het aantal man schappen, dat aan de werken tegenover den Malakoff- toren en de Redan onophoudelijk arbeidt, wordt op 30,000 begroot. De russen hadden op den Groenen Heuvel belangrijke werken aangelegd, en men staat ver wonderd over de juistheid, waarmede zij van deze po sitie hebben weten gebruik te maken. Men heeft den Heuvel ondermijnd gevonden; evenwel hebben de russen bij den aanval geen tijd gehad óm de mijnen aan te steken. De Malakofl'toren is geen toren meer. De rassen hebben zelve de afbraak er van voltooid, nadat de toren door het vijandelijk geschut reeds veel had geleden. De voornaamste werken zijn thans aarden-verschansingen en batterijendie nog beter tegen het vuur der bele geraars bestand zijn, en veel gemakkelijker worden her steld, wanneer ze door het geschut hebben geleden. Op den 2Ssten hadden de franschen reeds 87 stukken in nieuwe batterijen opgesteld en nog 40 moesten er ge plaatst worden, de laatsten van geheel nieuw model en van zwaar kaliber. Deze 40 stukken moeten vooral dienen om het vuur der schepen te beantwoorden, dat hun op den 18den zooveel schade heeft berokkend. Men wil weten, dat, in strijd met hetgeen van elders gemeld wordt, dat de aanstaande bestorming van den toren van Malakoif niet zal worden bestuurd door generaal Canrobert, maar door generaal Bosquet. Voortdurend worden aanzienlijke hoeveelheden oor- logs-benoodigdheden uit Parijs naar de Levant gezon den. Onder de voorwerpen zijn een aantal storm ladders terwijl men te oordeelen naar de maatregelen die genomen worden moet aannemendat het leger in het Oosten aanmerkelijk zal vermeerderd wordennaar men begroot met 50,000 man behalve de aanvulling- der corpsen die door ziekte en verliezen in de gevech ten manschappen verloren hebben. Men schrijft uit Balaklava van den 26 Junij Eergisteren heeft hier een orkaan gewoed, die geheel het kamp onderst boven heeft geworpen, van Inkerman tot Balaklava. De stormwind schijnt dit kleine plekje grond te hebben gekozen om het. al zijne woede te doen gevoelen. Nimmer heb ik een dergelijk schouwspel gezien de regen en wind hebben er op één dag meer verwoestingen aangerigt, dan het kanon- of geweervuur des vijands in staat was te verrigten, Eene geheele wijk gebouwen van het algemeene hospitaal is omver geslagen. De zalen die tot wasclihuizen dienden en uit lijnwaad en ligte plaukjes waren samengesteld, zijn in stukken weggevoerd. Het sardinisch expeditie-korps heeft vooral veel geleden. Al zijne magazijnen, opge slagen aan den voet des heuvelswaar het kampeert zijn letterlijk weggespoeld. Generaal de la Marmora is wanhopig en heeft eetwaren van de fransche admi nistratie gevraagddie hem heeft geantwoord er maar voor zes dagen in te kunnen voorzien. De spoorweg van Balaklava naar het kamp heeft insgelijks veel ge leden. Maar de ergste uitwerkselen van den storm zijn merkbaar in de holle wegendie zich uitstrekken van het kamp naar Balaklava. De bij stroomen nederval- lende regen heeft alle heuvelen verweekt, waar begraaf plaatsen waren aangelegd. Al de grachten waren gele digd en de lijken dreven in de holle wegen in zoo vele rivieren veranderdals de goederen van een ver brijzeld schip. Des anderen daags heeft men een twin tigtal soldaten, muilezels en paarden gevonden, mede gevoerd en in den stroom verdronkenen thans naast de half verrotte lijken en, afgeknaagde geraamten inde grachten en holen liggende. Volgens telegraphisch berigt van generaal Simp son, vorderen de belegeringswerken gunstig, en was de gezondheidstoestand van het leger voldoende. Naar men zegt, hebbenvolgens authentieke tij dingen eenige engelsche schepen den 5 dezer de stad Louisain de golf van Einlandbij Helsingfors ge bombardeerd en is de geheele stad door de vlammen vernield. DUITSCHLAND. Volgens berigten uit Oppei-Oostenrijk heeft aldaar het snijden van het koren een aanvang genomen, maar moest dit, daar de halmen wegens de zwaarte der volle aren geheel op den grond liggenmet den sikkel ge schieden. ENGELAND. Londen. De Times berigt, dat lord John Russell, Vrijdag middag zijn ontslag als lid van het kabinet f minister van koloniën) heeft ingezondendoch dataangezien de koningin zich te Osbórne bevindt, hiervan in het parlement nog geene mededeeling kon worden gedaan. Volgens officiëele opgave, hebben van 1 Januarij 1853 tot 28 Junij 1855, 813 personen officiers-rang in het leger hekomen, bij wijze van koop en 696 gratis. De som van deze 813 personen daardoor verkregen bedroeg 62,970 p. st. Een in den Times opgenomen brief nit het kamp voor Sebastopol van 29 Junij, behelst het volgende: Gedurende de wapenrust, den 19 dezer, voor het be graven der dooden geslotenis alles met meer waardig heid dan bij vorige soortgelijke gelegenheden geschied. Ik heb het volgende gesprek aangehoord: een russisch officier vroeg aan een der onzen//Hoe maakt gij het met de voeding?"//Dank zij aan de vloot, hebben wij alles wat wij behoeven." Goedmaar er is iets dat de vloot u niet jjreven kannamelijk den slaap." //Wel, wij slapen even goed als gij." //Geloofd gij nog altijd dat gij Sebastopol zult innemen Wij moe ten het innemen. Engeland en Frankrijk willen het." //Zeer wel, maar Rusland heeft zich wel voorgenomen het niet te laten innemen en, wij zullen zien wie het langer zal willen en de meeste mensehen zal kunnen verliezen." Dit onderhoud ging van wederzij dsche wisseling van cigaren en andere beleefdheden vergezeld. FRANKRIJK. Parijs. Dezer dagen is te Parijs het modemagazijn le Louvrein de straat Rivoliop den hoek der straat Coq St. Honoré, geopend, hetwelk een groot gedeelte dier beide straten beslaat. Des middags ten 4 ure was aldaar reeds voor eene som van 40,000 francs verkocht. Als men nagaat dat dit magazijn slechts weinige schre den van twee andere voorname modemagazijnen in de straat Montesquieu, namelijk le Pauvre /liable en het Coin de Rueafligtwelker debiet niet vermindert dan verbaast men zich over de dagelijks toenemende uitbreiding, die de modehandel te'Parijs verkrijgt.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1