wmmwMmm, M. HARTMAN, Landverhuizers NOORD- en ZUID-AIHERIKA en AUSTRALIË, vinden steeds de ge- - schiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de heeren YINESBERGr O., ge- vestigd te Botterdam, en Liverpool. De- ïussische troepen die naar de Krim iu aantogt waren, zijn door gebrek aan levensmiddelen genoodzaakt om terug te keeren. Generaal Canrobert heeft als eene bijzondere gunst de toezegging ontvangen dat hij bij den volgenden storm loop vooraan mag gaan. Prins GortschaTcoff meldt dat welhaast een bombardement en stormloop ophanden is. De Milit. Zeit. gaf dezer dagen eene beschou wing over de krijgsoperatiëu, waarin wederom beweerd wordt, dat zonder eene beslissende overwinning op het russische leger een1 geregelden veldslagen zonder de daarop volgende bemagtiging van Simferopoler voor de geallieerden geene mogelijkheid bestaat om in het bezit van Sebastopol te geraken. Napoleon 1 heeft zeven, veldslagen geleverd en vijf legers verslagen, alvorens hij Mantua nam. De stilstand in de krijgsbedrijven die op den vruchteloozen aanval van den 18 gevolgd isduurde den 3 dezer nog voort. Op dien dag heeft, naar luid eener dépêche van den generaal Pelissierde lijkpleg- tigheid van lord Raglan door de vereenigde legers met veel luister plaats gehad. De omstandigheden vergun den het. Intusschen gingen de naderingswerken goed voort en werd de gezondheidstoestand beter. Volgens den Constitulioimelheeft de generaal Pe lissier op nieuw eene wijziging gebragt in de Iioofd- kommandementen en het opperbevel over het korps 't welk meer uitsluitend is belast met het beleg van Sebastopol, weder opgedragen aan den generaal Bosquet. Ben telegraphisch berigt uit Parijs meldt, dat in den nacht van 7 op 8 Julij de russen een krachtigen uitval hebben gedaan tegen de positie van den Groenen Heuvel, doch met groot verlies zijn teruggeslagen. Door Gorlchakoff is voorgesteld om te Odessa de krijgsgevangenen uit te wisselen. Brieven van de kusten van Pinland melden, dat de engelschen de golf van Bot'nnie zeer naauwkeurig hebben gepeild. De russen hebben dit trachten te keeren en èr hadden dien tengevolge onderscheidene schermut selingen plaats gehad, doch de engelsehen zijn geslaagd en vermits zij de voorzorg genomen hadden van litho grafische werkplaatsen en druk-toestellen mede te voeren, bevindt zich thans reeds eene naauwkeurige kaart van het vaarwater aan boord van elk oorlogsschip. Particuliere brieven uit de Krim melden, dat de Westersehe legers vele deserteurs tellen, vermoedelijk bij het Piëmontesehe contingent. Zij worden naar het binnenste van Bnsland gezonden, waar men hun stukken land ter bearbeiding geeft. DUITSCHL A N D. De pruissische regering heeft in het geheele koning rijk eene inschrijving geopend voor den bouw eener prötestantsche kerk te Konstantinopel. Tot dus verre heeft deze inschrijving geene gewenschte resultaten ge leverd. Daar echter de bouw van zulk eene kerk een van 'a Konings geliefkoosde denkbeelden isheeft hij besloten eene aanzienlijke som daartoe uit zijne fondsen beschikbaar te stellen, en de pruissische gezant te Kon stantinopel, de heer von W ildenbruck, heeft bereids de noodige bevelen ontvangen tot het nemen van maatre- 'gelen om het plan ten uitvoet te leggen. Uit Warschau wordt berigt dat de keizer van Bnsland zijn broeder Nikolaas tot onderkoning van Pölen zal benoemen. Men voegt er bij, dat deze vorst wel zal weten zich in die waardigheid de achting te ver werven, daar hij wegens zijn beminnelijk karakter alom geprezen wordt. Jn ïrankfort wakkert de zucht tot landverhui zing naar Australië aantalrijke landlieden meestal gehuwde en vermogende lieden, die zelfs hunne bedienden mede nemen, begeven zich derwaarts, In den Constilulioiiiiel leest men, dat dezer dagen te Hamburg 50,060 schapenvachten besteld zijn om voor de geallieerde troepen in de Krim tot winterklee- ding te dienen. zou worden scheen deze straf den lieden uit den om trek toch niet voldoende toe. Eene groote menigte verzamelde zich voor de gevangenis, haalde den neger mal geweld er uit, en verbrandde hem op eigen zonder voorafgaand verhoor. FRANKRIJK. Pakijs. Een behendige dief heeft zich in het nijverheids gebouw weten meester te maken van eene waarde van 30,000 fr. aan horologiën, enz. Men hield met opzet den diefstal geheim en had het geluk den