GRAANMARKT TE GOES. BIERBROUWERIJ Haarlem, 25 Julij, Heden morgen is alhier door de marechaussées gevankelijk binnen gebragl een persoon, die men zegt te zijn Johan Reinrich Kemper, de vermoedelijke moordenaar van hel huisgezin van H, Priliwinkel bij Amsterdam. Volgens schrijven uil Groningen heeft de bui tengewone hitte van de laatste dagen onder de arbei ders op het veld zes slagtoffer» in de provincie ge maakt die öf oniniddelijk ol na een lijden van een dag zijn bezweken. De handel in melk- gelde- en vette koeijen jongvee, paarden, varkens, biggen en schapen, was op de julij-jaarmarkl Ie steenwijk vrij levendig doch tegen verminderde prijzen. De paardenmarkt te Woudrichetn, was bij de tegenwoordige drukte met zaad en rogge oogsten, vrij belangrijk en reeds vroeg warén de meeste 3 a 4 jarige door fransche kooplieden opgekocht legen zeer hooge prijzen 3Ö0,340,a f 400,De tweejarige gingen mede voor f 180,tot 220. vlug van de hand. Een jagtopzicKer te Vlagtwedde gestationneerd, doodde sedert den I Mei, 75 valken, en verdiende Izoo aan premiën f 22,50. Het Handelsblad deelt een berigl mede uit St. Jans Klooster (arnbi Vollenhoven) omtrent een hevigen brand, die den 22 dezer aldaar gewoed heeft. In een paar uren zijn 24 meest grooie boeren-wonin- gen met al het ingezamelde booi en een groot deel der inboedels eehe prooi der vlammen geworden. Uit verschillende streken van ons land leest men beriglen van brand ontstaan door het broeijen van hooi dat te vroeg binnen gehaald en gelast is. Ook de voorbeelden van dezer dagen verdronken per sonen die zich baadden terwijl zij te zeer verhit waren ol door dien zij niet goed kunnende zwem men zich op gevaarlijke plaatsen ie water begaven, zijn helaas vele en treffend. Ter vervulling der vacature, veroorzaakt door de beroeping van dr. B. ter Haar, tol hoogleeraar te Utrecht is door de algemeene kerkeraad Ie Am sterdam uit het drietal bestaande uit de heeren ds. Al. van Slaveren te Leeuwarden IIUden JU asm an Jr. te Meppel en JP. de Reyier te Arnhem, beroepen: ds. Maglildus van Staveren. theol. doet. te Leeuwarden Deventer24 July. Gisteren werd hier eene moe der, die aan de deur eer. luchtje schepte door het klagelijk geschrei van haren zuigeling naar binnen geroepen. Het kind bleek ernstig ongesteld te zijn en in weerwil van toegediende geneeskundige hulp was het weldra een lijk. Men schrijft dit ongeval toe aan vergiftiging door lucifer^, waarop het wicht zou hebben geknabbeld, ook de borst der moeder waaraan zij hel kind gelegd had moet erg ontstoken zijn. RUSLAND TURKIJE Van het oorlogstooneel aan den Donau is weinig nieuws, liet Ie Parijs verspreide gerucht dat een geheel franseh regiment was in de pan gehakt en een der voornaamste generaals onder de muren van Bucha rest was gesneuveld, wordt bepaald door de fransche Monileur gelogen straft. Het blijkt alzoo dal onder de muren van Bucharest geen veldslag geleverd is dal volgens de jongste beriglen nog geen enkel soldaat der engelsoh-fransche troepen den Donau was over getrokken en dat de gevechten bij Giurgewo alleen lusschen de rossen en turken zijn geleverd. Eene telegrafische dépêche uit Weenen van Maan- dog morgen meldt dat het berigt nopens een leven dig voorposten gevecht waarbij prins Burlurlin te Papajane bij Giwegewo is gewond, volkomen wordt bevestigd. De Helman (kommandanl) der kosakken, is bij deze ontmoeting eveneens gekwetst. Te Parijs is gisteren berigt ontvangen, dat Omer- pacba een beslissenden slag zal ontwijken. Uil Bucharest wordt per telegraaf de belang rijke lijding medegedeeld, dat prins Gorlsehakoffaan de bojaren verklaard beeft Moldavië en Wallachye inel 200,000 man legen eiken vijand te zullen ver dedigen. Te llambuig zijn berigten ontvangen uit Pe tersburg waarin gemeld wordt dat het zeer waar schijnlijk is, dat prins Paskewilsch eerlang het op- peibevel over het Donau leger wêêr zal aanvaarden, De. geruchten omtrent zijnen dood of zorgverwek- ktnden toestand verdienen dus geen geloof De russen hebben Malschin in brand gestoken eii Buchaiesl met hetzelfde lot bedreigd. De zoon van den admiraal Parker is bij eene hinderlaag van Je kosakken gedood geworden De turken versterken grootelijks Rassowa. Als door looierij verheffen