GERST TE VELDE. •2,'i3ste Sla a is-Loterij. HULP VOOR ALLEN «UMLEVTI MltiHH f. VERKOOPING VAN PUBLIEKE VERKOOPING 22© BUND. VRUCHTEN TE VELDE. YACHTGLUB e» de Illuminatie Oteiutnde, met 5, die Tan 's Heer Arendskerke, met I I en tan 's Heerenhoekmet 3 leden. De hoofdsogel is zoo even naar wij teil 5' ure vernemen, geseholen door den heer R.. J. Fermande lid van Hora,nus. Men verneemt, dal de synode der nederlandscite hervormde kei k te'sGravenhage is geopend op woensdag s Julij. Tot president is gekozen ds. P.C. Mulhuy- sen, pred. te Deventer. Tot vise-president ds. J. Koning, pred. te Limrnen. Bij de korpsen is thans de officiële lijding ont vangen, dat de miliciens der ligting van 1853 bij het wapen der infanterie en het balaillon mineurs en sapcurs ingedeeld en die aanvankelijk voor den lijd van vier maanden iti werkelijke dienst zijn opgeroepen, thans gedurende den tijd van een jaar onder de wa penen zullen worden gehouden. Uil Holland is een naamlooze brief aan Z. M. den keizer van liusland gerigl. Deze brief houdt in de hartelijkste wenschen voor de voorspoed der tus- sische wapenen, en daarbij wordt een geschenk aan geboden met het verzoek des schrijvers, om dit in de krijgskas te storten. Op bevel zijner regering heeft de minister van liusland bij het netlerlandsche hof gemeendgebruik te moeten maken van den weg der drukpers om den onbekenden gever voor zijne goede en getrouwe gevoelen, te bedanken en hem Ie doen kennen dat zijn aanbod door Z. M. den kei zer is aangenomen die zeer gewaardeerd heeft de ge voelens tlie tol dat aanbod hebben geleid. Te Sneek is de heer /7. U Hugueni.il tn plaats van den heer C. Sleesunjk Fening voor het overige dei jaarszitting, lot lid van de. tweede kamer der Stalen Generaal verkozen. liet heelt Z M. de Koning onlangs te Veen- huizen zijnde en keoiis bekomen hebbende van de bitter armoedige omstandigheden van zekeren Post aldaar, gewezen militair, die in 1831 voor Leuven een arm vetloor, behaagd order te geven om dien man mede te nemen.Genoemde Post is dien ten gevolge achter op een der rijtuigen geplaatst en eerst met den koning naar Assen en vervolgens naar hel Loo gereisd waar hij vermoedelijk eene kleine be diening zal ontvangen ten einde in zijn onderhoud te kunnen voorzien zonder verder zijne toevlugt tot de kolonie der Maatschappij van Weldadigheid te moe ten nemen. Steenwijk 2 Julij. Gisteren inden laten uvond is uit Hatlingen hier berigt ontvangen van kapitein van der Zee dal hij aldaar behouden was aange komen met het naar Steenwijk gedestineerde koop vaardijschip onlangs met nog 3 andere koopvaardij schepen door eene engelsche stoomboot op sleeptouw genomen om opgebragl te worden naar eene engelsche haven; dan nadat dit convoui eenigen tijd was voort gevaren beliep dat transport een storm waardoor de commanderende officier der stoomboot sier engel sclie matrozen op gezegden naar Steenwijk gedesti neerden bodem plaatste en daarna hel schip liet gaan, met de uild: ukkelijke order, om hunnen koers naar Sheerness te zettenen aldaar binnen Ie lonpen. Doch kapitein van der Zee zoowel op behoud van schip als lading denkende, en voorziende tl it aan tegenweer niet Ie denkeu was alzoo hij maar alleen met een malroos en een jongen van zijne ekwipage aan boord was, veranderde van lievetlede van koers, mei dat gunstig gevolg dal hij door deze misleiding op I dezer mei schip en lading le Hatlingen arriveerde en aldaar de engelsche matrozen aan wal zette die zeer verwonderd waren dat zij te Hatlingen en niet le Sheerness aanlandden Tilburg 2 Julij. Heden hebben de gecdmmit leerden uil de dertien onlangs benoemde hand boog schutterijen, ter beoordeeling van tie bij de commis sie. belast met de regeling van hel te Breda le hou den nationaal coticosts, ingekomen 27 stuks teeke- ningen der te vervaatdigen prijzen en eerekruis te zanten tot een bedrag tan f 500 zoo als door Z. M. den Koning totdat einde is toegestaan eerie bij eenkofiist gehouden, welke na inzage en beoordeeling dier teekeningen, ten uitslag heeft gehad, tlal tie ie prijs, beslaande uit een leeuw op een voetstuk rits lende; 2e prijs, bestaande uit een standaard of vaandel- knop zinnebeeldig voorstel op de schutterijen; 3e prijs beslaande iri een schild, voorstellende St. Sebastiaan, vervaardigd zullende worden door bekwame smeden. Terwijl het eerekruis, waarop eene Irophée met lauwer