dader reeds den volgenden dag te arresteren. Te Toulon is de eerste der in de zee van Azof gemaakte prijzen, een russische brik van 250 ton, met graan beladen, aangekomen. De beroemdste gids uit Chamonnix, Jacques Bal- mat die ten jare 1786 de eerste was, welke met den heer de Saussure den Mont-Blanc besteegwas nu ongeveer 21 jarenverdwenen. Den 29 11. echter zag men, bij het ontdooijen van het ijs en de sneeuw van Aveyronmet verbazing een menschelijk ligchaam te voorschijn komenwelks bovenste gedeeltenog door het ijs omsloten bleef. Terstond begaf zich eene me nigte met spaden gewapende mannen naar de plaats en binnen weinige minuten was het volkomen gaaf geble ven lijk eens grijsaards uitgegraven, in hetwelk oude ren van jaren terstond dat van Jacques Balmat her kenden. Zijn stoffelijk overschot is naar Chamounix overgebragt en daar ter aaTde besteld. Men houdt het steeds voor zeker, dat de wets- voordragten tot verhooging der belastingen aanleiding zullen geven tot meer tegenstanddan de tot dusver van de regering, na den coup Jétat van 2 December, uitgegane voordragten hebben ondervonden. Men ge looft inmiddels nietdat die tegenstand zoo ver zal gaan, dat de voorstellen der bewindslieden zullen worden verworpen. Van eene doorgaans goed onderrigte zijde wordt intusschen verzekerd, dat onder de afgevaardigden meer en meer misnoege wordt bespeurd over de onver schillige wijze, waarop zij meestal van de kant der ministers worden bejegend. BELGIE. Brussel. ENGELAND. Londen. In een der belgische bladen wordt het denkbeeld aan gegeven, tot sluiting van een nentraliteits-verbond tus- schen Belgie, Holland, Zwitserland, Oostenrijk, de Bond staten enz. welk bondgenootschap in korten tijd een leger van 1 millioen soldaten kon stellen, tegenover elke poging, hetzij van de zijde der geallieerden of van Busland, om de onzijdigheid dier Staten aan te randen. Omtrent de uitvoerbaarheid van zulk een plan wordt echter weinig gezegd. De vrees dat het in den loop van jl. zondag tot een bloedig conflict tusschen de volksklasse en de policie mógt komen, bleek gelnkkig ijdel. Men vervaardigd thans in de gieterijen van Lownoor bommen van een el diameter en meer dan 1 ton we gende. -—7- De New-Yorksche bladen bevatten een berigt van het verbranden eens negers in Alabama. Hij had een blank meisje gedood en werd gevangen gezet. Hoe wel er rui geen twijfel bestonddat hij opgehangen Het belgisoh gouvernement is voornemens, gezegelde brief-enveloppes in te voeren, ten einde het bedrog te voorkomen, bestaande in het afwasschen van postzegels. Door de afschaffing van den nadruk in Belgie heeft de klasse van letterzetters en drukkers buiten gemeen geleden en ze lijdt reeds veeldoor gebrek aan arbeid. In de omstreken van Permo zou eene groote mis daad gepleegd zijn. Zeker man had op zijn sterfbed aan zijn geestelijke, om in het onderhoud der dochter, die hij als wees achterliet, te voorzien, eene som van 5000 kroonen (een weinig meer dan 25,000 francs) toevertrouwd, op zekere plaats verborgen. Na den dood des vaders bleef dit meisje in een afgelegen huis met bare oude tante wonen. Eenige dagen geleden vroeg, tegen den avondeen soldaat van die bijzondere garde, die in de Bomeinsehe Staten finanzieri genoemd wordt, door een hevig onweder overvallenbij de twee vrou wen eene schuilplaatszij stonden hem dit toe. Beeds eenigen tijd was alles in huis in rust, toen aan de deur geklopt werdde oude tante opent die en wordt op hetzelfde oogenblik gedood. De twee moordenaars, die in het huis doorgedrongen waren en die, zoo als men zegtniemand anders waren dan de geestelijke en de doodgraver, kwamen in de kamer van het jonge meisje en zeiden haar schielijk een gebed te doen ten einde hare ziel Gode aan te bevelen, want dat haar dood be paald was. Het meisje uitte een wanhopig geschreeuw en reeds werd zij door de moordenaars gegrepen, toen de soldaat, aan wien men voor den nacht eene schuil plaats op den zolder had verstrektmet de pistool in de hand binnentradden doodgraver doodde en zich van den geestelijke, meester maakte. INGEZONDEN. Eenige kiezers hebben het voornemen bij de aan staande verkiezing voor leden van den gemeente-raad hunne stemmen uit te brengenop de heeren J. A. A. KRANSEN van de PUTTE. Mr. J. H. de LAAT de KANTER. Dr. R. B. van den BOSCH, en G. H. KAKEBEEKE. Gelijk