ABM1TIITOJL V NB. De verkooping in bovenstaande anonce, volgen» No. 93 dezer courantdd. 28 November jl. op den 14 December e. k. bepaald, is uitge steld tot den volgenden dag. OPENBARE VERKOOPING. OPENBARE VERKOOPING hij buiten Adrianopel achtervolgens te Schumla, Wid- din en Rutschuck zal komen. Men beweerde te Konstantinopel, dat eenige leden van het korps diplomatiek den Sultan op deze reis zouden vergezellen. De generaal Baragnay 'of Hil- liers is den 15 aangekomen en heeft dadelijk een bezoek aan den heer de Lacour gegeven. Den 16 had hij een gehoor bij den Sultan doen aanvragen. Het J. d Constantinople gaat voort met brom mende oorlogsbulletins mede te deelen omtrent de be haalde overwinningen door de Turken. Volgens dit blad, waren 3000 Turken voldoende om te Ollenitza 30,000 Russen op de vlugt te drijven Met zulke helden is het waarlijk wel edelmoedig van den Sultan, dal hij niet dadelijk op Petersburg laat aanrukken en den Czaar naar Siberië laat terbannen. Het berigt, dat de Turken begonnen zijn ook Ka- lefat te ontruimen en van daar naar Widdin terug te trekken bevestigt zich overigens even zoo het berigt dat de Turken zich van alle Donau-eilanden wederom verwijderd hebben DUITSCIILAND.Frankfort 28 November. Pruissen heeft even als Brunswijk zijne stem doen hooren voor de verlenging van den vrijen invoer van rijst tol na den 1 Januarij 1854. en wel lot rien 1 Augustus 1854, bij de tol-conferenli(j. Rij het laatste bezoek van den koning van Pruis sen te Hallewerd onder onderen ook de bekende hoogleeraar Leo aan Z. M. voorgesteld. «Ik heb u eerst onlangs gezien, mijn waarde professor, zeide de Koning, en mij zeer verheugd!» «Ik wist niet antwoordde de hoogleeraar, dat ik deze eer gehad had.» «Ja, zeitle de Koning. het is toch zoo, namelijk in de Kladderadatsch (de berlijnsche Charivari.) De hoogleeraar boog beleefd, maar zweeg. Schoon op enkele kleine plaatsen inoeijelijkheden zijn gerezen bij het in hechtenis nemen der wedersparr- nige geestelijken heeft men te Freiburg te vergeefs beproefd de gemoederen op Ie zetten. Door de re gering is niettemin aanschrijving gedaan, om die gees telijken, die wegens afkondiging van den herderlijken brief des aarlsbissehops waren gevangen genomen en wier getal slechts 10 bedroeg, weder in vrijheid te stellen en ze te beboeten. De invrijheidstelling heeft dan ook den 23 plaats gehad. Met den telegraaf wordt uit Weenen gemeld haar luid van te Bucharest onder dagteekening van 29 November ontvangene berigten dal hel russische stoomfregat PVladimirinde zwarle-zee kruisende, twee tursche vaartuigen heeft genomen en te Sebas- topoi opgebragt. Een diet schepen was eert intl ko per geladen rijks-stoomvaartuig het tweede een égyplisch stoomschip met 10 stukken gewapend De Russen hadden 2 doodenen twee gekwetsten ver loren. Het Hamburger schip Marscha.ll met 34 landverhuizers, is door aanzeiling met de /Lumber totaal verongelukt. ENGELAND.;Londen, den 2 December. Ten aanzien van den opstand die in het noor den van Portugal uitgebroken zou zijn is hier niets naders bekend geworden en ook in berigten uil Madrid van 27 November, met den telegraaf ontvan gen wordt daarvan geen melding gemaakt; wes halve het deswegens verspreide gerucht voor onwaar, of ten minste