COURANT DONDERDAG 8 DECEMBER. BüOTilII <1 MiilIIiTMTIIS BEBENDHABIITO. ONGEVEER 300 NED. PONDEN SPEK 800 NED. PONDEN TARWE KR0PBR00D. Bllillk ISITOCTMMIÖlIo BsiTiik iiiswmiiisi- Dt uitgave dezer Court ni geschied! Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is per posf J,9<' Gewone, advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodbet igten t van J6 regels J,20 behalve het zegelregt. 4 75, franc BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, van hel Bureau van slemopneming aldaar ontvan gen hebbende de Proeessen-Verbaal van inlevering der Slembriefjes en hel opmaken der gedane her stemming in de gemeente Kruining en ter benoeming tan een Lid der Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Goes, gehouden den 7 en 8 dezer maand, uit welk laatste blijkt dat de Heer FREDERIK CHIUSTIA AN BAARENS, is benoemd. Brengen overeenkomstig art. 18 van het besluit van Ueeren Gedeputeerde Stalen van Zeeland van den 20 Augustus en 1 September 1852, No. 36 ter kennis van een ieder die het aangaat dat af schrift van laatstgenoemd proces-verbaal ter gewone plaatse in deze gemeente is aangeplakt en dal gelijk afschrift voor een ieder ter inzage, ter Secretarie is nedergelegd, waar hetzelve dagelijks, uitgenomen des Zondags, in den voormiddag van 10 tot 2 ure voor handen zal zijn. Aldus gedaan ten Raadhuize van Goes den 8 December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUREEN De Secretaris H. C. PILAAR. frr^i®en ieder die genegen is aan te ne- -Vr>~ men de leverantie van het benoodigde B H O 'Si ter bedeeling van de algemeene Armenvan de helft dezer maand tot het laatst van April aanstaande, wordt uitgenoodigdzjn in schrijvingsbiljet benalende den prijs per nederlandsch pond TARWE KROPBROOD en ROGGEBROOD ieder afzonderlijk, vóór den 13 dezer, in te zenden bij den eerstondergeteekendcterwijl de noodige infor- matien inmiddels kunnen verkregen worden bij den laatst ondergeteekende. Goesden 7 December 1853, R. B. van den BOSCH Voorzitter. H. C. PILAAR. Regenten van de Godshuizen te Goes, verwittigen een ieder die het aangaat dat, in het belang van hunne administratie, met en na 1854 geene rekeningen van gedane lever ancien aan gestichtenzullen worden aangenomen die niet bere kend zijn in nederlandsche maten en gewigtenen dat de leveranciers het mitsdien aan zich zeiven zullen te wijten hebbenwanneer zijbij nalatigheid van hier aan te voldoen, van verdere deelneming aan zoodanige leverancien worden uitgesloten. Goes, den 6 December 1853. L. de FOUWJz. H. O. PILAAR, De COMMISSIE voor de NIEUWEJAARS-UIT- DEELING, berekent daarvoor noodig te zullen hebben en Die genegen is die leverantie, geheel of gedeeltelijk aan te nemenwordt uitgenoodigd zijn inschrijvings biljet te bezorgen bij den eerstoudergeteekendevóór Donderdag den 15 dezer, met opgave van de hoeveelheid, die men aanneemt te leveren en de prijsbepaling per Ned pondzulks voor het Spek afzonderlijk voor verscli en gerookt. Goes, den 8 December 1853. Ph. VERVENNE, Nz., Voorz H, C. PILAAR Secretaris. GOES, den 8 December, Ter voorziening in de vacature van Secretaris bij de Kamer van Koophandel alhier, ontstaan door bet overlijden van den heer Mr. J, G ab Utrecht Bres- selhuis is gisteren als zoodanig benoemd de heer H. K. Dominicus van den Bussche. Men verneemt, dat de inschrijving voor nieuwe- jaarsgiflen ter uildeeling van eetwaren en brand stoffen aan de ingezetene armen dezer stad, ter wering van liet nieuwejaar-wenschen of bedelen aan de huir.en der burgers met hel ophalen waarvan de leden van den raad zich op gisteren hebben belast, de som van 443,01 heeft opgebragt. Men mag gewis deze algemeene medewerking toe juichen welke getuigt dat bij de burgerij, in aan merking genomen het ten voorleden jaar ingeschrevene ad/ 405, niet te vergeefs op eene loime deelneming is aangedrongen teri einde eenigzins te geinoet te komen in de buitengewone duurte van die levens middelen welke men ter bedeeling bestemd heeft. Uitslag der herslemming voor een lid var. de kamer van koophandel en fabrieken te Goes. Stembus uit de gemeente Kruiningen. Stembriefjes in de bus 6. Van onwaarde 1 waarop een naain niet voorkomende op de lijst van herstemming. Blijft geldige stemmen 5. Hebben bekomen de heeren F C. Baarens, 4 en H. BlokI stem. Alzoo hei kozen de heer F. C. Baarens. Sedert eenige dagen circuleert in de stad Hulst en bare omstreken een adres aar: den minister van financien ter onderleekening, om vrijdom van uitgaande regten van de racine. In de Sint Jahskerk te Utrecht is door de diacenen voor de armen gecollecteerd o a. eene gift in bankpapier van 1000 Eene weldadigheid als deze. mag in de nijpende omstandigheden der armen op des te hooger prijs geschat worden. Te Kleef heeft dezer dagen een wedstrijd lus- schen den heer Fr. de fUeerd. eigenaar van twee hongaarsche paarden eri den heer de hl ei van A Ike- made plaats gehad. Zij