GOES» COURANT. No. 88. 4Iste Jaargang. V DONDERDAG D NOVEMBER. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f J.75, franco per post f df90. Gewone advert entten worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f 0,20. behalve het zegelregt. De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren. des namiddags. (INGEZONDEN.) Goes 9 November 1854. Aan de redactie der Goessche Courant. In uw blad van maandag laatstleden is opgenomen een verslag van het verhandelde in den gemeenteraad van Goes van 2 November bevorensen daarbij in schijn woordelijk, een adres van mij aan den gemeente raad medegedeeld. De vele weglatingen en veranderingen, waardoor mij vooral een toon wordt in de pen gegevendoor mij niet gebezigd en afgekeurd, en waardoor de zamenhatig verminkt is, brengen mij er toe UEd. te verzoeken, de door mij aan den gemeenteraad aangeboden demissie, waarvan ik UEd hierbij copie toezend, in deszelfs ge heel in uw eerstvolgend nummer te willen opnemen. Daarmede zult UEd. verpligten UEd. Dw. Dienaar, J. L. H. LIE BEET, Adv. Aan den gemeenteraad van Goes geeft met verschuldigden eerbied te kennen mr. Johannes Louis Hubertus Lieberl, boekhouder in de stads-leenbank te Goes. Dat hij met innig leedwezen heeft ondervonden de benoeming van een adsistent boekhouder, in spijt der nadrukkelijke aanbeveling van een ander, die als bij zonder geschikt der zake kundig, van bewezen activi teit in de leenbank en het vertrouwen van hem adres sant bezittendedoor heeren directeuren werd op den voorgrond gesteld. Dat hij adressanttoen die benoeming was noodza kelijk geworden, met het volste vertrouwen op de aan beveling van heeren directeuren, die van den raad was afwachtende, in de zekere overtuiging er geene redenen bestonden van de uitgedrukte aanbeveling af te wijken en hem adressant eenen niet verlangden adsistent toe te voegen. Dat hij adressant in die benoeming niets anders mag zien dan een blijk van wantrouwen jegens hem, dat hem het nederleggen van stedelijke eere of lastposten, waarbij voor alleswederzijdsch vertrouwen van last gever en lasthebber moet plaats vinden, tot pligt maakt. Dat hij adressantzelfs bij liet volledigst bewijs die benoeming, dusdanige beteekenis niet heeft, en de raad daartoe door andere motieven is geleid dan nóg door die benoeming in zijn vertrouwen op den stedelij ken raad, zoodanig is geschokt, dat het hem ten eene- male aan ijver en lust ontbreekt stedelijke eere- of last posten naar behooren waar te nemen en mitsdien ook in die onderstellingpligt isbetrekkingen neder te leggendoor hem niet meer naar behooren waar te nemen. Rédenen waarom hij zich wendt tot den gemeente raad, met de aanbieding zijner demissie als Generale- Rrandmeester en Regent van het algemeen armbestuur dezer stad, in te gaan met 15 November eerstkomende of zooveel vroeger als de raad nuttig of noodig mogt oordeelen, 't Welk doende Tan den Gemeenteraad te Goes, UEd. D. Dienaar, (get.) J. L. II. LIE BERT, Adv. VERGADERING DER PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. ZITTING VAN 7 NOVEMBER 1854. Tegenwoordig de Commissaris des Konings. voor- zilier 35 leden en de griffier Afwezend de heeren van der Mandcre, Benteyn. Homback. F ader. B. B. van den Bosch, van Dig gelen en LPagtho. de beide eersten zonder, de vijf laatsten mei kennisgeving. In naam des konings opent de voorzitter de ver gadering. Door den griffier wordt jhr. mr. J. F. Schttur- beque Bootje, reeds vroeger als lid der vergadering geadmitteerd Binnengeleid en neemt zitting na de bij de wet gevorderde eédenafgelegd te hebben-. Aan de vergadering worden de koninklijke besluiten medegedeeld als a. waarbij ten behoeve der calamileuse-polders bij voortduring de heffing van opcenten op de directe belastingen wordt bepaald. b. bekrachtiging van het besluit der provinciale staten betrekkelijk de rekening en verantwoording van gedeputeerde staten orer 1852; c. houdende nadere regeling der tolheffing op de wegen in Zeeland ten behoeve der provincie en vaststelling van een tarief voor die heffing; mitsga ders van de beschikking door gedeputeerde staten Ier uitvoering van gedacht koninklijk besluit genomen; d. houdende goedkeuring van bet besluit der pro vinciale staten, tot wijziging der begrooting van enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor de dienst 1853 (vermeenlering van den post voor onderhoud van bet provinciaal geregtshof); e. houdende magtiging op gedeputeerde staten tot onderhandschen verkoop van een aan de provincie behonrend stuk grond; f tot het aangaan eener dading met betrekking tot de beplanting 'an den weg van Yzenclijke; g. lot wijziging van (ie begrooting der enkele pro vinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven, voor de dienst van 1854 (opbrengst van verkochte pro vinciale eigendommen vergoeding der waarde van door derden op den weg van Yzendijke naar dc brug over de linie geplante en door de provincie over te nemen boomen kosten van met die eigenaren aan te gane buur actiën.) h. lot de overname voor rekening der provincie van eenige boomen op den weg van Sehoondijke