zeer overdreven moet gehouden worden In de advertiser wordt het gerucht medege deeld dal de aftreding van lord Aberdeen eene uit gemaakte zaak is, hel tijdstip van die aftreding was nog niet bekend. Lord Aberdeen is thans meer dan ooit het mikpunt van spotternij en gisping geworden. De Pres verhaalt dat hij op den laalslen nevelachtigen dag verdwaalt geraakte en in plants van op Argyll-Place op Chestam-Place no. 24 öe russische ambassade te land kwam. De verrassing van den verdwaalde was evenwel van zeer aangenamer) aard geweest daar hij verklaarde, zich daar zeer op zijn gemak te bevinden. Punch vmagt, waarom men den eersten minister niet den vacanlen post van gezant Ie Canton opdraagt en heiri daarheen zendt. Het hemelsche rijk zou zeker met hem in zijn schik zijn want hij gelijkt op een theekist: buiten vernis, van binnen hout Uil aide steenkolenmijnen des rijks worden jaar lijks niet minder dan 37 millioen tonnen gehaald, die aan de mijnen eene waarde hebben van nagenoeg 10 millioen pd. st. Tot het uitgraven van de steenkolen worden omtrent 120,000 arbeiders gebezigd, In eene der kapellen van hei kerspel St, Luke jn deze hoofdstad heeft morgen iets plaats dat wel soorbeeldeloos genoemd zal mogen worden De pre- i dikant G. Fletcher zal namelijk aldaar de leerrede houden na weinige dagen geleden zijn' 106 verjaar- dag gevierd te hebben. Die eerwaardige grijsaard beeft zich van de eerste oprigting der zondagscholen in Engeland af, zeer verdienstelijk in hel helpen daar- stellen en uilbreiden dier nutlige instellingen gemaakt. - De jongste Indische bladen geven een omstan dig verhaal van het uiteinde van Oota-Mohamed die onlangs den kolonel van de Brilsch-Indische krijgsmugl Makkeson vermoord heeft. Hij is den lsten October te Peshawur opgehangen aan een galg die opgerigt was voor het huis alwaar hij d misdaad had gepleegd, vervolgens is het lijk verbrand en de asch in een moeras gestrooid De Mohame- daansche bevolking der stad vierden dien dag meteen algemeen vasten en me', gebeden «oor den moorde naar daar iemand welke op die wijze verbrand is, volgens de rneening der inboorlingen al e aanspraak heeft verloren om in hel paradijs toegelaten worden. De geschillen lusschen de arbeiders en hunne meesiers te Preston blijver! steeds voortduren. De fabriekanten hebben reeds in verschillende meetings de uitnoodiging aan de werklieden om op de oude voorwaarden naar de werkplaatsen terug te keeren herhaald en velen hunner schijnen daartoe genegen; doch terstond daarop besloot men in door de leiders der werklieden a ingelegde vergaderingen, om de sta king van het werk vol te houden. Te VVigan daar entegen is deze zaak zoogoed als geschikt en er zijn ter rraauwernood nog 200 werklieden, die den arbeid in de kolenmijnen niet hebben hervat. Ongelukkiger wijze Kan men dit niet zeggen van de spinnerijen daar zijn nog 4000 arbeiders zonder werk. BELG1E. Brussel, 2 December. - Op verzoek van het Nederlandsch gouverne ment, mogen dit jaar 25,000 kil. versche visch meer langs hel douanenbureau van Weslwezei ingevoerd worden legen verminderd regt. Dit suplemenl bestaat uil 15,000 kil. var: het bureau van Gent en 10 000 kil. van het bureau van Oostende genomen. Op de meeste markten zijn hel graan en de levensmiddelen