iffiiwgiüiiiür" POSTERIJEN. ÏL Wilier's kruiden-O lie 224sta Staats-Koletij. zeeweringen en gingen om het slechte weder schuilen. Al schuilende werd de jenererflesch voorden dag ge haald en geraakten beiden beschonken en tengevolge van dien^in zoo hevigeti twist, dat beiden naar bui ten gingen om te vechten. De vader greep na eenige worsteling, naar zijne spade om er zijn zoon mede af te weren of te treffen, waarop de zoon zijn mes trok en zijn vader in den buik doodelijke wonden toebragl. De vader was ruim 50, de zoon 26 jaren. De eerste, meest altijd beschonken leefde van zijne werkzame vrouw sedert jaren afgescheiden. Uit Groningen wordt medegedeeld, dat het onwe» der in het begin der vorige week over die stad nog al ge» woed moet hebben en een vrij aanmei kelijken invloed op den rijks-telegraaf heeft uitgeoefend. De lucht-elec- triciteil veroorzaakte nu en dan zulke hevige stroomen op de lijn. dat de galvanometer-naald van het toestel tol driemaal toe hare magneetkracht verloor. Een der ambtenaren kreeg zelfs een gevoeligen schok. RUSLANDTURKIJE. De linie der belegeraars van Sebastopol be draagt den afstand van meer dan een uur. Gebrek aan ruiterij noopt hen zich door veldwerken legen een aanval op den reglerflank te dekken. De tartaren en inzonderheid de heidenen (Zigeuner) begunstigen de geallieerden en plunderen de russen. Die in handen der laatstgenoemden vallen worden opgehangen. Nog wordt de val van Sebastopol althans de spoedige val dier vesting door velen niet zoo onvoor waardelijk aangenomen, o. a. oordeelt men te Londen dal ja de zuiderforlen znllen worden bemagligddoch dat de noorderforten bijna onoverkomelijke moeije- iijklieden zullen opleveren. Lloyd van den 20 iierigl dal lord Raglan ilen russischen bevelhebber in Sebastopol heeft uit- genoodigd de vrouwen kinderen en grijsaards uit de stad Ie verwijderen en de hospitalen door win- pels aan te duiden. De inwoners van Balaklava die bij de komst der geallieerden iri die stad haar hadden verlaten zijn er teruggekeerd. Blijkens eene depêche van vorst Mentzikoff den 24 te Petersburg ontvangen was eindelijk het vuur legen Sebastopol geopend Zoo als wij in ons vorig nummer mededeelden was den 17 met het bom bardement van Sebastopol een aanvang gemaakt en had dit lot in den nacht aangehouden De russen telden 500 dooden en gekwetsten en onder de gesneu velden bevond zich ook de admiraal Kornilloff. Den 18 is het vuur niet vernieuwd van de zeezijde, en slechts zeer flaauw van de landzijde. De fortificatiën hebben weinig geleden. De admiraal Nachimoff die het opperbevel voert over Sebastopol heeft in een dagorder aan de troe pen verklaard tol het uiterste te willen strijden; de tamboers mogen geen gehoor geven aan het bevel tot parlementair-signalen. Tevens heeft R'achimoff te kennen gegeven dat elk regl heeft om hem dood te schieten als verrader als hij van besluit mogt ver anderen. Berigten vari de russische zijde afkomstig, verzeke ren dat ten gevolge van de jongste beschikkingen welke te Petersburg genomen zijn een leger van niet minder dan 400,000 man van Volhynie aan de oostenrijksche grenzen lol aan de kritn geposteerd is. Indien dit cijfer niet overdreven is dan zoude deze magtsontwikkeling Oostenrijk nog geene vrees behoe ven aan te jagen. Oostenrijk bezit aan zijne zuid oostelijke grenzen reeds een volkomen uitgerust en geoefend leger van meer dan 300 000 marl onder het opperbevel van een' der bekwaamste en beroern- sle generaals van dcri tegenwoordigen tijd de baron "v. /Jess en -tlez.e rnagt koude zoodra het noodig mogt zijn binnen korten tijd met nog een aantal van ten minste 100 000 man kerntroepen vermeerderd worden; buitendien zoude Oostenrijk, als hel door Rusland aangegrepen werd dadelijk op den krachti ge» bijstand van hel duilsche lerbond kunnen reke nen. Eindelijk ook zoude het rit) reeds nagenoeg '00 000 man tellende tnrksche leger onder Omer- paeha ingelijks eert voortreffelijk legerhoofd oen vaardige bondgenoot van Oostenrijk zijn. Hel Wee ner kabinet is derhalve geenszints in dien toestand dat het voor eene bloole demonstratie van Rusland behoefd te wijken. Telegrafisch berigt uil Parijs geeft de tijding uil Kars in Azie dat de lurken een russiseh korps, dat Gumri dekte, hebber aangevallen en ten eenetnale uit elkander geslagen. Bij deze gelegenheid zijn al