Na. 73. 4I,tc Jaargang. MAANDAG 18 SEPTEMBER. biotiieii mmamrmwm. GEMEENTE-RAAD TE GOES, Hofman, tot hulp-onderwijzer in de fransche school. Wij vernemen van eene geloofwaardige zijde dat met I October e. k- de telegraaf van Vlissingen naar Breda in werking zal kotnen. DUlTSCHLAND. Frankfort. De uitgave dézer Courant geschiedt Maandags en Donderdags I avondsuitgezonderd op feestdagen. I De prijs per ku)artaal is f d,7 5, franco per post f ó,90. De inzending van adverteiitien moet geschieden voor drie ureh: des namiddags Gewone advertentien worden a W ets. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelfjïcs- en döodherigtenvan Ö—6 regels d f J,20, behalve het zeg OPENBARE t"ERG ADEHjiN G va-n den t ten ra ao huize aldaar,. OP DONDERDAG DEN 2J SEPTEMBER J854 des namiddags ten 4 ure. punten van behandeling. 1 Aanneming wethouderschap door den heer G. H. Kakbbeeke. 2 Benoeming 3den ambtenaar van den burgerlijken stand. 3 Idem van vaste eommissien. 4 Kennisgeving van de benoeming vam den heer C. 5 Autorisatie tot benoeming van mejufvrouw H. Dijnnes, tot meisjes-schoolhouderes. 6 Verzoek om autorisatie tot aankoop eener bascule voor de waag, te vinden nit den post van onvoor ziene uitgaven. Mededeeling van ingekomen stukken. GOES 18 September. Krachlens bel slot van art 7 van'skonings besluit van 31 Juiij 184! Staatsblad no. 26 is den 1 Iden dezer aan de beeien lOansi-nvan dePutte c. Ie. Goes, een uitstel van zes maanden bewil ligd lol liet in werking brengen dei schroefstoomboot- dienst van Goes op Rotterdam en tu'sscHëïipfaal'sen heen en terug lot vervoer van personen goederen en vee. waarvoor den liden Maart i 854 vergunning Werd verleend, die bij beschikking van 10 Junij daar aan volgende op de Goes.che Maatschappij voor s toorn en zeilvaart onder lipn bestuur is overgedragen welk uitstel gerekend wordt in te gaan met den lie September 1854. Gelijkelijk zal dat het geval zijn met de telegraaf lusschen Brouwershaven, HellevoetsluisBrielle en Rotterdam. Het blijft rustig in Schiedam De schutterij voorziet er dagelijks in de dienst. Van tijd tot tijd worden er nog personen in verzekerde bewaring ge steld. Men vleit zich eeflang tol eene genoegzame volledige kennis te zullen geraken van de oorzaken der jongste aldaar plaats gehad hebbende gebeurtenissen. Bij arrest van het prov. geregtshof van Noord- holland in raadkamer den 15 dezer gewezen en regt- doende op de aanklagte van jhr. M. Salvador, zijn de heeren jhr, L. Quar/es van Ufford en JU jGerlings buiten vervolging gesteld. Door brand zijn in het hanoversche dorp Ërnlich- heim 39 gebouwen in de asch gelegd; als 25 huizen dn 14 schoren, verder werden verscheidene stuks vee jhoDIÓfufmfeO. torerihooi en circa 3000 halve ned. ponden wol der vlammen prooi. De gebouwen zijn slecht.s gedeeltelijk en het roerend goed niet voor brandschade verzekerd. De schade is enorm en nog niet Ie berekenen. Verscheidene huisgezinnen zijn van alles beroofd. Als oorzaak van liét ontstaan des brands, tioémt men hei broeijen van hooi. Ook te Sclieer- hoorn wordt het afbranden van drie boeren woningen met den ganschen oogst daaraan toegeschreven Men schrijft uit Kampen dal aldaar dezer dagen weder een aanzienlijk aantal jongelingen als recrulen bij het instructie halallon is ingelijfd daar onder bevinden zich zonen tan de aanzienlijkste fa milien des lands A Is verdediger is aan Johan Heinrich Kemper toegevoegd, de heer Advocaat rnr. F. T. FF ester- wondt. De acte van beschuldiging wordt medege deeld in de bijbladen vari hel Handels/ad en de Amslerdamsche Courant van verleden Zaturdag. De Cholera te Breda neemt meer en meer af Men