ABmTlfiTIIS. PUBLIEKE VEStKOOPSMG. zich de moeite wilden geven de begrooting om te werken. Zij hebben die dan ook terug ontvangen van Gede puteerde Staten met brief van 31 December, waarbij HEd. schrijven de beslissing over deze begrooting ver daagd te hebben tot 1 Julij 1854, met autorisatie de daarin gebragte ontvangsten te doen en over de uitga ven te beschikken tot de helft van derzelver bedrag. Burgemeester en wethouders zullen alsnu de goed keuring. der nog aanhangige belasting ontwerpen af wachten en onmiddelijk daarna de begrooting omwerken. Wordt gelezen missive van heeren Gedeputeerde Sta ten van den 16 December 11., waarbij zij verzoeken de reden te mogen kennenwaarom bij de gemeente-be- grooting voor 1854 niet is overgelegd een afschrift der ciiaconie-begrooting, terwijl voor die administratie ƒ600 op de begrooting staat uitgetrokken. Mede wordt gelezen het antwoord van burgemeester en wethouders daaromtrent, dat de toelage van de dia conie op de begrooting uitgetrokken, niet is subsidie, maar even als over 1853 eene bijdrage, in het zeker vooruitzigt, dat die som zal benoodigd zijn tot dekking der uitgaven, en dat over die som niet mag beschikt wordendan op nadere autorisatie van den raaden nadat de kerken-raad aan den gemeente-raad een' staat zal hebben overgelegdwaaruit de behoefte voldoende op te maken is. Daarop hebben Gedeputeerde Staten nader bij missive van 20 en 27 Januarij te kennen gegeven, dat volgens de stellige bepaling van art. 148 der gemeente-wet, de instellingen van liefdadigheiddie uit de gemeentekas onderstand genieten hunne begrooting en rekening aan den raad moeten indienenen zulks, naar hunne mee ning ook van toepassing is op de toelage van 600, die aan de diaconie zou worden verstrekt en waarvan het bedrag op de begrooting door hen niet zou kun nen worden toegelaten dan met overlegging van een afschrift van de door den raad goedgekeurde diaconie begrooting, overeenkomstig prov. blad no. 100 van 1852. Burgemeester en wethouders stellen op grond dezer correspondentie voor, van den kerkenraad aan te vragen de diaconie begrooting voor 1854om bij de ver nieuwde inzending der gemeente begrooting als bijlage te dienen. Waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Vervolg en slot in het op morgen uit te geven bijblad.) mmmjummm. GOES, 13 February. In de vergadering van den Gemeente-Raad alhier van jl. zaturdag is o. a. benoemd: Tot lid van hel algemeen armbestuur dr. L. C. de Peval. Tot onderwijzeres in de bewaarschool, mejv. Ca rolina Söhr te Middelburg. Van goeder hand vernemen wij dat de mi- ister van binneniandsche zaken magtiging heeft ver end aan het bestuur der bijzondere school 1ste klasse ihier, om. met ontheffing van het houden van een vergelijkend examen tot hoofd onderwijzer aan Ie ellen den heer G. H. van Lingen van 's Herto- genboseh. Men schrijft ons uit Bergen op-Zoom, dat de sedert iov. II. geslaakte werkzaamheden Ie Bath vooreerst nog niet hervat zullen worden. Be maatschappij ontmoet vele hindernissenen verlangt belangrijke wij zigingen in de concessie; ook het hesluur te Bergen in-Zoom brengt gewigtige bezwaren tegen de voorl- King in. Volgens de verleende concessie, zou die stad, spoedig na de indijking als eene landstad kunnen aangemerkt worden inen hoopt en vertrouwt dat de regering met de maatschappij maatregelen zal ne aen ten einde de vaart ongeslremd blijve. Bij de korpsen van ons leger is last ontvangen am een aantal onder-officferen door bijzondere com- missien te examineren. Men gelooft, dat dit geschiedt met het doel, om bij onverhoopte gebeurtenissen, hen als officieren Ie kunnen doen optreden. Te Amsterdam heeft men eene vreemdsoortige maar gevaarlijke industrie in pracltjk gebragt. bestaande daarin dat men brieven, aan verschillende personen geadresseerd en voorzien van de postmerken van el- iers laat distribuéren en daarvoor den geadresseerden iO, 15 tot 25 centen, naar rato dut het op de brie ven slaat uitgedrukt., laat betalen De postmerken n cijfers schijnen evenwel zeer onjuist gedrukt en daardoor het bedrog spoedig inliet oogvallend te zijn, t geen nogtans niet belet dat velen in eenen goeden Waan om den tuin geleid worden. Omtrent den bekenden en vooral om zijn pa- triarehalen baard zeer bewonderden waterdocter \lahner leest men in de Deutsche