<«oivSN(iii: COURANT. No. 78. 41""* Jaargang. DONDERDAG 5 OCTOBER. jimmi k. Miiiiim&Tiiio GEaiEEMTE-KAAD TE ©©ES, BEKENDMAE1MG. Bliillk IUWSTIJilMfL BSITIIk De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. De prys per kwartaal is f dfï5, franco per post t' d,90. Gewone advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f d.26 behalve het zegelregt De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddag OPENBARE ÏEHGADERING VAN DEN ten baadhuizk aldaar OP MAANDAG DEN 9 OCTOBER Jti54 des avonds ten 7 ure. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1. Benoeming van een lid van het armbestuur. 2. Maatregelen in het belang der openbare gezondheid. 3. Bedenkingen op de verordening betrekkelijk persoon lijke diensten. 4. Voorstel nopens den drooggemaakten grond buiten de barrière. 5. Voorstel tot aanbesteding van het opwinden en on derhouden van de uurwerken der gemeente. 6. Instructie voor den gemeente-ontvanger. 7. Voorstel van den kerkeraad der hervormde gemeente betrekkelijk liet armwezen. Mededeeling van ingekomen stukken. De BURGEMEESTER van GOES brengt bij deze Ier kennis ran de belanghebbenden Dal het Primitief en suppletoir kohier, over hel eerste kwartaal van het dienstjaar 1854 1855 wegens het PATENTREGT, voor deze gemeente, Ooor den heer commissaris des konings in deze pro vincië, den 28 September jl. executoir verklaard heden aan den ontvanger van 's rijks belastingen, ter invordering volgens de wet toegezonden zijn. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van gemelde» ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wel te voldoen op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen, welke hun aanslag-biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben zich van een dtibbeld van hetzelve ten kantore van den onlvan- gei zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermee- nen dat hun aanslag te hoog, of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtne ming van de voorschriften te dien aanzien wegens de directe belastingen in hei algemeen bestaande door luschenkoinst van den controleur der divisie, kun nen-beklagen. En Opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Goes- sche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 5 October 1854. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. GOES 5 October. Gisteren hield rnen een wedstrijd naar de vogel te Gravenpolder welke door het daar bestaande gilde Door Eendragl H er levende was uitgeschreven. 36 schutters, vertegenwoordigende 5 schutterijenals: de koninklijke Altijd, in Bóeren en Jacobu van Beije- len uit Goes, Soranus en St. Sebastiann van Heiu- kenszand en Allyd Aanklevende van Kwadendamme namen daaraan deel De schutter IA alraven lid van laatstgemeld gilde behaalde de hoofdprijs terwijl nog M. Prumers en J. HC. Kakebeeke de eerste behooreiide tol hel schutters-gilde te's Gra venpolder en laastsgemelde tot facoba van Beijeren van Goes ieder een zijvogel schoten. Door het provinciaal gereglshof van Zeeland is bënoemd tot regter-comrnissaris bij de arrondissetnents reglbank alhier, ingaande den I September, tnr. P. van Voorsl l ader. Omstreeks 1-1 uren in den voormiddag van den 3 dezer ontstond er brand in de meesloof De Drie Kwartieren te Krabbendijke,, naar men gist Begon die inde zoogenaamde koude stoof. Slechts weinige uren daarna was het gebouw met nagenoeg al wat zich daarin betond in een hoop puin en asch ver anderd. Wat men ook met de aanstonds toegesnelde spuit van Krabbendijke en Kruiningen, welke laatste reeds ten I ure in volle werking was, ter blussing aanwendde, de hevigheid van den brand maakte alle redding onmogelijk. Nog gisteren namiddag 2 uren waren de steenkolen en turf vóór de stoof gelegen brandende. Eenige weinige meubelen van den drooger zijn gered, 4 varkens en eenigen winter voorraad aar dappelen werden met eene groole hoeveelheid vaten met bereide en onbereide meede der vlammen prooi -Men berekent de schade op p. in. f 50 000, waar van slechts voor 16 a 17 mille geassureerd is in de Bataafsche Maatschappij. Da meede zelf schijnt niet verzekerd te zijn geweest. De oorzaak is onbekend. Op de koninklijke tentoonstelling van landbouw Ie Arnhem is aan dhr. I. G van den Bosch te Wilhelniinadorp de bronzen-medaille toegekend voor eene verzameling wortel- en knolgewassen en aan dhr. IVJvan F oorsl Catshoek te Tholen een dito medaille, voor winter tarwe alsmede eene zilveren medaille voor winter rogge. De kerkenraad der Chr. algeseh. gemeente te Meppel heeft op nieuw beroepen ds, de Waal te Neuzen, die voor gelijk beroep onlangs heeft bedankt. Van 26 tot 29 Sept. weiden Ie Schiedam 9 personen door de cholera aangetast, waarvan 7 over leden. Te Breda overleden van 24 tot 30 Sept. aan dezelve 10 personen. Op den 30 September was de staat der Ned. bank: otnloopende bankbiljetten 91,414,370; saldo's van rek. cour. f 12 520 654 10 munt en tnunt- materiaal 90,556 987,20'/2. Den 2 October vierde liet kleedetenmakers- lakenkoopers- en droogscheerders-gilde onder be scherming ran St. Michiel. binnen "s Hertogenbosch