klaagt aldaar zeer over de duurte der eerste le vensbehoeften. Niettegenstaande men daar onder de Loeren slechts ééne klagt iioéït namelijk: dat hun tie schuren Ie klein zijn om de granen Ie kunnen bergen vindt de behoeftige klasse nog geerie verade ming .in d|en gunstiger, toestand err deelt, zij nog niet in de zegeningen die een vruchtbaar jaar en een rijke oogst ontegenzeggelijk zouden behooren op te leveren, zoodat velen met angst en kommer {de naderende winter te gemoel zien. Kamp bij ZeijstJ7 Sept. Het korps mineurs en ti.appeurs zijn heden morgen vroeg vertrokken. De koningin weduwe met gevolg en prinses So pbia hebben lieden middag ongeveer 2 uren in L. Ms teni d.oorgebragt Re jeugdige erf-groot hertog van Sax-en ff.ei- mar Eisenach (een jongeling van 10 a 1.2; jaren.) vergezeld van zijn gouverneur en een pruissisch gene raal wandelde aan de baud van Z. M. door bet kamp. NOORD AMERIKA. Er heeft zich in de Vereenigde Stater, van Noord- Amerikain den loop van dit jaar eene partij gevormd die van grooten invloed zal zijn op de algemeerie denkwijze vooral bij de verkiezingen. Hel is de partij dér Know nothing's (niets kermenden.) Zij is zeer vermogend in de staten van liet Westen. Ie Washington en de Philadelphia en maakt ook vorde ringen in Virginia en de stalen van het Zuiden. Deze partij ontleent haren naam aan den eed, dien de leden moeten afleggen, dat zij niets kennen dan hunne plig- ten jegens het vaderland. De plaats van haren oor sprong is onbekend Hare drijfveer is; haat tegen delerenen Kat.holijken, zij vormtéén geheim genoot schap, waarvan de leden door plegtige eeden gebonden zijn; dit genootschap heeft een' raad voor eiken slaat en een' oppersten raad het heelt geheime leekenen en al deleden zijn goed gewapend en gedisciplineerd.. Zij willen de oude wel herstellen volgens welke vreemdelingen in de Vereenigde Staten veertien jaren gedomicilieerd moeten zijn eer zij het burgerregl kun nen erlangen. De Whigs maken als de aanhangers dier oude anli-Europesche begrippen gemeene zaak met de Know-nothing's en hebben ben geholpen om op de defnokratische- en gouvernernents-kandidalen bij dé gemeentelijke verkiezingen te Washington Philadel phia Baltimore en Saint-Louis de zegepraal lp er langen Hun invloed zal waarschijnlijk groot zijn op de verkiezingen der Staten en op de verkiezing van den president in 1856 RUSLAND— TURKIJE. De bladen zijn opgevuld met het vermelden der runs achtige toebereidselen voor de espeditie naar de Krim Er is nog al verschil in de berigten omtrent de sterkte van het expeditie-leger; men fpreekt van 60. anderen van 70.000 man, sommigen zelfs van 100,000 waar onder 25,000 matrozen van de geallieerde vloot zijn begrepen. Voorts zal er nog te Varna eene reserve overblijven van 40.000 fianschert en 10 000 lorken, benevens hel leger van Omer-pacha. Mei deze on tegenzeggelijk groote krijgsmagt waant men zich reeds zeker van de bemagliging van Sebastopol en wordt zelfs aan den opperbevelh bber St. Arnaud in den mond gelegd dat hij verklaard zou hebben den 20 die vesting te zullen innemen. Of hier niet huiten den waard wordt gerekend moei de tijd leeren dit althans is zeker dat ook de russen van hunne zijde eene geduchte krijgsmagt, door sterke vesting-werken beschut, aan de verbondene mogendheden zullen tegen overstellen. De russische troepen toch, welke Sebas topol verdedigen verzekert men dat 75 a 80 000 bedragen zonder te rekenen de bemanning der vloot. Andere berigten melden, dat de russen in de nabijheid van Sebastopol nieuwe forten aan de kust hebben aangelegd eii dal behalve de gewone bezetting 60 000 man io een legerkamp bij