No. 50. BEKENDMAKING. fmmTmmmmmma. Jaargang. DONDERDAG 38 JUNIJ. Biinsk mmmmmm, miimw, De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is F .1.7 5franco per post I .1,90. De inzen iiCTiaii'è kmimwmiïnm. irSiimïïiTïïs kokingï in de PPOVINCIE "ZKELAND maakt bekend, dat de zomer-vergadering der Staten van dit gewest zal geopend worden op ding s/lag den 3 Julij aanstaande, des avonds ten half. acht uur, in de daar voor bestemde zaal, in de abdij te Middelburg, en dat de toegang tot die zaal voor het publiek zal wezen de deur ter zijde van het gebouw der concertzaalop de groenmarkt aldaar. Middelburg den 27 Junij 1855. De commissaris des konings voornoemd, VAN TETS. Achtervolgens artikel 3 van het koninklijk besluit van den 6 Januarij 1831, n°. 68, Staatsblad n°. 2), heeft Zijne Excellentie de Minister van ï'inancien, bij resolutie van den 22 Junij 1855, bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de collecteurs, splitters en debitanten der Staats-Loterij de loten en gedeelten van dienvoor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 226ste Loterij, zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP: Geheele loten 82, Halve h -41, Vijfde - 16,4-0 Tiende - 8,20 Twintigste - 4,10 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat besluit, uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de collecteurs, splitters en debitanten gehouden zijn, zich naar die prijsbepaling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschik baar te hebben. Goes, den 25 Jnnij 1855. J )e Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, Bij delegatie van denzelven De Burgemeester van Goes M. P. BLAAÜBEEN. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES verwittigeningevolge publicatie van de heeren gede puteerde staten dezer provincie, van den 13 October 1820, alle gebruikers van landen, boomgaarden, plauta- gien, tuinen, huizen enz., hetzij dezelve eigenaars, pach ters, baanders of huurders dier goederen zijn, alsmede alle directien over kerken torens en andere dergelijke gebouwen, dat zij in de laatste tien dagen van de maanden April, Mei, Junij en Julij van elk jaar alle de in de zelve aanwezige vogelnesten van reigers, eksters, Icraaijen, knauwenvlaamsohe gaaijenwoud- ot valduioen en musschen, moeten verstoren en uithalen, en zulks of de zelve gevonden worden in boomen, hagen, struiken en dergelijken., of wel onder de daken der gebouwen. Hebbende deswegens gelegd schouwing op Woensdag den 11 Julij 1855, zullende iedere overtreding worden gestraft ingevolge de wet. Goes, den 27 Junij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAÜBEEN. De Secretaris, 'H. C. PILAAR. GOES, 28 Junij. Gisteren had alhier de klassikale vergadering plaats, bijgewoond door 23 heeren predikanten en 20 ouder lingen In het begin der volgende week, worden hier de nieuw benoemde vader en moeder in het weeshuisde heer van Maldegem en zijn,e vrouw van Middelburg gewacht. Den 23 dezer is te Utrecht tot doctor in de ver loskunde gepromoveerd, dhr. Q. J. M. Janssen, med. ding van adcerteutieii moet. geschieden rade drie aren des nami doctor te Wissenkerke, Noord-Beveland met theses. Met zekerheid vernemen wij, dat in de aanstaan de zomervergadering der Provinciale Staten door Ge deputeerde Staten het voorstel zal worden gedaan, om alle provinciale reglementen en verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, welke zijn vastge steld sedert den 19 September 1814 tot den 1 Jannarij 1855 met den 1 Januarij 1856 buiten werking testel len met uitzondering van: a. het reglement op de overzet-veren, h. dat op het