No. 31. 41"e Jaargang. i# wmm S& DONDERDAG 20 APRIL. mwmm 4 KENNISGEVING. BSKENDHAEMa BEKENDMAKING. Bllillk IIIOTTMIMIIL mwmmmma- miisnuii (oibwt. l ."V^C f--' Vt1 öe uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. I De prijs per kwartaal is f ^,75, franco per post f óf)0. J De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie ren des namiddags V y\ Gewone advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst^^ Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d 1' <*,20, behalve het zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze Ier kennis van een ieder die het aangaan mag Dat de 'lijsten, bedoeld bij de wel van den 4Julij 1850, (Staatsblad no. 37) aanwijzende de personen, die tot hei. kiezen van LEDEN van de TWEEDE KAMER Oer STATEN GENERAAL, PROVIN CIALE STATEN en van den GEMEENTE-RAAD bevoegd zijn, opgemaakt haar aanleiding van de door den Ontvanger der Directe Belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden, volgens art. 31 der wetbepaaldelijk vastgesteld en gesloten zijnde, dadelijk tér gewoner plaats in deze gemeente zijn aangeplakt, en dat dezelve andermaal op de se cretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En zal deze binnen de gemeente worden aange plakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 15 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PIL A A B. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: dat het Kohier van de Plaatselijke Belasting op de HONDEN over hei loopende dienstjaar ge arresteerd door den gemeente-raadden 16 Maart dezes jaars; en door heeren Gedeputeerde Stalen van Zee land executoir verklaard den 7 April daaraanvolgende, aan dan ontvanger der plaatselijke beluslingen Ier invordering toegezonden is; mitsdien ieder belasting schuldige vermanende om het deswegens verschul digde ten kantore van voornoemden ontvanger te voldoen. gebruikelijke wijze pobli- van Goes den 16 April En zai aan deze op de citeit gegeven worden. Gedaan ten Baadhuize 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PIL A A B. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het in hunne handen gestelde schrif telijk verzoek aan Z. M. den koning gedaan door JAN ADRIAANSE, korenmolenaar wonende te Goes en ADRIAAN ROER korenmolenaars-knecht, om binnen de gemeente de eerste op den wal bij de *s Heer Heudrikskinderen straat sectie D No 1146, en de tweede op den grond waarop vroeger de oltjmo- len de dubbelen Arend heeft gestaan binnen de jiieekveldsche poort sectie D No. 1104, ieder eenen WIND KORENMOLEN te stichten. Gelet op hel koninklijk besluit van den 31 Janu ary 1824, (Staatsblad no. 19, mitsgaders op het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer pro vincie van den 7 October 1842, No. 17; (Provin ciaal Blad no. 98.) Overwegende dat tot het opmaken van proces verbaal de cornmodo et incotnmodo, gevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belan gen moeten worden gehoord en dat hel levens nut tig kan zijn om een ieder in de gelegenheid te «tellen-zijne bezwaren aan het gemeente bestuur ken baar te maken. Brengen bij deze Ier kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben dat de adressanten be- nevèns de eigenaren bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen, om op Zaturdag den 122 April eerstkomende, des mid dags ten één ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne vergaderkamer teil raadhuize te verschij nen ten einde ter zake voorschreve in hun be lang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegenheid zal gegeven worden otn zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in liet proces verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie tri de Goessche Cou rant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, tien 15 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C PILAAR. GOES, 20 April. Gisteren avond werden hier door de aliieeling der Maatschappij tol bevordering der Toonkunst hel oratorium Die letzten Dinge van Spohr en de 95ste Psalm van Mendelssohn Barlholdij bene vens het bekende octet voor violen allen en violon cellen van denzeiven componist uitgevoerd, Vele kunstenaars ert dilettanten van elders namen daaraan deel en hielpen den reeds ntnqger bekenden roem on zer Goessche Zangveieenigmg bevestigen welke zij groolendeels dank wijt aan de onvermoeide zorg van dhr van den Bosch die ook (leze dirigeerde. Wij zouden vermoenen de bescheidenheid Ie kort te doen wanneer wij verdere namen noemden ter wijl de uitvoering ver boven onzen lol' verheven is; de algemeene bijval van het auditorium was welspre kend genoeg.Ook de zamenstelling van hel vroe ger steeds geïmproviseerde orkest was tharis fraai en doelmatig. Na den afloop hebben zich verschillende leden van bestuur der Zeeuwsche afdeelingen en andere mede werkende leden vriendschappelijk vereenigd en is in 't belang der edele kunst ter verdere aanmoediging en ondesteuning van dezelve menige welgemeende wensch en toezegging