zijn 400 jarig bestaan. Ondanks het afschaffen der voorregten van de gilden sedert 1795, bleef dit nog- tans gevestigd. Een dubbel feest vierden de gilde- broeders tegelijkertijd want het was dien dag 50 jaren geleden dat hun gildebroeder Joseph Gerats in hun gilde trad; deze jubilaris had tevens hel zeld zaam geluk reeds vijf jaren geleden zijne gouden bruiloft te vieren; zijne echlgenoote overleed een jaar later. Thans is hij hertrouwd in ruim 70 jarigen ouderdom. BUSLAJV'D— TURKIJE, Hoewel de officiëele tijdingen van de orergave van Sebastopol nog ontbreken houdt men het er voor dat het berigt dat die overgave mededeelt op de waarheid gegrond kan zijn. De vele depêches die men in de dagbladen vermeld vindt, komen ook daar» in groolendeels overeen, Uit Bucharest wordt van den 30 Sept, mede gedeeld dal aldaar een koeiier met depêches voor Otner pacha die zich te Silistria bevindt was aan gekomen de lijding medebrengende dat Sebastopol door de geallieerden is genomen en dat dit wapenfeit volbragt is ten koste van een aantal menschenlevens. 18.000 russen zouden gesneuveld en 22,000 door de engelschen en franschen krijgsgevangen gemaakt zijn. Het fort Conslantijn en nog een ander zijn in de lucht gesprongen. 200 stukken geschut zijn op de russen veroverd en zes hunner linieschepen geheel vermeid. Vorst Memikoff is met hel, overgebleven gedeelte der vloot naar de binnenhaven terug ge keerd en heeft verklaard dat hij de lont in het kruid zou werpen en dus doende al de schepen in de lucht laten vliegen indien de aanval langer werd voortgezet. Volgens eene andere zou hij, onder die bedreiging eervolle voorwaarden gevraagd held en. De bevelhebbers der geallëerde legers hebben toén aan Menzikoff een bedenktijd van zes uren Ier over gave toegestaan en een beroep op de tnenschelijkheid gedaan. Eene depeche uit Hamborg volgens Welke de vice-admiraaal Parseval Descheres Ie Kiel was aan gekomen en de verspreide schepen der fransche vloot vereenigde houdt men niet van belang ontbloot, vooral omdat er sprake zou zijn. om zich aan de engelsche vloot onder JSapier aan Ie sluiten. Dit geeft kracht aan de onderstelling dat er nog eene onderneming tegen Rusland op til zoude zijn vóór het sluiten van den veld logt Bij eene keizerlijke ukase den 26 September te Petersburg verschenen, is de uitvoer van granen naar Oostenrijk vari stonden aan verboden. Te Konstantiiiopel, waar 10 achtereenvolgende dagen zal geïllumineerd worden zijn drie gewonde russische generaals aangekomen. Zes mijlen ran Erserum is een Tutksch konvooi met buskruid in de lucht gesprongen. De grootste onachtzaamheid is steeds door de turken bij het ver roer van kruid beloond. De voerlieden met het overbrengen belast rooken bedaard hunne pijpen. De kruidkonvooijen worden door geene troepen geës- korteerd. Geen wonder dol er ongelukken plaats grijpen. Door de uitbarsting zijn 25 voerlieden en 40 paarden omgekomen en is eene massa koopwa ren in de nabijheid aanwezig vernield De Sun geeft berigt van vernietiging in de Witte zee van de rnssische stad Kola. De daar op geworpen vestingwerken waren slechts bestand tegen kanonneerbooten. Een magazijn, waarin 10.000 zak ken graan, en een klooster zijn in brand geschoten. Een telegraphisch berigt uit- Konstanlinopel meldt de lijding van de verovering van Sebastopol 'l geen ook door den zaakgelastigde van Nederland aan zijne regering is afgezonden. De inname van Sebastopol wordt nader beves tigd. De Observer en andere bladen melden dal in het kamp bij Boulogne de stellige lijding van deze inname is ontvangen zijnde de vesting van de land en zeezijde gelijktijdig aangetast, en dat de russische vloot door de russen zehen is verbrand. De bladen geven deze tijdirig nog niet als officieel, doch geloo- vcn dat zij vrij naauwkeurig zal bevonden worden. - Berigten uit Reval van den 12den zeggen dat de staatkunde van den Czaar Ie Petersburg veel on tevredenheid verwekt. Wanneer hij niet mogt luis teren naar de raadgevingen hem gedaan door hen wier belangen door den oorlog worden benadeeld dan was mén beducht voor eene revolulionnaire crisis. ENGELAND. Londen. De Times deelt eene russische depêche uil Wee- nen mede waarin do overgave van Sebastopol be vestigd wordt, Gedurende liet vorige jaar 1853 hebben op de kusten en in de zeeën van hel vereenigd koninkrijk 832 schipbreuken plaats gehad en 989 menschen het leven daarbij verlorenalzoo 69 meer dan in 1853, hetwelk aan hel groot aantal dergenen is toe te schrijven die bij het verongelukken der schepen Annie JaneQueen Pictoria en Dalhousie op eenmaal omkwamen. FRANKRIJK. Parijs. Bij eene op heeter daad op bedelarij betrapte vrouw heeft de policie gevonden 700 lr. aan goud, 200 fr. aan zilver (vijffrankstukken) en 251 fr. aan kleingeld. Volgens la Palrieis de tijding van de inne ming van Sebastopol en van de zege door de verbon den troepen op het russische leger behaald, ook over Marseille te Parijs ontvangen. Toen dit groole nieuws te Marseille bekend was, zou de stad geïllumineerd zijn geworden.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1