deze week gedaald. Onze veelgeliefde Moeder en behuwd-Moeder CORNELIA van den BOUTwed. van wijlen den "Wel Ed. Heer Joh. Mooi.enbuegh is, in den geze- gendèn ouderdom van 87 jaren, op den huize Weelzigt te Noordgouwe, 11. Zaturdag, zacht en kalm ontslapen. Goes, 5 December 1853. W. L. van OOSTERZEE, Pred. L. van OOSTERZEE, Moolenburgh. Eenige en algemeene kennisgeving. A IfdMXfd. Krachtens bevelschrift van den Edel Achtbaren Heer Regter-Commissaris in het faillissement van ABRAHAM CORNELIS, koop man en Pettenmaker te Goes, worden ALLE SCHULD EISCHERS van gemelden gefailleerden opgeroepen, om op II oensdag den 28 December 8853des voormid dags 10 ure, te verschijnen in het locaal der Arron- dissements-Regtbank van Goes, ten einde overeenkom stig de bepalingen der wetover te gaan tot de veri ficatie hunner schuldvorderingen. En worden alsmede aliendie iets aan voornoem den boedel verschuldigd zijn, verzocht, daarvan aan den ondergeteekenden tegen quitantie betaling te doen. Goes, den 5 December 1853. De curator in voornoemd faillissement. P. J. A. van DAM. 20 duim voor de borststaande in het zooge naamde groote bosch onder Oudelande. ïnformatien zijn te bekomen ten kantore van Mr. P. J. a. van Bam, te Goes. Op Donderdag den 15 December 1858, des avonds ten 5 ure, zal de heer O. BOS* MAN, in de herberg bij M. van Maris, te KappelUpubliek en aan de meestbie denden presenteren te verkoopen: De nombre van 306 stuks extra zware, gave en regtstammige OLMEN BOOMENstaande in des verkoopers boomgaard in de Maalstede aan den straat weg te Kappellehebbende eene lengte van 8 ellen en een groot aantal, eene ,dikte van ruim 40 duimen middenlijn. ïnformatien zijn te bekomen ten kantore van den Notaris a. Sm allegan ge te Goes. Op Vrijdag den 16 December aanstaande zal binnen Middelburg worden verkocht eene aanzienlijke partij aan de stad toebe- hoorende harde en zachte OLMEN BOO MEN, waarvan onderscheidene zeer geschikt tot werk- houtbenevens eene partij GEVELDE STAMMEN HAKHOUT en DROOGE MUTSAARD. Aantevangen ten tien uren aan de Spijkerbrug. Een kliergezwel genezen door de- zalf en pillen van HOLLO WAY. Acht tien maanden ge leden, vatte Mejuf- v rou w Jon es woon- achtig in de Porti- gal street, te Lon den eene zware koude welke zich vastzette in een harer knieën en aan de bui ging derzelve een gezwel vormde, waardoor de knie zoo stijf werd dat zij dezelve gedurende een jaar tijds niet kon buigen, /ij bezigde alle bedenkelijke middelen, doch alles vruchteloos, zoodat zij ten laatste zeer daarover ontstelde en bekommerd werd. Eindelijk wreef zij het lijdende deel eiken morgen en avond in metHolloway's zalf, en gebruikte tegelijker tijd de pillen, waardoor het gezwel zich verdeelde, de knie weder buigbaar werd, en zij geene pijn meer gevoelde. Door het vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0.80 1,85 f 3,006,75 f 13.50 20,50. Potjes zalf a 0,80, ƒ1,85, ƒ3,00 ƒ7,05, f 13,85: 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ben- gen-op-Zoom. Den heer .1. Straalman hoofd-depótbouder, te 's Bosch alsmede te Londen Slratit 244, HOLLOWAY'S éta- bliessemenl. Ik vind mij verpligt u te herig dat mijn óh jarig dochtertje die ik bij u gekocht heb. Op Donderdag den 15 Decem ber 1853, des middags ten 12 urenin het parochiehuis te Oudelande, ten verzoeke van de erfgenamen vau wijlen den Wel Edel Geboren Heer Mr. JB l<; BACKER en mede wijlen Vrouwe E. C. ALVA REZ van 1°. De nombre van 33 zware en zeer gave regt stammige zachte OLMEN BOOMENlang 7 ellenen hebbende eene dikte van 18 tot 24 duim voor de borststaande onder Oudelande op de zoogenaamde afbraak. 