Gehuwd §TALLËA VAlt VEE, gedurende de- zen winter. ENGELAND, Lompen, den 2 December. Men maakt aanstalten om eerstdaags van de rots en Lij Dover eene massa van nagenoeg 200.000 ton'kalk door middel van buskruid tc doen springen «Dé Times van eergisteren beslaat drie kolom- menp\ibiigtcir van spoorweg ongelukken in Engeland. Lissabon wordt gemeld dal de begrafenis- pittigheid van de koningin van Portugal iri goede orde is ufgeloupen liet geruchl van onlusten te Oporto wordt tegengesproken. De regent /.al aan de Cortes het voorstel doen om de minderjarigheid van den koning op te heffen. FNANKPiUK.Pakijs. 4 December. Onder de te Parijs in omloop zijnde geruchten behoort, dal Ba mik Pacha naar Parijs en Londen een ontwerp verding van vvege dt Poite heeft over gebragt volgens hetwelk Turkije zich verbindt, de ocheele verpleging van fransche en engelsche hulp- tioepi-n op zich te nemen en tot waarborg voor lie halfjarige onde'bouds kosten vooreen korps van 20,000 man fransche en 10 000 man engelsche troepen, grondgebied in Azië en aan den Archipel wil ver panden. -• De Ke'zer heeft aan de dames die op deTuilleriën voorgesteld moeten worden, de vcrpligling opgelegd, om een hofmantel te dragen. Ieder zulk een man tel die van fluweel moet zijn kost iriintens 700 800 fiaoes. De Keizer blijft daardoor in het be lang van de nijverheid medewerken om de weelde aan bel hof ten toppunt te voeten De heer Bréant heeft aan liet instituut 100 000 fis. gelegateerd bestemd voor de instelling vsn een prijs van 100,000 frs voor dengenen die bel middel zal gevonden hebben om de aziatische Cholera te genezen of de oorzaken van deze ziekte zal hebben ontdekt. In afwachting, dal de prijs gewonnen worde, verlangt de heer Brégntdal de inlressen van het kapitaal uitbetaald worden aan dengenen, die de we lenschap voideringen za! hebben doen maken tiaar de genezing of de kennis der oorzaken van hel kwaad of subsidiair aan hein die het middel zal aanwijzen tol radicale genezing van huiduitslag enz. Ken tierigt van hoog belang is de mededeeling van een verspreid gerucht, volgens hetwelk de rege ring eindelijk het stilzwijgen zal afbreken ten aanzien der dezer dagen lot stand gekomene vereeniging der beide takken van het huis Bourbon. lieden of morgen vei Wacht men een artikel dien aangaande in den Moniteur. Men gaal zelfs reeds zoo ver den inhoud van dal artikel te racen. Het zal de gevoelens der partijen niet kwetsen het zal niet aanvallen zei Is niet in beschouwingen treden. Dlooleüjk zal hel eene ei kenning zijn dal de loena- deiing der beide takken van een geslacht, dal lang en roemrijk over Frankrijk heeft geregeeid, voor dal geslacht een gelukkig feil is d eb alleen voor dat geslacht en over welke toenadering iedeieen bet feit als zoodanig beschouwende te vreden moet zijn en waarvoor de keizer Ztlfook niet onverschillig is. De regering kan echter geene staalkundige beleekenis aan dal feit geven en den invloed niet onderzoeken die het op Fiankrijns bestemming zou kunnen hebben, DELGIE. Brussel, 2 December. De Jiidépeiidanne meldt, dat een der aanzienlijk ste belgische schilders de schilder van Polriclus. op het zonleilinge denkbeeld is gekomen, om zich, bij eene onthoofding door middel der guillotine met een magnetiseur onder het schavot te plaat-en en hel hoofd van den geëxecuteerde magnetisch Ie doen spieken De inededeelingen alzoo ontvangen hebben hem hel onderwerp