LEES HIER! MIBk lïffiSWITyBÏKlio «flik liTfAlMII- MIFMJMI TOMBOLA. ABMETimiü OPmBARÜ VERKOOPING G. LAUËR. Hét amendement van den heer Vader in omvraag gebragtwordt met algemeene stemmen uitgezonderd die van den heer Vaderverworpen. Art. 1. komt nu in behandeling. De heer van der Meulen vraagt of de agenten der la klasse ook des nachts dienst moeten doen. Waarop de voorzitter antwoordtdat allen zoowel bij dag als bij nacht dienst moeten doen als zulks noodig is, doch de regeling daarvan eerst later bij hunne in structie kan geschiedendoch hij zich daarover nog niet kan uitlaten; het primitief idee is, om de agenten der 2e klasse om den anderen dienst te laten doen waarbij dan die der le zoo noodig mede zullen te hulp komen. De heer van der Meulen vindt het getal eenigszins gering. De voorzitter zegt dat het ook slechts eene proef is, die door hem genomen wordt om de gemeente niet noodeloos te bezwaren; mogt het later blijken dat het getal te gering is, dan behoudt hij zich voor er op terug te komen en vermeerdering van personeel voor te dragen, doch voorshands acht'hij hét voldoende. De heer van der Meulen vindt twee agenten des nachts wat gering; bij kermis en andere gelegenheden, dat er goed gesurveilleerd dient te wordenhelpen ook de geregtsdienaarsmaar dit is niet verpligtend voor den officier van justitie. De voorzitter zegtdat ook van de klapperlieden slechts twee circuleerden. De heer Vader herinnert, dat dan de poorten gesloten waren en dit een belangrijk verschil is; daarom zou ook hij meenen dat het personeel te gering is. De heer van den Bosch vermeent dat de raad voor zichtig moet zijn in de beraadslaging over het aan hanging onderwerp; de burgemeester is het hoofd der policie en als zoodanig voor "de uitoefening verant woordelijk de voorstellen die hij doet moet de raad, alzoo met vertrouwen aannemen, tot het onvoldoende daarvan gebleken zij; indien hij dus vermeent voldoende gewaarborgd te zijn voor de hem noodige ondersteuning als hoofd der policie, dan moet dit de leden des raads genoegzaam zijn iets anders zou welligt kunnen zijn, de bezoldiging, daaromtrent moet de raad zijne opinie geven; leert de ondervinding dat het personeel te weinig is, de burgemeester zal zich dan tot den raad behooren te wenden en deze zal behooren er genoegen mede te nemen. De heer S. Vader zou het leed doen indien hij ee- nige inbreuk maakte op de bevoegdheid des burgemees ters; hij heeft tot het gesprokene aanleiding gevonden in de voorafgegane mededeeling van den voorzitter. De voorzitter betuigtdat de wisseling van denk beelden over dit puut hem aangenaam is; de heeren houden echter in het oog dat het alleen eene proefne ming is en hij eene goede policie als eene niet onver schillige zaak beschouwten het personeel zoo gering heeft voorgesteld als hij hoopte slechts noodig te heb ben; zoo haast het hem blijken mogt dat het te gering is, zal hij met vertrouwen vermeerdering van personeel aanvragen. De heer Vader acht die proefnemingen altijd gevaar lijk en heeft liever het zekeredaarom is hij er voor het te houden zoo als het nu is en vooral de poorten te sluilenhetgeen tot de gerustheid der ingezetenen zoo veel bijdraagt Art. 1 in omvraag gebragt wordt met algemeene stemmen (behalven die van den heer Vader) aangenomen. Vervolg en slot hierna GOES 20 Maart. Bij besluit van den 17 Maart jl. n°. 72, heeftZ M goedgevonden: op zijn teizoek, eervol ontslag le verleenen aan den heer I. G.A van den Bosch, uit de betrekking van dijkgraaf «tri den Wilbelrnina-pol- der provincie Zeeland. Zalurdag jl is hel bouwen van het lokaal enz. voor de bijzondere school alhier, aan IV. de Jonge, als laagsle inschrijver voor de soin van f 2667 be steed. De ingezonden* prijzen voor degoessche Tombola, welker verloting op morgen avond is bepaald heden voor een klein enlrée Ier bezigligiog gesteld lokten vele belangstellenden ze zijn dan ook een bekijkje waard, en behalve dat men met eene kleinigheid bij draagt tot de bevordering van een liefdadig doel is men in de gelegenheid den goeden smaak te bewon deren waarmede de prijzen gerangschikt en de zaal der