GOME COURANT. No. ra. 41ste Jaargang. MAANDAG 27 FEBRUARI}. BICTS11I lillllliwiflil iEESISlIIMG- BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden WAARSCHUWING. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f ^,75, franco per post 1' óJ9Q. Gewone advertentien worden d W ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d— 6 regels d f ó.2O, behalve het zegelregt. De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. Dat de beschrijving over het loopende jaar 1854 voor de plaatselijke belasting op de HONDEN, afge- loopen en dien conform het kohier opgemaakt isals mede dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeentewet, door hen voorloopig vastge steld, van heden af, gedurende veertien dagen, inden voormiddag ter secretarie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen, aan den gemeente-raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagenaangemaandom zich dien tijd ten nutte.te maken tot het doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo en gelijk in art. 1 van de verordening voor de heffing van die belasting, vastgesteld door den gemeente raad den 8 Augustus 1853 is voorgeschreven. Terwijl de ingezetenen te dezer gelegenheidworden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening: Dat diegene, welke na den afloop der beschrijving n een of meer honden zal willen houden, boven die n waarvoor hij beschreven isdaarvan insgelijks schrif- h telijk aangifte zal moeten doen, ten kantore van voor- noemden ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten Eaadhuize van Goesden 25 Eebruarij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. PUBLIEKE BESTBSOTG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOESzullen op Zaturdag den 11 Maart eerstkomendedes namiddags ten een urepu bliek en aan de minstaannemendenin twee perceelen trachten aan te besteden Be levering ten behoeve der gemeente van 30,000 QUENAST KEIJEN, en 20,000 Waalsche getrokken KLINKERT. De voorwaarden waarop deze aanbesteding zal geschie den en de monsters der te leveren steenliggen van heden af ter secretarie dezer gemeenteter visie van de gegadigden. Gedaan ten Raadhuize van Goesden 25 Eebruarij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BEMEimm&'mm- Achtervolgens art. 3 van hel koninklijk besluit van den 6 January 1831. n°. 68, (Siaatsblad n°. 2) heeft zijne excel), den heer minister ran finantien bij reso lutie van den 23 February 1854, liepa'ald, de prijzen, het opgeld daaronder begrepen vvaarrooc de collec teurs splitters en debilanlen der Staats-Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde vveelt der trekking van de laatste klasse der 222sle loterij, zullen mogen uilgeven te weten BIJ Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste VERKOOP: Loten 84 00 42,00 16,80 8 40 4,20 BIJ VERHURING Geheele Lolen f 47 00 Halve - 23,50 Vijfde - 9 40 Tiende - 4,70 Twintigste - 2,85 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd. dat bij voornoemd artikel van dat besluit, uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debilanlen gehouden zijn om zich naar die prijsbe paling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage-voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes den 26 February 1854. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland Bij delegalie voor denzelven De Burgemeester van Goes, M. P. BLAAUBEEN.* NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennisse van allen die bel aan gaat. dat de Militie-Raad. krachtens art. 126 der wet op deNationale Militie, van den 8 Janoarij 1817, (Staatsblad No. t). over dezen jare zijne tweede Zitting, lot onderzoek der Lolelingen «an dit jaar, volgens art. 37 der Wet van 27 April 1820 Staats blad No. 11), welke vermeenen inogten regt óp vrij stelling te hebben zal houden te Middelburg, hoofd plaats dezer provincie, op Maandag den 20 Maart aanstaande, des morgens ten half lien tire, in de Abtdij aldaar. Van de verpliglieg om voor dien Raad te versrbij nen zijn echter uitgesloten zoodanige Lolelingen welke geenerhande reden lol 11 ijstelling hebben daar dezulken door den Militie-Raad finaal 'oor de dienst gedesigneerd zullen worden. Terwijl bij deze alle ouders voogden curators of gemagtigden worden herinnerd, dat zij. reclames heb bende voor hunne absente Zonen of Pupillen zich zullen moeien sisteren leri dage, ure en plaatse voor meld, Zullend.: de commissie voor de werkzaamheden der Nationale Militie lot de afgifte der benoodigde Attesten, vaceren ten raadhuize alhier, Zaturdag den tl Maart 18.54. des voormiddag» ten elf ure, ter opmaking van welke men vooraf ter Secretarie de noodige opgaver) gelieve le