geleverd van drie ver schillende schilderijen voorstellende hetgeen in hel hoofd van eer) geguillotineerde omgaat gedurende de diie eerste minuien na zijne onthoofding, iedere minuut heeft de stol' voor eene schilderij geleverd. Deze zonderlinge kunstvoortbrengselen moeten met veel talent zijn behandeld. Onder elke schilderij is eene zeer uitvoerige beschrijving geplaatst. Te Gent is de volgende diefstal gepleegd Een fatsoenlijk gekleed persoon kwam hij eene werkvrouw, die alleen te hu.s was en bood haar een paar brood kaartjes aan zeggende dat hij lifever ver koos dezelve aan een behoeftig huisgezin dan aan bedelaars te geven. Hij vroeg haar terder, of zijde brooder) dadelijk wilde gaan halen en ze mede bren gen om ze hem te laten zien daar hij reden had om te vermoeden dat zij niet van die goede hoedanig heid zouden zijn als waarvoor dezelve aangenomen wat en Ie leveren Zonder argwaan begaf zich de vrouw op weg maar toen zij met de hrooden terug kwam, was de weldadige man verdwenen, tegelijk met liet koperwerk en alle draagbare voorwerpen van waarde die zich in haar huis bevonden, EXTRACT uit de registers van den burger lijken stand der stad Goes gedurende de maand November 1853. Hendrik Barbier en Cornelia de Visser. GuiUiaem Wouter van TFeele en Maatje van de Velde. Francois Nicolas kogel en Adriana Jobse. •Tan Pieter van der Boes en Anlhonia Regina Bosman. Geerard Braam en Cornelia Matigs. Geboren Ben Asten. Cornelis, zoon van Cornelis Visser en usanna Bronkers. Janzoon van Adriaan de Bruijne en Pieternella Jacoba Bekker. Johan nes zoon van Pierre Jean Card on en Anna Maria Kolrnpt. Cornellszoon van Jan van Akkeren en lileonora Johanna Frederica Kloeg. den 5den. Daniel Henri.zoo® van Wessel Swart en Maria .idriana de Fouw. den 9den. Aarnout Pietcrzoon van Cornelis Batus en Maatje Sehertzing. den JOden. Adriana Chris tina, dochter van Johannes Theodorus Lagronw en Adri ana Christina Pat. den J2den. Alexander Adrianus zoon van Cornelis van der Swan en Elisabeth Johanna Cremer. den J3den. Maria, dochter van Adriaan de Breu en Jannetje Rijnhout, den J4den. Hermina, doch ter van Cornelis Schrijver en Johanna Cornelia Kesse- laar. den J6den. Corneliszoon von Wilhelmus Hen drik Benjaminse en Jacoba Klaasse. den J9(len. Maartje, dochter van Hendrikus Schrijver en Elisabeth van der Weert. Johannes Angelus, zoon van Johannes Fran- ciscus Hufkens en Rosalia van de Velde, den 22sten. Cornellszoon van Adrianus den Hollander en Hen- d.rika Boot den 24sten. Johannes Jan, zoon van Fre- drik Willem Gaossen en Catharina de Waard, den 26slen. FUsabeth, docliter van Hubertus Marinus Harinck en Matia Doornbos. den, 28sten. Johanna Hubertina, doch ter van Abraham Cornells en Willemina Maria de Wolff den SOsten. Margrietadochter van Maarten 01ree en Hend.rika Remijn. Bus J J van kei mannelijk- en 7 van hei vrouwelijk geslachtin het geheel J8. Overleden: Ben 5den. Klaas Jongen, oud 4.) jaren, den JOden. Maria Kat/iarina, oud 2 jaren, dochter van Adriaan Blonkert en Etisabeth de Jong. den JJden. Adriana Christina, oud J dagdochter van Johannes Theodorus Lagronw en Adriana Christina Pat. den J4den. Leen- dert de Regtoud 61 jaren, den Jöden. Adriaan Willem, oud 2 maandenzoon van fan Hendrik Hart- hoorn en Francina den Hamer. Anna Catharina Ilerreweijaert, oud 39 jaren, huisvr. van Pieter Bode wijk Verdorst, den J7den. Tannetje Proos oucl 69 garenwed. van Marinus