Sebastopol staan. Branders, welke bestemd zijn om legen de vijandelijke schepen gebezigd te worden, zijn in grooten getale voorhan den. Ook is de russische vloot geheel uitgerust en zal vermoedelijk gedurende deoperalien niet werkeloos blijven. De kundigsle loodsen worden op de schepen verdeeld. Prins Mentzikoff leidt de verdediging in persoon met den grootslen ijver. Volgens de berigten uil Konslantinopel heeft Schamylna zijnen inval in Georgië aan het hoofd van 16 000 ruiters, drie honderd russische dorpen geplunderd en is tot zeer in de nabijheid van Tiflis genaderd. Brieven uit Erzerum, dd 17 Augustus, die den 19 te Trebisopde ontvangen we,den melden, dat de russen Bayazid verlaten hebben welke plaats pp nieuw door de lurken werd bezet. Een engelsche koerier, die den 17 van Tauris le Erzerum aankwam, bragt het berigt aan dal de wegen lusschen beide staten geheel wij waren; dien ten gevolge zou een karavaan van 1500 paarden van Erzerum naar Perzië vertrekken. Men beschouwt dezen aflegt der russen als hel ge<olg der hataille van Kouinukdere. waarbij zij gevoelige verliezer! moeten hebben geleden. Rus sische deserteursdie te Kars zijn aangekomen, ver zekeren, dat van de 22 a 23,000 man russen, welke aan die hataille deel namen, 10 a 11.000 buiten gevecht werden gesteld. De schade die du blokkade der Witte zee aan Rusland verwekt wordt overigens lelïens grooter. Bijna alle in die zee gebezigde schepen der russen zijn genomen of verbrand, nadat de waren, die zij in had den, door de engelsche kruisers waren buit gemaakt. De Coflsjitulionnel bevat een artikel over de rol. welke de vereenigde eskaders in de Oostzee hebben gespeeld en waaruit schijnt te blijken dat in het begin van den veldtogt van 1855 de aanval tegen Sweaborg en Kroonstad zal plaats hebben Gelijk men dus ziet zal -hoedanig ook de uitslag zij der groote onderneming waarop thans aller oogen gevestigd zijn en indien do diplomaten den winter welke de krijgsbedrijven uil noodzakelijkheid zal doen slaken tot onderhandelingen bezigen rnaar daarin niet naar wensch mogten slagen, in de aanstaande lente de onderneming met vernieuwde kracht hervat worden. Het ontbreekt dan ook niet aan lieden welke door dit vooruitziet ontmoedigd, aan een al gemeens» oorlog beginnen le denken Uil Odessa wordt van den 5e gemeld, dal van daar zeer aanzienlijke hoeveelheden graan naar het binnenland zijn gezonden en men er met den eersten een aanval van de zijde (Ier geallieerden seheepsmagt te gemoet zag De gemeenschap met Sebastopol was destijds nog open Men beweerde dat de forten var: die haven eene bezetting hadden van 10,000 monell dat buitendien benoorden dezelve eeri korps van 24 000 mart troepen vereenigd was en beoosten een corps van-gelijke sterkte die zich binnen 24 lire» zouden kunnen vereenigen om liet meest bedreigde punt te verdedigen. Indien deze opgave op de waarheid berust, en die der geallieerde» niet overdreven is zullen de laatstgenoemden veel sterker zijn in manschap dan hunne tegenstanders. Wilhelm Schwalrz maakt io het Nórlheimer (Eochenh/atl bekendHat zijne vrouw van tweelingen bevallen is nu voor de pierde keer. De directeur-generaal der pruissische policie beeft aan de beilijnsche broodbakkers doen weten, dal hij iederen dag 25,000 pond brood van buiten Berlijn zal doen invoelen wanneer zij blijven voort gaan met den prijs van het brood op eene hoogte te bandhaven die hoegenaamd in geen lerband staat met de voortdurende daling der graanprijzen. - De Oosienrijksche minister var. builenlandsehe zaken heeft den russisehen gezant het innig leedwezen

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1