1*55. A c MAANDAG 20 MAART. KENNISGEVING BEKENDMAKING. KENNISGEVING. \o. 25, 42"" Juai^wig, i r Öe niJgare dezer Coy fa fit gescjftvdtMaandags en Donderdags j avonds, uitgezonderd op feestdagen. I De prijk pet kwartaal (s f 3 J5,' franco per post J,90. j De imeiiding van. advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst Guboortehuwelijks- en doodberigten, van 36 revels d F 3.20. behalve het zegelregt. De BURGEMEESTER van GOES, maakt bij deze aan de ingezetenen dezer gemeente bekend; Dat de kohieren no. 6 en 7 der PERSONELE "Stall Goesn onze haven voor het eerst zou binnen loopen Eene stoomboot in onze haven welke nimmer daardoor werd aangedaan, en wel eene Gocssche boot trok dan ook teregt.aller belangstelling. Kort na den middag vereenigd.en zich reeds de leden onzer harmonie om haar in tijds te ontmoeten en de zich daarop bevindende heeren directeur en commissa- BELASTING, over het dienstjaar 185*, op den 12 - dezer door den heer commissaris des koning in deze rlsfTu eeue serenade te brengen, provincie executoir verklaard,'op heden ter invorderino- Het verschljnen der v!aS °P den toren - kondigde aan den ontvanger van 's Rijks Belastingen gezonden j hare. komst aan het 8,8 ?an' waaroP zich_eene tallooze zijn. Zullende-dus een iegelijk na bekomene° kennis geving van zijnen aanslag, verpiigt zijn, dien overeen komstig de bepalingen der wet te voldoen, op straffe van anderzins daartoe te zullen worden gedwongen terwijl diegenen, welke hun aanslag-biljet niet zullen ontvangen hebben, zich van een dubbeld van hetzelve ten kantore des ontvangers zullen kunnen voorzien en zij, die zouden vermeenen.dat de aanslag niet over eenkomstig is met hunne opgave of met de plaats ge had hebbende tauxatie, opneming en telling, zich des wege schriftelijk met inachtneming der voorschriften ten dien aanzienwegens de directe belastingen in het algemeen bestaandei door tuschenkomst van den con troleur der divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zul deze worden afgekondigd op de gebruikelijke wijze. Gedaan te Goes, den 24 Maart 1855 menigte nieuwsgierigen derwaards begaf. Bij hare aan komst door de harmonie begroetbegaven zich daarop verscheidene, zoo particulieren als vennooten, ten einde aan den heer ontwerper en directeur hulde te brengen. De vereeniging Concordia uitgenoodigd om aan boord de verdere togt naar hare bestemming mede te maken, liet zich bij hare vaart, in onze haven bij afwisseling hooren. Naóij de stad genaderd bevonden zich reeds vele heeren vennooten daartoe uitgenoodigd, aan het locaal van het bureau, terwijl de toeloop der nieuwsgierigen, gelijk zich begrijpen laatzeer groot waseen luid hoerah! vergezelde dan ook het eerste uitsteken der plank. Aau eene algemeene uitnoodiging om op gisteren het inwendige der boot te bezien werd gretig voldaan en ware dezelve 1 Omaal grooter geweest nog had men ruimte te kort voor de vele nieuwsgierigen'gevonden, die als uit eenen mond getuigdendat het innerlijke schoon, De Burgemeester voornoemd a M. P. BLAAUBEEN 1 a geriefelijk en fraai was. ij dit gevoegd eene vlugge vaart in 't ruime sop, BURGEMEESTER en WET HOUDERS van GOESbrengen bij deze ter kennis vaii een ieder die ,het aangaat,:^ Dat vólgens art. 1 van het reglement op het houden van openbare Veemarkten tot handel in PAARDEN, BUNDERS, SCHAPEN en VARKENS binnen de zelfde gemeente, gearresteerd den 7 April 1845 en ge publiceerd den 26 dier maand, op Dingsdag in de voor laatste week voor Pasohen, zijnde dit jaar den 27sten dezer maand, aldaar zoodanige veemarkt zal gehouden worden, en dat dezelve zal onderworpen zijn aan de bepalingen in dat reglement, vervat. En zal zulks door afkondigingaanplakking en in sertie in de Goesschc Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 24 Maart 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PU,AAR. waarop niets kan afdoen een tijdelijk oponthoud aan het sas en in de