Goossen. den J8den. Johan nes Gerarrlus ab Utrecht Dresselhuisoud 27 jaren. Maria Verslraaten oud 84 jaren, wed van Piet,er Stoffels, den 26sten. Geerhardoud JJ maanden, zoon van t'ornelis Vreeke en Maatje Poelman Goossen. den 27sten. Jacobus Crombeenoud 64 jaren. Pieter Hendrikoud J8 maandenzoon van Hendrik van der Ges en Maatje Cuduij. den 30sten. Cornelis Gavers, oud 52 jaren. Bus 8 van hei mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslachtin het geheel J3. Levenloos Aangegeven Ben JOden. Een kind van de vrouwelijke kunne van Jacob Semeijn en Maartje Kramer. Den J9den. Een kind van de vrouwelijke kunne van Samuel de Winter en Cornelia Maria Magielse. Op den 5 December 1853, overleed te Oud- dorp eiland Goedereede. de heer ABRAHAM WIL LEM van KERKWIJK, dom van 51 jaren. Notaris aldaar, in den onder- OPEEïBARE VERBOOPIBGEN HOUT OP STAN.f. Op Woensdag den 14i Decern- Jtm* ber 1853, des morgens teil 11 «ftfpijpljji urenin de herberg bij M van Maris, te Kappellevan 325 1?S stuks extra zware OLMEN- ESSCHKN- en KANADA BOO- MEN hebbende eene lengte van ruim 8 ellen en eene dikte van 1 el 50 tot 2 el 10 in den omtrekzulks in 3 perceelenstaande in een bosch aan den Edel- wulve weg bij het dorp aan den straatweg van Kap- pelleen 104 stuks extra zware dito BOOMEN, staande op de hofstede bewoond door JOSIAS DE ROEFJER, aan de Damstraat in de gemeente van Yersekein een perceel. Op Woensdag 21 December 1853, des morgensten 10 uren, in de Armen weide aan den Zwaakschen weg te Wemeldinge, van ruim 400 stuks OLMEN- en ESSCHEN BOOMENwaaronder eenige zeer zware en geschikt voor werkhout. Op Vrijdag den 23 December 1853, d?s morgens ten 10 urenin den boomgaard van de weduwe J. J. POLDERMAN aan den Wemeldingschen Zand weg bij de hofstede van J. C. Dekker, van 54 stuks zeer zware OLMEN BOOMENlang omtrent 7 ellen en dik van 36 tot 52 duimen middellijnin eene massabenevens eene groote partij ligtere soort alsOLMEN-, ESSCHEN- en eenige zware KANADA BOOMEN. Informatien zijn omtrent deze verkoopingen te be komen ten kantore van den Notaris A. Sm al- leg an ge te Goes. UIT de HAND te KOOP, 47 zware en 81 minder zware OLMEN BOOMEN, bij J. 5. BBOL, in Platschorregemeente Bij JACOB VAN LEEUWEN, Landbouwer en Veehouder te Nisse, is nog gelegenheid tot het De pillen van HOLLOWAY zijn een onfeilbaar middel voor hoofd pijnen, verval van krachten en horst kwalen. Een sol daat die langen tijd gediend had in de overzeesche bezittingen, leed sterk aan hoofdpijnen was neerslagtig eu had steeds zware pijn in de regter zijde welke hein /.oo zeer verzwakte dat men genoodzaakt was lieni uit den dienst Fe ontslaan. Bij het leger en in de hospitalen had men alles beproefd om hem te doen herstellen, doch ten laatste oor deelde men dat hij ongeneesbaar was. Na zijn ontslag be komen te hebben begon hij de pillen van Si'olloway te ne men, waardoor hij zich thans weder zoo welvarend bevindt, als hij ooit geweest is. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0,80 f 1,85 3,00 '6,75 f 13,50 20.50. Potjes zalf a 0,80, ƒ1,85, ƒ3,00 ƒ7,05, 13,85: 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te hekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straalmanhoofd-depötbouder, te 's Boschalsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta bliessement. Van alle aandoeningenwelke het menschel-ijk geslacht teis teren bleef voorzeker het uitvallen der haren het langst de aandacht der geneeskunst-oefenaren ontsnappenhetzij dat het verlies van het hoofdhaardaar het niet met pijn vergezeld gaatniet door hen onder de ziekte-aandoeningen gerekend werdhetzij dat de geneeskundigen het beneden zich achtten eene ziekte te bestuderen, die eenïgermate het gebied der ge neeskunde verlaten hadom het voorbeeld, te worden van de verme tele hebzucht der kwakzalverijwelke er zich meester van maakte Maar tegenwoordig hebben waarnemingen op het gebied der ge zondheidsleer geleerd, dat het onlblooten van den schedel andere onaangenaamheden ten gevolge haddan alleen de vprnietigiugvuu jeugdige schoonheid op krachtiger/. leeftijd. De invloed van deze kwaal op de gezondheid is ontegenzeggelijk, dat verkoudheid en ontstekingen der ademhalingswerktuigen vaak ge-ene andere oor zaak hebben. Alleen toen deze stelling te over bewezen was begon zij de aandacht der geneeskundigen, te trekken maar het. was den geleerden DUPUYTREN voorbehouden om daar tegen een middel uit te vinden, en door deze belangrijke ontdekking op nieuw aanspraak te maken op de dankbaarheid vq,n het meuschelijk geslachthetwelk den man reeds zoo veel verschuldigd tons. De pommadewelke men in mijne artsenij- fabriek bereidtvolgens zijn voorschriftdoet; niet alleen zeer spoedig het uitvallen der haren ophouden door hare kracht gevende en versterkende eigenschappenmaar hare ligt prik kelende werking brengt ook zeer 'veel bij om de haren spoedig te doen groeijen en weer terugkomen, daarzij door haren invloed op het bloedvaten stelsel den bloedsomloop versnelt .- hetwelk juist een vereischtc iswanneer het uitvallen der haren een gevolg is van zwakte der schedelhuid', dit nu is bijnaaltijd het geval op een meer gevorderden, leeftijdmaar zonder uit zondering bij jonge lieden, gedurende slepende ziekten, ua de bevalling, gedurende de herstelling van hevige krankhe den enz. Dit is de meening van doctor Cuizerter welke hij bekend gemaakt heeft, in de Dictionnaire des Sciences Medicales, artikel: Cheveux en welke algemeen is aange nomen en door de waarneming bevestigd. Deze geleerdenadat hij de voornaamste oorzaken die het uitvallen der haren ten gevolge hebben, onderzocht heeftzegt verder Al deze oorzaken kunnen tot. eene eenige temggebragt worden, namelijk: de ver zwakking der levenskracht en de traagheid in den bloeds omloop, welke ophoudt het noodige voedsel te verstrekken aan de haren.» De theorie gaf dus aan, dat, wanneer een kundige hand in de behandeling der. geneesmiddelen eenige versterkende en bij zonder op de haren werkende zelfstandigheden, inde vereischtc verhoudingdoor eene gelukkige vereeniging vermogt te ver binden alsdan het doel bereikt zoude zijn. De ervaring heeft deze uitspraak der theorie .volkomen bevestigd en de Pommade van Professor DVPVYTRÈPI laat in dat opzigt niets te wen- schen over. Zamengesteld uit plantaardige zelfstandigheden met vet vermengd, kan zij in geen geval schadelijk zijn voor de gezondheid terwijl zijalleen als schoonheidsmiddel ge bezigd. tevens het beste middel is om de haren te bewaren en het ontkleuren er van tegen te gaan. In de onderstaande DEPOTS, in potjes van f0,75d,'25, f2.00 voorhanden. AmsterdamVerkoophuis. VlissingenA. M. Kalbfleiseh. GoesG. Vreeke. Middelburg, Jufr. J. M. Auwer. En in de be kende Dépots in de andere sleden. Tk Goes, bij Klkkcwkïis Z.oor.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2