Volkshalle bet volgende aller inleiressanlst berigl, waaruil blijkt hoe de beroemde geneesheer zijne krachten inspant om der ijsbeeren natuur deelachtig te worden; Neuwied 4 February. Een nooit gezien schouw spel lokte gisteren eene tallooze menigte naar den Rijn. E. Mahnerverscheen drijvende op een ijsschots uitgestrekt en niets anders aan 'l lijf hebbende dan een zwembroek. In die gesteldheid dreef hij voorbij de slad den Bijn af. Toen hij nabij de brug gekomen was wierp hij der verzamelde menigte zijn gezond- heidsgroel toe en beval al wal leven had in een langwijlige goed verstaanbare redevoering, zijn heil aanbrengende gezondheidsleer aan. Na een op de gezondheid der toeschouwers aangeheven gejuich sprong hij van zijne ijsschots in den stroom, klom in een bezijden hem drijvend bootje, waatin hij verder de rivier afzakte. - Nopens een eerlong te houden examen van onderofficieren ter bevordering tot officier (zie boven kunnen wij mededeelen dat hel examen reeds in de aanstaande maand te Breda zal worden afgenomen en dat daarbij meer het militair voorkomen de prakti sche geschiktheid voor /je dadelijke officiers-dienst, enz., dan wel hel eigenlijke wetenschappelijke op den voorgrond zal worden gesteld. Door de spaartsche Koningin is aan de eerste min, welke vooi de opvoeding van de overledene Prinses bestemd was, eene som van 3000 piasters en een jaarlijkse!) inkomen van eenige duizend realen ge schonken. De tweede heeft insgelijks 1000 piasters en de helft van het pensioen der eerste van II. M. ontvangen. msmmmmm. RUSLAND—TURKIJE Tijdingen uit Konstantinopel van den 2üsten Ja nuarij melden dat de gecombineerde Fransche en Engelsclie eskaders na proviand Ie hebben ingeno men weder de zwarte zee zijn ingezeild den ste ven wendende naar Sepaslopol. Zij hebben geene Russische oorlogschepen ontmoet deze bevonden zich nog altijd te Kaffa. De nieuwe versterkingen welke voor het leger in Azie in gereedheid gebragt worden zullen vijftig duizend man bedragen en in drie konvooijen er heen gezonden worden. De limes meldt uit Weenen dat de Keizer van Rusland verklaard heeft de jongste Weener voorstel len onvo'doende te vinden en dat hij elke bemidde ling tusschen hem en Turkije van de hand wijst. Wil Turkije zelfs onderhandelen dan heeft het een' gezant naar Petersburg te zenden. Ten slotte wordt de conferentie verzocht hiervan lot het bekomen van nadere inlichtingen, aan de respective hoven ken nis te geven. De stukken en bescheiden, betreffende de Oos- lersche aangelegenheden welke de Engelsche rege ring den 2den dezer aan de leden van hel Parlement heeft laten ronddeelen vormen twee boekdeelen van 778 bladzijden. De reeks wordt geopend met eene depêche van den 20 Mei 1850. terwijl de laat ste van den 24sten Januarij dezes jaors is Zij behel zen in bet algemeen weinig nieuws daarentegen veel herhaling. Hel eenige nieuws wat door deze stukken aan het licht is gekomen is dal Frankrijk en Engeland, terwijl zij door het zenden hunner vloot in de Zwarte zee Turkije Ie hulp komen tevens eischen dat de grondslagen, waarop over een vredestraktaat tusschen Turkije en Rusland onderhandeld zal worden voor taan ter beslissing van beide eerstgenoemde mogend heden zullen zijn met dien verstande nogthans, dat niets in naam van de Porte zal worden voorgesteld wat deze reeds beeft verworpen. De Kaukasus spreekt van eene moderne ama zone zoo al geene maagd van Orleans: omdat zij de gemalin is van een prins van Abchalien, Mi chael Scherwaschedse. Déze Prinses Alexandrine namelijk heeft bij afwezigheid van haren gemaal bij de vesting Bornbori eene schaar Abohasen bijeenver zameld, om de Turken bij de landing aan de kusten af te weren. De vorst-sledehouder van den Kaukasus heeft deze bijzonderheid ter algemeene kennis gebragt. DENEMARKEN. Uit Kiel wordt gemeld, dat aldaar de last ontvan gen is orn geen zeevarenden, die nog voor's rijks zee dienst dienstpligtig zijn, naar buiten 's lands te laten vertrekken en dot eene nieuwe werving van zeevolk voor de vloot verwacht wordt. DUITSCMLAND. Van den Rijn, 9 February. Uit Midden-Azie was tijding ontvangen, dal 12 a 13000 Kokanzen de russische grensvesting Perowsky aan die zijde den 26 December hebben aangevallen, maar door de niet zeer talrijke bezetting met groot verlies zijn afge slagen. Zoo gemeld wordt, joude