ZEEUWSCHE MAATSCHAPPIJ VAN iSÉl! tofc den 20 dezer 728 0LMEN" en ESSEN pen, zoo men hem eene bergplaats «oor dezelre gaf, heigeen bereidwillig werd toegestaan. De aardappelen en de gebeele oogst dit jaar zoo ntervloedig zijnde en daarenboven de vele invoeren buiten doen belangrijke dalingen der prijzen te ge inoet zien. Men meldt aan de dmsterdamsche Courant uit 's Hage dd. I Nofember. Dat aan den dezer dagen daar bevestigden predikant Zaalberg door eenige leden zijner voormalige ge meente, een kist is toegezonden bevattende een be langrijk geschenk in zilverwerk. Insgelijks wil men, dat den genoemden predikant van eenige leden zij ner nieuwe gemeente geschenken in meubilair zijn aangeboden. Er is weder een brief vermist waarin een bankbiljet van 1000 was ingesloten. Hij was ver zonden te Werkendam en bestemd naar Breskens. Op den 9den der loopende maand zal voor hel provinciaal geregtshof in Limburg behandeld wor den eene beschuldiging van valschheid in openbare .geschriften tegen den deurwaarder V te Heer len en den burgemeester van P te Heers vroe ger zaakwaarnemer, -door het openbaar ministerie ingesteld Ier zake van het houden van een verkoop van roerende goederen buiten de tegenwoordigheid van vermelden deurwaarderen waarvan deze nog- tans de acte heeft onderleekend alsof dezelve voor hetn was verteden en den verkoop door hem was geschied. Hontenisse, 5 November. Heden genoot de pre dikunl der Hervormde gemeente alhier, de WelEerw. Zeer Gel. Heer L. C. Meijer het voorregt zijne 25jarige evangelie- bediening in deze gemeente Ie mogen vieren, en hield bij deze gelegenheid eene toepasselijke leerrede naar aonleiding van 2 Corinlhen 3 vers 5 en 6. Eene zeer talrijke menigte toehoorders nok van elders, woonde deze godsdienst-oefening bij. ter wijl den predikant door de gemeente, als een bewijs var, gehechtheid aan haren leeraar eenen sierlijk be werkten zetel ten geschenke werd aangeboden. BiiTISk MISmWIMRIi- RUSLAND TURKIJE, Omtrent het gebeurde op den S/20 voor Sebasto- pol is een uitvoerig berigl van vorst Men%ikoff op genomen in hel Journal de Saint Petersbourg van 17/29 October. Daarin wordt o. a gemeld dat in den nacht van 8/20 en 9/21 een uit Sebastopol ge zonden detachement vrijwilligers zich op de fransche loopgraven wierp en !9 stukken geschut vernagelde; dal de russen den 8/20, 50 dooden (waaronder 3 ofli eieren en 197 gekwetsten waaronder 5 officieren) enden 9/21, 30 dooden (waaronder I officier) en 160 gekwetsten (waaronder 3 officieren) telden. In dat zelfde rapport wordt de aanval op Eupatoria aldus verhaald Beneden Eupatoria hebben de operation zich bepaald tot schermutselingen lusschen onze voor posten van lanciers en kozakken met de vijandelijke detachementen die hel waagden uit de stad te komen. Den 8/20 naderde een detachement vrijwilligers, be slaande uil den luitenant Goriatcheffden kornet Bogomotels en 20 lanciers van het regernent san 11. K. II mevrouw de grootvorstin Katharina Michaï- loxvna en eenige kozakken onder begunstiging van tien mist. in galop tol de stad. sloeg zich door eene massa Tarlateh been die zich voor den muur be vonden doodde 12 hunner op de plaats, namen 2 gevangen, kwetste een groot aantal, en drong door tot inde stad de vluglelingeu op de hielen volgende; aan de barrière doodden zij de drie fransche infan teristen rlie op schildwacht stonden en toen in de gotische stad, schrik en verwarring was verspreid ver wijderden zij zich weder mefcr dan 1000 stuks groot en klein vee en paaiden voor zich uit drijvende Bij deze schermutseling werd de kornet Bogomolels door een lanssteek ligt gekwetst. De russophileii Ie Parijs beweren dat de rege ringen van Frankrijk en Engeland besloten hebben, om. wanneer Sebastopol vóór 15 November niet ge nomen inugt zijn aan het leger betel Ie zenden de Klim Ie verlaten aangezien liet ver gevorderde jaar getijde en de stormen op de zwarte zee de voortzet ling van den veldlogt niet gedoogen. Behalve de berigten over de eigenlijke krijgsge- beurtenissen heeft men ook de tijding ontvangen dal in Sebastopol een volksopstand is uitgebarsten waarbij niet minder dan 500 inwoners der stad den dood zouden hebben gevonden. Van deze verwarring zouden de Polen hebben gebruik gemaakt om te onl- vlwgleo en zic.li naar het kamp der geallieerden te begeven, alwaai men aan een uitval dacht en rinsnp ben vuur gaf tot Jat later de dwaling werd erkend. Dit