jjjk LPVERHIIIMS kmmïwmif venpolderin de herberg aldaar bij P. de Bróekert, op daartoe bekomene magtiging, publiek presenteren te verkoopen in 9 perceelen3 bunders84 roeden13 ellen MjjtXMtEMJfWjXgelegen in de ge meenten NisseHoedekenskerkeHeinkenszand, Kloe- tinge en \s Gravenpolderbij uitgezette biljetten bree der omschreven. Informatien zijn te bekomen zoo bij de verkoopers als ten kantore van den notaris JS. P. Lens hoek, te Wolphaarsdijk. NOORD- en ZÜID-AMERIRA en AUSTRALIË, vinden steeds de geschiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de beeren VIV f^ltllU. C°.ge vestigd te ROTTERDAM en LI VERPOOL. Informatien omtrent vertrekkende schepenprijzen enz. zijn mede te verkrijgen bij den agent P. VER- TREGTte RotterdamWijde Kerksteeg, wijk 7, n°. 8en te Goes aan bet kantoor in de 's Heer Hen d rik skinderenstraat. Op de beurs heerschte den 2 October eene buitengewone agitatie omdat men de officiëele be vestiging van de inname van Sebastopol verwachtte. Er heerschte zooveel geestdrift dat de beurshande laars luide vreugde kreten aanhieven en van blijdschap in de handen klapten, zoodanig zelfs, dat het niet mogelijk was de slotprijzen op te maken. Hel zwijgen san de telegraaf bewijst, dat de gèëstdrift aan de parijsche beurs gisteren middag voor barig was het gebulder van het geschut dat men voor de officiëele bevestiging der verovering van Se bastopol hield, kwam van het fort St. Vincent waar men in het vuur exerceerde. Ook heden (3 Oct.) laat de officieële kennisgeving van den Moniteur op zich wachten. Aan hel feit zelf valt zooveel te minder te twijfelen daar men reeds lijding van tweegevechten heeft, van twee over winningen der gealliëerden. Hel is te verwachten dat de nederlaag welke Rusland voor Sebastopol on dergaan heeft, een nog gevaarlijker weerklank in het land zelf zal hebben dan daar buiien. Vijftig weldadige zusters hebben zich ingescheept aan boord van de pakketboot la Gange die naar Konstanlinopel vertrokken is. Zij zullen ten behoeve van de gewonden van bet leger haar liefdadigheids werk uitoefenen. De talrijke afzettingen verplaatsingen en be noemingen van ambtenaren, geven aan de dagbladen veel stof tot berisping van hel tegenwoordige spaan- sche kabinet. Geene gelegendbeid zeggen zeis ooit gunstiger geweest dan de laatste omwenteling ten einde een geheelen ommekeer in den slaat van zaken te bewerkstelligen en eene orde en zuinigheid in hel beheer in Ie voeren, gelijk 's lands netelige toestand het gebied. De regering heeft echter daar van weinig partij getrokken. Aan vele onwaardigen zijn onder hel voorwendsel dat inen ze voor bewe- zene diensten wil beloonende hoogste betrekkingen geschonken, zonder dat zij met de noodige bekwaam heden toegerust zijn terwijl daarentegen in de pro vinciën nog te veel mannen van het vorige stelsel met betrekkingen bekleed zijn gebleven. Van daar dat de regering aldaar nog zoo weinig zedelijke kracht bezit en hare handelingen er als het ware verlamd worden. Hieraan moet een einde komen. De parijssehe Univers heft biltere klagten aan over de der kerk vijandige strekking van de spaan- sche omwenteling. Het blad wijst op de volgende eischen die al de kiezers-vereenigingen aan de door haar te benoemen afgevaardigden stellen 1°, uitzet ting der ordes-geestelijken die echter nog in gering aantal aanwezig zijn. 2°. sluiting der nonnenkloosters. 3°. verbeurdverklaring van alle bezittingen der kerk. met voorbehoud van aan de wereldlijke geestelijken een jaarwedde toe te kennen om er van te leven. De heer Olomominister van justitie en eeredienst, moet deze strekking ondersteunen. Ook is er volgens Vltnivers sprake van om uit Loyola, de geboorteplaats van den stichter der jezuiten orde, de jezuiten te verdrijven die daar sedert een jaar weder waren toegelaten. -- In eene kleine gemeente van hel departement Loir et Cher heeft dezer dagen een zoo onmensche- lijke gruweldaad plaats gehad als de jaarboeken der reglspleging er slechts zeer weinigen aanbieden Een meisje van 22jarigen ouderdom de dochter van eenen tuinman was sedert eenigen tijd met de liefdes aanzoeken van eenen herder lastiggevallen, welke zij telkens had van de hand geslagen. De teleurge stelde minnaar had zich die weigering zoo zeer aan getrokken dat hij het meisje met den dood dreigde eri haar daarbij een pistool vei toonde, hetwelk hij zich lot dat einde had aangeschaft. Den 24 September II. midden op den dag, vertrok het meisje met een jon geling barer kennis naar