No. 33. 1854. J 41*te Jaargang. DONDERDAG 27 APRIL. BlffWII i Mfliiimifflil PUBLICATIE. PUBLICATIE IliOTiTUiliSlIo BIITIIk IIIiWgTIffilKB- goessche J %XK <vï$ courant. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. Ds prijs per kwartaal is f ófï5, franco per post f ó,90. j Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f ^,2( behalve het zegelregt. De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van GOES Gezien het besluit van den heer commissaris des konings in deze provincie, van den 19 April 1853 A n°. 26601, 3de afd. Provinciaal Blad n°. 54) be trekkelijk de BESCHRIJVING DER PERSONELE BELASTING voor het diensljaar 18541855. Brengen bij deze ter kennis van alle ingezetenen dat met het primitief beschrijvingswerk voor de be lasting op het personeel, vastgesteld bij de wetten van den 29 Maart 1833, {Staatsbladn°. 4.) 29 Decem ber 1835 {Staatsblad n°. 43) en 24 April 1843, Staatsblad n°. 15) in deze gemeente een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 9 Mei aanslaande en dat de alzoo aan de Ingezetenen uit te reikene Beschrijvings-Biljelten, met den achtsten dag daarna van wege den Ontvanger opvolgelijk zullen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd, dat, om als Tegen-Schalters van de zijde der Belas tingschuldigen te dienen, ingeval van herziening ach tervolgens het bepaalde bij art. 29. 2 der wet, van den 29 Maart 1833, Staatsblad N°. 4.) van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardsteden door burgemeester en wethouders zijn benoemd de vier volgende personen, als: Simon van Zoom,Johannes Goossen, Hendrik Daniel van EDinger en Johannes Dekker, Lr.. Ën opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd aangeplaktmitsgaders in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 22 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES. Gezien hebbende het besluit van den Heere Com missaris des Konings in deze Provincie de dato 13 dezer maand. A. No. 2511°, 3de Afd. {Provin ciaal Blad No. 38,) betrekkelijk de BESCHRIJ VING der PJTENTPLIGT1GEN voor hel dienstjaar 18541855. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden 1°. Ten aanzien der Patentpligligen in de 15 eer ste tabellen der wet van den 31 Mei 1819 (Staats Blad No. 34) omschreven. Datmet uitzondering van de Patentpligtige Slij ters Tappers Kroeghouders en Koffijhuishouders die niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen maar aan welker huizen zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar en zonder de ge wone beschrijving af te wachten een declaratoir zal bezorgd worden hetwelk na verloop van drie dagen zal worden afgehaald en welke verpügt zijn dadelijk de helft van hunnen aanslag te voldoen waarna hnn Patent op vertoon dei kwitantie alsmede van het bewijs dal hun deswegens verschuldigde over het voor gaande jaar ten vollen aangezuiverd is ter Secreta rie onmiddèiijk verkrijgbaar zal zijn: de verklarin gen ter verkrijging van Patent voor deze Patentplig ligen binnen de provincie worden uitgegeven van den 9 Mei 1854 tot en met den 17 dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk iogevuld, zullen moeten zijn ingezameld of bij den Ontvanger der Directe Belastingen ingediend binnen deze gemeente op den 24 Mei 1854. Dat de Registers van gemelde Patentpligligen ge sloten zullen worden, binnen deze Gemeente op den 12 Junij daaraanvolgende. 2°. Ten aanzien der eigenaars, vaste huurdersof andere vaste gebruikers van Binnenvaartuigen zal moeien worden gehandeld overeenkomstig de resolutie van Z, E. den Minister van Finantien van 20 April 1852, No. 162, (Provinciaal blad No 57 van dat jaar.) En wordl voor dezen de gelegenheid tot het doen der aangifte opengesteld lot 1 Mei 1854 bij het Gemeente Bestuur der plaats alwaar de be lasting verschuldigd is, onder overlegging van een aangift-biljet daartoe bij die besturen verkrijgbaar. 3°. Ten aanzien van de Kramers. Dat zij zullen gehouden zijn om bij het doen hun ner aanvrage om Patent, op te geven de onderschei dene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden zoo mede de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderschei dingen bij 1 der 7de tabel gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832 (Staatsblad No. 30.) als mede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onverminderd door de Patentpligligen die hunne goe deren in herbergen of bergplaatsen huizen en andere gebouwen van derden uitstallen opgave moeten geschieden van den lijd der during von hun verblijf in de Gemeente en door hun die dorzelrer vvaren in openbare veilingen buiten hun winkels bij koopen van doorgaans beneden de f 25 ieder doen verkoopen, van)dien der t« houdene verkooping; ter wijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijfs of der te huudene verkooping verlengen daarvan op den voet van art 19 der wel van den 21 Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald aangilts zullen doen in de Gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvnllingsregl voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen vsorden gevorderd. 