Éttffirnt COC OS-ZEEP. Chocolade-Koekjes. GBAAMMARKT TE GOES. 222s e Staats-Loterij. IlflETIITKIo naai van Woolwich tegelijk met zooveel anderen die slechts op eene gunstige gelegenheid wachten, om daaruit te voorschijn te treden. De graaf de Lavalette kapitein bij de Fransche marine die de zamenstelling der vuurpijlen kende heeft vergeefsche pogingen in het werk gesteld bij den minister van marine, onder Louis Philippeom haar door dezen te doen aannemen. Het zijn alleen lange congrevische vuurpijlen die zich in eene regte lijn langs de oppervlakte des wa ters naar het schip rigten in welke zijden zij haar ijzeren hoofd, dat een kilogram donderpoeder bevat als hel ware vasUtarnpen. Wanneer hel vuur deze reservoir bereikt heeft barst het uit terwijl het in de kiel eene opening maakt, zoo groot als een porte- cochère welke opening even onmogelijk te stoppen is als het gat van een kogel. Wanneer men nu al aanneemt dat de Russische vloten zich zullen terugtrekken onder de bijr.a on neembare sterkten van Sebastopol en Kroonstad dan zouden die vloten niet gevrijwaard zijn tegen de ver schrikkelijk; vuurpijlen, wier loop bijna geen palen kent en verder reikt dan alle bekende wapenen, Zelfs zijn de naauwste ingangen der havens niet be veiligd. De onderzeesche booten zijn heden ten da ge zoo zeer vervolmaakt dat men door behulp van deze aan de vijandelijke schepen een brander kan vast hechten zonder het minste gevaar te loopec. Terzelfder tijde zal men kogels zien werken die wel is waar niet dooden maar een geheele ekwipa gie gedurende verscheidene uren als het ware verlam men dot wil zeggen zoo lang lot dat zij krijgsge vangen is gemaakt. Ook zal men eene groote hoeveelheid smeltbare kogels innemen wier uitbarsting ontzettend is er> wier werking onmisbaar op de plaats hunner aan komst plaats heeft zelfs in de ligchamen der paar den want zij ontvlammen zoodra zij uit hel ge weer komen en branden voort als kleine congrevi- sche vuurpijlen, tot op het oogenblik der uitbarsting, als wanneer zoo die eenmaal daar is de wapen- kisten evenzeer in brand worden gestoken als een rieten dak. Men bonwt b, v. twee kleine stoomboten van een zonderling aanzien die alleen twee stukken geschut a ta Pciuxhans voorop hebben. Hunne boorden hebben twee meiers dikte, bekleed met een matras van 50 centimeters van een villachtige zelfstandig heid welke voor een kogel ondoordringbaar is. Bo vendien is liet geheel nog overdekt door eenomhnl- sel van lood en ijzer. De steven heeft den vorm van een harnas dal bestemd is om de kogels af te keeren; hij is bekleed met een opperdek van denzelfden vorm ten einde de bommen in de zee te laten glijden. Deze branders, die zeer zwaar zijn en een tragen loop hebben worden op sleeptouw genomen eri zoo noodig losgelaten zoowel tegen schepen die bij gedraaid ais voor anker liggen, welke schepen zij im mer van voren of van achteren zullen naderen ten einde de bommen als een regen op her, los te laten, en het vijandelijke schip te begroeten met een regen van Grieksch vuur door behulp van eene pomp welke door stoom in beweging wordt gebragl, Het is zonneklaar, dat eene vloot van linieschepen in stille overrast geheel vernietigd kan worden door eene enkel dier branders, bestuurd door tien vaslbe radene mannen. Men heeft de kwestie uit een menschlievend oog punt beschouwd en gevraagd, of het geoorloofd is dat men in den oorlog andere middelen bezigt, dan de vijand. De admiraal Napier heelt hieraan eer, einde gemaakt door het volgende ironieke antwoord: Indiër, gij vreest aan uwen vijand eenig nadeel toe te brengen laadt uw gewereu dan met kogels van katoen en uwe kanonnen met kogels van rijst. De Engelsche vloot is mim voorzien van ballons, die brandbare stoffen bevatten ten einde daarmede de steden die men met een gunstiger) wind voorbij zeiltIe overstorlen. Er bestaat hier te lande eene uitvinding die nog verschrikkelijke) moet zijn en waarvan slechts een gering aantal personen van liet élat-rnajor der scheepsmagt het geheim weten. Hetgeen hierboven vermeld is