éene naburige gemeenlebm eene doopplegtigheid bij te wonen. Ofschoon de be dreiging van den herder haar weinig vrees had ingeboe zemd. verhaalde zij daarvan onder weg haren geleider. Juist was zij hiermede bezig, toen plotseling de man die het onderwerp des gespreks was voor hen stond en den jongeling gebood hem hel meisje af te staan, en daar deze zich daartoe natuurlijk ongenegen betoonde, trof de herder hem met een pistoolschot juist in hel aangeziglhetgeen hem ter aarde deed vallen, Nu wierp zich de misdadiger terstond op het meisje en wilde haar met geweld tol hel slagtoffer zijner wraak maken, en toen zij geweldigen tegenstand bood, haalde hij een mes voor den dag waarmede hij haar onder scheiden wónden aan den hals aan beide zijden en in den onderbuik toebragt. Hel meisje half bewus teloos ter aarde liggende, had nog genoegzame tegen woordigheid van geest om zich zoo stil te houden dat zij den moordenaar in den waan bragt dat zij reeds dood was. Nog was echter de woede van den onverlaat niet gestild en om zijnen haat jegens den jongen man, die bewusteloos nederlag bot te vieren, goot hij een flesch vitriool, die hij met opzet bij zich gestoken had. over dezen uit en wikkelde hem in stroo, hetwelk hij vervolgens in brand stak. De ongelukkige liet toen eenige kreten hooren waarop de onverlaat zijn pistool weder laadde en daarmede den ongeluk kige doodde. Thans zag de moordenaar in de verte eenige jagers naderen waardoor hem de vrees be kroop dat zijne misdaad zou ontdekt worden. Met hetzelfde mes waarmede hij het meisje zoo gruwelijk had gewond bragt hij zich zeiven eene diepe snede in den hals toe doch dewijl dit hem niet spoedig genoeg naar zijnen zin den dood aanbragt had hij nog de koelbloedigheid om zijn pistool voor de derde maal te laden en zich voor hël hoofd te schieten. De drie ligchamen werden spoedig daarna gevonden. De moordenaar en het meisje werden daar beide nog teekenen van leven gaven terstond onder genees kun.dige hulp gesteld. TJiaris is laatstgenoemde reeds geheel buiten gevaar en men heeft de bijzonderheden van dezen afgrijsselijken moord uil baar eigen mond vernomen. In de kleederen van den moordenaar wiens wonden nog steeds zij,n leven in gevaar doen verkeeren Leeft men een door hem geschreven pa pier gevonden, waai in hij zijn voornemen om het meisje, dal zijne liefde bad versmaad, en daarna zich zeiven hel leven Ie ontnemen Ie kennen geeft De reglerlijke instruction in deze zaak zijn reeds be gonnen. VERGIFTIGING DOOR VISITE-KAARTEN. Dr. Eiohman deelt zoodanig geval mede: Het was. nadat de oorzaak van een langzaam kwij nen bij 2 kinderen van 4 tot 6 jaren gedurende eenigen lijd verholen gebleven was en hun toestand immer verergerde, aan de zich openbarende verschijn selen duidelijk geworden, dat er eene lood vergiftiging in het spel was. BÜ eer. nader onderzoek ontdekte hij in het speel goed der kinderen eene groote hoeveelheid fraaije giaozende visite-kaai ten waaronder verscheidene, die afgebeten en gekaauwd waren. Sedert Julij. ter wijl de ontdekking eerst in September plaats had waien die visite-kaarten onder hel speelgoed gekomen en verklaarde de kindermeid dikwijls te hebben gezien, dat de kinderen ze in den tnond hielden aflekten kaauwden enz. Een terstond in het weik gesteld onderzoek wees groote hoeveelheden loodwit (zoogenaamd kremserwil) in (leze aan, hetwelk, zoo als bekend is tot de be reiding van visite-kaarten veelvuldig gebrnikt wordt. Beide kinderen zijn gelukkig hersteld doch het duurde zeer lang vóór zij weder volkomen gezond en sterk waren. Deze waarneming behoort niet verloren te gaan voor ouders daar zoodanige kaartjes dikwijls onbedacht aan kinderen tol speeltuig worden gegeven. In liet algemeen behoorde er een naauwletlender toezigt plaats te hebben op geverwde of gekleurde voorwerpen, welke den kinderen worden in handen gegeven daar deze 1 kleuren veeltijds uil de schadelijkste vergiften beslaan. van de volgende artikelen ie Goes, van den 16 tot den 30 September 1854. met inbegrip der landelijke en plaatselijke belastingen. Tarwe f 12 30. Bogge f 8,60. Vroege Gerst f5,55 Late Gerst f 5 10. Boekweit f 0.00. Haver f 3,70. Bruineboonen f 12 50. Witte,Erwten f 0 00. Gtoene Erwten f9 00. Graauwe Erwten f 00 00. Tarwe Meel f 14.30. Bogge Meel f 10 25. al/en per mudde. Boter f 1 00 Noord-Hollandsclte Kaas 50 ct. Slolk- sclïe Kaas 50 cl. Leidsche Kóas 50 cl. Witte Brood 34 cs. Tarwe Brood 24 cs. Bogge Broud 17 os Ossen-VIresch 70 