MIDDEMIJZEN, LUK AS DE JONGE, ge woond hebbende en overleden te IVolphaarsdijkwordt, verzocht daarvan vóór den 13 December 1854 opgaaf te doen aan den notaris E. P. Lenshoek aldaar. BEKENDMAKING. i»ï3 ■-* "-v.; staalkundig dagblad roor de vrouwelijke sekse opriglen. Mel den 15den Dec. zal dit nieuwe groote dagblad leen' aanvang nemen. Oil Berlijn wordl stellig verzekerd, dat aldaar «ene telegrafische dépêche uit St. Petersburg is ont vangen die binnen eenige dagen een meer positief antwoord op de vier guarantie punten aankondigt. Men twijfelt echter zeer of het van een zoo loege- venden aard zal zijn, orn tot grondslag te kunnen dienen tot het aanknoopen van onderhandelingen met de weslersche mogendheden. Men wil hier allerbelangrijkste bijzonderheden vernomen hebben omtrent de jongste beraadslagingen tusschen de engelsche en fransche kabinetten; er zonde daarin over niets minder gehandeld zijn dan over eene nieuwe uitgave van de herziening der kaart tan Ku- ropa, Bij het tegenwoordig tractaat met de weslersche mogendheden, wordt aan Oostenrijk zijn tegenwoordig grondgebied gewaarborgd, indien het deel neernt aan den oorlog tegen Rusland. ENGELAND. Londen. Vóórleden Woensdag avond is te Londen eene zeer belangrijke vergadering van uitgewekene polen hon- garen enz. gehouden, ten einde, volgens gewoonte, dij verjaring van' der. poolschen opstand Ie vieren. De t ékende RossuCh heeft bij die gelegendheid eene zeer langdurigé rede uitgesproken waarin hij vooial zijn gekoelen ontwikkelde dat de tegenwoordige oor log hét herleven van de poolsche nationaliteit zou tievór deren. 'Volgens de Times is het waarschijnlijk dat lol dékking der kosten voor den oorlog de belas ting op de inkomsten met 10 pCt zal worden ver hoogd in geval door de regering het sluiten eener leening onraadzaam wordl geacht. Mogt het parle ment daartegen tot het laatste middel besluiten dan zal de geconsolideerde schuld vertiioeèeltjk met een bedrag van 5 a 10 millioenen worden vermeerderd. Dé schrijvers van de Times beweren, dal eene zoo danige .verhooging van lasten, de krachten der natie in geenen deele zal te boven gaan. Te Leeds heeft eenige opschudding plaats gehad tengevolge van de bedrijvigheid der vredevrienden die op onderscheidene plaatsen der stad gedrukte ver maningen ter bevordering van den vrede hadden doen Aanplakken. Het gemeene volk verzette zich hier tegen én er ontstond zelfs eene vechtpartij waaraan de policie een einde maakte door al de plakkaten al' te rukken. Het getal weduwen en weezen die aanzoeken om onderstand uit het nationale fonds bij deszelfs be stuur hebben gedaan, beloopt reeds meer dan I I 000, Vijftig ziekenverzorgsters zijn naar Boulogne vertrokken om zich verder naar het Dosten te be geven. Eenige onzer voornaamste aannemers van spoor wegen hebben aan de regering het aanbod gedaan hui voor hunne kosten, zonder eenige vei.gned.ing eetven spoorweg aan te leggen van Balaclava naai het legerkamp voor Sebaslopol. Hel gouvernement heeft naar men verzekert dezen vaderlandslierenden voor slag aangenomen onder bijvoeging evenwel dat hel bereid is den spoorweg gereed zijnde tegen ver goeding «oor de kosten der maleiialeri over te riemen. - De vriend des «redesBright, die onlangs uitwens bet genootschap van dien naam een brief heeft geschreven waarin hij den oorlog tegen Itiis- land hnogelijk afkeurt heeft onlangs Ie Manchester, «elke stad hij vertegenwoordigt een sterk ben ijs rr,n afkeuring ondervonden. Zijne beeldlenis (een slioopop, waarop men last Bright, de vriend vnn Aico- laas.n) is aldaar verbrand. FRANKRIJK. Pakijs. Ten gevolge van het gebrek aan scheepstimmer lieden is op verzoek tan een reeder Ie Havie door tien minister van oorlog besloten dal rnssiscbe krijgs gevangenen als zoodanig zullen gebruikt ««orden Een dertigtal der krijgsgevangenen van Bomaisund tim merlieden «an hun ambacht zullen bet eiland Ris verlaten en gedeeltelijk naar Honfleur worden ver zonden. Het eerste schip, waaraan zij zullen Werken, zal den naain van Jlma dragen. Men is hier, even als te Londen een weinig ontstemd door het weinige gevolg dal lol dusver de ooilog tegen Rusland heeft gehad. Men begint dan ook zeer lol vredes-oriderhandelingen o'er te hellen. fn de rue de la Vannerie te Paiijs. is heden morgen ten 6 ure een huis ingestort, naar men ver neemt be««oond door 14 personen zoo niet meer. die allen den dood daarbij sahijnen Ie hebben gevonden. Op de markt te JDoornik zijn de prijzen der granen reeds aanmerkelijk gedaald. 