GOESSCHE COURANT. No. 47. 41"" Jaargang, MAANDAG 19 JUNIJ. ^ÉÊïèÊsÊtÊ:1 i fér A /a^'E%N mm i söt&l c 1 V®tM De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags I avondsuitgezonderd op feestdagen. I De prijs per kwartaal is f J,75franco per post f J,90. j De inzending van advertentien moet en vóór drie uren Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan J6 regels d f óflO. behalve het zegelregt. namiddags. wmwm «MfTMTlII, OPENBAR iTTeITg ADEli LNG tan den SEMEENTE-RAA» TE GOES, ten raadhuize aldaar OP DONDERDAG DEN 22 JON IJ JS54. des namiddags ten 6 ure. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1 Berigt van den kerkeraad omtrent de regeling van het armwezen. 2 Ontslag amanuensis van het algemeen armbestuur. 3 Verordeningen op de tapperijenopenbare verma kelijkheden en personelijke diensten. 4 Rapport omtrent de weeffabriek. 5 Rapport omtrent de spaarkas. 6 Verzoek A. P. Snoep, om admissie als huisonder wijzer 7 Oninbare posten van plaatselijke belasting. 8 Voorstel directie Goesschen polder tot aanleg grind weg voor gemeene rekening. 9 Nadere regeling der terug ontvangene gemeente-be grooting over 1854, ten opzigte van de bijdrage voor de diaconie. 10 Rekening der schutterij over 1853. 11 Berigt opening der bewaarschool. 12 Mededeeling van ingekomen stukken PUBLIEKE HERBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vanGO.ES, zullen op Zaturdag den 24 Jnnij 1854, des namiddags ten een ure, op nieuw trachten in het openbaar aan te besteden: Het uitvoeren van eenig.e VERNIKUWINGS- en IIERSTELLINGS-w ERKEN aan de SCHUTSLUIS gelegen aan den mond der Gokssche Haven; bestaande hoofdzakelijk in metselwerk en het leveren dek daar toe benoodigoe materialen Het bestek en de voorwaarden tan besteding zullen dagelijks Ier lezing liggen te secretarie dezer gemeente, alwaar de noodige informatien omtrent dat werk te bekomen zijn. Gedaio te Goes den 17 Junij 1854 Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. P I L A A R. BEKEND BS AKIMG. Ach ter volgens art. 3 van het koninklijk besluit van den 6den Januarij 1831. no. 88 (Staatsblad no. 2.) beeft zijne Exellentie den heer Minister van Finan cien bij resolutie van den 15 Junij 1854 bepaalde prijzen, bet opgeld daaronder begrepen, waarvoor de collecteurs, splitters en debitanten der staats -loterij de loten en gedeelten van dien voor de 2e week der trekking van de laatste klasse der 223 loterij zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP: Geheele loten 76, Halve - 38, Vijlde - 15 20 Tiende - 7,60 Twintigste» - 3,80 BIJ VERHURING Geheele loten f 30, Halve -15 Vijfde - 6, Tiende - 3. Twintigste - 1,50 Wordende de belanghebbende bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dal besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de koileeleurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbe paling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes, den 19 Junij 1854, De Commissaris des Konings van de provincie Zeeland Bij delegatie voor denzelven De Burgemeester van Goes M. P. BLAAUBEEN. ja iiitiraai»» GOES 19 Junij. In ons vorig nummer gewaagden wij alleen van de toen bekende verkiezingen van leden voor de tweede kamer der Staten Generaal, wij geven bij deze in 't kort verslag van den afloop in de verschillende districten Kiesdistrict Alkmaar. Almelo. Amersfoort. Amsterdam. Appingadam. Arnhem. Assen, ,s llose.h, Breda. Delft. Dokkum. Dordrecht. Eindhoven. \s Gravenhage Gouda Baar tem. Hoorn. Gekozen leden J. J. Rochussen altredend lid. Mr. M. J. de Man. aftredend lid. Jhr. Mr. W. L. F. C ridder van Rappard, aftredend lid. S. 11. van Franck en Prof. J, Bosscha, aftredende leden. Overstemming voor dhr. G. graaf SehirnmelpeRninck aftredend lid, tusschen de heereri J. C. Baud en Jhr. J. P, Cornets de Groot van Kraaijenburg. J. F Zijlker aftredend lid. Mr. Jïïi baron 'Mackay, aftredend lid. Mr. P. van der Veen aftredend lid. Mr. J. L- A. Luyben, aftredend lid. Mr. K. A. Meeussen.aftredend lid. Mr. W. Wintgens aftredend lid. J. T. ter Bruggiieo Hiigenlioltz aflre dend lid Overstemming tusschen dhr. Mr P. A. Sander aftredend lid en Mr, P, Blussé van Oud Alblas. J F., van der Heyde aftredend lid. J. P. Delprat aftredend lid. H A. F H. Hoffman. aftredend lid. Mr. J. Heemskerk, Bzii.. aftred. lid. Jhr. Mr. van Akerlaken aftre dend lid. Leeuwarden. Mr. J. Rieruma Oosiing aftred. lid. Leiden. P. II, baron Taets van Amerongen tot Natewischaltredend lid. Maastricht Mr. P. F. E. van Wintetshoven af tredend lid Middelburg. Mr. J. .1. Slicher van Domburg, af tredend lid. Nijmegen. Jhr. J. A. C. A. van Nispen van Se- venaer aftredend lid. Roermond. Mr. P. L. de Lom de Berg aftre dend lid. Rotterdam Mr. Alloynck- van Papendrecht in plaats van J, C Baud, allied lid. Snee/s. Mr. H. U Huguenin in plaats van Mr iC. Sleeswijk Vening, aftred. lid. Tiel. Mr. .1. 