alles zou gebeurd zijn vóór den 26; de fransche Moniteur zwijgt er echter van, wij meenen dus ook grond te hebben de waarheid in twijfel te trekken. Bet vruchteloos beproefde huwelijk. Men schrijft uit Oude Tonge 6 November II. Deze plaats is op heden het looneel geweest van eene gebeurtenis te curieusom niet der vergetel heid te worden onttrokken. Twee jongelieden, sedert eenigen tijd in ondertrouw opgenomen, wenschten op dien dag hun huwelijk èn burgerlijk èn kerkelijk voltrokken te zien. De bur gemeester, ambtenaar van den burgerlijken stand, was sedert eenige dagen afwezig, naar over zoo als men hier zegt d. i. naar de prov. Noordbraband (afwe zig inel of zonder verlof?); de andere ambtenaar van den burgerlijken stand was sedert eenige dagen zielt. Nu is Holland in lastgeen nood de medicus van iaatstbedoelden ambtenaar zekere T. Aheel-en vroedmeesler en plaatselijk geneesheer alhier beeft ook voor deze wond een pleister, voor deze verstopping een laxans. Hij, heel en vroedmeesler zal voor zijn patient dat baan tje wel waarnemen en (en misschien bij procuratie wel eens als ambtenaar van den burgerlijken stand optreden de jongelieden met de getuigen, komen op het hun gestelde uur (4 ure n m. ol daaromtrent) ten raadhuize, waar zij gezegden T. d wach tende vonden het cape sedem wordt uitgesproken, en de klerk der secretarie ontboden duidelijk en verstaanbaar wordt hun de gewone formule voorge- dretind als verklaren verschenen te zijn voor den ambtenaar van den burgerlijken stand T. d enz. Hierna laat men do jongelieden en getuigen hunne handteekening op een zoo het later schijnt te blijken oningevuld register plaatsen de figurant ambtenaar of ambtenaar figurant, onthield zich nog- tans van zijne handteekening tc stellen, eer slim, zoo hij misschien meende doch zoo het berigtgever toeschijnt zeer dom in het eerste geval toch n. I als hij de acte had mede geleekend konde men het doen voorkomen ais had hij ter goederlrouw en in onwelenbeid gehandeld; nu toch blijkt daaruit, dal hij op dal oogenblik leeds van het onwettige zijner handeling bewust was en er zich van overtuigd hield; men moet waarlijk al verregaande verwaand en bij uitstek arrogant zijn om zoo als bier plaats vond, zich eene magt of bevoegdheid voor het publiek toe Ie kennen welke men zelf overtuigd is niet te bezitten. Dit is nog niet alles ook den eerw. heer pastoor der R. K. gemeente Ie Oude Tonge zoude men zoo als men dat noemt er hebben laten inloopcn. De jong gehuwden? gingen naar afloop der plegtig- heid?\ op liet raadhuis, naar hunnen pastoor, die, als te voren reeds hiervan verwittigd toebereidselen tot de plegtiglieden der huwelijks-inzegening had ge maakt. Zijn eerw. zoo als altijd vooral ten op- zigle van liet burgerlijk bestuur bier Ier plaatse op zijn qui rive, vroeg vooraf den jong gehuwden hel bewijs dat hnn huwelijk burgerlijk was voltrokken de bruidegom antwoordde hierop, dat hij zoodanig bewijs niet bad mede gekregen maar dal men ge zegd had het den eerw. heer pastoor des avonds Ie zullen laten bezorgen. Het laat zich gemakkelijk be grijpen dal de eeiw. heer daarmede niet tevreden was, waarop de bruidegom zich verwijderde om den veldwachter op Ie zoeken, die wederom den kleik ging opsporen, met dal gevolg, dat zich eindelijk laatstgenoemde in persoon bij den pastoor vervoegde, met verzoek dat zijn eerw. de godsdienstige plegtig lieden maar voor(gang zoude doen hebben zullen de bij dan wel zien Ie zorgen dal het vereischte bewijs later zijn eerw. gewierd! (Dit kon immers zonder verder knoeijen nimmer geschieden) Eenvoudig wees de pastoor den klerk op artl. 199 van hel wetboek van strafregt waiifop deze zich verwijderde zeggende: UEerw. heeft gelijk, liet huwelijk dat op het raadhuis zoo even gesloten isis onwettig doch ik hen gedwongen De pastoor zag zich nu verpligl de voorgenomen godsdienstige plgligheden te staken terwijl de jonge lieden en getuigen omerrigter zake naar huis konden lerugkeeren. P rov. Zeeuwsche Cour.) ABYlftTXüTXIII. MIDDELEN VAN VEEVOER. STOOMBOOT DE SCHELDE. UREN VAN VERTREK IN DE MAAND NOVEMBER 1854. (Dagelijks uitgenomen des Zondags.) van VLISSINGEN naar BRESKENS: voormidd. 7ure Terug: voorm: 7i ure. van VLISSINGEN naar NEUZEN voormidd. 8* ure. Terug van Neuzen 's middags 12^ ure. van NEUZEN naar HOEDEKENSKERKE voorm. 101 ure. Terug van Hoedekensk» voormidd. 