A 222se Siaafs-Loterij. OPENBARE VERKOOPINO Mr P. J. A. VAN DAM, KAPITALEN BÓEREN-INSPAN, ISMIf Mb De Gazelle de Cambraigewaagt tan een getal dat doet denken aan Cleopalresdie voigens de ge schiedenis op eene zijner bachosfeesten eene niet te waarderen pare! liet oplossen en daarna opdronk. De heer T zegt dit blad voedde zich niet met paar- len maar met zuiver en goed goud jn den vorm van blinkende Napoleons. Het was jl. vrijdag dat de heer T. in bezit van eenige klinkende specie en eene groot liefhebber van de ffesch naar 'l scheen zich naar de gemeenste buurten onzer stad begaf. Hij gaal aan 't drinken,eensklaps schiet hem eene gedachte te binnen hij wordt bevreesd dat men hem het goud dat hij bij zich had mogt ontnemen en pin zijn' schat voor alle overompeling te beveiligen slokt hij de achlien 20 francs stukken die hij bezat in en onbekommerd voor de gevolgen geeft hij zich op nieuw aan zijn genot overdat evenwel spoedig door hevige kramppijnen wordt gestoord Wat nu begonnen nel slechts eene driedubbele dosis jalap ingenomen.... Te vergeefs nogtans *de jalap doet wel zijne uitwerkselenmaar de pijnen stillen niet. Men riep toen de hulp der geneeshee- ren in die na eene nederige bekentenis zijner hel dendaad hem eene krachtige behandeling deden ondergaan, van zijne smarten verlosten en degebor- gene schat te voorschijn bragten die men overtuigd is dat de heer T. nimmer meer ter bewaring aan zijne maag zal toevertrouwen. Uil Gramsbergen wordt van den 11 gemeld, dat gelijk telken jare, ook deze week al de honden aldaar opgeschreven werden. Gewoonlijk werd sJechtsgevraagd of men eenen hond had; thans moet echter ook den naam van het dier en deszelfs kleur worden opgege ven. Men verneemt dat dit een maatregel is om de ontduiking der hondenbelasting beter te kunnen beletten; deze onderstelling juist zijnde, had het, naar onze wijze van zien, niet ondoelmatig geweest, even eens de ouderdom en het geslacht mede in de regis ters op te nemeri. Men is nu plotseling met de ver schillende namen der hondenpopulatie aldaar bekend geworden en hetgeen opmerking verdient, is, dat die der meeste democratisch zijn, enkele eene, zweem van aristocratie in zich bevatten, en men onder liet niet onaanzienlijke getal honden aldaar, slechts éénen lord aantreft. RUSLAND—TURKIJE Van het oorlogstooneel aan den Donau of in Azië zijn geen tijdingen ontvangen, die eenige belangrijk heid hebben. Berigten uil Konstantinppel tot den 30 Januarij melden, dat in het turksche ministerie eene wijziging heeft plaats gehad, welke aan het vredelievende be ginsel daarin de meerderheid geeft. Mehemet-Ali is alsseraskier vervangen door J?z'*«-pacha; Achmet pacha is benoemd tot kapudan-pacha. (Uit de aftreding van Mehemet-Ali schijnt le moe ten blijken dat de partij van den vrede le Konstan- tinopel veld wint. Alvorens omtrent deze ministeriële wijziging een bepaald oordeel uit te spreken dient men echter nadere herigten af te wachten.) Het vroeger medegedeeld berigt, dat de vloten we der de Zwarte Zee waren binnengezeild, betrof slechts een eskader van 6 schepen dal gezonden werd om een turksch transport te convoijeren. Den 15 Januarij heeft» te Radovitzky in de pro vincie Aita een opstand plaats gehad, 0e nolabelen hadden eene proclamatie uitgevaardigd 400 opstan delingen hebben gezworen het kruis te verdedigen. Bijzonderheden