tentoonstelling versierd zijn. Die hel nog niet zag. durven wij gerust aanbevelen eenige oogenblikken daaraan te besteden waartoe morgen voormiddag nog de gelegenheid bestaal. Uithoofde van bet van lijd lol tijd voorkomen van volsche muntspeciën worden de ingezetenen van wege het ministerie van financien op nieuw legen het aannemen en weder uitgeren van valsche ol' ver minkte geldstukken gewaarschuwd. Als eene bijzonderheid wordt uit Roermond gei meld. dat hoogstwaarschijnlijk geene der dit jaar ge loot hebbende miliciens, in dezestad, vrij zullen zijn, en zulks ten gevolge van de menigvuldige reclames wegens ligchaains gebreken als anderzints en zou dit in andere gemeenten van dit arrondissement eveneens het geval zijn. Ware dit meer algemeen men zou daaruit moeten afleiden, dat het jaar 1835, waarmede deze loting correspondeert, eenen ongunstigen invloed op de geboot tens heeft uitgeoefend. In den nacht van 17 op 18 dezer heeft men aan de zweedsche ambassade te 's Uage hel herigt ontvangen dat prins Oskareeuige zoon van den kroonprins van Zweden en prinses Louise der Ne derlanden, den 13 dezer maand te Stokholm is over leden. De prins had den ouderdom van 15 maanden üeieikt FRANKRIJK. Parijs. Men meldt dat in het jaar 1853 uit het minis terie van binnenlandsche zaken meer dan 300 000 telegrafische depêches zijn afgezonden. De zoogenaam de telegraaftoren is tegenwoordig eene der belang rijkste merkwaardigheden van Parijs «n eerst in den laatsten lijd geheel voltooid. Dit is de eigenlijke haitekdiner van Frankrijk. Deze toren welke eene hoogte van 45 a 50 ellen heelt staat op een bin nenplein van het ministerie van binnenlandsche zaken en uil dezelve loopen 150 draden naar verschillende zijden waardoor 64 van de 86 departementen met dezen toren in verband slaan. Een talrijk personeel van schrijvers telegrafisten scheikundigen verta lers koeriers, enz houdt zich dag en nacbt aldaar op. Terwijl de minister van binnenlansclte zaken in zijn salon receptie houdt, kan hij levens met 64 pre fecten een gesprek voeren en met één enkel woord een geheel leger van beambten op alle punten van Frankrijk in beweging brengen. Buitendien voert dezen toren inet geheel Europa briefwisseling. Op de meeste markten van Frankrijk zijn de prijzen der granen dalende. Men verzekert, dat de engelsche en li arische bewindslieden aan de pruissische gezanten hebben te kennen gegeven, dat het thans Ie laat is, om nieuwe voorstellen te doen. Directeuren en Commissarissen der loterij ten be hoeve van de armen dezer stad, maken bij deze he Itend, dat op morgen den 21 dezer maand'de inge komen voorwerpen voor een ieder ter bezigtiging zijn gesteld in de schouw burgzaal tegen betaling van 10 cent en wel van des vooi middags elf lot 's namiddags twee ure- en dat <>e verloting plaats hebben zal des avonds ten zes lire in rle localen der Sociëteit van Ongenuchten Vrij legen betaling van een enlrégeld van 50 cent voor een heet en van 25 cent voor eerie dame. Bij gelegenheid dezer verloting zal het alhier be staande Harmonie Gezelschap Concordia zich bij afwisseling doen Itooren Goes den 20 Maart 1854. Namens directeuren en commissarissen. H K. DOMINICUSvan nes BUSSCHE. Op Woensdag den 29 Maart 1854, des voormiddags 10 ure, in de herberg te Tersekendam Sw- bewoond door Cokneus Nieu- wenhuijze van Eene HOFSTEDE, bestaande in een sterk WOONHUIS met voor weinige jaren geheel nieuw gebouwde SCHUUR en verderen TTMMER, met zeven perceelen extra vruchtbare HOEBOOMGAARD WEI- en ZAAILANDEN(er inhoudsgrootte van ongeveer zeven bunders, gelegen onder de gemeen ten Yerseke en Schoreaankomende de weduwe en erven van IMOlVtrS MKCWIiltilllIIJïElïeen. en ander bij uitgezette biljetten in het breede vermeld. Bcsf Er bestaat gelegenheid om bij deze hofstede diverse perceelen BOUW- en WEILAND in pacht te kunnen verkrijgen. Tnformatien zijn te bekomen ten kantore van Mr. P. J. A. VAN Dam te Goes. De DIRECTIE der algemeene ver- eeniging van eigenaren van huizen en woningen tot onderlinge verwaarbor- ging van geregtskosten tegen gebrekige huurdersge vestigd te Utrecht, brengt bij deze ter