is belangrijk voor de geschiedenis des oorlogs maar zeer bedroevend voor de menschheirf. Men heeft hier het akelige berigt ontvangen dat het in de eerste helft van Nov, met eene loding ter waarde van 20 000 pd. st. en 198 passagiers uit Liverpool naar Boston vertrokken schip Staffordshire in de laatste dagen der maand December, op de zuid punt van Novasc.otia is vergaan, waarbij 175 personen waaronder de kapitein hel leven hebben verloren. De vier stuurlieden, 21 matrozen en 25 passagiers werden gered. Uit Bristol wordt geschreven, dat eene turksche en russische bark beide in JPenarlh Boads geladen liggen, om naar hare respective landen terug te keeren. De kapitein van de laatste vreest echter uit te zeilen, daar die der eerste voor.zien is van 9 stukken geschut, die hij op zijn vijand wil losdonderen zoodra hij daartoe de gelegenheid mogt vinden, Dit kon wel eens aanleiding geven tot een zeegevecht in het ka naal. FRANKBIJK. Parijs. 25 February. Niettegenstaande de vrees, die men koesterde is de dag van gisteren zeer rustig afge- loopen. Evenwel hebben er talrijke arrestatiën plaats gehad, zoowel aan de huizen der betrokken personen als van eeriige jongens en meisjes, die men belast had met het nederleggen van kransen voor de zuil op het plein der bastille Slechts één feit van meer gewigt heeft zich voorgedaan. Een arbeider schreeuwde na melijk luidkeels langs d« straten: Leve de Republiek! Weg met. het Keizerrijk! Drie agenten van policic grepen hem doch door eene geweldige krachtsin spanning wist hij zich los Ie rukken waarna er een kort gevecht ontstond waarbij de sabel van een der agenten brak en een agent den ander bij ongeluk kwetste. De arbeider moet er in geslaagd zijn te ontsnappen. In den brief van den Czaar aan Keizer Napo- leun wordt, naar men wil de hoop uitgedrukt dat bijaldien de oorlog onvermijdelijk is, de Allerhoogste in wien de Czaar zijne kracht stelt, aan de Russische wapens do rnagt en het geluk moge schenken die zij hadden in J8J2. VERBRUIK TE PARIJS, I In Parijs worden jaarlijks gedronken 1,200,000 vaten wijn. 50,000 brandewijn. 22,000 azijn. 175,000 n bier. Jaarlijks worden daar opgegeten 1,000,000 vaten meel. 500,000 rozijnen. 70,000 stuks ossen. 82,000 kalveren. 20,000 koeijen. 500,000 u schapen. 90,000 vaikens en zwijnen. 12,000,000 francs boter. 6,000,000 eijeren. 8,000,000 wild. 6,000,000 yisch. 1,500,000 oesters. Daarbij komen nog, 2,2,000,000 francs groenten, vruchtenkaasspek pastijen gezouten of ingelegen vleesch, enz. Parijs verteert dus om zich te voeden een half milliard francs. De uitspanningenhet ameublement en de kieeding kosten nog wel driemalen zooveel. Jaarlijks bevallen de vrouwen aldaar van 31,900 le vende kinderen; 10,000 zijn natuurlijke kinderen. DINGSDAG 28 FEBRUARIJ. Granen met weinig verandering. Tarwe f 12,00 f 12,50. Rogge 10,00, 10,25. Winter gerst 5,60. Zomer gerst f 5,25. Haver/3,00 Erwten 8,00. Paardeboonen f 5,75, 5,80. EXTRACT uit de registers van den burgerlijken stand der stad Goes gedurende de maand Eebruarij 1854. Gehuwd Marinus Goossen en Aaltje Jacola van der Sluijs. Geroken Den oden. Anna Josephina, dochter van Jacobus de Poorter en Clemence Appolonia Heirman. den Tden. Cornellszoon van Laurus Rijk en Johanna Westdorp. den 8sten. Maatjedochter van Adriaan de Dreu en Maatje Goud. den J2den. Cornells, zoon van Jan Kra mer en Cornelia Laven. Willem Adriaan, zoonv'an Aart Lodewijk Palm. en Johanna Maria Pilaar. Nicolaaszoon van Pieter Remijn en Adriana Kats- man. den J3den Anna Franciscadochter van Caret Petrus Brnsket en Johanna Josina Mol. den Jóden. Carolus, zoon van Johannes Franciscus de Koning en Rosalia Cornu. den J9den. Johanna, dochter van Pie ter Geluk en Calharina Maria Frank, den 20slen. Mag- dalena, dochter van Johannes Theodorus van der Korts en Maria Adriana Verheule. Jacobuszoon van Marinus Johannes de Jongh en Wilhelmina Johanna Cincentia Callenfels. ïeuntjedochter van Paulus Geense en Jannetje Otte. den 2Jsten Johflnna, dochter van Jan de Jonge en Barbcra de Windt. Johan nes zoon van Machelina Noarthoeve. den SSsten. Pie ter zoon van Cornelis van den en Anna Cornelia Badens. Maria, dochter van Gerrit Marinus den Her der en Elisabeth Reijnclers. 