haven, zal dit zeker voor hcovo,, voor win bewoners BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van GOES, brengen bij dele ter kennis van een ieder die het aangaan mag; Dat de lijsten buloeld bij de wet van den 4 Julij 1850. (Staatsblad ik, 37) aanwijzende de personen, die tot het kiezen va, LEDEN van de TWEEDE KAMER der STATEN GENERAALPROVIN CIALE STATEN EN vix dsn GEMEENTE-RAAD bevoegd zijn, opgemaakt naar aanleiding van de door den ontvanger der dirette belastingen ingezondene en door hem gewaarinerkte.opgave, op heden volgens art. 31 der wet, bepaaldelijk vastgesteld en gesloten zijnde dadelijk ter gewoner plats in deza. gemeente zijn aan geplakt, en dat dezelve ndermaal op de secretarie voor een ieder ter inzage zijr. nedergelegd. En zal deze binnen d» gemeente worden aangeplakt en geplaatst in GoesscheCourant. Gedaan ten raadhnize Vn Goes den 26 Maart 1855. Bnrgemeesti en Wethouders voornoemd. M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C PILAAR. 'l»>x^^,SanTOtór^-^.XQOtal Naar wij vernemen komt de boot in de volgende week in de geregelde vaart en wel drie maal van hier naar Rotterdam en terug. De verleden Zaterdag plaats) gehad hebbende openbare aanbesteding bij inschrijving van het Sjarig onderhoud en herstel der rijks-waterleidingen ten posten en westen van Neuzen, alsmede van de daarbij hehoo- rende werken, is aangenomen door den heer A. Tho- lens te Neuzen, als minste inschrijver voor 9990, 'sjaars. Te Hulst werd den 23 Maart achter de wallen uit het water opgehaald het lijk van eenen 20jarigen jongeling, welke reeds sints den vorigen dag vermist was door verdrinken een einde aan zijn leveu heeft gemaakt. Men verdiept zich in gissingen omtrent de reden die tot deze wanhopige daad zou kunnen hebben aanleiding gegeven. De ongelukkige laat eene moeder na, welke, als weduwe met een talrijk gezin, bij hare bekrompene omstandigheden in hem reeds eenigsn steun vond. De leden van de eerste kamer der Staten Generaal zijn ter vergadering opgeroepen tegen donderdag den 12 April a. s. De opgaven der verschillende collecten voor den watersnood vermeerderen dagelijksde uitslag er van bewijst algemeen dat niet te vergeefs de liefdadigheid wordt ingeroepen. In de gemeenten Abcoude, Baam- brugge en Abcoude-Proostdy-Aasdom werden door vier dames 736 stuks goederen gecollecteerd, bestaande in: nieuwe hemden bróeken koussen jassen boezelaars jakken enz. Als een bewijs dat hier te lande veel kan ge geven worden en mag worden verwachtwijzen wij er opdat volgens den '«67. N. bij den watersnood in 1809, het jaar dat onze inlijving in het fransche kei en de vernietiging van onze staatsschuld tot een RUSLAND TURKIJE. Den 17 dezer bad te Petersburg de plegtige begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van Keizer°Ni- kolaas. Het lijk, dat in het winterpaleis eeuige dagen was ten toon gesteld geweest werd toen volgens1 een doorliet Journal de Petersburg medegedeeld programma, overgebragt naar de hoofdkerk der apostelen Petrus en Paulusom daar te worden bijgezet. Het was een schier onafzienbare treindie zich onder de diepste stilte en met eene indrukmakende plegtigheid in bewe ging zette. Onmiddelijk achter de met acht paarden bespannen lijkkoets (begeleid door twaalf adjudant-gé neraals, acht generaals en zestig pages, welke laatsten brandende fakkels droegen) volgde Keizer Alexander II, vergezeld door twee der oudste adjudant-generaals, den.' min ster van het keizerlijk huisden inspecteur der genie, den inspecteur der artillerie en den geueraal- kwartiermeester. Daarna volgden de kroonprins van Murtemburg, de grootvorsten KonslantijnNikolaas en Micliaëlprins Erederik van Hessende hert'ö'c' George van Mecklenhurg-Strelitz, de aartshertog Willem van Oostenrijk prins Karei, van Pruisselide groot hertog van Mecklenburg-Schwerin en prins Herman van Saksen-Weimar, de kompagnie grenadiers van het paleis, de beide Keizerinnen en