mmixL mmmrmmms GRAANMARKT TE GOES. Men wil. d»l de eerste kamer dér Stalen Gene raai tegen den 15 Augustus e. k. zal worden bijeen geroepen Kr bestaal dan ook eene kans dal om streeks dien tijd liet reglement op hel beleid der re geling in Nédeilandseli'Indie zal zijn aangenomen. De tweede kamer zou na de behandeling (Jaartan en tan eenige wetten "tan ondergeschikt belang uiteen gaan en liet ontwerp tol wijziging tan hel tarief op den in uit en doorroer onafgedaan lateii. De Staats-Cournut behelst een kon. besluit de d-igteekening toerende tan den 26sten Julij be palingen inhoudendeter opleiding tan jongelingen tot adelborst lste kl aan boord der taariuigen tan oorlog. Kr zal worden aangesteld een zeker aantal jongeling?!!, "iel rang tan adelboist 3de k'., welker aantal naar behoefte geregeld 'telken jure door den minister tan marine woidl bepaald. luznndeiheid. zullen toor die betrekking in aanmetking komen kin deren tan officieren of ambtenaren tan den staal of tan oüilérs die door bijzondere daden aanspraak op ondersteuning tan staatswege zouden kunnen maken lngetolge het bovenstaand besluit wordendoorden minister tan marine de belanghebbenden opgeioepen om zich vóór' dén 25sten Augustus aan te melden aan. bet departement tan marine ter aantuliing tan 24 opengestelde plaatsen, liet examen tot toelating zal in hel begin tan September plaais hebben. Volgens de Amst. Cour, is door een controleur uit Heusden eene oude schilderij voor f I 40 aange kocht die blijkens getuigenis tan bekwame kunst- kenneis een oiigineei stuk tan den beroemden Rem brandt zou zijn. Volgens een met den telegraaf medegedeeld be ligt uit Barcelona tan 29 Julij, was daar een besluit genomen, waarbij hel gebruik van werktuigen in de fabi ieken vei boden werd, omdat daardoor te veel har, den-arbeid werd uitgewonnen. Uit Sloten wordt gemeld dal te Echten zich dezer dagen eene hoogbejaaide vrouw (men gist tan omstreeks 80 jaren) in haren legenbèk verdronken heeft zonder dat de redenen dezer wanhopige daad bekend zijn. Men terneeint dat de uil Londen naar Atn- steritain gevoerde gevangene erkend heeft te zijn Johann Heinrich Kemper zonder evenwel zijne schuld aan de misdaad bij Pr ik winkel gepleegd, te erkennen. De Amst. Cour sprekende orer bet berigt uit Giamsbergen (ook duur ons oteigenomen) volgens hetwelk aldaar een persoon Is gearresteerd als ver dacht van medeplegligheid aan den moord van de fa milie Prikwinkel zegt dienaangaande, dat gemelde peisoon na een verhoor ondergaan te hebben van de justitie te ArtVstéidaiiij vvéiwamjs bij getiansporleerd was. gebleken is daaraan onschuldig te zijn zuodat hij onmiddrlijk op vrije voelen gesteld is. Als eene bijzondeiheiil dient onzes inziens wel vermeld te worden, dal er op het land van den heer lReHinga (GrollingenJ een koolzaadslain is ge vonden van buileiigewonen omvang znodat zelfs een Vogel er zijn nest in bad gebouwd zeer naauwkeuiig geleld, heeft metier het buiteiigew oiie getal van 4135 geulen aan gevonden in eene der peulen vond men 30 korrels zoodat deze ééne plant dus 124 050 koriels zoude hébben kunnen teruggeven, waren al de peulen zoo rijkelijk met koriels voorzien geweest als deze oeeml men echter aan dal er in iedere peol gemid deld twintig kernels waien gevonden, dan zonde inen een gelul «an 82 700 koirels krijgen 't