beheer en onderhoud en de politie der buurtwegen en voetpaden. c. dat van administratie der polders, d. dat ter voorkoming van de verspreiding der long ziekte onder het rundvee. e. dat op het gebruik der provinciale steigers: en dat ter uitvoering van art. 9 en 13 der wet van den 6 Maart 1852 iStaatsblad no. 47) tot regeling der jagt en visscherij. Volgens de Staats-Courant van gisteren bedraagt de opbrengst van de algemeene collecte ten behoeve der noodlijdenden door den jongsten watersnood 509,441,95s behalve eenige nog aanzienlijke memorie-postenwaar van eeTsfc later na ineassering het bedrag kan worden medegedeeld Zeeland contribueerde f 13,957,703 met inbegrip vanf 88,98 zoo door particulieren, ge' zeischappen als loterijen, enz. tot dit doel ingezonden. Men meldt uit Vlissingen van 24 dezer. Heden avond is de prins van Oranje over Middelburg alhier aangekomen en bij den schout-bij-nacht Ferguson af gestapt, om vervolgens aan het fregatschip Doggersbank, dat ter reede zeilree ligt over te gaan. Z. M. de Koning heeft, voor dat H. D. 's Bosch verlaten heeft, voor de armen f 1500, aan de bedien den van het gouvernement f 600 en aan de boden van het stadhuis f 200 gegeven Ook verneemt men, dat mevrouw Borrelechtgenoote van den staatsraad-com missaris des koning, mevrouw F. Borrci, geb. Verliepen en mevrouw B. Borret, geb. Hermans, ieder van Z. M. den Koning een gouden armbandmet edelgesteenten versierdten geschenke ontvangen hebben. Dezer dagen zijn te Haarlem, ter scheep aangebragt, de gereed gemaakte steenen, bestemd voor het voetstuk van het op de groote markt opterigten standbeeld van den uitvinder der boekdrukkunst, Laurens Janz. Coster. Aan het station van den hollandschen ijzeren spoorweg te 's Hage zijn den 21 proeven genomen met het vervoeren van bespannen stukken geschut van en naarLeijden, welke proeven aan de verwachting voldaan hebben Te Leijden is vermist en daarvan aan het bureau van policie aangifte gedaan van 1 bankbiljet no. 474 groot 40, 2 coupons no. '19479 en 139713 ieder groot f 12,37'/! en een muntbiljet no. 594 groot- f 10. Een met vlaggen en win pels versierde schuit bragt daar eergisteren de eerste nieuwe aardappels aan die a 40 ct. de vijf kop werden verkocht. Eergisteren werd de Ruïne bij vernieuwing tot feestterrein opengesteld en van alle zijden stroomde men daar heen. ï'hans was die herschapen in een praehtigen wandeltuin op kwistige wijze geillumineerdwaaron der 4 diverse met gazdie tusschen bet aangebragte groen en bloemen een heerlijk effect maakten. In bunnen feestdosch der masquerade kwamen ten '/28 ure de heeren studenten te dier plaatse, doorwandelden paars gewijze onder het spelen eener feestmarsch den tuin hielden halt voor den muziektempel waar een toepasselijk chaginet was aangebragt, voorstellende de Stedemaagd en Minerva en werden daarna door den heer burge meester hartelijk toegesproken, 'tgeen ongekunsteld en met warme taal werd beantwoord door den heer de Ko ning als president van het studenten-corps, voornamelijk doelende op de steeds voortdurende belangstelling en sympathie der burgerij: een luid Iö Vivat vergezelde deze toespraken, waarna men de feestelijkheden met een bal Champêtre opende't geen tot la.it in den nacht voortduurdeen eene aangename herinnering schonk aan de laatste zoo rijk aan genot vervlogene dagen. Gewone advertenties worden d 20 ets. de regel geplaatst, ieboovte-, huwelijks- en dooelberigten, ran d 6 regels d f J,20 behalve het zegelregt. deletes. Bij vonnis der arrondissements-regtbank te Am sterdam van den 20 dezeris zekere boekverkooper overeenkomstig