krans. Wijders is na vaststelling vanliet reglement van orde door de gecommitteerden goedgevonden dat het concours niet zoo als vroeger bepaald op 14 August., maar op den 7 dier maand zal plaats hebben. IIUSLAND TURKIJE. Volgons eene dépêche uit Berlijn gedagteekend 2 Julij is hel lang verwachte antwoord van den keizer var> Rusland eindelijk aangekomen en heeft ten strek king dat Rusland tot aan zijn laatslen man tot aan zijn laatste roebelweeistand bieden zal. Lloyd laat zich aldus uit over het binnenrukken van ooslenrijksche troepen in de Donau-vorstendommen: Het feit dat Engeland en Frankrijk der Porie den raad hebben gege»en hare Donau-provinciën te laten be zetten door eene mogendheid die öp dezen oogen- blik nog onzijdig is en de vijanden der Porte van daar zou verwijderen bewijst dat de westersche mogend heden geenszins een zekeren en eervollen vrede willen ontwijken. Het afdoende besluit moet echter te Pe tersburg genomen worden, en Europa ziet, ten strijde gerust en slagvaardig dat besluit te gemoet. Mogt Rusland den vrede weigeren en den strijd verkiezen, dan kunnen in wonderbaarlijk korten tijd de leger korpsen van vijf verschillende staten vereenigd zijn. Weinig dagmarschen slechts zijn er nondig om eene vereeniging le bewerkstelligen van de engelscii fransche troepen en 'de krijgsmag^ van Omer pacha met het ooslenrijksche leger en Smeer noordelijk zouden de pruisische en ooslenrijksche troepen elkander de broe derhand kunnen reiken. Voor Silislria was den 20 Junij geene vijand meer le zien. Omer pacha heelt den 10 zijnen march begonnen, met liet doel om de tussen te ontmoeten. De engelsche vloot bevond zich den 29 Junij in orde van bataille voor Kroonsladl men zag tegen den volgenden dag een aanval te gemoet. Men wil dat te Warschau eene staatkundige gisting heerscht. Keizer Mcolaas lijdt aan eene miltziekte. FRANKRIJK. Parijs. Voor eenige dagen werd in de groole opera le Parijs Robert le Diable voor de 353ste maal opge voerd. Gisteren was in de schouwburg der Porte St. Martin bijna een vreesselijk ongeluk gebeurd, In het spectakelstuk Schamyl namelijk heeft tusschen de beide vijandelijke partijen van weerskanten een le vendig geweervuur plaats. Nu ontdekte uien gelukkig en door een toeval even voor dat het gevecht een aanvang zou nemen, dat alle geweren van de Tscher- Kessiers met scherp geladen waren. Tot dusverre heeft een geregtelijk onderzoek tot geen resultaat geleid. Uit Madrid berigt men, dat de regering de tijding ontvangen heeft tan het uitbreken van een opstand le Saragosse. PRIJZEN VAN ƒ1000 EN DAARBOVEN. 5de Klasse. 12de Lijst. Geene. 13de Lijst. No. 15090,, 18178 en 17564, ieder een een prijs van f 1000. 14de Lijst. No. 12225, een prijs van f 25,000. No. 273een prijs van f 2500. No. 3140een prijs van f 1000. 15de lijst. No. 18039, 8653 en 15521, ieder een prijs van 1000. die aau maagkramp, slechte spijsvertering, diarrhaeaam- heijen, maagpijn, winden, opgezetheid, hartkloppingen, maag kanker, loomheid, duizeligheid en honderd andere ziekten lijden, die uit eene gedesorganiseerde spijsvertering voort spruiten, biedt de Hoe dikwijls werd vroeger niet dit eenvoudig middel voor bijgezien en de hulp ver at' en op kostbare wegen gezocht. Thans is de REVALEiVTA zoo gunstig beketid, dat de meeste lijders er zich dadelijk voor goed en in den grond mede ge nezen. Waarom zouden wij ook niet het allereerst deze een voudige meelkost proheren, die zuigelingen in plaats der moedermelk gebruiken en 4e zwakste gestellen yer,dragen. kunnen? Wij weten wel dat er eerst eene overtuiging zijn moet, dat de overtuiging van velen, vele andere doet geloo- venen dat door goede uitkomsten èu overtuiging èn ge loof zich hoe langer hoe meer uitbreiden: wij welen echter ook, dat er zeer veel menschen zijn, die zich niet gaarne inet de zorg voor hunne eigene gezondheid belasten; de een heeft te veel bezigheden, de andere is te gemakkelijk om zich daarmede op te houden zij laten liever andere voor zich denken en aan dezulken zijn wij zoo vrij den volgenden raad te geven: Geloott aan de geneeskracht van DU BARRY'S REVALENTA ARABICA, probeert als u eene ziekte, eene on passelijkheid overvalt die in de spijsverterings organen haren oorsprong heeft, dit kostelijke meel en vertrouw t gerust op eene spoedige genezing. Het kost u een besluit, maar een besluit waar hij men niets waagt, is toch