geen naar tiDer deskundige» oordeel onder de zeldzaamheden mag getekend worden. Te Sunterliind zij» II. Vrijdag twee jongelieden Jie zich in een pas gebouwden schoorsteen van 185 loet hoogte hadden doen ophijschen door hel kan telen van den bak wnarin zij zaten nedergettort en totaal veiplelterd. Uardeaberg J Augustus Heeft de boekweit onlangs veel geleden door hitte zonderling contiasl der naluuiin den nacht van vrijdag op zatuidag jl. is aan dit aanvankelijk zooveel belovend product op Uren ver in den omtrek, een gevoelige slag toegebiagl doorde vorst. Vreemd verschijnsel in de hondsdagen, doch helaas, maar al te waar? vele akkers worden aangetroffen waarop de bloeijende vrucht totaal zwart is gevroren. JAPAN De Amerikaansche bladen bespreken thans het lus- schen de Vereenigde Staten en Japan gesloten Irak taal. Volgens hunne lezing zijn twee havens in'Japan voorden Amerikaanschen handel opengesteld, namelijk die van Sainodi op hel eiland Niphon gelegen op 40 of 50 mijlen west van den tngang der baai r«n Jeddo en die van Cluckadara op hel eiland Yesso, in dat gedeelte van liet dislrikl Mastmay dat in de straat van Sanga uitkomt De eerste dier havens zal een depót van steenkolen voor de slonuihootrn onl vangen; thans bezit de plaats eene bevolking van 15 tot 20 000 zielen; zij is gelegen op geringen afstand van de vooinaamsle middenpunten van de japansclte nijverheid. De andere plaats is gelegen in de streken welke de walviscbvaarders bezoeken en waar de bemanningen der gestiande vaartuigen eertijds zooveel wi eed beden hadden te verduren tengevolge van de beperkende jnpansche wetten Op die punten mogen de Amerikanen consulaten vestigen terwijl liet aan de amerikaansche residenten vergund is twaalf mijlen in het binnenland dnor te dringen. BUSLAND TUIIKIJE De Prrsse meld uil Bucharest van 29 Juli) dal het russiselie leger in sollen aflogt is van Traleschti jnaar Bucharest door de turken achtervolgd wordende Van dog tot dag worden vle bewegingen der rus sen minder duidelijk Den 28 Julij weid uil Bucharest berigt, dat gene raal vorst Uortsr.hukoff bevel h eft gegeven de tui ken ovei den Donau terug te drijven heden ontvangt men de lijding van de aankomst van graaf //(Herbergdie het bevel overbrengt dat de russen naar den Prulh moeten terugtrekken. Het hoofdkwartier van prins Gorlschakoff was den 22sten dezer Ie ïslobodzle Hij beeft reeds hon- deid en tienduizend man onder zijne bevelen. Door bel beschieten van Odessa door drie sloom* booten der vereenigde vloten op den 13den dezer zijn alleen eenige onlangs opgewoipen builenwei ken vernield. De russen verloren daai bij slechts één'man. SPANJE. Madrid. Kr was een gerucht in omloop dat de koningin Isabella eene poging zou hebben aangewend om te oiilslugten doch dat dit was mislukt Hel blijkt niet op welken giond dit gerticht berust, hetwelk allezins bevestiging vereischt. Het blijkt ook niet dal de ko ningin nog aan de uilnoodigiiig heelt voldaan om zich aan hel volk Ie vertonnen haar gedaan door eene deputatie van de hoofden der beweging, die haar van eene goede ontvangst hadden verzekerd De toe stand in Spanje en inzonderheid te Madrid verbe terde aanmerkelijk De generaals O'Donnell en San Migu'èl zijn vei heven let de waardigheid van maarschalken. Ge ne ia al Espartero is benoemd tol president van den