de russische legertenten, luigaadje. benevens dertig stukken geschut in handen der overwinnaars gevallen. De russische generaal verloor bij dat gevecht het leven. Na de behaalde zege sloegen de lurken het beleg om de citadel van Gumri, DUITSCHLAND. Frankfort. De dreigende taal, welke sommige londensche bladen zich ten aanzien van den pruissischen handel hebben veroorloofd hebben een zeer ongur.stigen indruk gemaakt en schijnen aanleiding te hebben gegeven tot ernstige vertoogen in Londen. Naar men verneemt zijn bij de regering bevredigende berigten dienaan gaande ingekomen en is de verzekering gegeven, dat de bedoelde vijandige taal geenszins aan de regering behoorde te worden toegeschreven, ENGELAND. Londen. Uit onderscheidene voorwerpen welke van wege de Hudsonsbaai-coinpagnie bij de admiraliteit zijn ontvangen alsmede uit bijgevoegde verklaringen van Eskitnoos, schijnt men thans met zekerheid te kunnen opmaken dat de expeditie van sir John Franklin op de verschrikkelijkste wijze van honger is omgeko men. Aan de door de admiraliteit onlvaiigeue berigten van dr. Rae den b'evelhebber van de expeditie, welke in der lijd door de Hudsonsbaai-maatschappij is afgezonden otn in de noordelijkste landstreken van Noord-A merika nasporingen te doen naar hel lot van sir J. Franklin, ontleenen wij koitelijk hel vol gende Franklin en zijne togtgenoolen zijn na hnnne schepen verloren te hebben, denkelijk in het jaar 1850 door gebrek omgekomen De door dr. Rae medegedeelde berigten zijn af komstig van Esquimoos die hij in liet voorjaar van dit jaar terwijl bij zijne ontdekkingsreis op de wes telijke kust van Boothia voortzette in Pelly-baai ontmoette. Die lieden hebben hem medegedeeld, dat zij van andere Esquimoos lernomen hadden dat, nu vier jaren geleden, een gezelschap blanken, uit om streeks 40 personen bestaande in hel voorjaar door eenige Esquimoos gezien w as zuid w aai is reizende over het ijs mei eerie boot, die zij medesleepten; die rei- zigers maakten jagt op robben bij de noordelijke kust van King-YVilliam-land door leekenen en ge baren hadden zij Ie kennen gegeven dat hunne sche pen in liet ijs verbrijzeld waren, en dat zij eene land streek zochten waar zij lendieren zouden kunnen schieten al die reizigers op één na hadden een veiniagerd en verarmd voorkomen: zij schenen gebrek aan leeftogl te hebben, want zij hadden een kleinen rob van de inboorlingen gekocht later in datzelfde jaar maar voor het opbreken van het ijs, waren de lijken van omstreeks 30 personen op hel vaste land gevonden, en vijf op een naburig eiland ten noord westen van eene breede rivier (volgens dr. Rae. waar schijn lij t Rack's gioote visch - rivier): eenige van die lijken waren begraven, andere lagen in tenten en onder de boot. die zij hadden medegevoerd, en verscheidene zonder bedekking; vele dezer lijken waren verminkt en men had stukken van dezelve in ketels gevon den; by die lijken was eene aanzienlijke hoeveelheid buskruid en kogels, vele geweren, horlogiën verre- kijkeis en andere voorwerpen gevonden. Verscheidene va» deze voorwerpen, welke in hel bezit waren van de Esquimoos, die dr. Rae ontmoette heeft hij van hen gekocht, en bij bevindt zich daarmede op reis herwaarts. Onder die voorwerpen zijn eenige z.ilveten lepels en vorken waarop de voorletters der namen van offleieten der vermiste schepen ook die van sir J. Franklin, gegraveerd zijn. Or. Rae meldt voorts, dat hetgeen hij van de Esquimoos vernomen heeft hem niet doet vermoeden, dat de ongelukkige reizigers de sl.igtoffers zijn geworden van geweld der inboorlingen, maar dat hij liet er voor houdt, dat zij door gebrek zijn omgekomen De bemanning van de Erebus en Terror, waar mede sir John Franklin in Mei 1845 van Sheerness veitrokken .is, bestond gezamenlijk uil 68 personen. Blijkens de sporen van een kamp eri opschriften op drie gtaven welke bij kaap Riley en Reechy-baai gevonden zijn, heelt de expeditie zich in April 1846 aldaar opgehouden; maar latere sporen waren lot dns ver niet met zekerheid gevonden. FRANKRIJK. Parijs. In den nacht va» 26 op 27 Oei. heeft hel in deze hoofdstad en omstreken reeds vrijsterk gevroren. De Nouveltiéle Faudois verhaalt het volgende: Eene negerin vond eenige dagen geleden een ontzag gelijk groote diamant, een der grootste» die bekend zijn. De negerin ontving als belooning. van hare drie fransche meesters de vrijheid. De diamant werd dadelijk verkocht voor 800.000 franc. De kooper vertrok onmiddelijk naar Londen en bood haar de koningin van Engeland aan voor den prijs van 8,000,000 franc. De prijs was niet te hoog* maar de koningin antwoordde, dat zij op dezen oogenblik geene millioenen voor haar toilet beschikbaar had. De diamant is dns nog te koop. STOOMBOOT DE SCHELDE. OREN VAN VIRTREX IN DE MAAND 0CT0DER 1854. (Dagelijks uitgenomen des Zondags.) van VLISSING^ naar BRESK.ENS vooi'midd. 7, nam. 4 ure. -\ Terugvoorm: 8, nam. ure van VLlSSINGfy naar NEUZEN voormidd. 