niet zoo moeijelijk te nemen- Het kost aan den knecht of aan de meid eene boodschap en dat is alles; de toebereiding is even gemakkelijk of nog gemakkelij ker dan van andere spijzen, het budget wordt daardoor niet verhoogd, daar een ontbijt, lunchof avondeten van de re- valenta niets meer kost dan de spijzen die ze vervangt. Het kan niet te veel gezegd worden: de meeste ziekten ontstaan uit slechte spijsvertering, uit de eene of andere stoornis in de toebereiding der sappen, en kunnen dus door DU BARY'S REVALENTA ARABICA genezen worden. Het gebruik daarvan kan nooit, in welk geval ook, eenig kwaad doen, de toebereiding is eenvoudig en de smaak kan voor ieder een lekker zijn, men maakt ze aan met room, wijn, zout of suiker ieder naar zijne verkiezing. Het wordt ia onderstaande depóts verkocht in blikken bus sen voor Kleine bussen d nd- pd. 2 nd. pd. 5 nd. pd. J2 nd. pd. Koor f0.87L f 2 f 3f8 f J6 Hoe grooter de bus hoe voordeeliger de verhouding tus schen prijs en gewigt. Eene brochuredie over dit heilmid del handelt, word gratis, afgegeven. AmsterdamVerkoophuis. AxelJ. IV. Verbeek Vrolijk. Eer gen-op-zoom D. P ouwels en J. L. Hopman. GoesC.VREEKE en J. B OU WEISS. MiddelburgA. Engeler en Co. TholenT. J. Maas. Vlissingen A. M. Kalbfleisch. ZierikzeeC. van Schaick Op Woensdag den 12 Julij 1854, des morgens om 10 uren zullen de eigenaren van en in den Frederika-Polder, bij Bath, ten overstaan van den te Krabhend'ijhe gevestigden notaris K akebeeke, in het openbaar te koop aanbiédende nombre van 220 bunders weigewassen WINTER GERST te VELDE, en zulks in 42 kavelswaarvan de kaarten en ook verdere informatien te verkrijgen zijn ten kantore van gemelden notaris en op de Polder-Hofstede aldaar. van circa in den Onrust-Polder, aan Camperland, gemeente Wis- senkerkeop Vrijdag 28 Julij 1854, voormiddags 10 ure. Heeren Eigenaren van den Onrust-Polderzullen bij publieke veiling presenteren te verkoopen, circa: B. 56, 27, 97 Winter-Tarwe. u 13, 75, 48 Winter-Gerst. 2, 91, 77 Rogge. 1, 25, 04 Haver. 45, 01, 57 Zomer-Gerst. 50, 01, 74 Blaauwe Erwten. 50, 01, 74 Paardeboonen. Alles respectivelijk in perceelen ter verkooping in gedeeld. De verkooping zal gehouden worden in de herberg bij M. Broese op het Camperlandsche Veer. Catalogussen zijn op franco aanvrage te bekomen bij den heer Rentmeester P. DUMON TAKte Middel burg aan het paviljoen in den Onrust-Polderen bij den ondergeteekeudeNotaris te Cortgene. De Notaris, J. W. VADER. De ondergeteekeudeafgehuurd heb bende de stoomboot DE STAD VLIS SINGEN om op Woensdag den J2 Julij JS54ter gelegenheid van de op de Maas voor Rotterdam, te varen van Middelburg des morgens ten 2 ureom den volgenden dag des morgens ten 7 ure van Rotterdam naar Middelburg terug te keerengeeft daarvan bij deze kennis aan allen die verlangen mogten daarvan gebruik te maken. De vracht is bepaald op/' 5 in de gr. kaj uit I voor de reis e u - 3 n voorkaj. heen en weder. Kaarten zijn bij den ondergeteekeude te bekomen van af Maandag den 10 Julij, mitsgaders te Vlissingen bij den heer P. J. SIEGËRS en te Goes bij den beer I,. K. BREKER. NB. Er zullen niet meer dan 100 kaarten worden .«w.".. J. 8|STMW8, De zalf en pil len van HOLLO- WAY, overtreffen alle andere gehees- middelen in ge vallen van ver zweringen open beenen enz. Do heer Liddel, droo- gist te Harwich verklaart in eenen brief aan den profTessor HOLLOW AY, ge- teekend den 3 November 1852, dat eeu mangenaamd Kay Bate verschrikkelijk leed aan open beenen. Van de knie tot aau den enkel waren zijne beenen bedekt met zweren en uitwas van vleesch, doormengd met witteen roode plekken. Hij maakte gebruik van de zalf en pillen van HOLLOwAY welke eene bewonderenswaardige genezing ten gevolge had den want in minder dan drie welten waren alle zweren verdwenen en hij kon met gemak en vaardigheid gaan- Zijne beenen zijn thans volmaakt hersteld, en hij bevindt zich in den besten staat van gezondheid. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85 f3,00, f 6,75f 13,50, f 20^50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05, f 13,85. f 0,95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen hij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straalmanhoofd-depöthouder te 'sBosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. te gok8, bij f. kleeuwens zoon.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2