er zich vier nieuwe redputen rn twee van steen gebouwde forten. ENGELAND. Lotto». Het engelsch-fransche feest, wegens de verbroede ring der beide landen, zal waarschijnlijk worden uit gesteld uithoofde van het gevorderde saizoen. De cholera heeft zich te Londen geopenbaard. Het britsch en buitenlandsch bijbelgenootschap heeft io 1853 in de onderscheidene dépots verspreid: In Frankrijk 92.452 exemplaren der H. Schrift, in Belgie 6554 in Nederland 27 789 te Keulen 68.722, te Frankfort 65,406, te Breslau 29 580, in Zwitserland en Piemonl 15 936, in Pruissen 67 863. in Zweden 35,000. itvNoorwegen 10 200, te Peters- burg 7085 te Odessa 20.000, op Malta II 386 in Turkije7U5, te Calcutta 48 807 en te Madras 64.747 exemplaren. In 1854 zijn aan het expeditie leger en de vloei 50,000 exemplaren afgegeven. De heer Henry Clark te Lincolm heeft veld stukken lot zulk eene volkomendheid gebragt dat men 1800 kogels in eene minuut kan schieten, die met bijzondere juistheid op 2000 ellen afstand juist 24 ellen van elkander vallen., Het te Panama aangekomen amerikaarisch stoom schip Golden Jge is hel eerste radeistoomvaartuig, dat de groote oceanen is overgetrokken en alzoo liet problerna der uitvoerbaarheid van het omvaren des aardbols door middel van raderboolen heeft opgelost De uit California loopende beriglen tol 16 Juhija houden in dat aan de Kern-rivier nieuwe rijke goud- groeven ontdekt waren. De handel was vrij levendig. SPANJE. In den avond van den 17was Madrid het tooneel eener schandelijke plundering en verwoesting. Zes prachtige hotels zijn reeds geplunderd beroofd eri daarna aan de vlammen prijs gegeven. Eindelijk heeft het volk den 18den den kolonel Garrigodezelfde die bij het gevecht van 30 Junij te Vicalvaro tnssehen de troepen van den generaal Blaser en die van O'Donnel gevangen was genomen, tot hoofd van den opstand benoemd. De koningin heeft hem zelve aangenomen als kommandant der ka- tallerie van Madrid en hein lot brigade-generaal be noemd Het is opmerkelijk dat in hel besluit ge sproken wordt van den dapperen generaal Garrigo terwijl 8 dagen geleden in een besluit, in de Gace/a geplaatst van liern als van den verrader gewaagd wordt. Den 18 des middags was bet den nieuwen kommandanl gelukt hel bloedvergieten te doen staken. Hel schijnt ongelukkiger wijze, dat dit slechts van korten duur is geweest Den 19 verkreeg weêr de slaat van zaken een ongu/isliger aanzien, de strijd was hervat en hel volk heeft een aanval gedaan op het paleis der koningin. Verder ontbreken de berigten, dat men als een ongunstig teelten beschouwt, Telegraphische berigten van den 22 dezer lui den De stad is rustig. San Miquel is benoemd tot minister van oorlog. De municipaliteit van 1843 is hersteld. Het corp diplomatieque is op hel paleis bijeengeroepen De generaal Blaser, oud-minister van oorlog, is naar Portugal gevlugl. Te Barcelona beerscht rust. Omtrent de vlug! der koningin-moeder zijn aller lei geruchten in omloop, sommigen beweren, dal zij zich in mannenkleederen te Barcelona naar Italië heeft ingescheept. Volgens een ander berigl zoo de ko ningin Christina te San Sebastian gearresteerd en in de citadel naauw bewaakt worden. )In den londenschen Globe leest men de vol gende opmerking Koningin Isabella baar hof en hare ministers hebben hun gansche land met verontwaardiging ver vuld. Maar eerst wanneer het betere deel der spaon- sche natie zich vertrouwen en achting waardig loont, kunnen wij ons verblijden in het vooruilzigt op eene nieuwe omwenteling in Spanje. »j FB ANKRIJK. Parijs. Een concierge uil de straal van de Foubonrg du Tempte, kwam plotseling op het krankzinnige denk beeld dit hij een wolf was. Hij wierp zich gevol- gelijk Of) verschillende personen, die hij ernstig beet; men is er slechts met moeite in geslaagd den man te binden en hem naar een krankzinnigen huis o»er te brengen Men maakt groote toebereidselen voor het feest van 25 Augustusden Napoleons-ba^. Onder an deren zal men op het Champs-de-Mars de belegering van Silistria vertoonen en vier luchtbollen als verte genwoordigers van Frankrijk Engeland Turkije en Oostenrijk laten opstijgen. Ook zal er een groot vuur werk gratis-voorstellingen in al de schouwburgen enz. plaats hebben. Eene