men weet is de verkiezing bepaald op aanstaanden Dings- dag van 9 tot 5 ure, willen meerderen van onze toezeg ging van plaatsing gebruik maken, en aanbevelingen inzenden (geteekend, of de inzenders aan de redactie bekend-.) aan staande maandag avond is wel wat laat maar niet te laat, voor bet invullen der stembiljetten. Red. ©RAAFMAOT TB ©CES. DINGSDAG 10 JULIJ. Nieuwe tarwe 15,60. f 15,75. Dito rogge 11,75. Paavdeboonen 9,25. Aau de beurs te Amsterdam ging gisteren nagenoeg niets in granen om. De wolmarkt is hier afgeloopende prijs was van f 2.30 tot f 2.50 per steen of 3 Ned. pondbehalve de wol uit den Wilhelminapolder, (waarvan de hoeveel heid ons onbekend is) zijn alhier gewogen 23734 pond hetgeen eene kapitaalswaarde geeft van bijna f 19000. Witte brood Tarwen brood Tarwen kropbrood. 22 BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. 39 ct. 2 Masteluin brood Rogge brood 19 et. 16 e ondergeteekende maakt bij deze aan hare geëerde stad- en landgenooten bekenddat zij haren winkel heeft geopend in de Lange Vosstraat, over het Papegaaistraatje, bestaande in alle soorten van beveelt zich beleefdelijk in ieders gunstmet belofte van eene goede en civiele bediening. geb. WlJNANDS. naar Informatien omtrent vertrekkende schepen en prijzen, die door het vergevorderd saisoen aanmerkelijk zijn ver minderd zijn mede te verkrijgen bij den Agent P. VERTREGTte Rotterdam Kaasmarkt, wijk 9, 110. 520 en te Goes aan het kantoor in de 'sHeer Hen- di'ikskinderenstraat. De zalf en pil len van HOLLO- WAY zijn zonder weêrga in geval len van zinkingen. JL. M. te Monniken dam, was sedert 4 jaren onophou delijk aan zinkin gen onderhevig welke zoo zeer hadden toegenomendat hij vier of vijf maanden lang genoodzaakt was het bed te houden, en de geneesheeren verklaarden hem ronduit dal hij niet moest verwachten ooit weder wel te worden. Hij zag dus van elk ander middel af, en begon de zalf en pillen van HOL LO WAY te gebruiken. Deze veroorzaakte eene zoo groote verandering in zijn gestel, dat hij spoedig zijne gewone be zigheden kon hervatten, en nog eenigen tijd daarmede voort gegaan zijndeherstelde hij tot verwondering yan een elk, geheel en al. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0,80, F 1,85, f3,00, f6,75, f 13,85. f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f l,85f 3,00 f 7,05, f 13,50, f 20,95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen; bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber, gen-op-Zoom. Den heer J. Straatman hoofd-depöthouder te 's Bosch, alsmede te Londen Strant 244,. HOLLOW AY'S éta blissementen. I. ALEXANDRE'S electro galvanische penhouders tegen schrijfkramp, handjicht, knubheljicht etc. Stalen schrijfpennen in alle soorten. METALEN LEIJEN in fijne withouten lijsten voor school- en winkelgebruik, boodschapleitjes, etc. ze zijn ligt en sterk- STEMPEL PERSEN met Cachet en stempelplaat. zeer gemakkelijk en matig. PRIJSHAKEN EN SPELDEN voor uitstalling van alle soorten van goederen. Mooije INKTKOKERS voor lessenaars Perry's Inkt voor stalen pennen, blaauwe, violet en roode inkt in platte kruikjes. Met eigen pit brandend ZEGELLAK- RADIR GUMMI om in kt schril!; even ais potlood uit te vegen, zonder dat het papier vloeit, als het weer beschre ven wordt. Linialen, potlooden, passerdoozen, fantaisie- briefpapier en enveloppes in etuis, teekèndoozen, porceleine leijen, schrijf mappen, porlefeuilles, schrijfcassetten, N. zilveren brieven- wegers en potlooden met brie ven wegers, boekbinders besteek- banden. GOLDBERGER'S galvano electrische apparaten voor geneeskundig gebruik en paysisclie experimenten, in kleine doosjes. KRACHTSPANNERS van ^óm-elastiek, voor gymnas tische oefeningen, zeer doelmatig voor allen die zittende bezigheden en weinig beweging' hébben, om de spieren te oefenen, gezondheid en ligchaams'krachten te onderhouden. Smaakvolle nieuwe MARQUISES. EN PARASOLS. Voord eel i ge PARAPLUIES. Reiskoffers, spoorwegmanden, couriertasschen, hoedendozen, hengelstokken, tondelkoord, veldflessclien. Amsterdam, Verkoophuis. Bergen op ZoomD- Pouwels Middelburg, depót van het Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke- Schcondijke A. J. Bronswijk. En in de bekende depóts in de andere steden. TE GOES BIJ F. KLEEUWENS RN ZOON

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2