ontbreken (Men vreest dat deze opstand slechts het begin is eerier beweging die zich later tol vele andere pro vinciën van Turkije zal uitstrekken zoo vóór dien tijd de geschillen inel Rusland niet zijn geëindigd. Reeds vóór lang liet zich eenige oproerige beweging onder de Grieksche bevolking die naar men ver zekert in het geheim werd bewerkt, voorzien, Zoo deze beweging meer algemeen wordt zal zij voor <le Porie welligt grooter gevaar opleveren dan dat der Russische legers die haar bedreigen. De taak der laatstgenoemden zou voorzeker minder moegelijk worden wanneer zij in het hart van Turkije zelf ondersteuning vonden.) De Press zegt. dat men eerlang verwacht het aan- knoopen van regtstreeksche onderhandelingen tusschen Rusland en Turkije. In verband hiermede brengt men de verklaring, door lord Aberdeen in het par lement afgelegd dat de oorlog nog niet onvermij delijk is. DUITSCHLAND. Berlijn. Dejongste berigten uit Petersburg loopen tot 1 Febr. De opgewondenheid in die stad was groot, vooral onder de oorlogzuchtige partij. Niets van het geen in de officiële kringen voorviel word daar bui ten bekend. De Czaar was door eene ligte on; heid aangetast geweest. Berigten uit Koppenhagen van de llden mel den dat het Deensche gouvernement troepen in het eiland Seeland zamenlrekt en de vloot op voet van oorlog brengt ten einde zijne onzijdigheid te kun nen verdedigen, In politieke kringen alhier wil men weten dal Frankrijk een verbond zal sluiten met België en Nederland om door een belgisch-nederlandsch leger de fransche grensen Je dekken aan die zijde welke in de oorlogen met Duischland een zeer be langrijk punt van operatien tegen den linkervleugel des franschen legers aanbood. ENGELAND. Londen Men bqrigt van Padang 17 December, dat vijf Niassers, patidelingen van het kofihj transport der hee- ren Purvis en Co., te Priaman, aan twee maleiscbe hondelaren eenen moord gepleegd hebbende, zijn door den gewonen of kleinetf landraad Ier dier plaatse ter dood veroordeeld. Nadat het «fiat executie» op die doodstraf verkregen was zijn die vijf veroordeelden gebragt ter plaatse, alwaar hare uitvoering zou ge schieden en in den grond daartoe vijf palen geheid waren. Zij werden daaraan, op een been knielende, vast gebonden zoodanig dat die palen niet boren hunne schouders uitstaken, waarna vijf doeblangs (maleische voorvechters) hun rnet een klewang het hoofd afhieuwen. Te Portsmouth is eene kennisgeving veischenen, waarbij alle invalide matrozen, beneden de 60 jaren, die een pensioen trekken worden opgeroepen den 14 dezer voor eene commissie uit de admiraliteit te verschijnen ten einde onderzocht te worder, of zij nog voor de dienst geschikt zijn. De in gebreke blij- venden zullen hun pensioen verliezen. FRANKRIJK. Parijs. Parijs. De operatien der jongste week geven eene nieuwe en algemeens daling van granen en meel in Frankrijk aan. De gunstige uitkomst heeft men te danken aan de groote toevoeren van vreemd graan, welke in de laatste tijden hebben plaats gehad, De Minister van oorlog heeft bepaald dat de jonge krijgslieden die van de ligting van 1851 nog beschikbaar gebleven zijn en die den 28 Januarij tot de werkelijke dienst zijn opgeroepen tegen den 20 of 25 dezer onder de wapenen zullen moeten komen. Hel is onbekend of op het aanslaande bal- masqué ook de keizer gemaskerd zal