de groot-vorstinnen Alexandra, Helena en Katharina en de groothprtógin-weduwe va» Mecklenburg-Schwerinvoorts de grootvorst-troonop volger en de grootvorsten Alexander, Wladimif en Alexis, enz. Eene groote menschenmassa, die herhaal- oaf va" innige verknofchtheid aan den de besvu ome—„.D,i Nopens het gevecht dat den 3 dezer té Eupa- toria zou hebben plaats gehad is geen bulletin ontvaii- gen; men zegt dat de aanval der russen is afgesla gen maar voegt er, met eenig voorbehoud 'bij, dat de turksche kavallerie, hen nazettende, in eene hinderlaag zon zijn gevallen. "Voortdurend leest men omtrent dit gevechtdat bij de redoute voor den zoogenaamde» toren Mulakoff heeft plaats gehadnog nadere' bijzon derheden. Naar luid van den Courrier de Marsdïle hebben de Zouaven bij die gelegenheid de eer der fran sche wapenen weder op eene glorie rijke wijze gehand haafd; heeft men na den slag, onder anderen, het lijk gevonden van een officier dier troepen, waarvan de arm door een kogel was verbrijzeldde dij doorschoten en het ligchaam bedekt met bajonetsteken ten getale van niet minder dan 23op een ander lijk werden 9 met de bajonet gestokene wonden geteld. Bijkans al de gevondene lijken van Zouaven waren derwijze door stoken of door geschoten wouden verminktdat men die naauwelijks kon herkennen.'De schoonste lof welke aan die. keurtroepen kan toegezwaaid worden is voor zeker vervat in eene door den generaal Oslen-Sacken uitgevaardigde dag orde waarin hij niet alleen hunne dapperheid op de meest schitterende wijze huldigt, maar zelfs verlangde dat de gevangene Zouaven door rus- sische officieren geleid, tegenwoordig zouden zijn bij het ter aarde bestellen der: lijkeu hunner in dat gevecht gesneuvelde wapenbroeders, De tijding van het overlijden van vorst Memi- koff aan de tyghus is nog niet officieel bevestigd, zoo veel is echter zekerdat blijkens een hamburgschc brief, de grijze opper-bevelhebher te Simpheropol ziek lag en niet in staat, was naar Petersburg (of naar Mos kou) terug te reizen. GOES, j Maart. Reeds vroeg in den moen van jl. zaturdagzag téetiop het voorbeeld derjoessche maatschappij van atoom- en zeilvaartbij veffiillende bewoners op de kaai de driekleur uitstéken'tgeen iets feestelijks aan kondigde. 'tWas dan ook'00j bekenddat des na middags de nieuw gébouwdiijzeren schroefetonmhnnt zerrijk derde, voorafging, volgens den thesaurier der algemeene oommissie "983,464:11:4 werd bijeengebragt voor de noodlijdenden! 1855 met Orange eu den vrede zal bij 1809 onder de fransche heerschappij en bij alge- meeuen oorlog toch niet behoeven achter te staan Reeds zijn er aanzienlijke geschenken ingekomen voor de verloting door den nederlandschen boekhandel te Utrecht te houden, waarvan wij in ons nummer van 19 Maart gewaagden en wordt het programma eerstdaags te gemoêt gezien. Sedert den Isten Maart jl. is de telegrafische ge meenschap tusschen Spanje en Erankrijk voor het al gemeen geopend en zijn dien tengevolge ook de neder- landsche telegraafkantoren met de Spaansche in ver binding gesteld. DUITSCHLAND. Het voortzetten der vredes-onderhandelingen, maakt een gunstige» indruk. Het eerste der vier punten is met algemeen goedvinden, geregeld Het derde punt, de gelijkstelling der magten in de zwarte zee, zal waar schijnlijk het grootste bezwaar opleveren; vooral, indien van de zijde der westeréche mogendheden werdt aan gehouden op eene verzwakking van' de militaire kracht van Rusland en men zich niet wil lateii bevredigen inet de toestemming van dien staat tot al zulke middelen van verdediging van de zijde van Turkijeals noodig worden gerekend om tegen de russische magt te kunnen opwegen. Ook het tweede der vier waarborgpunten ('vrjje vaart op den Donau) is door het vredes-congres aaiigenomeh. Een klcetinaker te Berlijn is voornemens rïath- de narijssche tentoonstelling een kleedingstnk te zenden

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1