cs. Koe tleesoh 60 cs. Kalis Vleesch60cs. Schapen-Vleescb 50 cs. Lams-Vleesch 00 cs. Versch Varken-Vleesch "70 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per ncd. pond Vroege Aardappelen I 3 00. Late Aardappelen f 3 00. de mud. Jenever f 00 00 per vat. Ypen Hout f 7,00. Esschen hout I 7 00 per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00 de honderd Steenkolen f 32,50 de J500 pond. Turf 70 dedubb. mud. Kool Olie f 00 00. LijnOIie f 00,00. het vat. Koolzaad f |3 00, Lijnzaad f 0 00 de mud. Kaarsen 70 cs. het ned. pond. Op Maandag den 23 October 1854, des voormiddags ten tien gp^. urenzullen Kerkvoogden der Hervormde gemeente te Gra f r. HOUTTUIJNeen onzer geleerde landge- nooten der vorige eeuwwordt door den heer FRICKHINGER geciteerd als bewerende dat de tering door roggenbrood kan genezen worden^ en dezelfde heer FRICKHINGER vindt het vreemddat in DU BARRY'S advertentien ge* zegd wordtdat RE VALE NT A goed is voor teringachtige ziekten. Er zijn honderd bewijzen voorhanden dat de ItEVA- EE!\TA aan teringachtige lijders hulp bragt; ook in ons land zijn de gevallen niet zeldzaam en van onderscheidene hebben wij attesten, waarin de omstandigheden zoo duide lijk spreken dat aan de waarheid niet te twijfelen valt. De namen van G. ROTER1NK te Losser, van J. BRANS en G. van WIJK teGeliicum, van HENDR1NA EBLE te Amster dam zullen onze lezers nog wel bekend zijn wij zouden er nog veel meer kunnen aanhalen als wij den tijd hadden de couranten en de hoekjes na te zien; wij gelooven echter beter te doen hier nog een nieuw attest te produceren dat den heer PRIMAVESI den Jongen te Maastricht toegezon den werd en wij dezer dagen van hem ontvangen hebben. «Mijne dochter VIRGIN!, die sedert een jaar aan tering leed werd in de maand Junij II. door de doctoren opgege ven en is door de IK EK VAL ETK' TA genezen. Zij was uiterst zwak en men dacht, dat zij slechts nog eenige da gen zou leven, toen wij haar op raad van eenige vrienden de RE VA EIK 1*TA deden gebruiken. De gevolgen wa ren zeer gunstig en lieten niet lang op zich wachten; zij gevoelde zich bij de eerste gaven reeds minder ellendig; en na verloop van zes of zeven dagen hielden en diarrhaca en nachtelijk zweten op; langzamerhand hield ook het bra ken en opgeven op en in twee maanden tijds was zij ge heel hersteld. Ik deel u dit mede met verzoek er publiciteit aan te geven, want ik wil gaarne medewerken om dit uitmuntend geneesmiddel algemeen bekend te maken en de veronder stelling, dat wij er ook toe bijdragen anderen lijders den weg tot genezing aan te wijzenis een genot voor ons allen." Maastricht 7 Augustus 1854. (Get.) T- ZEGUERS. De prijs der It EVA LENTA is 87iC., 2, f 3.50, ƒ8, 16. zij is te verkrijgen in onderstaande depóts. DU BARRY'S Boekjes worden gratis afgegeven. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, J. W. Verbeek Vrolijk. Bergen op Zoom. D. Pouwels en P. F. Appelboom. Goes, C. VREEKE. Middelburg, A. Engeler Co., Mej. Auwer, W. P, van de Kamer. Oostburg, Mej. Geelhoed. Vlissingen, A. M. Kalbfleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende dépots in de andere steden. De zalf en pil len van HOLLO- WAY hebben de genezing ten. ge volge gehad van een zieken voet én hebben het af zetten van den- zelven verhinderd* De beer Jacob Palmer, woonachtig te Liverpool, blakestraat No. 1. leed aan eene hevige kwaal aai» eeu 'zijner voeten. Eenige voor name heelkundigen bedienden hem en oordeelden het nood zakelijk een der toonen aftezetten. Alvorens dit genezen was, vertoonde zich de kwaal hooger op en men wilde toen ook den geheelen voet afzetten. Hiertegen verzette zich ech ter de lijder en besloot do zalf en pillen van HOLLOW AY te beproeven, waardoor hij spoedig werd genezen, zoodat hij thans kan gaan en zijne bezigheden verrigtenjals te voren. Het vooraangehaalde kan bewaarheid worden door den heer Martin schimist te Liverpool op den copperashill No. 20. Door het vermeerderd debiet, zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0.80, f 1,85, f 3,00. 1 6,75, f 13.50, f 20:50. Potjes zalf a f 0.80, f 1,85, f 3,00 f 7,05 f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant l.e bekomen hij .1. W. Verheek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Beiv gèn-op-Zoom. Den heer J. Straatmanhoofd-depólhonder te 'sBosch alsmede te Londen Slrant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. te goes, bij f. kleeuwbns zoon.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2