'I geen men aan de jongste wettelijke maatregelen meent5 te moeten toeschrijven. De fransche fondsen waren gisteren te Parijs aanmerkelijk hooger op het Lerigt van het sluiten van het traktaat met Oostenrijk. Men wil weten dat keizer Napoleon verklaard zoude hebben, zijne garde te zullen verdubbelen, en haar, zoo de omstandigheden zulks mogten eischen in het aanstaande voorjaar in persoon in het veld Ie zullen brengen. Er hebben te St. Cloud proefnemingen plaats gevonden met de uitvinding san den heer Stewart Man Glashen om boomen van de eene plaats naai de andere te verplanten. Die proefnemingen zijn volkomen gelukt; een Acacia san 10 meters hoogte eri 50 centimeters in diameter is door de machine uit den grond gelrokken, hoesvel twintig paarden dit niet zouden hebben knnnen doen. De toestel is zoo krachtig dat. naar inen zegt, eeuwen heugende boomen vaiï den grootsten omvang daar mede uit den grond genomen kunnen worden. Te Madrid hebben in den nacht van 28 No vember ernstige ongeregeldheden plaats gehad in de straal Toledo en haren omtrek. Eene geringe «er- hooging van den prijs «an hel brood gaf daartoe aan leiding. Men verhaalt dat twee bakkers bij die ge legenheid rermoord zijn. De orde herstelde zich eerst toen het gemeente bestuur bevolen had dat hel brood tot den ouden prijs moest verkocht worden. RELGIE. Brussel, Na eenige discusie is in de zitting der kamer van vertegenwoordigers gisteren met 61 legen 23 stemmen besloten den vrijen invoer van rijst toe te laten Met 47 legen 38 stemmen ts besloten, de spelt met ue lar«ve gelijk te stellen en er den uitvoer van te ver bieden De gerst zal vrij kunnen «vorden uitgevoerd. Het geheele wetsontwerp op de levensmiddelen is inel 58 tegen I stem aangenomen 24 leden hielden zich buiten stemming. NOORD- en ZÜID-AMIKA EN AUSTRALIË, vinden steeds de geschiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de heeren VIIEIBERG C°., ge vestigd te ROTTERDAM en LIVERPOOL. Informatien omtrent vertrekkende schepen prijzen enz. zijn mede te verkrijgen bij den agent P. VER- TREGT, te Rotterdam, Wijde Kerksteeg, wijk 7, n°. 8en te Goes aan het kantoor in de 's Heer Heudrikskinderenstraat. van de volgende artikelen te Goes, van den !6 tot den 30 November 1854. met inbegrip der landelijke en plaatselijke belastingen. Tarwe f 13 25. Rogge f 10 ,60. Vroege Gerst f 6,40 Late Gerst f 6 25. Haver f 4 40 Groene Erwten 11.00. Tarwe Meel f 15,25. Rogge Meel f 12 25 allen per mudde. Boter f 1 05. Noord-Hoilandsche Kaas 50 cl. Stolksche Kaas 50 cl. Leidsche Kaas 50 ct. Witte Brood 36 cs. Tar«ve Brood 25 cs. Roggp Brood 15 cs. Ossen-Yleesch 60 cs. Koe vleesch 60 cs. Kalis Vleesch 60 cs. Schapen-Vleesch 50 cs. Lams- Vleesch 55 cs. Versch ïarken-Vlegsch 70 cs. Gerookt Varken-Vleesch 80 cs. allen per ncd. pond. Vroege Aardappelen f 3 00. Late Aardappelen f 3,60, de mud. Ypen Hout f 7,00. Esschen hout f 7 00 per wisse. Groote Takkebossen f 13,00. Kleine Takkebosseu f 6,00 de honderd. Steenkolen f 32 50 de J500pond. Turf 60 dedubb. Kaarsen 80 cs. het ned. pond. iiflETHTIIlo De familie van wijlen den heer ABRAHAM VA DER te Cortgene, betuigt haren dank voor de deel neming bij het overlijden van dezen hunnen geliefden vader ondervonden. Cortgene den 2 December 1854. Uit aller naam, P. H. SAAIJMANS VADER. r J. W. VADER. fndien het oog van eenig nut zijn kan bij zooveel spre kende attesten van de geneeskracht van DU BARRY'S REYALENTA ook het mijne te voegenmoogt gij er naar welgevallen gebruik van maken. Mijn jongste kindje was gedurende al de achttien rriaanden die het telde onrustig óntévreden knulterig, hangerig blèek en ziëk, het moest altijd in de handen zijn en mijne vrouw had er dag en nacht mede te doen. Wij hebben het sedert eenigen tijd met REVALENTA gevoed en dadelijk van den beginne af heeft zich eene geheele verandering ingesteld; het slaapt nu goed, is vrolijk en tevreden en begint heel lief te spelen en te loopen. Amsterdam, 12 Nov. 1854. H. tan GELOVEN. Dat de REVALENTA eenen bijzonder heilzamen invloed op de spijsverterings-organen