GOESSCHE No, 11. 41"te Jaargang. MAANDAG 2 OCTOBER. BI1TTO11 IBIlIMCTMTiil. NATIONALE MILITIE. WAARSCHUWING. REHENDMARING. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags j avondsuitgezonderd op feestdagen. I De prijs per kwartaal is f ó,75, franco per post f 6,90. De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namii Gewone advertentien worden a %0 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigten, van 6 regels d f <^,20. behalve het zegélregt. INSPECTIE van de VERLOFGANGERS der BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Gezien het besluit van den heer Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, van den 8 Septem ber 1854, A. N°.< 65321 Ie afd. Provinciaal lilad N°. 109) brengen ter kennis van diegenen die hel aangaat Dal de inspectie vmn.de Verlofgangers der Nationale Militie op Donderdag den J9 October J854 des voormiddëgs ten negen ure, zal plaats hebben op de groote markt binnen deze gemeente. En worden mitsdien alle Verlofgangers welke zich in deze gemeente bevinden, behoorende lot de ligting van 1850 van alle wapensdie van de ligling van 1851 behoorende tot de kavallerie artillerie eo het bataillon mineurs en sappeurs; en die van de ligting van 1852 behoorende tot de kavallerie, artillerieën het bataillon mineurs en sappeors, met uitzondering der zoodanige!) die geduiende 15 maanden onder de wapenen zijn gehouden (uitgezonderd de manschap pen die nog niet van militaire kleeding zijn voorzien) ten ernstigste» aangemaand, tot eene stipte opvolging der onderstaande bepalingen a. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de verlofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten, zonder voor hun achterblijven, ten genoege van den militie-commissaris vol doende redenen te kunnen aanroeren zullen ge last worden nader voor hem, voorzien van hunne kleeding- en équipement stukken, Ie verschijnen en vervolgens overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 der wet van den 8 Januari) 1817, zul len worden gestraft. b. Dat zij op de gemelde inspectie zullen bchooren te verschijnen gekleed in de uniform en voor zien van de verdere kleeding- en équipement stukken die bij het vertrek van het korps aan hen zijn gelaten, van hel zakboekje, benevens van het attest lilt. H. H.hun door het bestuur hunner gemeente uitgereikt dat zij, die daarin nalatig zijn tot eene nadere inspectie zullen moeten opkomen en dat de zoo danigen die hunne kleedingstukken hebben ver waarloosd bij hon korps zullen worden opge roepen. Dat zij gedurende de gemelde inspectie zich oideltjk behooren te gedragen en onderworpen zijn aan de militaire lucht, en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie, door de policie zal worden gelet d. Dat zij, hoezeer met hun korps hebbende afge rekend. hunne kleeding- en équipement-stokken steeds in waarde zullen moeten houden en zich daarvan, zoolang zij niet zijn gepaspoi leerd, om geenerlei reden mogen ontdoen e. Dal zij, wanneer zij hun verblijf builen de pro vincie willen vestigen hunne verlofpas aan hel bestuur hunner gemeente moeten terug vragen, en dat zij zich binnen vier weken moeten aan melden bij het bestuur der gemeente in welke zij voornemens zijn Ie verblijven op straf van als deserteur Ie worden behandeld. f. Dat zij wanneer zij zich langer dan tweemaal vier-en-twintig uit hunne gemeente willen ver wyderen. daarvan in persoon moeten kennisgeven aan het gemeente-bestuur met opgaaf der meenle werwaarts zij zich begeven, op straf van een arrest van 2 tol 6 dagen, door het gemeente bestuur op te leggen. g. Dal zij zich op gelijke straf, ingeval zij langer dan tweemaal vier-en-twintig uren buiten hunne gemeente ver blij ven;-1 bij'het bestuor der gemeente alwaar zij zich bevinden moeten aanmelden. En teneinde niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden geaffigeerd Ier plaatse alhier gebruikelijk en geïnsereerd in de Goes- sc/ie Courant. Aldus gedaan ten raadhuize van Goes, den 30 Sep tember 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente Dat de PATENTEN over het dienstjaar 1854 (loopende van 1 Mei 1854 tot ultimo April 1855,) aangevraagd bij de primitive beschrijving en gedurende het eerste kwartaal van dat jaar ingevuld gereedliggen, en tot derzelver afgifte, ter secretarie zal gevaceerd worden, van dan 4 tot den 2lslen dezer, uitgenomen des zondags, dagelijks van des voormiddags negen tol des namiddags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaalden lijd ten nutte te maken ten einde van alle kosten bevrijd te blijven, vermits volgens art, 2 van Zijner ajesteits besluit van den 17 October 1820, de on afgehaalde patenten of de afschriften van dezelve door eenen deurwaarder der directe belastingen, onverwijld aan de palentpligtigen moeten worden uitgereikt, tegen betaling van tien cent; waartoe dan ook den 23 Oc tober eerstkomende en volgende dagen zal worden over gegaan; zullende die voor tappers en slijters van dranken, niet kunnen afgegeven worden, dan op vertoon van kwitantie over het vorige jaar en van minstens de helft van het