(iOLNMHE ,ér IJ): *0.75. 41stt; Jaargang. f ppfci' MAANDAG 25 SEPTEMBER. BIOTS1IS IiMIWMTïIS0 BEKENDMAKING. CiEMEEHTE-RAAD TE GOES. V De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f Jj'75, franco per post f' J,90. De inzending van advertentien moet Gewone adv er ten tien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorfe-huwelijks- eu doodberigteu. van J6 regels <i f dfjO- behalve hel zegelregl. esc/iieden vóór drie uren des namiddags BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bi) deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente: Dat de Gemeenteraad in zijne vergadering vari he den heeft benoemd tot derden ambtenaar van den Burgerlijken Stand in deze gemeente, den heer wet houder G. H. KAKEBEEKE en tol leden van de on derstaande vaste cummissieri 1°. Voor het Financiewezen de heeren J. W. van KERKWIJK, voorzitter, A. SMALLEGANGE en C. P. SOUTENDAM. 2°. Tot het ontwerpen van de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, behalve» den heer burgemeester als voorzitter de heeren irir. W. G. de KNOKKE VAN Dïti MËULEN en G. H. KAKE BEEKE, En 3°. voor het Armwezen, de heeren R. B. van den BOSCH voorzitter, P. VERVËNNE en P. A. II OCH AI'.T, En zal deze zoo ter voldoening aan art. 54 der gemeentewet, als om dat dit algemeen bekend zoude wezen worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten Raarlhuize van Goes, den 21 Septem ber 1S54 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN De Secretaris. H C PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aan gaatdal het kohier van den HOOFDELIJKEN-OM SLAG over het loopende dienstjaar gearresteetd dooi den gemeenteraad den 7 Augustus dezes jaars en door heeren Gedeputeerde Stalen van Zeeland goed gekeurd tien 15 dezer aan den ontvanger der plaat selijke belastingen ter invordering toegezonden is mitsdien ieder belastingschuldige vermanende om het deswegens verschuldigde ten kantore van voor noemden ontvanger te voldoen. En zal aan deze op de gebruikelijkewijze publi citeit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes tien 23 Septem ber 1854 Buigemeesler en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN De Secretaris H C PILAAR. OPENBARE VERGADERING VAN DEN ZITTING VAN 21 SKPTËHBlsIt 1854. Afwezig dlirmr. Saaijmuns Vader, doorziekte verhinderd. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. De voorzitter deelt mede. dat van den lieer Kukebeeke is ingekomen een schrijven aan dezen raad van den 9 Sept. hetwelk wordt voorgelezen en waarbij ZEd. met dankbe tuiging voor het in hein gesteld vertrouwen, de op 5 dezer op hem uitgehragte benoeming tot wethouder, verklaart aan te nemen, daarbij tevens verlof verzoekende om, uithoofde der bestaande omstandigheden het regentschap der gods huizen temogen blijven waarnemen, lol een ander in zijne plaats zal benoemd zijn. De voorzitter zegt., dat dit verzoek aan burgemeester en wethouders regtmatig is voorgekomen, om de bestaande om standigheden-, de voorzitter van het kollegie nog niet geheel tot vorige krachten hersteld zijnde en in liet weeshuis eerst kort geleden een' nieuwe vader en moeder benoemd zijnde, zou bet plotseling ontslag van den heer Kukebeekedie zulk een werkdadig aandeel in het bestuurder godshuizen heeft, welligt tot ongerief leiden hij vraagt mitsdien of bij een <ïer leden tegen het verzoek eenige bedenking bestaat. Dhr Smallegange vraagt hoe Jang dit wel duren zal, daar bet idéé niet kan wezen zulks ;te bestendigen De voorzitter meent dat dit zoo heel lang niet kan zijn; er zal van het collegie eene aanbeveling verzocht worden, waarna tot de benoeming kan worden overgegaan. Niemand eenige bedenking hebbende wordt het verzoek ingewilligd. Daarop zegt de voorzitter tot den nieuw benoemden wet houder hoofdzakelijk dat het hem genoegen doetflat de keuze der raadsleden op hem gevallen is en hij zich bereid heeft verklaard, met opoffering eener betrekking, die hem na aan hét hart ligthet wethouderschap bij vernieuwing te aanvaarden-, spieker mag veronderstellen, dat tot dit be sluit voornamelijk hebben geleidde vriendschappelijke en vertrouwelijke omgang der leden van het dagelijksch bestuur, de behandeling der zaken, waarvan geene, zelfs niet de ge ringste, zonder medeweten en voorkennis der heide wethou ders worden behandeld welken weg door hein van den aanvang-af is ingeslagen en dien hij steeds zal blijven bewan delen. Dhr Kukebeeke daarop het woord verzocht en verkregen hebbendé, betuigt den raad mondeling zijnen dank voor dë eervolle onderscheiding; hij verklaart gaarne, dat de