zijn. De kei zerin zul in de kleeding van eene circassische ver schijnen. De Ministers zullen in hel costqum van Sullij en van de overige personaadjes uit den tijd van Hendrik IV gekleed zijn. Buitendien spreekt men van vier quadrilles met mytologische costumes van mousquetares een hongaarsche quadrille enz. Ter beurze van Parijs heeft de oorlogzuglige houding van Engeland de bijzondere aandacht ge trokken. Men wilde weten dat de engelsche rege ring besloten had om van de stelling waarin de keizer van Rusland zich geplaatst heeft gebruik te maken om de herziening te vorderen van de oude verdrogen nopens de scheepvaart op de Zwarte Zee en den Donau. Ook verhaalde men, dat er eene nota van den keizer van Busland was ontvangen, waarin bewilligd werd dat het oostersche vraagstuk aan de be oordeeling van eene europesche conferentie zou worden overgelaten. De dépêche, deze concessie bevallende, zou juist ontvangen zijn, toen het eigenhandig schrijven van keizer Napoleon was verzonden waarbij het openen >nn regtstreeksche onderhandelingen tusschen Rusland en Turkije, onder liet toezigt van de kabi netten wordt bewilligd. prijzen van 1000 en daarboven. 5de Ktasse. 1ste lijst. No 5469 een prijs van 1000. 2de lijst. No. 13584 een prijs van f 1500. No. 13071 een prijs van 1000 3de Lijst No. 6859 een prijs van f 1000 ten overstaan van den gripeier Op Woensdag den 22 February 1854des voor- middags ten negen ure preciesten verzoeke van de weduwe en erven van wijlen den eerzamen II. M BKUINZERL.op de alsnog door hen bewoonde hofstede onder de gemeente Kloelingenvan een' bestaande hoofdzakelijk in 7 extra sclioone PAARDEN, 10 stuks HOORNVEE, aan zienlijke LANDBOUWERS- en MELKERSGEREEDSCHAPPEN, HOOI, STROO, de MESTPUT, aanzienlijke MEUBILAIRE en HUIS HOUDELIJKE GOEDEREN Om de uitgebreidheid van dezen koopdag zal men precies om 9 uren beginnen. jgfo Op Donderdag den 9 Maart {QÖ2i*v 1854, des morgens te 10 ure, zal JAN POLEIJ, op zijn hoeftje in Dijkwelonder Kappelleten overstaan van den notaris A. W. Rembges, publiek verkoopen: 4 PAARDEN van 511 jaren, 5 baatgevende MELK- KOEIJEN, 1 kalfdragende VAARS, 1 driejarig en 5 tweejarige RUNDERS2 VARKENS mestputloo- pers16 koppel HOENDERSwijders BOUW- MELK STAL- en ZOLDERGEREEDSCHAPPEN, HOOISTROOdroog en groen BRANDHOUT en MUTSAARDS en andere GOEDEREN meer. Uit aandoeningen der spijsverteringswerktuigenmaagin gewanden leverenz. worden de meeste slepende ziekten geboren. De Reyalenta Arabic at is een langzaam werkendzacht en natuurlijk middeldat ze allengskens geneest en de na tuurlijke verrigtingen der werktuigen herstelt. Is deze werk- heid der levensverrigtingen teruggekeerddan zullen de ziektenwelke uit hare af wijking voortkomenspoedig verdwijnen^ zoo als zulks dan ook door de uitstekendste geneesheeren be vestigd wordt. De Reyalenta Arajbica is geen medicament maar eene voedzame ligt verteerbare spijs in het gebruik verdringt zij dus andere spijzen. Een ontbijt van Reyalenta kost dOJ5 of 20 c. al naar den eetlust van den gebruiker, even zooveel kost iedere andere maaltijd daarvanals men nu hetgeen de gewone maaltijden kosten daartegen oversteltdan gelooven wijdat de Reyalenta voor velen eene bezuinigingvoor weinigen eene uitgave zijn zal. De smaak der Reyalenta wordt verschillend beoordeeld maar daarvan zijn wij zekerdat ze. goed toebereidaan 9/dO