die aanval den aan randers niet minder dan 2000 dooden en al hunne artillerie, bestaande uit 17 stukken, hebben gekost, terwijl de Bussen slechts 18 dooden en 36 gekwetsten zonden hebben verloren. Wat daar ook van zij, zoo veel is zeker, dat Z. M. de Keizer, den bevelhebber luitenanl-kollonel Ougarew dadelijk tot generaal- majoor heeft bevorderd. Bevallen van eenen ZOONvrouwe J. M. PALM, geboren Pii.aae. Goes den 12 Eebruarij 1854. Het BESTUUR der alhier opgerigte BIJ ZONDERE SCHOOL dee EERSTE KLASSEver zoekt allen die van dezelve voor hunne kinderen wil len gebruik maken daarvan in den loop dezer maand aangifte te willen doen bij een der ondergeteekenden. De opening der school zal denkelijk plaats hebben den 15 Maart aanstaande. A. de BRTJIJNE, Voorzitter. C. C. van den BOSCH, Secret. Krachtens bevelschrift van den Ed. Achtb- heer Regter-Commissaris in het faillissement van CHALltLES LOUIS VL.VNIM K, gewezen winke lier te Clinge, worden alle schuldeisehers van dien boedelde bevoorregte en de pand of hypotheek heb bende daaronder begrepen, opgeroepen, om op Woens dag den J5 Maart J854, des morgens ten tien uren, te verschijnen in het locaal der Arrondissements-Regt- bank te Goes, ten einde overeenkomstig de bepalingen der wet, over te gaan tot de verificatie hunner schuld vorderingen. St. Jan Steen, den 11 Eebruarij 1854. De Curator in gemeld faillissement, E. &PBRS. Zaturdag 18 Eebruarij 1854, voormiddag 10 uren, op het Zuid-Craaijertsche Veer, van eene SLOEP, PLANKENenz.aldaar aangespoeld. K. WILLERS KRUIDEN-OLIE heeft een hijzonder wel- dadigen invloed op het haar en op de huiddie zij heide lenig houdt en voor uitdroogen heivaart. Zij is een extract van zekere alpenkruidendie den groei van het haar zeer bevorderen en het krachtigglanzend en golvend maken. Niet alleen zijdie geen haar meer hebbenmaar ook die vreezen het te zullen verliezengemeenlijk begint het dan eerst rossig en stroef te wordenkunnen deze kruiden-olie met vrucht gebruikenzij be kleed zekerlijk de eerste plaats onder al de pomaden en haar- olien die bekend zijn. f Ó.50 kost de flacon. Kleine brochuresdie eene nadere beschrijvingeene verza meling van attesten en eene gebruiks-aanwijzing bevattenwor den gratis afgegeven in het verkoophuis. Om de echte van de verschillende nagemaakte soorten te beter te onderscheidenheeft de heer K. Wilier eene waarschuwing op een rosa-bandje om zijn fleschje geplakt. Nieuwe zeer smaakvolle OP STEE KK AM MENgeimiteerd schildpadsterk en buigzaam. Hoorn opsteekkammen in alle soortenook echte schildpad voor zeer billijke prijzen, zij- kammen tof- of toef kammenMaria Stuartkammen etc. Nieuwe friseer kammen, haarschuijers kleer- en hoedenschuijers engelsche nagelschuijers en tandschuijersengelsche en fijne fransche toilet zeepenpomadenviolet poeder poederdozen odeurstoiletdozen, zakkammen met spiegel en met schuijer in étuis. éfc. AmsterdamVerkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Mid delburg A. Engeler en Co. en Jufvr. J. M. Auwer. Tholen. T, J. Maas. VlissingenA. M. KalbfleischZierikzee. C. van Schaick. De pillen van HOLLOWAY zijn zeer aanbevelens waardig voor zwakke zenuwen en sterken aan drang van bloed naar het hoofd. Uittreksel uit ee nen brief van den heer John Loid, te Erw-wen Harlech. Merionethshire aan den professor HOLLOWAY. «Mijnheer: Ik reken het tot mijnen pligt, u mede te deelen, dat ik gedurende een geruimen tijd geplaagd was met duizeling in het hoofd en schemering aan de oogen. vergezeld van gebrek aan eetlust en algemeen zwak gestel. Geen middel had mijne ongesteldheid kunnen genezen, en ten laatste nam dezelve zoo toe, dat ik niet meer kon uitgaan zonder van eenen bediende gevolgd te worden. De heer Stughes te Harlech, raadde mij toen aan, uwe pillen te gebruiken hetwelk ik dadelijk deed en hen gelukkig u te kunnen zeggen, dat zij mij geheel herstelden mijne krachten weer gegeven hebben. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0,80 f 1,85f 3,00, f6,75, f 13,50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,00 f 7,05f 13,85. f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber-# gen-op-Zoom. Den heer J. Straatmanhoofd-depötbouder te 'sBosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissement. te goes, bij f; kleeuwens zoon

Goessche Courant | 1854 | | pagina 2