vriend schappelijke en vertrouwelijke omgang met de andere leden van het dagelijksch bestuur en het beleid der zaken hem tot het besluit li ebben geleid de. betrekking van wethouder bij vernieuwing te aanvaarden; bij erkent volgaarne en ver klaart openlijk, dat geeue zaken zonder voorkennis der wet houders worden behandelden dit eveneens hel geval is geweest, met het gesprokeue door cleu voorzitter hij gelegen heid van het adres des heeren run Dam c. s.dat door burgemeester en wethouders vooraf is liedisculieerd èu ge arresleerd bij hoopt zich eveu als vroeger te mogen ver blijden iu de medewerking van den voorzitter en oudsten wethouder en beveelt zich daartoe ook hij de leden van den raad aan oin met hen, ten meesteu nutte der gemeente te zamén werkzaam le zijn. De voorzitter zegt, dat zich reeds meermalen de noodza kelijkheid heeft doen gevoelen van de benoeming van eenen derden ambtenaar van den .burgerlijken stand. Tengevolge van het lidmaatschap der provinciale staten is hij verpligt van tijd tot tijd de gemeente le verlaten, terwijl ook dhr van Kerkwijk enkele malen wegens ambtsbezigheden afwezig is; het zou dus zeer ligt kunnen gebeuren, dat die absentie's op denzelfden tijd oorvielen en dan zou daarvan het gevolg zijn. dat de betrekking van ambtenaar van den burgerlijken stand op «lat oogenblik onvervuld was. Burgemeester eu wethouders stellen mitsdien voor, eeuen derden ambtenaar van .den, burgerlijken stand le benoemen, om bij ontstentenis van de twee eersten die functie waar te nemen Dit gevoelen gedeeld, wordendebenoemt de voorzitter voor deze en volgende benoemingen tot steni-opnemers de heeren Smallegange en Soutendam. Bij de stemming worden uitgebragt op de heeren G. IJ. Kukebeeke 6, P. I'ervenne 3 stemmen, terwijl een biljet (met den naam N. Vervennevan onwaarde verklaard wordt. De heer Kukebeeke alzoo benoemd zijnde, verklaart die betrekking- te aanvaarden. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden en voor zitters voor de vaste commissie». In de eerste plaats van de commissie voor liet linantie- wezen. Bij de 1e stemming verkrijgen de heeren van Kerkwijk 9 en Smallegange 1 stem. Bij de 2e stemming de heeren Smallegange 9 en Ven-enne 1 stem. Bij de 3e stemming de heeren Soutendam 8, Vervenne 1 en Verschoor 1 stem. Uit de drie benoemde heeren tot de keuze van eeuen voorzitter overgegaan zijnde, verkrijgende heeren van Kerk wijk 9 en Smallegange 1 stem. Zoodat de leden der commissie voor het finanlie wezen zijn herkozen en deze bestaat 'uit J. W. van Kerkwijk voor zitter, A. Smallegange en C. P. Soutendam. In de tweede plaats wordt overgegaan tot de benoeming van twee leden voor dé commissie voor de strafverordeningen, waarvan de burgemeester volgens de gemeentewet amhts halve voorzitter is. Bij de eerste stemming verkrijgen de heeren mr. de Knokke v in der Meuten. 9 en de heer Kakebecke 1 stem. l ij de 2de stemming de heeren Kukebeeke 8. Verschoor en mr. Saaijmuns Vader ieder 1 stein, zoodat de heeren mr. de Knokke van der Meuten en Ka/tebeeke zijn herkozen en met den burgemeester als voorzitter die commissie uitmaken. In de derde plaats voor drie leden van de commissie voor het armwezen. Bij de eerste stemming erlangen de heeren van den Bosch. 9 en Vervenne 1 stern- Bij de tweede steynming de heeren Vervenne 8, Hochart en Verschoor ieder 1 stem. Bij de derde stemming de heeren Hochart 8, Smallegange en Verschoor ieder 1 slem. Bij de keuze van eenen voorzitter uit de drie benoemden worden op de heeren van den Bosch 8 en VerveAne 2 stemmen uitgebragt. Zoodat die commissie even als vroeger zal bestaan uit de heeren van den Bosch voorzitter. Vervenne en Hochart. De voorzitter berigtdat naar aanleiding van de magti- ging ter vorige vergadering op burgemeester en wethouders verstrekt de heer Hoffman tegen eenen bepaalden dag is aangeschreven om herwaarts te komen; dat die heer daaraan voldaan heeft, en burgemeester en wethouders, de leden dei- plaatselijke schoolcommissie en de heer van den 'Bree vermits deze daarbij het meeste belang had, zich ten huizv van hem burgemeester hebben vereenigd en met den bëê»* Hoffman hebben kennis gemaakt waarvan het gevolg is ge weest dat al Ue aanwezigen eëupariglijk van gevoelen warén dien heer te benoemen; dat die benoeming dien ten gévolge in hunne vergadering van den 9 dezer is geschied en deii functie treding van den heer Hoffman bepaald op 1 October e. k. waarvan aan hern is kennis gegeven. Wordt gelezen missive van heeren Gedeputeerde Stater van den 8 dezer ten geleide van éen koninklijk besluit