bestond daaiin. om den af stand van Kleef naar Nijmegen en terug met deze paarden, niet anders dart in vollen geslreklen draf. in twee uren af te leggen, bedragende de dubbele lengte der baan negen uren gaans. Deze rid is dan ook volvoerd in twee uren en eene minuut, welke minuut naar strikt regt aanleiding heeft gegeven dal men de weddingschap als verloren heeft beschouwd. De premie is terstond uitbetaald en de paarden bevinden zich in volmaakten welstand Te Kampen heeft hel zich op onsterk ijs wagen reeds een menscheri leven gekost en wel Ier hoogte van de Martenbroekerkerk dat eener boerenmeid; de diepte van hel water op de plaats waar zij is om gekomen was veel minder dan hare iengte; een bewijs dat bet ook op ondiep water gevaarlijk is zich op te zwak ijs te wagen. Ook uil Antwerpen schrijft men van door het ijs gezakten en verdronkenen. Uit Enkhnizen wordt van den 4 dezer gemeld, dat de stoomboot 0ai-Zingen van wege hel menig vuldige ijs op de hoogte van Marken met moeite hare reis heeft kunnen vervolgen en zij deswege vermoe delijk hare dienst voorloopig zal moeten stoken. Uit Haidenherg leest men van den 6 Dec. Nadat een bejaard en sukkelend man met zijne vrouw en kinderen in eene arme buurt eenen langen tijd aan de grootste eilende ten prooi was geweest is de ramp zalige man gisteren morgen volgens verklaring der buren letterlijk den hongerdood gestorven. Men schrijft uit New York dat op de wereld tentoonstelling aldaar onder de voorwerpen van neder- iandsche industrie ook waren ingezonden producten uit de fabriek der nederlandsche maatschappij tol vervaardiging van vensterglas te Zwijndrecht. Dat die voorwerpen niet alleen konden wedijveren. met die uit Frankrijk Belgie en Duitschland inge-. zonden maar indien er voor bet artikel vensterglas een prijs ware uitgeloofd geweest deze aan het ne derlandsche fabrikaat zoude toekomen. RUSLAND—TURKIJE. Van het oorlogslooneel in de Donau-vorstendom- men valt weinig of niets belangrijks te melden. Slechts bevestigd het zich in beriglen uit Widdin nader, dat de publieke wegen in de geheele Donau-linie thans, ten gevolge van de aanhoudende stortregens en sneeuw voor alle vervoer van troepen in massa ten eenenrr.ale onbruikbaar zijn en derhalve aldaar vooreerst geenerlei krijgsoperatiën van eenig aanbelang kunnen plaats hebben. Uit Konstantinopel wordt van den 21ster. Nov. gemeld dat de nieuwe fransche gezant, generaal Ba- raguaij d' Hilliers, op bijzonder pleglige wijze door den Sultan is ontvangen. De generaal heeft in eene aanspraak tol Abdul-Medjid zich zeer voor het be houd des vredes verklaard, mits die kan worden ver kregen met handhaving van de zelfstandigheid en on afhankelijkheid van hel Otloinanische rijk. In het antwoord dat de Sultan gaf. heeft deze bij herhaling zijnen eisch tot ontruiming der Donau-vorstendommen door de russen te kennen gegeven. De heer de Lacoitrdes generaals voorganger is den 30sten Nov, te Triest aangekomen. In de zwarte zee kruissen zes engelsche en IVan- sche stoomschepen. Sommigen willen beweren dat de turken geheel den linkeroever des Donaus verlaten hebben; anderen daarentegen verzekeren dat zij den 19den nog te Kaiefat verschanst waren lengetalle van 25.000 man. en evenmin ais de russen lot eenige beweging schenen, Overigens zouden, volgens de beriglen uil Parijs, de lurken eene, niet minder gevoelige nederlaag ge leden hebben, niet te land noch ter zee, maar op de geldmarkt daar, naar hel schijnt JVamik-pacha die opzettelijk van Konstantinopel naar Parijs is ge komen ten einde ook eene leening te sluiten eene volslagen schipbreuk ten dezen opzigte heeft geleden. Alies schijnt aan te duiden dal JVamik-pacha on- verrigter zake naar Turkije zal moeten terugkeeren ofschoon dit land eene dringende behoefte aan geld heeft, ten einde het hoofd te kunnen bieden aan de ontzaggelijke kosten welke de tegenwoordige staal van zaken vereisehl. In Turkije blijft steeds de grootste geesdrifl lieer- schen. Hoogst belangrijke offers worden voordurend op het altaar des vaderlands gebragt. Constantinopel alléén moet reeds 150 000 000 piasters tol onder houd der troepen verstrekt hebben. In de laatste langs den gewonen weg nil Cmistan linopel onvangen beriglen wordt gewaagd van twee tusschen de Russen en de Turken in Anatolic plaats gehad 'hebbende gevechten. De Turken onder aan voering van Abdi-bassa, zouden telken male de zege hebben behaald. Men mag intusschen niet uit hel oog verliezen dal deze opgave uit de turksche hoofdstad en alzoo van eene niet zeer onpartijdige zijde afkomstig zijn. De geesdrifl der turksche bevolking in Constanti nopel nam laatstelijk nog eer loedan af. De Por" te bleef steeds «astelijk besloten om niet eer on derhandelingen over den vrede aan te knoop.en. dan nadat de russischu troepen de Donau-vorstendommen zouden hebben ontruimd. V

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1