2°. De nombre van 159 zachte OLMEN BOO MEN, van kwaliteit als voren, lang 7 ellen, en hebbende eene dikte van 16 tot 23 duim voor de borst, staande op de zoogenaamde groote weide, onder Oudelande. 3°. De nombre van 25 harde OLMEN BOOMEN, lang 7 ellen en hebbende eene dikte van 15 tot' van de 4 dozen. RÈVALEJSTAu o geheel hersteld is, tegenstaande de doktoren wan Epe, Gildehuis en Gronau verklaarden dat het kind eene zenuwongesteldheid had en denkelijk nooit zou genezen. Wij hadden alle hoop op gegeven en zijn dubbel dankbaar voor de goede uitkomst. Losser 22 JSov. .1853. G. ROTERFNK. De Heer Rotf.rinic is een gegoede Landbouwer in den Achter hoek zijne dochter leed sedert twee jaren aan eene verzwak king en teerde toeziende weg. Hij wenschtdat dit heilzame middel algemeen bekend worde, en schreef daarom bovenstaande missive aan den dépot houder te Enschedé. DU BARRY'S REVALENTA bevat meer voedende bestand- deelen dan eenig ander voedsel en toch verteert het spoedig en wekt den eetlust op; het maakt eene grage maag bij gezonden en zieken en geneest spoedig alle kwalendie uit eene slechte spijsvertering en kwade sappen voortkomen. Hardlijvigheid t, onregelmatigheid, in de verrigtingen, verstoppingenzuurkramp buikpijn stuipen maagwaterdiarrhaezenuw-ziekte gal achtig heid, aandoening van lever en nierenwindzuchtopge zetheid hardkloppingen zenuwachtige hoofdpijn doofheid suizen in het hoofd en de oorenijlhoofdigheidjpijn tusschei a PVn tusschen de schouderbladen en in bijna alle deelen van net ligchaam slepende ontsteking en verzwering in dè maaghuiduitslag scheurbuikkoorts klierziekteonzuiverheidbloedarmoede tering wanneer zij niet hopeloos is), waterzuchtrheumatiek, jichtinfluenza griepmisselijkheid en braking gedurende de zwangerschapna het eten of op zeeneerslagtigheidmilt zucht. algemeene verzwakkingverlamminghoestaamborstig heid benaauwdheid op de borstslijmziekteongedurigheid slapeloosheid, blozen zonder aanleidingbevingaf keer van de zamenlevingongeschiktheid tot studiezinsverbijsteringen verlies van het geheugen, duizelingophooping van bloed naar het hoofduitputting, mismoedigheid, ongegronde vreesbe sluiteloosheid, wanhoop, zucht tot zelfmoord, enz. Du Barry's Revalente wordt in onderstaande dépots verkocht 87£ Ct. 2 Guhl. 3j Guld. 8 Guld. 16 Guld. kleine. 1 pd. 2 pd. 5 pd. 12 pd. Eng. gew- Dubbel geconcentreerde zijn in de grootcre Canisters ook voor handen. Eene Holl. Gebruiksaanwijzing is bij iedere doos. Op aanraden van eenige heer en doctoren zijn wij zoo vrij de faculteit opmerkzaam te makendat dit meel er krachtig toe bijdragen kan. in behandeling zijnde patiënten te genezen. Amsterdam, Verkoophuis. Vlissingen. A. M. Kalbfleisch. Axel. J. W. Verbeek Vrolijk. Zierikzee. C. van Schaick. Goes. C. YREEKE. en in de bekende Dépots» in de andere steden. Th Goes, bh F. Klkhüwkns <fe Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2