23sten. Judocus, zoon van Jacobus de Laat en Jeanne Catherina de Brandt, den 25sten. Marinus, zoon van Anthonij Potter en Dima van Zweeden. John Beveland, zoon van James Da vidson en Sarah Margret Fife. Dus JJ van het mannelijk en 8 van het vrouwelijk geslachtin het geheel J9. Overly, den Den 4den. Catharina Joanna Vaes, oud 49 jaren, wed. van Cornelis van der Does, dent den Frans Kleem- putoud 5J jaren, den JJden. Cornelia van den Boom oud 58 jaren, huisvr. van Adriaan Donk. den SOsten Johanna Maria Koenhuisvr. van Pieter Janssens. den 25sten. Anna Franciscaoud JJ dagendochter van Car el Petrus Brusket en Johanna Josina Mol. Dus J van het mannelijk- en 4 van het vrouwelijk geslachtin het geheel 5. prijzen van /IOOO en daarboven. 5de Klasse. 9de Lijst. No. 4847 en 15762, ieder een prijs van 1000. 10de Lijst. No- 21242296 en 15075ieder een prijs van f 1000. 11de Lijst. No. 9059 een prijs van f 5000. No. 5772, 2040 en 18730, ieder een prijs van 1000. mèk TOT be HAND 'ns KOOP: llpii- 40 it 50 OLMEN STUKKEN (stammen) van 15 a 20 duim, bij JACOBUS STE- -rfsA»»-- VENSE, te Vlakegemeente Schore. eene partij AEBRAAK bestaande in different eiken hout, ter zwaarte van 10 16, 10 17, 1111 en 17 20 duimlang van 1 el 50 tot 7 el 50 benevens eenige KOZIJNEN en RAMEN. Te bevragen bij P- !-■ VAFS POTTEEBER&IIK, op de Beestenmarkt te Goes. Deze zeep schuimt sterk, reinigt oogenblikkelijkis be vorderlijk voor de gezondheidheelt schrampen en schavingen zeer spoedigzuivert en ontneemt alle scherpte aan de huid maakt haar zacht en blank en geeft haar een jeugdig frisse hen tint. Men koopt een groot stuk voor dó c. Zij is ook verkieslijk boven andere zeepen voor het wasschen van gekleurde goederen en zijden en wollen stoffendaar zij van eene zuiverder en minder scherpe loog bereidde kleuren minder aandoet en de wol niet hard maakt. De goede echte soortdie in de onderstaande dépots te ver krijgen isheeft den naam Kerckhofe, zoowel op de zeep als op het etiquet. Apotheker Brmbeweer in Cleef maakt chocolade-koekjes met worm afdrijvende zelfstandigheden, die uitmuntend zijn in hunne werking en gaarne door kinderen genomen worden. De geneesheeren F^lhrmeister, Hofmmn, Beu er, Geer- ling, hebben ze met het beste gevolg aangewend en spreken er met veel lof van. Zij kosten 40 c. het doosje. Viltpantoffelsoverschoenenturfmandenwaterstovenfijne eaude colognerozenoliefijne bouquetsfijne zeepencachets flaconsspeelkaartenschaak-, domino- en gezelschapsspelen, waskaarsenlampenpittennachtpitten. AmsterdamVerkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Goes C. VREEKE. HontenisseJ. van Braband. Middelburg A. Engeler en CoJufvr. J. M. Auwer. en J. v. d. Kamer. Vlis- singenA. M. Kalbjleisch. Zierikzee. C. van Schaick. ZEKERE EN BE PAALDE GENE ZING van scorbu- lieke uitslag, huid ziekten, zeere beenenzweren en verouderde kwalen. Het is eene daadzaak dat de zalf van HOLLOW AY de eenigste iswier goede uitwerking onfeil baar is in gevallen, waar de voornaamste genees-en heel kundigen de hoop opgaven, heeft hare genezende kracht eenen oninidelijken omkeer in de ziekte ten gevolge gehad; en wanneer zij volgens het voorschrift dat hij eiken pot is gevoegd, met de pillen te gelijk gebruikt wordt: dan wor den door de vereenigde kracht dezer middelen de meest pestachtige ziekte genezenzonder dat de lijder het minste ongemak meer daarvan bespeurt. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als yolgt - Doosjes pillen af 0,80, f 1,85, f3,00, f6,75 f 13,50, f 20^0. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05i f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te oekoraen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straatman, hoofd-depothouder te 'sBosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S étar blissement. te goesbij f. kt.eeitwens zoon

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2