gedaan. Voorleden Zaturdag is de inrigting der bewaar school alhier, aanbesteed aan Johannes Goossen voor f 550,Zij zal naar wij vernemen den 1 Mei e. k. worden geopend, v/ De nog al gerucht gemaakt hebbende bijzondere school der lste klasse is den 3 dezer geopend, waarbij de WelEerw. heer Ds. de Bruin, leeraar bij de af gescheidene gemeente. de heeren J. K. van Baaien, C. C. van den Bosch en P. Pijke, beurtelings aan spraken deden die door den ondet wijzer de heer van Lingen werden beantwoord. Voorloopig is een gedeelte van hel kerkgebouw der afgescheidenen tol school ingerigl, in afwachting van de voltooijing van het daarvoor bestemde locaal De konijnenfokkerij wint ook hier in stad en eiland veld zoo voortgaande zullen de compagnien naar evenredigheid teelen als de konijnen zelf. reeds spreekt men van twee te Goes en eene te Kruiningen. Bij Zr. Ms. besluit van den 19 dezer is op daartoe gedaan verzoek een pensioen verleend van f 710.aan den heer N. vanden Bosch, lste lui tenant plaatselijke adjudant van de 2de klasse Ie Neuzen. Bij besluit van denzelfden dag is benoemd bij den plaatselijken staf, lot 2de luitenant en plaalselij- ken adjudant van de 2de klasse te Bath den adjudant onder-officier F. T. Graafland van het 4de regi ment dragonders. Volgens de Amst. Courant zou de waarde van de onlangs op den Hindert gestrande stoomboot Petrel zich thuis voor Rotterdam bevindende ge schat worden op 50,000.Men mag zeggen dat de kooper er wel mede is als het berigt waarheid behelst dat ze voor f 2500verkocht is. Te Couzon departement der Rhone, (Frank rijk) is eene vrouw in tiaar eerste kraambed bevallen van vier levende dochters In het dorp Calleneole. gemeente Sleeuw ij ker- wold, viel de knecht van zekeren landbouwer, bezig zijnde met hel afsteken van hooi in eerie daar onder slaande zeis. inel het ongelukkig gevolg, dat iiij bijna in tweeën gescheiden den geest gaf. In het arsenaal Ie Portsmouth ontploften dezer dagen, gedurende de bewerking verscheidene raketten. Het dak der werkplaats en een zijmuur werden aan stuk geslagen; de arbeiders kwamen als door een wonder met den schrik er af. RUSLAND—TURKIJE Generaal Canrobert is met 1100 man van hel fran- sche expeditie-leger te Konslantinopei'aangekomen. Niettegenstaande in alle steden va.n Bulgaiië en Rtimelië de finnan tol gelijkstelling der Christenen met de Muzelmannen is afgekondigd blijft onder de Christenen nog eene zeer groote gisting heérschen. - Men verzekert, dat Je fransclie kolonel van den staf, Dienin eene verkenning door de turken op den linkeroever van den Doriau gedaan, waarbij uien zich Ie verre heeft vooruitgewaagd is gedood. Dit is een groot verlies voor hel lurksch en voor hei expeditie leger tevens. Hij was aan 0»«e/--pacha tóe- gevoegd om een stratetiscb plan vost Ie stellen waarin de engelsch fransclie hulptroepen eene plaats zouden innemen in alle rlgling had hij het tooneei van den oorlog doorkruist en hij was dus geheel gereed om de westelijke opperbevelhebbers alle mo gelijke inlichtingen Ie geven. Van het oorlogstooneel zijn nog steeds geene zekere berigten ontvangen Alleen weet men door ds ver klaringen van lord Clarendon in het engelsclie huis der lords, dat de admiralen zich in betrekking heb ben gesteld met den koininandant van het turksche leger Ie Kuslendje en dat de engelsch-fransché di visie die in deze streken kruist zich gereed iioudt om desnoods aan de turken hulp te verleenen. Kus- tendje is eene kleine plaats aart de Zwarte Zee, tus- schen Karvarna en de monden van den Donan. Daar eindigt, aan dezeezijde de wal »an Trajanus, in welks nabijheid de turken zich concentreren zoo als men weet, ten einde de russen te beletten om de Dobrut- scha Ie verlaten en voorwaarts Ie rukken, De Amjihion. een engelsch stoomfregat van 34 stukken, is op de zandbank Dragee vastgeraakt. Men vreest dal men liet in weerwil van alle mogelijke inspanning niet zal kunnen redden. Brieven uit Petersburg randen 5 dezer lagchen met de snorkerij van het Westen en hopen, trots alle zelfbegoochelingen der revolutionaire party den krijg niet slechts ten behoeve hunner onderdrukte geloofs- genooten maar ook ten behoeve van de orde der wereld gelukkig ten einde tc brengen. Langs de ge- heele linie van Klein-Azië lol aan Finlands uiterste grenzen zal, de tusschenruimle aan den Donau uitge zonderd op 'skeizers hevei, de strengste verdedigende steiiing bewaard daarentegen in europisch Turkije nadrukkelijk aanvalleuderwijze gehandeld worden. Wat hindert het, -vraagt een vlugschrift dat het Westen aan onze nagels (de kust der Zwarte en Baltisclie zeeën) knaagt? Voor dal Europa zich nog regt bezonnen heeft hebben wij de lurken uit de Sophiakerk verdreven, en wat zullen de ratten den adelaar doen die met krachtige vvi kslagen het dubbele kruis naar Slamboul draagt?» Het cijfer der krijgsmagt die thans in geheel Rusland op voet van oorlog is gebragt, bedraagt 1100,000 than,

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1