4°. En eindelijk dat de bedoelde Kramers bene vens de Debitanten van Loterij Briefjes krachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad No 22) op do boete bij 1 en 2 van art. 32 der wel van den 21 Mei 1819 bepaald verpligl zijn steeds Inrn patent met zich te voeren. En opdat niemand deswege onwetendheid zouden kunnen voorwenden zai deze worden gepubliceerd geaffigeerdmitsgaders geïnsereert) in de Goessche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 22 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H C. PI L A A R, GOES, 27 April. Bij de aigemeene rekenkamer is voor f 1,627,000 aan ingetrokken muntbiljetten van 1849 overgebragt zoodat thans voor f 21,550,500 aan zoodanige munt biljetten is ingetrokken. Door het hooger bestuur is beslistdat de mi liciens-verlofgangers behoorende toe de ligting van 1849, niet aan de ophanden zijnde inspectie in de maand Mei aanstaande zullen behoeven deel te nemen. Dezer dagen zijn te Nieuwe Diep, bij laag water, door de visschers in de Eijerlandsche gronden, twee zware ankers en kettingen gevonden alsmede in een wrak eene aanzienlijke partij ijzeren schroeven voor spoorstaven. De veemarkt te Apeldoorn in deze week gehou den was redelijk goed voorzienhoewel de kwaliteit niet van 't beste was, werden hooge prijzen besteed. Ook op die te Zevenbergen vondt men vrij, veel paar den en runderen, in de laatste ging veel, in de eerste weinig ombij gemis aan fransche en belgisohe koop lieden. De prijzen waren mede zeer hoog, te ver geefs boodt men voor enkele paarden f 400. De vooijaarsmarkt te Klundert, was onbeduidend. Het weinig aangevoerde werd tot tamelijk hooge prijzen verkocht. De commissie aan welke door de synode der Ned. Herv. kerk het belangrijke werk eener nieuwe bijbelvertaling is toevertrouwd, is in de vorige week te 'sGraverrhage bijeengekomen en heeft hare werkzaamhe den onder presidium van den hoogleeraar kK.T.xan Hengel aangevangen De werkzaamheden zullen hoofd zakelijk bestaan in overleggen en onderhandelen over alles, wat de uilvoering betreft van de vertaling van hel Nieuwe Testament, den aanleg en omvang van den arbeid in zijn geheel, de verdeeling onderling, dere gelen bij de vertaling en de revisie te volgen enz. Van den uitslag der handelingen wordt schriftelijk rap port gezonden aan de synodale commissie die hare voorjaars-rergadering geopend heelt op, den dag waarop uiterlijk de zarnenkomsl tot de bijbeïrerverlaling moet gesloten worden. Met genoegen verneemt men. dat H. M. de Koningin thans van hare jongste ongesteldheid volko men hersteld is. Met leedwezen verneemt men daarentegen dat II. K. II. prinses Frederik bij vernieuwing ongesteld is geworden zoodat II. D, hare vertrekken houdt, Wij gelooven te kunnen mededëelen Jat de Commissaris des konings in de provincie Noord- Holland het voornemen koestertom weldra zijn ontslag te vragen dat als dan de minister tan bin- nenlandsche zaken, de heer van Heetten aftreedt en lol commissaris des konings in genoemde provincie zal norden benoemd en dat aan het hoofd van het departement van binnenlandsche zaken zou worden gesteld, Jhr van der Heim van Buivendijk thans commissaris des konings in Zuid-Holland of den lieer de Kempenaar lid der tweede kamer. U.C RUSLAND—TURKIJE Te Triest zijn berigten uit Konstaulinopel ontvan gen van den 10 April welke de inname van Kus- tendje door de russen den moord door de turken aan dts Christenen aldaar gepleegd enz,, maar al te zeer bevestigen, hoe ongelooflijk die berigten ook aan vankelijk mogten toeschijnen. De Monitcur deelt een rapport mede van Omer- pacha aan de Porie waarin bevestigd wordt, dat hij, na een gevecht legen eene aanmerkelijk grooteréstrijd- magl hij den Donatr. overeenkomstig zijne instruction, op Karasu éven bezuiden den Trajanus-wal, zijne troepen heeft moeten concentreren. De dringende aanvrage om versterking, door het garnizoen van Varna tot de vloot gerigt. wordt daar door thans mede opgehelderd. Den S dezer was dan ook eene versterking van 8000 man egyptische troe pen naar Varna gezonden. Uit een en ander blijkt dus dat de russen eene nieuwe schrede voorwaarts hebben gedaan. De Times behelst daaromtrent een hevig artikel, waarin het blad zich in scherpe bewoordingen uitlaat over de werke loosheid der vloten in de Zwarte zee, en de vertraging die het expeditie-korps ondervindt, tegenover de aan vallende houding der russen. De in Turkije aangekomen engelsche en fransche troepen zijn verre van te vreden en beklagen zich over de liglzinnigheid waarmede hunne gouvernemen ten zoowel als hnnne natiën een' kamp beschou wen die veel zwaarder is dan zij zich voorstellen, ter wijl bekwame mannen verpligl zijn geworden, om de kunde en het beleid der russiscbe taktiek te erkennen. Men b.erekent dal er drie maanden verloopen zullen alvorens eene genoegzame krijgsmagt Varna verlaten kan, en de zomer, die buitendien geenszins zoo gun stig is voor een verblijf in de vorstendommen als de lente, moet verschijnen eer een veldtogt zal kunnen beginnen, dien men gedwongen is in October Ie ein digen Men zegt dat het zeker schijnt dat het fransche expedilie-korps niet slechts lot 100.000. gelijk dezer

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1