9 ure. Terug v,n Neuzen 's middags 12J ure van NEUZEN naar HIJÏDEKENSKERK.E voorm. 101 ure. Terug van Ho<|ekensk. voormidd. lt ure. SÊS?" Te Vlissingen in de Ramir,|ienS[)oort is een bord het welk aanduidt het vertrek uit v..Wester- 0f Marinehaven. prijzen van ƒ1000 en I)\aR110VKN. 5de Klasse. 8ste lijst Geene. 9de lijst. No. 2543, 9265, ieder een prijs van 1000. 10de lijst. No. 16954, een prijs van ƒ25,000 No. 8900 en 14858, ieder een prijs van f 1000. 11de lijst. No. 7116, een prijs van f 50,000. No. 8801 een prijs van f 2500. No. 4040, 797, ieder een prijs van 1000, In gezegenden ouderdom van ruim 84 jaren, ontshep heden onze dierbare "Vader, de Heer ABRA HAM VADER, oud Burgemeester van Cortgene, Dijk graaf, enz., wiens gemis diep wordt betreurd door Zijne kinderen Uit aller naam Cortgene, Mr. P. H. SAAIJMANS VADER, den 21 October 1854. J. W. VADER. VOOR HET RIJK. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te GOESberigt bij deze aan het publiekdat de met den 1 November e. k. veranderde loop der posten, aan deszelfs kantoor voorhangten afdrukken verkrijgbaar zijn bij de wed. P CROMBOtfW Mz. Goes, den 30 October 1854. De Directeur voornoemd, A. BQMMEE. De ondergeteekende heeft het ge noegen zijne geëerde begunstigers te berigten dat hij voornemens is zijne StGAREX-FABiBlMfïSl 0P den Aprel Wijk A. no. 18 den le November aanstaande te openen, zich vleijendedoor een groot assortiment van af de minste tot de beste soorten, met een ruim debiet ver eerd te zullen worden belovende eene prompte en ci viele bediening. G. M. LE COINTRE. heeft een' bijzonder weldadigen invloed op haai' en haard die zij beide lenig houdt en voor uitdroogen bewaart. Zij is een extract van zekere Alpenkruiden die den groei van het haar zeer bevorderen en het krachtig, glanzend en gol vend maken. Niet alleen zij, die geen haar meer hebben, maar ook die vreezen het le zullen verliezen (gemeenlijk begint het dan eerst rossig en stroef te worden) kunnen deze kruiden-olie met vrucht gebruiken; zij bekleedt zeker lijk de eerste plaats onder al de pomaden en haaroliën die bekend zijn, 1,50 kost de flacon in onderstaande dépots. Kleine Brochuresdie eene nadere beschrijvingeene verzameling van attesten en eene gebruiks-aanwijzing bevattenworden gratis afgegeven. Amsterdam, Verkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Bergen-op-Zoom, D. I'ouwels. Goes, C. VREEKK. Middelburg, Mj. C. Fromberg. Schoondijke, A. J. 1 ronswijk. Tholen, T. J. Maas. Vlissingen, A. M. Kalbfleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende dépots in de andere steden. De pillen van HOLLO WAY, zijn een overheerlijk middel voor maag kwalengebrek aan eetlust en ver val van krachten. De echtgenoot van r.r den heer Thomas Rausomschoen en laarzenmaker te Plumstead, Maxeyore no 14, leed sedert zeven jaren aan eene maag ziekte en gebrek aan eetlust en was zoo verzwakt dat zij steeds het bed moest houden. Zij had onderscheidene geneeskundigen geraadpleegdmaar zonder haat, en ten laatste begon men aan haar herstel te wanhopen: toen nam zij als een laatste middelde pillen van HOLLOWAY, en tot verbazing van alle hare kennissen, on dervond zij eene onmiddelijke verbetering van haren toestand en kort daarna was zij geheel hersteld. Door het vermeerderd debiet, zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen af 0,80, f 1,85, f3,00, f'6,75, f 13,50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05, f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te hekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straatman hoofd-depötbouder te 'sBoscli, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. TE GOES, BIJ F. kt.EEUWENS ZOON.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2