der verbruikers goed smaken eu dat het andere d/jO er zich spoedig aan gewennen zal. Kinderen zijn er graai» op als het in water gekooktmet suiker aangemaakt wordt. Wij verzoeken aan de toebereiding de noodige zorg te be steden; zij moet goed klein gemaakt en goed gaar gekookt worden. De "Revazenta Arabica geneest alle ziekten die uit slechte spijsvertering ontstaanook keel- en borstziekten zie dr. W ur z er pag. dO en dr. Grie s pag. 27 ran da brochure ziekte der spïjsvértè ringswerktuigen.) Hardlijvigheidonregelmatigheid in de verrigtingen ver stoppingenzuurkrampbuikpijnstuipen, maagkankermaag krampmaagwaterdiarrheaezenuwziektegalachtigheid, aan doening van lever en nieren, windzuchtopgezetheid, hartklop pingenzenuwachtige hoofdpijn doofheid, suizen in het hoofd en in de ooren ijlhoofdigheidpijn tusschen de schouderbladen en in bijna alle deelen van het ligchaam. slepende ontsteking en verzwering in, de maaghuiduitslag scheurbuikkoorts klierziekteonzuiverheid bloedarmoede tering wanneer zij niet hopeloos is.) waterzucht, r ham at.it k jichtinfluenza, griepmisselijkheid en braking gedurende de zwangerschap na net eten en op zeeveer&lagtigheidmiltzucht algemeene verzwakking verlamminghoestaamborstigheid, benauuwd- heid op de borst, slijmziekte, ongedurigheidslapeloosheid blozen zonder aanleidingbeven afkeer van de zamenleving ongeschiktheid tot studiezinsverbijsleringen verlies van het geheugen, duizeling ophooping van bloed naar het hoofd uitputtingmismoedigheidongegronde vrees, besluiteloosheid wanhoopzucht tot zelfmoord en nog vele andere kwalen hebben spoedig voor hare genezende krachten moeten wijken. Der Barry's Reyalenta wordt in de onderstaande dépots verkocht. 871 Ct. 2 Guld. Guld. 8 Guid. 16' Guid. kleine. 1 pd. 2 pd. 5 pd. 12 pd. Eng. geyr- Dubbel geconcentreerde zijn in. de grooter e Canisters ook voor- I handen. Eene Doll, gebruiksaanwijzing is bij iedere doos. De bro chure ziekten der spijsverteringswerktuigen is gratis in alle depóts te bekomen. AmsterdamVerkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Goes C. VREEKE. HontenisseJvan Braband. Middelburg A. Engelér en Co, Jufvr. J. M. Auwer. en J. v. d. KamerVlis- singenA. M. KalbfleischZierikzee. C. van Schaick. DE ZALF VAN HOLLOWAV zijn een zeker middel voor alle huidziek ten. Uittreksel uit een brief van de heer J. Hird la kenkoopman te Keady, gedagtee- kend 14 Februari} 1853, aan den professor Holloway. Mijnheer: Mijn kind, drie maanden oud zijnde, had eene huidziekte over het geheele ligchaam» Ik had veelerlei genees- en heelkundige hulp ingeroepen, doch de ziekte werd algemeen als hope loos beschouwd. Toen beproefde ik uwe zalf en pillen, en de uitwerking daarvan was inderdaad bewonderenswaardig, want in zeer korten tijd was zij hersteld. Dé heer Bowden. boekverkooper te Gainsborough, of ik zelf, zullen met ge noegen elk onderzoek wegens de waarheid van bet boven aangehaalde beantwoorden. Door het vermeerderd debietzijn de .prijzen als volgt Doosjes pillen af 0,80 f 1,85, f3,00, f6,75, f 13,50, f 20^0. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P» Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straatmanhoofd-depöthouder te 's Bosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOW AY'S éta blissement. tb goesbij f. ktjBEUWENS zoon

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2