uitoefent, daarvan kan zich ieder een ziek of gezond, spoedig overtuigenhij gebruike het slechts acht dagen achtereen enkel voor ontbijt, en wij zij» overtuigd, dat de eetlust grooter, de functies geregelder, Het bloed Jigter, borst en hoofd vrijer zullen zijn dan ge woonlijk. Zij geneest de volgende ziekten, die uit eene slechte spijs vertering ontstaanalshardlijvigheid, rood e looponre gelmatigheid in de verrigtingen, verstoppingen, zuur, kramp, t buikpijn, stuipen, maagwaler, maagkanler, diarrhaea, ze nuwziekte, galachtigheid, aandoeningen van lever en nieren, windzucht, opgezetheid hardkloppingen, zenuwachtige hoofd pijn. aangezigtspijn, aanhoudende branderigheid, prikkeling van nieren en blaas, graveel, roos, valleude ziekte, doofheid, suizen in het hoofd en in de ooren, ijlhoofdigheid, pijn tus schen de schouderbladen en in bijna alle deelen van het ligchaam, slepende ontsteking en verzwering in de maag, huiduitsjag, scheurbuik, koorts, klierziekte, onzuiverheid, bloedarmoede, tering (wanneer zij niet hopeloos is), water zucht, influenza, griep, misselijkheid en braking gedurende de zwangerschap, na het eten of op zee, neerslagtiglieid, miltzucht, algemeene verzwakking, verlamming, verschillen de rheumatische aandoeningen, jicht, hoest, aamborstigheid, benaauwdheiil op de borst, slijmziekte, ongedurigheid, slape loosheid, beving, afkeer van de zamenleviiig. ongeschiktheid tot. studie, zinsverhijsteringenverlies van hel geheugen, duizeling, ophooping van bloed naar het hoofd, uitputting, mismoedigheid, ongegronde vrees, besluiteloosheid, wanhoop, zucht tót zelfmoordwaanziu en eene meenigte andere ziekteverschijnselen .die men niet weet te noemen nog te raugschikken. Zij neemt de. oorzaak der ziekte weg door de spijsverterings-werktuigen te herstellen en de sappen te verbeteren. Zij is bovendien het beste voedsel voor kinderen van on- gesielden in het algemeen, daar zij zelfs in de zwakste magen niet verzuurt, noch strijdig is met eenen gewonen leefregel of goed krachtig voedsel. Bij kinkhoest, mazelen, kinder pokken en waterpokken maakt zij alle medicijn overbodig, daar zij alle branderigheid en koortsachtiheid wegneemt. De prijs der REVALE\TA is 87J c. 2. 3.50, f 8- 16. Dubhe^, geconcentreerde ƒ4 7 16 24. Hoe grooter de bus hoe voordeeliger de verhoudiug lus- sclien prijs en gewigt, DU BARRY'S Boekjes worden gratis afgegeven. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, J. W. Verbeek Vrolijk. Bergen op Zoom. D. Pouwels en P. F. Appelboom. Goes, C. VREEK.E Wed. Middelburg, dépot van het Verkoophuis. Oostburg, Mej. P. J.Geelhoed. Schoondijke, A. J. 'Bronswijk. Tholen, T. J. Maas. Vlissingen, A. M. Kalbfleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende depóts in de andere'steden. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den boedel van UIT de HAND te KOOP 202 stuks zachte regtstammende BOOMEN, ter lengte dooreen zeven ellen en ter dikte van 30 tot .cS^Étea.. 45 ongeveer 100 stuks, en van 45 tot 60 duim Ned. 105 stuks, middellijn voor de borst geme ten staande op eene weide bij het -dorp Rillandzeer geschikt voor werkhoutnader informatie te bekomen bij den heer j. Kakebejske te Goes, tot en met De zalf en pil len van HOLLO- WAY zijn een af doend geneesmid del voor roos, enz: De heer Jakob Graven, ie Ply mouth, Brownlow Cottages N. 1, was sedert drie jaren lijdende aan roos en algemeene ontsteking- Dit veroorzaak te hem veel pijn, en verscheidene middelen die hem door bekwame mannen waren voorgeschreven geworden, hielpen in geene deele. Toen beproefde hij de zalf en pillen van HOLLOW AY en met een weinig volharding in het gebruik der zelvén, genas hij volkomen, hij beveelt dan ook ditmid- in gelijke gevallen een ieder ten sterkste aan. De heer G, Williams te Plymouth, in de Edgecombe straat, N. 19, kan de waarheid van het vooraangehaalde betuigen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f3,00, f6,75, f 13,50, f 20;50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05; f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op Zoom. Den heer J. Straatman, hoofd-depóthouder te 'sBosch. a Isolde te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. TE GORS, BIJ F. KT/EEITW1NS ZOON. December 1854.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2