kennisse van hunne te Goes ingeschreven leden en andere belang hebbenden, dat zij den heer C. B. de JONGHte Goesop zijn verzoek, eervol ontslagen heeft uit zijne betrekking als Agent dier maatschappij, en in deszelfs plaats als zoodanig heeft aangesteld den heer PIE" TER WESSELS, wonende te Goes in de Keizerstraat, wien zij bij deze aanbeveelt; blijvende de heer C. B. de Jongh voornoemd, op verzoek bereid, alle inlichtingen betreflénde gezegde maatschappij te geven. Utrecht, 18 Maart 1854. HAVERKAMP PRINS. A. INGENEGEREN. De ondergeteekende voor de stad Goes en omstreken aangesteld zijnde als Agent eener VERWERIJ van WOLLEN-, ZIJDEN- en KATOENEN STOPPEN, in alle vaste kleuren, zonder dat dezelve afgeven; be veelt zich als zoodanig bij deze beleefdelijk aan, bereid zijnde alle verlangd wordende informatiën deswegens mede te deelen. Goes den 20 Maart 1854. Bij 3. H. ÜGHTMANN, ontvangen eene collectie Dames en Kinder STROO-HOEDENuienw model, tevens is er gelegenheid om dezelve te wasschen en te veranderen. Goes, 20 Maart 1854. Een KLERK benoodigd. Adres bij de uitgevers dezer courant. IS iet alleen om eene verlorene schoonheideen jeugdig en krachtig voorkomen terug te geven aan hendie door het ver lies of het gryzen van het hoofdhaar te vroeg een achtbaar voorkomen verkregen hebben maar hoofdzakelijk om een na- (leeligen invloed te keerendien een kale schedel op de ge zondheid uitoefentheeft zich de geleerde Dupuytren een tijd lang bijzonder met de studie der haarziekten bezig gehouden, en het middel gevonden de natuur te helpenwaar zij door zwakte o f tragen bloedsomloop le kort schiet in het produceren. Zijne POMADE belet het uitruilen en grijs wordenen door den weldadigen invloeddie het op de huid uitoef endwordt de wedervoortbrenging van reeds gedunde of kaal geworden schedels zeer bevorderd. Zijne POMADE is wereldbekenden de heer Mallard apotheker in Parijsis.de tegenwoordige bezitter. De verkoop in dc Nederlanden is aan het Verkoophuis en de onderstaande dépots opgedragende prijzen zijn gesteld 75 c.J,25f2. Ieder potje heeft het zegel Mallard met het omschrif t van het verkoophuis. De heer Mallard is ook in het bezit van een Haarwater, dat bijzonder geschikt ismet de pomade rupuytreK aange wend te worden, liet zuivert het hoofd van uitslag, roos, enz. reinigt huid en haar zonder loog of spiritus en maakt ze vat baar voor het opnemen van nieuwe krachtgevende middelen het is het haarwater van Dr. Bremser het fleschje daarvan kost f J,25. fVy durven deze middelen met gerustheid aanbe velen en wie er zich, alvorens het te koopen, nader mede be kend maken wil, kan een klein berigt in de dépots gratis laten halen. Amsterdam, Verkoophuis. Bergen-op-Zoom, D. Pouwels. Goes. C. VREEKE. Middelburg Jufvr. J. II. Auwer. Vlissingen A. M' Kalbfleisch. De graaf van Ald- borugh en de PIL LEN VAN HOLLO- WAY. Eenebewon- derenswaardige genezing beeft Elaats gehad door et onvergelijke- lijk geneesmiddel, en nadat alle an dere hulpmiddelen te Vergeefs waren beproefd geworden zie het navolgende uittreksel uit eenen brief van den heer graaf vau Aldhorough gedagteekendVilla .Messina bij Li- vorno den 21 Februarij 1845 aan den professor HóllöWay 5 a Mijnheer, het is mij aangenaam u te betuigen, dat uwe pillen bij mij eene genezing hebben bewerkt van lever en maagkwaal waaraan ik sedert lang was lijdende, en waaiv van de uitstekendste geneesheeven in Engeland zoowel als op het vaste land buiten staat zijn geweest mij te herstel len evenmin als de baden te Karlsbad en Marienbad. (was geteekend Aidboroügh.) Deze beroemde pillen genezen alle bedenkelijke lever en maagziekten. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0,80 f 1,85f3,00, f6,75 f 13,50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05, f 13,85. f 20,95. zijn op franco aanvragen a contant te oekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. j. P. Verlinden, te Ber gen-op-Zoom. Den beer Jv Straatman, hoofd-depdthouder te' 's Bosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLO WAY'S éta blissement. te goes, bij "f. kt,eeuwen» zoon.

Goessche Courant | 1854 | | pagina 4