111 ure. JgeST* Te Vlissingen in de Rammekenspoort is een bord het welk aanduidt her vertrek uit de Wester- of Marinehaven. Hedeu overleed tot droefheid van mij en ver dere betrekkingende heer S. van ZOOMin den ouderdom van ruim 76 jaren. Goes, Wed. S. van ZOOM, 8 November 1854. geb van Burg. Strekkende deze tot algemeene en bijzondere kennisgeving. Diegenen, die genegen zijn tot de leve rantie van het benoodigde VLEESCH voor de (Economische Spijsuitdeeling te Goesin den aanstaanden Wintergelieve daarvan met opgave van prijs per Nederlandseh pondschrif telijke mededeeling te doen vóór of op den êS Novem ber e. k.ten huize van den ondergeteekenden Lid en Secretaris dier inrigting. Goes, 9 November 1854. P. J. A. van DAM. VERGADERING van VENNOOTEN, Dingsdag den J4 November J854des middags ten één uur ten huize van den heer MEIJERin de Noordstraat te Middelburg. jggh UIT DË H AH D TE KOOP jPg*" BOOMEN, waaronder 122 van 4 tot en met 8, 319 van 9 tot en met 10, en 287 van 11 tot en met 24 rijnlandsche duimen middellijn. De landman J. ZUID WEG in Nissestelle, gemeente- Nisse, zal er aanwijzing van doen en inlichting geven.. Aan de heereu BARRY DU BARRY O., te Londen. ï'erlijn 14 October 1854. MIJNE HEEREN! Ik heb het genoegen UKcl- mede tedeelen, dat uwe RE* VAEENïTA AK/IBSCil weder eenen zieke de gezond heid hergevenja welligl het leven gered heeft. Mijne Patient, wiens naam ik wegens zijnen hoogen stand niet durf te noemenleed jammerlijk aan eene horstkwaal, aan hartkloppingen slapeloosheid en een volslagen gebrek aan eetlust; met een woord eene geheele verzwakking der le vensgeesten. Geen van al de aangewende middelen baatte, alle baden waren vruchteloos beproefd, toen ik, hoewel toenmaals nog een ougeloovige, mijnen hoogen patient aan ried uwe KEVAEEftTA te beproeven, welke hem bin nen zes dagen lot den gezondsten en gelukkigsten der men- schen maakte. Ik wensch van hartedat voor iederen lij der de proefneming met uwe REVAIjENTA zulke ge zegende uitkomsten moge geven en teeken mij met ware hoogachting UEd. Dw. Dienaar, (Get) Dr JULES NERAND, Lijfarts van Z. K. II. Prins Jdalbert van Pruissen. De REV a LENTA is volgens geachte en beroemde genees kundigen een voedzaam en inwikkelend middel, dat in vele ziektegevallen alle andere artsenijen overhodig maaktzij is volgens den medicinaalraad Dr. WURZKR te Bonn verzach tend en versterkend voor de ingewanden en kan met gun stig gevolg in diarrhae roode loop, buikloop enz. Durch- fallen und Ruhren) aangewend worden. Zij werkt gunstig op de spijsverteringsorganen op de ingewanden en op ge regelde functien en oefent ontegenzeggelijk den meest wel- dadigen invloed uit op den gezondheidstoestand van deQ mensch. De prijs der REVAEENTA is 87*c., 2, ƒ3.50, ƒ8, 16. zij is te verkrijgen in onderstaande dépots. DU BARRY'S Boekjes worden gratis afgegeven. Amsterdam, Verkoophuis. Axel,J. W. Verbeek Vrolijk. Bergen op Zoom. D. Pouwels en P. F. Appelboom. Goes, C. VREEKE. Middelburg, A. Engeler Co., Mej. Auwer, W. P. van de Kamer. Oostburg, Mej. Geelhoed. Vlissingen, A. M. Kalbfleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende depóts in de andere steden. Door de zalf en pillen van HOLLO- WAY, is weder eene zware won de aan een been genezen, hetwelk anders had moeten af gezet worden. De hier onder breeder omschre ven genezing werd ons medegedeeld door kapitein Smith uit Yaomoulhin eenen brief aan den heer Dixon chimist te Norwich: »de heer John Walion vroeger in dienst op de engelsche vloot te Malta had eene verzwering in den en kel waarmede hij zes maanden in het hospitaal te Malta en vier in dat te Portsmouth lagen daar hij weigerde het been te laten afzetten werd hij voor ongeneeslijk verklaard, toen gebruikte hij op aanraden van kapitein Smith de zalf en pillen van HÖLLOWAY, waar door hij in drie maanden tijds werd genezen, thans is hij kustbewaarder te Newhaven» Door het vermeerderd debiet, zijn de prijzen als ?olgt, Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f3,00, f6,75, f 13.50, f 20!50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05, f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen hij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlrnden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straatman hoofd-depóthouder te 'sBoschalsmede te Londen Strant 244, HOLLOW AY'S éta blissement. te goes, bt.t f. kt.eeuwens zoon,

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2