var 26 Augustus II. no. 76', waarbij de acte van algenieene toe lating vau me;. H. Dunnes voor de provincie Utrecht ook geldig verklaard wordt Voor Zeeland tengevolge waarvan door den minister van binnenlaodsche zaken magtiging wordt verleend tolde benoeming van mej. Dunnes als schoolhouderes. Daar het burgemeester eti wethouders is voorgekomen lat teu dezen niet wel kunnen worden opgevolgd 'de voor schriften vari het reglement van orde, dewijl de benoeming door den raad reeds vöorloopig heeft plaats gèliad stellen zij voor. om met afwijking" van die bepalingen, mej. Dunnes. hij hoofdelijke stemming te benoemen tot schoolhoud.erës in de frausclie en nederduitsche kostschool voor meisjes eu deti tijd van ingang barer functie le bepalen op 1 Oct. e". k. Zul-' lende HEd. evenwel niet hier kunnen zijn voor den 14 of 15 dier maand. Bij hoofdelijke stemming wordt mej. Dunnen.mal algèmeene stemmen benoemd. De voorzitter bëfi'gtdal de weegtoestel in de waag meer dan slecht en geheel onbruikbaar geworden is, zood-at som migen die gewoon waren daarvan gebruik te maken zich uli daarvan onthouden.. Dien tengevolge hebben burgemeester en wethouders on derzoek gedaan naar de kosten eeuer bascule, waarmede 1500 ned. pd. kunnen gewogen worden de heer Bitz te IJzendijke vraagt daarvoor f 114,de heer Leeuderts te Leijden ƒ90,en de heer Becker te Arnhem voor eene, voorzien van eene brug van 100 duim in het vierkant ƒ108,-— Daar het goedkoopste niet altijd liet deugdzaamste is -ótt volgens hekomen inlichtingen die van den beer Decker zeer solide zijn, vermeen en burgemeester en wethouders te moeten voorstellen eene bascule bij dien heer aan te schallen en de betaling daarvan uit de onvoorziene uitgaven te doen. waartoe magtiging .van heeren Gedeputeerde Staten wordt vereischt. De heer Soutendam vraagt, of die bascule ook ge schikt is om beesten le wegen? Waarop de voorzitter antwoordt dat daartoe nog ie's zal hèhooi'en bijgemaakt te worden daar eene brug van 100 duim daartoe niet voldoende is. Met algenieene stemmen wordt tot den aankoop en aan vraag op onvoorzien besloten. De voorzitter zegt, dal door hem Ier vorige vergadering is ter tafel gebragt een schrijven van den heer van Dam en acht anderen ingezetenen, dienende tot geleide aan een af schrift van een door hem aan 'L. M. den koning ingediend verzoekschrift, waarbij de heeren zich zullen herinneren, dat uithoofde van de ongeschiktheid van dien dag en daar er geen publiek in de zaal was, de voorlezing daarvan is achterwege gelaten en de stukken inmiddels bij de leden van dezen raad rondgezonden; hij noodigt den secretaris uit daarvan alsnu voorlezing te doen. Alvorens daaraan voldaan wordt, vraagt dé' heer Smal legange het woord en stelt voor om het adres niet te doen voorlezen maar aan le houden. De heer mr. de Knokke. van der Meuten zou er moer voor zijn, om het eenvoudig ter griffie neder (e leggen omdat hel alleen hij afschrift als bloole kennisgeving is medegedeeld. De voorzitter zal zich van de diseussfen daarover en over het adres zelf, liefst onthouden omdat hij er persoonlijk hij betrokken is; de voorlezing van hot adres is door hem voor gesteld omdat eene .zinsnede in den geleidenden brief doet vermoeden, dat de 'inzenders dit verlangen De heer mr. de Knokke run der Meiden vomt. daarop aari, dal het adres niét voor behandeling door den raad vatbaar is eu alzoo na hij de leden van den raad te zijn rondgezonden en deze daarvan hebben kennis genomeneene nederlégging ter griffie vol doende is. De heer Verschoor is hel eens met den heer van der Meuten vooral omdat het adres door de Goessehg Courant is publiek gemaakt. Hel voorstel van den heer Smallegange om liet. adres niet voor te lezen, maar aan te houden, om daarop later terug te komen komt in behandeling. De heer van Kerkwijk zal niet spreken over het adres, omdat burgemeester en wethouders er persoonlijk bij be trokken zijn maar even als de heer Kukebeeke zoo straks verklaard heeft, vind hij zich genoopt, openlijk te zeggen, dat het gesprokene door den voorzitter bij gelegenheid van het vorig adres geheel is uitgegaan van en behandeld hij burgemeester eu wethouders. Dhr van de» Bosch appuijeevt het voorstel van den heer Smallegange in tie iaatstvorige vergadering heeft een dev leden dhr Vader) op het gesprokene dpor den voorzitter gerepliceerd: de adressanten hebben het stilzwijgen van den raad daarop, geheel willekeurig, in hun adres aan den koning aks eene adhaesie aan het gesprokene door den he'er l ader

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1