naar Yzendijke; z'. tot den onderhandschen verkoop van de stoom boot de Schelderen van de steigerschuit de Posthoorn. h. tot wijziging van de zoo even gemelde begroo ting (vermeerdering van den post voor renlelooze voorschotten enz.); I. lot aanvulling van dezelfde begrooting (bij voor schotten Ie betalen of te consigneren schadeloosstel ling bij onteigening van besmette of van besmetting verdachte voorwerpen en teruggave daar van donr het rijk), en m houdende goedkeuring der door de provinciale staten vastgestelde begrooting der enkele provinciale en huishoudelijke inkomsten en uilgaven voor de dienst van 1855. Nog wordt medegedeeld eene missive van den mi nister van binnenlandsche zaken met den slaat van geraamde kosten voor het provinciaal bestuurvoor zoo veel het tijks bestuur is, over 1855. De mededeeling van al deze stukken wordt aange nomen voor kennisgeving. De voorzitter brengt ter tafel de na te melden voor stellen van gedeputeerde staten als: a lot te getnoelkoming van den aannemer AC. Sprvyt wegens buitengewone werkzaamheden aan den steiger en veerdam bij Wolphaartsdijk b betrekkelijk eene lijdelijke verandering in de stoombootdienst tusschen Middelburg en Bergen op Zoom c. tol vergoeding der verblijfkosten voor de leden der commissie lot het afnemen van een vergelijkend examen voor de betrekking van provinciale opziglers van wegen d. tot verkoop vari een gedeelte van den afval (brik) van den weg van Zierikzee naar Zijpe e. omtrent het adres van den concessionaris der stoombootdienst tusschen Rotterdam en Middelburg tol wijziging van het tarief der regten voor hel ge bruik der provinciale steigers f. tot het doen eener voordrag! aan de regering om tot vergoeding der kosten van het gebouw van bet provinciaal geregtshof eene jaarlijksehe bijdrage aan de provincie te serieenen g, betrekkelijk de brui'kbaarmaking van de over blijfselen van den voormaligen pontendam aan de zijde van Noord-Beveland, en eerie deswege ingediend adres door ingezetenen van Coiijnsplaat en Kats; htot onderhandsc.be verpachting van het over zetveer van Gorishoek op Yersekendarn. en i alsvoren van het overzetveer aan het Sloe. De vergadering besluit deze voorstellen aan de af- deelirigen te verzenden. De voorzitter deelt mede de bij hem ontvangeue brieven van de heeren van Diggelen Hombach FaderB. B. van den Bosch en LPagtho. hou dende kennisgeving dat zij verhinderd zijn de verga dering bij te wonen. Nadat de aldeelingen door middel van loting zijn geformeerd, wordt de vergadering tot nadere oproe ping gescheiden. GOES 9 November. Wij maken de belanghebbenden aandachtig, dal volgens de gearresteerde instructie voorden gemeente ontvanger diens kantoor voortaan zal geopend zijn des morgens van 9 tot des namiddags 1 en van 3 tot 4 ure. Bij de plaats gehad hebbende verloting der aan gekochte prijzen uit de Koninklijke Nederlandsche tentoonstelling van Landbouwop den 4 dezer te Arnhem gehouden zijn hier ter stede gevallen op N°. 1827, de prijs N°. 26, zijnde '/2 mud boekweit en op N°. 1831, de prijs N°. 173, zijnde een karn- werktuig, welke prijzen tegen overgifte van het lot, vóór den laatsten dezer maand aan het lokaal Musis Sacrum te Arnhem, moeten worden afgehaald Na dien dag heeft de winner g-en regt meer op zijn' prijs, en zullen de nog onafgehaalde voorwerpen in het openbaar worden verkocht. Bij Zijner Majesteils besluit 7an den 4 dezer no. 62 is de officier van gezondheid der 3e klasse S.J. Goossen tnel ingang van den 1 dezer be vorderd lot officier van gezondheid der 2e klasse in het vaste corps officieren van gezondheid bij de ko ninklijke nederlandsche zeemagt met bepaling, dat hij zal rang nemen tusschen de officieren van gezond heid 2e kLsse LF, Buijsch en A. B. A. F. von Konigslöw Naar wij vernemen wordt Zr. Ms. fregat de Buiter. thans Ie Vlissingen liggende, in den loop dezer maand Ie Nieuwe Diep verwacht om den schout-bij-nacht Bouriciusnieuw benoemd kom- mandanl van Zr. Ms. iharice in Üost-Indlë, aan boord te nemen om daarna naar Oosl-Indië te vertrekker!. Hel veroordeel tegerr de revalerita schijnt" te wijken en bet gebruik rlerzelve onder de meer be schaafden en gegoedden toe Ie nemen, Als eene ge- wiglige bijdrage tot du Barry's attesten inag men voorzeker de achterstaande advertentie beschouwen waaruit blijkt dat ook bij geneesbeeren van rang dit geneesmiddel in gunst en aanzien komt. De weleerw. heer Abresch te Alkmaar heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente Ie Middel burg, aangenomen. -Den 5 November zijri van bet Nieuwe Diep vertrokken de stoomschepen Cycloop en Amsterdam op verzoek van den gemeenteraad te Amsterdam, door het gouvertnenl ter beschikking gesteld om de nederlandsche schepen met graan door den Sond te slepen. Ook leest men dat in Amsterdam de beste soor ten der zeeuwsche aardappelen tegen f 2,50 lot hoogstens f 2.80 per mudde verkocht worden en moet aan het gemeentebestuur te Leiden, door eenen aardappelkooper aangeboden zijn. tegen eenen veel (ageren prijs de aardappelen dezen winter te verkoo-

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1