verschuldigde palentregt overhel loo pende jaar. Gedaan ten raadhuize <an Goes den 2 October 1854 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H C. PILAAR BMiak mmmmmmm* GOES 2 October. Eergisteren werd alhier de algemeene vergadering gehouden van yqnnooten der maatschappij van verbeterde meekrap-bereiding in Zeeland onder hoofddirectie van den heer OP erhagen, en is met eenparige|slemmen besloten op het rapport eener speciale commissie onderzoek tot hel met kracht voortzetten van die vakken van fabriecage, welke proefondervindelijk be wezen zijn in de uitkomsten aan de verwachting te beantwoorden. De aftreding van den administrateur (ten gevolge van vele werkzaamheden buiten de vennootschap) zal eene wijziging brengen in het personeel van het dage lijksclt bestuur, terwijl door het inel eenparige stemmen herkiezen van den heer Ph van den Broecke als commissaris in het personeel van den algemeener. raad der maatschappij geene verdere verandering gekomen is, - Bij besluit rari dén 27 September jl. no. 42 beeft zijn Z. M aan L. de Fouw op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente 'sHeerArendskerke en 'sHeer Hendrikskinderen c. a., en in zijne plaats als zoodanig benoemd J. P. I. Buleux. Wij vernemen, dal ter vervulling der vacature ontslaan door bet overlijden van Ds. j. C. ffentze- peler te Mid.delburg door den kerkenraad der her vormde gemeente aldaar is opgemaakt hel volgende twaalftal Ds. G. ff. Fabius te Broek en Water land, J. F. L. ffbregch te Alkmaar, ff. Q. fans sen te Vrouwepolder, P. ff. Bomijn te Amersfoort- Nachenius Ie Maassluis T. ff. van Bell te Hoorn, ff. ff. Tydeman te Roozendaa) B. ter ff aar Bomenij te Gouda J. Lagerweij te Wage- ningen, Beijérs te Brouwershaven, ff. J, J. PPartl' sinck te 'sHeer Abls-r en Sinoutskerke en D. Gil- demeesler te Elburg. Men verneemt met genoegen dat er een aan zienlijk aantal voorwerpen voor de landbouw-ten toonstelling te ffrnhem zijn ingezonden en dat die personen, welke deze belangrijke onderneming nog verder wenschen te bevorderen loten kunnen krijgen (a f 1 het lot) zoo bij de commissarissen der tentoonstel ling als bij de leden der hoofd-commissie (zie advert.) Het bij de tweede kamer der stalen generaal ingediende wetsontwerp op het lager en middelbaar onderwijs is vergezeld van eene uitvoerige memo rie van toelichting. De regering Heell daarin hare zienswijze mede ten aanzien der legeling van het openbaar onderwijs legen over de vrijheid van on derwijs door de grondwet gewaarborgd. Dringt trien eenerzijds op de vermeerdering der bijzondere inrig- lingen van lager onderwijs aan, en wacht men daar van voor hel vaderland en de vaderlandsche jeugd de beste uitkomsten men staat anderzijds met niet minder warmte het gevoelen voor dat het openbaar onderwijs ter bevordering van kennis, geest-ontwik keling en eendragl onder de burgers van denzelfden staalin" de eerste en voornaamste plaats in aan merking behoort te komen. Aan de Nederlander wordt van een goed on» derrigte zijde medegedeeld, dat door een groot aantal leden van de nederduilsche hervormde gemeente te Amsterdam naar aanleiding van de uitspraak der synodale commissie op nieuw zal worden geprotes teerd tegen hel beroep op Dr. L. S. P. Meyboom uilgebragt. V Neusett 30 September. Gisteren heeft zekere J, ffvoerman alhier, zich door middel van op hanging van het leven beroofd. De reden die tol deze wanhopige daad heeft aanleiding gegeven is onbekend. «Tink iiiiwsfyiiiai. RUSLAND— TURKIJE. Volgens te Weenen ontvangen berigten van de Krim van den 26sten bevonden zich de geallieer den den 18den op niet verren afstand van Sebasto- pol en waren zij tot op dien dag nog niet slaags geweest met de russen. Vorst Men%ikoffde rnssi- sche bevelhebber in de Krim, heeft Sebaslopol verlaten en post gevat te Burliuke aan de rivier Alme om daar de geallieerden benevens de lot zijne versterking bestemde russische troepen af te wachten. Men is van meening dat de aanval op Se. bastopol den 20 dezer zal geschieden. In een half-officiëel orgaan der fransehe 'regering te welen Ie Pays, leest men eene beschrijving der plaatselijke gesteldheid van Sebaslopol. Volgens dal blad. is het eene bepaalde onmogelijkheid om de ha ven dier vesting rnet geweld binnen Ie stevenen en hel fort Konstantijn hetwelk eenigermate als de sleutel dier haven moet worden beschouwd te be- magligen. Alles is aangewend om die vesting van de zeezijde onneembaar te maken doch dit is geenszirits het geval aan de landzijde. Daar wordt de stad bestreken door hoogten die genomen kun nen worden. Volgens de schrijver van le Pays, is degeen welke meester is van die hoogten ook meester van Sebastopol. Iminiddels hebben de rus sen zoo als wordt aangemerkt, niets verzuimd om Sebaslopol ook aan de landzijde in eenen geduchlen slaat van tegenweer le brengen, Te Londen is verder eene dépêche ootvagigen van admiraal Plumridge in de Oostzee, volgens welke eerstdaags een aanval der OostZee-vloot tegen de ver sterkte r-ussische haven Beval te verwachten is.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1