doen. En, opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd mitsgaders geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 27 Februa ry 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M P. BLAAUBEEN. De Secretaris H O. PILAAR. GOES. 27 February. Men zegt, dat de eerste zamenkomst der hoogleera ren en predikantendie van Wege de hoog eerwaarde Sijnode der Ned Herv. Kerk zijn uitgenoodigdom zich met het gewigtige werk der bijbelvertaling te be lasten zal gehouden worden in den loop der maand April. Op die eerste zamenkomst zullen de grondsla gen voor de vertaling van het N. Testament worden gelegd en geregeld. Ter voorkoming van onjuiste gevolgtrekkingen verzoekt men ons het berigt opgenomen in de Midd. Cour. van 11. Zaturdag en uit deze door andere bladen overgenomente verbeteren. De persoon welke tus- schen woensdag en donderdag nacht in de gemeente 's Gravenpolder verdronken iswas niet zekere smid uit die nabuurschap, maar de vee-arts F. v. B.... van Kappelle. De verkooping had plaats gehad onder de gemeente Kloetinge. Men verzekert dat het berigtvoorkomende in de Arnhemsche Courant en daaruit door ons overgeno men volgens hetwelk jlir. R L. van Andringa de Kern- penaer door keizer Napoleon benoemd zou zijn tot ka pitein over eene compagnie Strangers, die eerlang naar Turkye zal vertrekken, onjuist is. Genoemde persoon is dezer dagen naar Amerika vertrokken. - - Bij een landbouwer te Middelstum heeft den 19den dezer eene mot twaalf jongen geworpenwaaron der eene levend geboren big met twee hoofden, kun nende oniniddeltjk met beide gespeend worden. Beide hoofden, behoorlijk gevormd, hadden ieder twee oogen en ook twee ooren, terwijl zij achter de ooren waren aangegroeid het overige gedeelte van liet dier was mede goed gevormd. Dit zeldzame product is echter een uur na de geboorte gestorven. Te Beest werd dezer dagen een stuk land verkocht dat iels meer dan tl bunder groot is, roor 3500 zoodal koopsom en onkosten te zamen meer dan 4000 zullen bedragen. In het geheel hebben de tot dusverre verkochte 6421,92 bunders gronden van den Haarlemmermeer polder opgebragl eene som van f 3,274,300, of ge middeld 509 de bunder. Brielle. Menisthans bezig om, in gevolge het door de commissie tot onderzoek van 's lands kusten en vaarwater aangegeven plan aan de linkerzijde van het havenhoofd eene balterij aan te leggen ter be strijking der Maas, welke op dat punt hiertoe bij zonder geschikt is. In velband hiermede, wil-men dat de alhier in bezetting liggende artillerie met eene kompagnie zal vermeerderd worden. Enkhuilen, 24 FebruaryNaar luid der Lerig— ten heeft de visscherij in de laatste dagen een veel gunstiger wending genomen zoodat vier schuiten in twee verschillende vangsten eene waarde van f 565 aan kabeljaauw hebben aangebragl. Ook de haring vangst levert meer bevestigende uitkomsten op aan gezien gisteren zelfs door slechts eerie enkele boot 2400 stuks haring werd aangevoerd. NOORD-AM ERIK A iXederlandsche Kolonie SEBOYGaN, 24 Jan. Jongstleden Zaturdag, Zondag en Maandag (gisteren) waren hier hitter kunde dagen zelfs zoodanig dat bejaarde mensehen zich niet herinneren ooit zulk eene koude le hebben beleefd. De nacht van Zon dag op Maandag was de koudste nacht, dien wij nog gebod hebben, teekenende de thermometer 's morgens te negen uur nog achttien graden beneden 0 Fahr. Gedurende dien nacht moet zij van 28 tot 30 gr, geslaan hebben doch wij gevoelden geene opgewekt heid er onderzoek naar te doen. Wij behoeven niet te zeggen dat hel ook gedurende die dagen en nach ten geweldig gevroren heeft en van verscheidene menschen die zich in die Siberische koude op weg waagden, moeten, naar wij vernemen, neus, ooren, banden of voeten bevroren zijri Onze wekelijksehe hartverscheurende berigten nopens den armoedigen toestand vari veie onzer naluurgeriooten in Neder land in acht nemende wat zijn wij dan niet geluk kig te kunnen zeggen dal niemand onder ons in dat barre jaargetijde, aan voedsel, brandstof of dek sel gebrek heeft, zoodat niet hier gelijk daar, de openbare liefdadigheid dagelijks behoort le worden ingeroepen. RUSLAND—TURKIJE. De jongste berigten uil de vorstendommen melden, dat fiifaat-pacha die aan het hoofd slaat van hel reserveleger, zijn hoofdkwartier gevesligd had le So phia om zich naar den regteroever des Donaus bij Oltenitza le begeven. Hij had 35,000 man onder zijne bevelen alle keurtroepen. Dezelfde berigten geven ook te kennen dat de toestand van hetTurksc.be leger voortreffelijk was, en dat de opperbevelhebber alle maatregelen genomen bad om de Russen bij een aanval op Kalefat af te slaan. Ook had net Turksche bewind maatregelen

Goessche Courant | 1854 | | pagina 1