raad, O'/Jonuel lot minister van oorlog en de gene raal Serrano lol kapitein-generaal van Andalnsië. FBANKBIJK. Parijs. Te Biariitzis een voormalig depanemenls-coiiiinis saris van Ledru-RoUin in hechtenis genomen inge volge uil Parijs omvangen bevel De gearresteerde had pas Barcelona verlaten, alwaar hij deel genomen had aan den opstind. Te Parijs worden dagelijks 600 000 kolo's ijs gehi nikt. In drie dagen zijn in deze stad meer da» 50 000 waaijers voor 20 reri'irnes liet slok verkocht. Me» vei haalt dal de Keizer, toen hij dezer dagen slechts door één officier vergezeld in de Champs Elysées wandelde, ontmoet werd door den bekenden socialist Hubert die na Cersl tot deportatie veroor deeld ie zijn door vJen Keizer begenadigd werd. Hubert sprak den Keizer slootweg aan en ried hem bepaaldelijk af, om voortaan zonder sleiker geleide zijn paleis Ie vei laten. DINGSDAö 25 JULTJ 1854. Alle granen lager. Tarwe 10,80. 11.—. Rogge 9 9!', 10,Nieuwe wiuler Gerst f 3.40, 3,60. Paanlehoonen 6,Koolzaad iets duurder betaald en tol 10,hel besle gedaan nie.l beduidenden omzet. Wol slepende tot vorige prijzen afgezet. EXTRACT uit de registers van den burgerlij ken stand der stad Goes, gedurende de maaiid Julij 1854. Gehuwd Sander van der Does en Naatje de Laat. Geboren: Den 3den Maria, dochter van Johannis Carolis van den Wijngaart en Adriana van de kooy. den 7den Lam- herlus Josephzoon van Lumberlus Joseph Siepman en Kalelientje van Melle. den 8sten Margrietadochter van Adriaan de Nooijer en Jacoba Goeman. Frans, zoon van Franciscus van Slappen en Adriana Zitui veld. (len 9den Anna Flisabelh, dochter van llendriJc Sander Krol van der Iloek en Augusta Theodora Eckhart. den JSden Jacobzoon van Marinus Hendricut Doornebos en Pielernella Fpedrica Goossen. den SOUen'. Getina Johannadochter van Willem, Jacobus ten Cute en Ja coba Dras den S5sten Jan Hendrik, zoon van Hendrik de Jonge en Elisabeth Brouwer. Dastiaan, zoon van Johannes Baas en Magdalena Molhoek, den 27sten Willem,, zoon van Philippus Andreas Knieriem, en Adri ana Pietemella Maria Hoelands. Helena Jacomina dochter van David Gerardus Harinck en Marin Cor nelia Spijk, den 30sten. Joannes Bdbtist, zoon van Ge rardus Cornells van Kalmlhout en Marie Josephine Alberts. Dus 7 van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel J2. Overleden: Den Sden Johanna Schoutensoud 58 jaren, den 6den Willem Marinus Hillebrand, oud 63 jaren, dén J3den Anna Elisabeth, oud 4 dagen, dochter van Hen drik Sander Krol van der Iloek en Augusta Theodora Eckhart. den 22slen .Lseph, oud J6 maanden,, zoon van Marinus Quest en Tanneije Liepburg. den26eten Hen drik Cornell's, oud J7 maandenzoon van AnUmetta Adriana van Tilburg, den 29sten Maaijke van Brakel, oud 38 jarenhuisvr. van Jacobus van Buijsse. Den J9 October J853is in de Oost-Indien overle den Nicolaas Reijnasoud 20 jaar. Den 6den Mei J854is te Antwerpen overleden Elegonda Maria Staal, oud 69 jarenwed. van Klaas Langguth. Dus 4 van het mannelijk- en 4 van hel vrouwelijk geslachtin het geheel 8. Levenloos Aangegeven Een kind van de mannelijke kunne van Frangois Lodewijk Goossen en Pietemella Adriana Dekker. met half October eerstkomende, het WOON- Kiiijijjl HUIS in wijk A n°. 