11. de Kempenaer. aftred. lid. Tilburg. Mr. F. J. Jespers aftredend lid. Utrecht. Overstemming tusschen de heerón Jhr Mr. H. A. M. van Asch van Wijck aftredend lid en Mr. N P. J. Kien. Zieiikzée. Mr. S. H. Anemaet, in plaats van Jhr. Mr. J. F. Schuurbeque Boeije, af tiedend lid. Zuidhorn. G Reindersaftredend lid Zutphen. Mr W. H. Duller!, in plaats van Mr J. J. L. van der Brugghen, aftre dend lid Zwolte. Mr J. P. P. baroi van Zuylen van Nyevelt, in plaats van Mr G. Groen van Prinsterer aftredend lid Herstemming voor Amsterdam, Dordrechlen Utrecht den 27 Junij aanstaande. Eergislereri werd op de gebruikelijke wijze de 36ste verjaardag gevierd van H. M. de koningin. Gelijk men weet heeft Z. M. de koning den werisch te kermen gegeven om zijri verjaarfeest te gelijk met dit te gedenken. l)en 13 dezer is te Leijden tot doctor in de geneeskunde bevorderd, de heer K. Broes van Dort alhier, na verdediging eener disserlatio medico inaugurates, continens Hernice incarcerates casus duos. Tusschen woensdag óp donderdag 7 en 8 Junij beviel te Wemeldinge var: 3 doode kinderen (meisjes) Johanna van de Vliet huisvrouw van Johannes Zuydweg landbouwer aldaar, ook de moeder is tus schen zondag en maandag 11 en 12 Junij, overleden. Wij lezen in de Sloompost Onderscheidene dagbladen beijveren zich om allerlei geruchten nopens de nederlandsche landaanwinning- maatschappij le verspreiden. Vooral de Rotlerdam- sche Courant (de oude) schijnt die geruchten bij wijze van bladvulling, van tijd tot tijd op te nemen. Zijn wij wel onderrig!dan is het waar, dal al hel overtollige personeel aldaar bedankt is en de en- gelsche werklieden van daar vertrokken zijn doch zijn ook tevens alle gevolgtrekkingen als zonde dit aanleiding geven lot het finaal slaken der werzaam- heden, ten eenenmale ongegrond De toestand waarin de maatschappij op dit oogenblik verkeert, is alleen te wijten aan het overlijden van den engelschen aan nemer, den heer Henrij Fowler te Londen. Nopens de toekomst echter is. nog niets met zekerheid beslist, Verleden donderdagavond heeft zich de persoon van Benjamin van de Ree, landman te Hoedekens kerke, oud 40 jaren, door ophanging van het leven beroofd. Volgens gerucht zon Inj reeds meermalen getracht hebben dit te doen, 't geen gedurig ontdekt werd. De nauleidende oorzaak is ons niet bekend. Het heeft Z. M. den koning behaagd in het belang van den landbouw en van den landbouweodeo stand te bepalen dal er gedurende de maand Octo ber 1854 eene tentoonstelling zal worden gehouden van voortbrengselen van en werktuigen voor den landbouw uil het geheele rijk en zijne overzeesclie bezittingen. De regeling dezer tentoonstelling is door Z. M. op gedragen aan eene hoofdcommissie, z-nnengesleld uit leden in de onderscheidene provinciën van liet rijk woonachtig. Deze commissie bestaat onder anderen uit de volgende heeren Voor Zeeland I G. J van den Bosch, te Wil- helminaaorp mr. FF. P. Fis, te Middelburg; tor. C.van der Lek de Clercq te Zierikzee en jhr. FF. B Boddaert te Middelburg. Uit eene officiëele opgaaf blijkt, dal gedurende de vijf eerste maanden van dit jaar de belastingen geraamd op 22 millioen 747,928 gulden, hebber, op- gebragt 23 millioen 388,593 gulden Gedurende ge lijk tijdsverloop van bet vorige jaar beeft die opbrengst 22 millioen 935,139 gulden bedragen. Meppel J2 Junij. Een brutaal voorval, waarvan gelukkig weinig voorbeelden bestaan beeft gepas- seerden nacht tusschen Assen en de Smilde zich op gedaan. De van Groningen komende nachtdiligence van den heer Budde, in correspondentie tnet de van Zwolle op Amsterdam varende stoomboot, is namelijk aldaar door twee personen aangerand zekerlijk met geen ander doel dan otn de passagiers van hunne be zittingen te berooven waarin ze echter niet zijn ge slaagd. Zij hadden reeds liet portier der diligence ongemerkt geopend en waren gereed binnen le komen; doch werden toen door de passagiers, die waren in gesluimerd, bemeikt; zij nu om hulp roepende, snelde de vaardige conducteur dadelijk ter hulp toe doch mogt er niet in slagen de dieven te vatten daar ze zich ijlmgs op de vlugt begaven. Terwijl hier gisteren morgen van een transport van Leeuwarden, bestaande uit 15 personen en bestemd naar de kolonie te Om- inerschanstwee zijn ontkomen zoo laat liet zich eenigszins vermoeden, dat het deze twee vluglelingen zijn geweest, die deze stoute daad hebben uitgevoerd; ofschoon men meent dat ze hunnen weg naar Zwolle hebben genomen. {N Dr. Ct..\ Men verneemt dat de piocurenr-generaal bij bet bof van Noord Holland zich in cassatie beeft voorzien ten aanzien van het arrest van genoemd bof, tot schorsing van de zaak van jh. M. Salvador en S. Fongers.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1