som var, 80 000 frs is voor de behoefligeo van de 12 arrondissementen van Parijs bestemd. Twee dochters van koningin Maria Christina zijn te Por.l Vendres aangekomen. Het gemeente-bestuur te Parijs, heeft na lang durige beraadslagingen zijne goedkeuring gehecht aan het nieuwe reglement op de bakkerijen, zoodat voor taan in Parijs I bakker op iedere 1800 ingezetenen zal bestaan en in de gemeenten in hel departement der Seine 1 bakker op iedere 1500 bewoners. De bakkers moeteh een bórgtogt stellen tiaar hun debiet van 2000 tot 6000 frs. Het is hun slrengelijk ver boden zich op het pastij bakken toe te leggen. Te Soissons, dal eene bevolking van 15,700 zielen telt is in de jongste 3 maanden geen enkel huwelijk gesloten. Graaf Baceiocchi gaal, naar men zegt met eene bijzondere zending naar Weenen en van daar naar het Oosten. Het ujtzigt op een rijkelijken oogst is op dit oogenblik in Zwitserland weder groolendeels vernie tigd, dopr een verschrikkelijker! hagelslag, die niet alleen het graangewas, maar tevens duizende van vruchtboomer» vernield heeft. Te Saint Lo'is door een man van 83 jaren een moord gepleegd. Hij is' gearresteerd en heeft zijne misdaad beleden. In onderscheidene streken san Frankrijk heeft men den 21 Julij eenige vrij hééige schokken van aard beving gevoeld.' Parijs, 25 Julij. De hitte is sedert gisteren in deze stad bijna ondragelijk. DINGSDAG 25 JULIJ 1854. Tarwe 11,40, 11,60. Rogge 10,- /10,25. Paarde- boouen 6,Ken en ander niet weinig vraag en alleen voor de plaatselijke verbruikers gekocht. Kieuw Koolzaad waarvan de kwaliteit droog doch biet mooi viel, was bij klusjes ter veil en bedong 9,50, ƒ.9,75. Nieuwe winter Gerst vrij droog doch schraal, wankleurig, gold 3,75 a 4.— naar deugd. Voor wol was minder vraag, zóodat de meeste partijen op vorige weeks vraagprijzen onverkocht van de markt gingen. tSMB. UIT de HAND te KOOP, de complete DE FORTUINte Goes, —3/4 der koopsom kan tegen 4j pUt. er pp gevestigd blijven. De eigenaar is niet ongenegen om de zaak iu com pagnieschap voorttezetten. Informatien te bekomen in persoon of per franco brieven bij den eigenaar P. PXJKE. Onze lezers ma ken wij opmerk zaam Of) de pillen van HOLLOWAY. L)e wel beroemde naam van deszelfs zalf en pillen is te veel bekend om alsnog veel aan beveling te be hoeven; maar 'zij zijn in de daad, de krachtigste geneesmid delen, voor alle kwalen en ziekten waaraan het iigchaam des menschen onderworpen is. Menige onzer lezers hebben de weldadige uitwerking dezer pillen ondervonden in gevallen van ongesteldheid door dé gal veroorzaaktvan bedórven maag, verzwakking in de ingewanden enz. En geen huid ziekten hoegenaamd kunnen aan de héelkracht der HOLLO- WaY'S zalf weerstaan. De invloed die zij op het Iigchaam uitoefentis Verbazend. Door liet vermeerderd debiet, zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a f 0,80, ij 1,85, f 3,00, f 6,75, f 13.50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05, f 13,85, f Ö.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen, bij J. W. Vërbeék Vrolijk, te Axel. J. P, Verlinden, te Ber gen-opZooin. Den beer J. Straatmanhoofd-depóthnuder te 'sBosch, alsmede te Londen Strant 244, HQLLÓWAY*S éta blissement. LEDER'» BALSAMISCHE AARDNOOTOLIE-ZEEP, volgens de beste scheikundige bereidingswijze te zamen ge steld reinigt de huid zonder stramming te veroorzaken geeft haar zachtheid en lenigheid en beveiligt voor de ver schillende uitwerkingen der weersveranderingen, als koude,, hitte, wind, enz. Óet is een middel tegen kloven, ontsteking, gele kleur van het gelaat en de handen; het gevoeligste en teederste vel zal er weldra de weldadige uitwerking van ondei vinden, waarom wij. het hijzonder voor dames en kin deren aanbevelen, om de voorde schoohheid zoo onmisbare zachte, witte'huid te bewaren. Den verkoop in de Nederlanden hebben wij aan bet Ver-, koophuis te Amsterdam io onderstaande dépots opgedragen en de prijs op 20 c. bepaald. GEBR. LEDER. Apothecar der eerste klasse en tech. scheikundigen te Berlijn, GoesC. VHEEK E. Middelburg. Mej. J- M. Auwer. Vlis- singen A- V. KalbjleischEn tn de bekende depóts in de andere steden. TE GOES, BIJ f. KT,»*UWEN8 St ZOON.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2