18, te bevragen bij den BSÜ eigenaar J. 3 SLOO i'ER. DE PILLEN VAN HOLLOWAY, gebruik e men voor zinkingen jicht en m-dngezigts- pijn en zi Mejufvrouw jHarriët O'Döunel, grond eigenaresse te Plymouth,, in de Uniestraat aldaar woonachtig, verklaart in eetien brief aan den professor HOLLOWAY, gedagteekend 10 November 1852, dat zij sedert vijf jaren onderhevig was aan menigvuldige aanvallen van aangezigtspijn en zinkingen; de verschillende gebezigde middelen waren zonder gevolg gebleven. Hapr gestel werd daardoor ondermijndén zij was eindelijk buitengewoon verzwakt. In dezen beklagens- waardigen toestand werd baar aangeradende pillen van HOLLOWAY te gebruiken, en nadat zij eenigen tijd daarin volhard bad, verminderde bare smarten allengs, en eindelijk was zij geheel hersteld. Door liet vermeerderd debiet, zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a f 0.80. f 1,35, f3,00, f6,75, f 13.50, f 20.50. Potjes zalf a f 0.80, f 1,85, f 3,00 f 7,05 f 13,85, f 0.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen, bij J, W. Verheek Vrolijkste Axel. J. P. Verlinde.n, te Ber- gen-op Zoom. Den beer J. Straatmanhoofd-depöthouder te 'slioscb, alsmede te Londèn Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. De heer FREDERICUS VOGKL, inr. Broodbakker te Gorin- cbem, verklaart, dat hij sedert geruimen tijd aan rheumati- sclie pijnen beeft, geleden die hein in het uitoefenen van zijn beroep verhinderden; een GOLDBERGKRSCilE KETTING, dien bij bij den heer Bodery heeft gekochtbeeft hem ge heel genezen. De lieer D. POÜWELS, te Bergen op-Zoom, berigt ons dat eene dame. die zoo door bet rheumatiek werd' gekwéld, dat zij sedert jaren bet huis niet verlaten kon en waartegen alle middeien zonder baat werden aangewend; in twee maan den tijds door een GOLDBI'RGERSCHEN KETTING genezen is. De lieer HOLTZte Rotterdamleed sedert geruimen tijd aan ondragelijke rheumatiscbe pijnen in bet hoofdeen GOLDBERGERSCHE KETTING, bi]'de heeren J. A. Klinger* Co. te Rolteidam gekocht, heeft hem binnen 24 uren tótaal genezen. De beer H. SCHULTZEte Leer, Hannover, leed sedert jaren aan rheumatiscbe pijnen in; den rug, welke sedert eenigen lijd zoo zeer toenamen, dat hij zich naauwfeliiks köni bewegen. Daar hij GOLDBKRGER'S KETTINGEN vaak boorde roemen, kocht bij er een, en mogt zich den volgenden dag reeds in zijne herstelling verblijden, weshalve hij iéder deze KETTINGEN aanbeveelt. De heer A. FAUST, rentmeester te Cruspis, Hessen, ver klaart. dat zijne vrouw sedert jaren aan jicbï in het boofd en zinkings op de oogen beeft geleden, waartegen alle aan gewende middelen niets vermogteneen GOLDBERGEftSCHE KETTING heeft baar in korten tijd volkomen genezen. Hoofdpijn, aangezigts-, tand- en oorpijn, krarnpkolijk maagkramp, borstkramp, hartkloppen, zenuwzwakte, beving, pijn in de lenden, stijfte in de leden, gewrichtspijn, pootje, handjicht, vliegende jicht, zwakte der oogen, bardhoorigheid en alle andere rbeumatische en zenuwziekten worden door deze KETTINGEN zekeren spoedig genezen. Zij worden voor 1.80 —2.70 3 60 5.40 in onder staande dépots verkocht. AmsterdamVerkoophuis. Pergen-op-zoom D. Pontpets eitGi H. VeraartGoesC. VREEKE en J. BOUIVBFS. Middel burg J. M. Omver, en f, van de KamerTholenT. J. Maas, V lissin geit A N. Kalbjleisch. ZhrikzeeC. van Schaick- En in de bekende Depots in de andere steden. te goesbij p. kt.eeuwens zoon.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2