bet requisitoir van den substituut-officier van justitie mr. JV. 11. J. Jolles, schuldig verklaard aan het te koop stellen van zedebederveude prenten en, met aanneming van verzachtende omstandigheden, ver oordeeld tot eene geldboete van f 50 met de kosten. In het begin van dit jaar werd op het eiland Texel eene belangrijke vondst gedaan. Ben boerezoon verzocht zijn vader een nieuwen vloer te leggen in bet huis dat door hem beide bewoond werd, daar die reeds zeer belapt en oud was. De vader vond dit ech ter niet noodig en gaf dus geen gevolg aan dit verzoek. De zoon bood later aan om voor zijne rekening den vloer te laten maken hetgeen goedgekeurd werden zietbij het opbreken van den ouden vloer ontdekt men een rooden steenen pot, gevuld met spaansch goud geld zoo men zegt ter waarde van f 2500. Jammer is het dat de verheugde eigenaar deze stukken niet aan een of ander museum van oudheden heeft aangeboden daar hij er zeer zeker nog meer dan de innerlijke waar de voor bekomen had. De schat is aan een goudsmit aldaar verkocht. Ook ojr het kamper eiland hebben de wratten of blarenbijtersdie in Groningen Drenthe en deze omstreken zijn waargenomen, zich vertoond. Door eene hagelbui neêrgeslagen kon men ze op sommige plaat sen met schoppen vol opscheppen. Men zegtdat al de redacteurs van het met 1 Julij te Brussel uitgegeven russisch-geziude dagblad Ie Horddie geene belgen zijn het land zullen wor den uitgewezen. Het schip Leopold I, van Antwerpen met 320 passagiers te New-Yorlc gearriveerd, was, alvorens die haven te mogen binnenkomenonder quarantaine ge steld ten einde men zich zon kunnen overtuigen, dat het geene behoeftigen aan boord had. Den met dat on derzoek belasten officier is het geblekendat de geza menlijke passagiers een kapitaal van minstens 50,000 dollars bezaten. RUSLAND TURKIJE. De klagten over de onvoorzigtigheid van lord Rag lan zijn zeer groot en generaal Pelissier houdt niet op den ongelukkigen uitslag der poging van den 18 aan den britschen opperbevelhebber te wijten. De stelling der russen aan de Tchernaga moet zeer sterk zijn. Men wil dat den 7' reeds 500 en den 18 reeds 50 franschen tot in Sebastopol waren doorgedrongen. In eene dépêche van generaal Pelissier, van den 22, berigt de opperbevelhebber, dat met de naderingswerken naar den Malakoftoren veel spoed wordt gemaakt en hij zich onledig houdt de aan zijne werken toegebragte schade te herstellen. - Den IS sneuvelden 37 officie ren 96 werden gekwetst en 17 gevangen gemaakt het cijfer der gesneuvelde of vermiste manschappen is 544dat der gekwetsten 1644. Lord Raglan geeft bet geleden verlies op den 18 bij den aanval op den Redan opgesneuveld 144 onder officieren en manschappen gewond 1058 gesneuveld en gewond zijn 93 officieren. Men verhaalt de volgende anecdote, die een be wijs is van de stemmingdie op dit oogenblik onder bet leger heerscht. De admiraal Bruat had, zegt men, tot een officier der Zouaven gezegddat bij zich ge lukkig zou achten de vloot te kunnen gebruiken, om de armee weder huiswaarts te voeren Als het zoo voortgaat, zou de Zouave geantwoord hebben, dan zult ge de armee wel met eene sloep kunnen wegbrengen. Bij de troonsbeklimming van keizer Alexander II, werd veel van zijne groote vredelievendheid en ge neigdheid tot inwilliging gesproken. Het blijkt nu echter meer en meer dat hij het politiek programma zijns voor gangers stiptelijk volgen wil. Noch in den geheimen raad, noch in het kabinet durft iemand de geringste be denking maken tegen betgeen de keizer //de geheiligde

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1