mddemjzën, kmmmfïm. spelden «.an eenen verwarden hoop opraapt, dezelve alle met de koppen bovenwaarts rangschikt en op ge regelde rijen in papieren steekt; eene andere machine doorloopt de gansche manier van cigaren maken de tabaksbladeren nemende en eene volmaakte c.'gaar wedergevende. Eene machine snijdt kaas; eene andere schuurt messen en vorken; een andere poetsl laarzen; eene andere wiegt de wieg; en zeven of acht andere machinen wasschen of strijken. Een ander patent is voor eene machine die de passagiers in eene omnibus tilt, en hunne vracht ont vangt. Wanneer er een zwaarlijvig man in gaat, telt *ij twee en rekent dobbel vracht. Er zijn onderscheidene geweren die zicbzelven laden; een hengel (vischlijn) die zich zelf den hoek in orde birengl. en een rattenval die de gevangene ral wegwerpt dan het locaas ophangt en zichzehe zet gereed om een andtre rat te vangen. Op de tentoonstelling Ie New York berindt zich een koffer van gewone grootte welke een vol komen huis voor een persoon eene sofa een bed en eenen regenjas af mantel bevat. Hel geheel is uit gutta percha vervaardigd. Het huis heelt vier wanden en een dak en vereischl vier palen of lat ten om opgezet te worden. De sofa en het bed worden met eenen blaasbalk die ook in de kotfer ligt opgeblazen. De mantel kan in eene boot veranderd worden met welke een persoon gemakkelijk eene rivier over varen kan. In eene boekdrukkerij in eene der oostelijke steden arbeidt een blinde letterzetter. Hij is waar schijnlijk de eerste blinde zetter van wien men ooit gehoord heefl. Zijn gewoon dagwerk is 5000 in's en soms heeft hij er reeds 6 7000 gezet. Het te zetten schrift wordt door een' naast hem staande persoon voorgelezen en zoo goed is zijn geheugen dat hij zes regels achtereen onthouden en zetten kan. Wanneer hij deze gezet heeft roept hij gezet en de voorlezer begint weder op nieuw een zetsel voor te lezen. Zijne verdiensten beloopen minstens 1 dollar per dag. DUITSCHLAND.Fbankfokt 25 November. Een brief uil .Napels me'dt dat men de over blijfselen van eene oude stad, lusschen Acerno en Scavalo aan de oevers van de Sarno ter diepte van 3 a 4 voel onder de aarde opgegraven heeft. De overblijfselen van bouwkunde hebben met uil zondering van de arcaden geene overeenkomst met die van Herculanum en Pompeji. Een nog tarne lijk goed bewaard huis. bevat 10 groote karners in eene van welke hel Skelel van een maneene vrouw en een vogel en bronzen lam) l>ou «-gereed schap gevonden is. Ook le Pompeji zijn bij de jongste opgravingen verscheidene geraamten van men schen en een van eenen hond gevonden. Aan de vingers *an een dier geraamten vond men twee gou den ringen met caineëw voortien. FRANKRIJK. Parijs, den 211 November, Voor eenige jaren stierf eene meer dan honderd jarige ongehuwde vrouw Filette Lamolle genaamd. Deze heeft eene zuster nagelaten, die thans ook reed. 101 jaai' oud is. Geboren in 1752 heeft zij onder Lodewijk XF en Lodewijk XF1 geleefd, de repu bliek het consulaat, hel keizerrijk de restauratie Lodewijk Filips en daarenboven de tweede republiek en het tweede keizerrijk bijgewoond. Filelle Lnmotle had nog eene zuster en twee broeders die allen op meer don 90jarigcn ouderdom zijn overleden. Hu ine moeder was over de lOOjaren toen zij stierf. De keizer heefl gisteren de aangekondigde via penschouwing gehouden en eenige kruissen uitgedeeld. De keizerin woonde liet militaire feest bij HH. MM. werden met veel geestdrift begroet. Ook lieden was wederom nel gerucht in omloop betreffende den aanslag op het leven des keizers le Fonlainebleau. Dit gerucht verdient geen geloof. De arreslatien in de Provinciën vooral te Rijssel en Mar- «eille, blijven evenwel voortduren. hoofst. vs. 6. Daar leest men vaneen vloer van rood en blaauw en wit en zwart marmer. Deze vloer be staat nog en, zoo als die door den engelschen kolonel kVilliams beschreven wordt, is hel dezelfde, waar van in liet boek Esther wordt gewaagd; maar boven dien heeft men in de marmeren zuilen en in de andere bouwvallen en de overblijfselen van beelden,eene vol- komene overeenstemming met de beschrijving daarvan in dt heilige boeken gevonden. Niet ver van het paleis slaat eene grafstede, waarop een rnansbeeld gebeiteld is hetwelk aan banden en voelen gebonden is rnel een' vreesselijken leeuw op hem toespringende. Niets kan duidelijker de geschie denis van Daniël in den leeuwenkuil te kennen ge ven. Sierlijke flessében van glas niet ongelijk aan die welke op de toilettafels onzer hedeodaagsche dames geplaatst zijn behooren tol de ontdekte oud heden met andere kenleekenen van weelde en be schaving, die met de bijbelsche g schiedenis overeen stemmen. Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 16 tot den .10 November 1853. Het inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Betastingen. Tarwe f 16.90. Rogge f 11,70. Vroege Gerst f8,10 Late Gerst f 7.50. Boekweit f 0.00 Haver f 4,00. Bruine Boonen f I 1,85. Witte Erwten I 0 00. Groene Erwten f 10 65. Grnauwe Erwten f 0 00. Tarwe Meel f 18,90. Rogge Meel I' 13 35. allen per mudde. Boter f 0 871. Noord-llollandsche Kaas 50ct, Stolk- sc.be Kaas 50 ct. Leidsche Kaas 40 et. Witte Brood 36 cs. Tarwe Brood 27 cs. Rogge Brood 17 cs. Ossen-Vleescli 60 cs. Koe-vleeseh 60 cs. Kalfs- Vleesclr 55 cs. Schapen-Vleesch 40 os. Lams-Vleescb 00 cs. Versch Varken-Vleescb 70 <-.s. Gerookt Var keu-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond Vioege Aardappelen f 4 00. Late Aardappelen f 0,00. de mvd. Jenever f 65 Ol) per vat. Yp.en Hout f 7,00. Kssehen hout 1 7 00 per wisse. Gi oote Takkebossen f 14 00. Kleine Takkebossen f 7 00 de honderd. Steenkolen f 37 50 deJ500pond. Turf 70 dedubb. mud. Kool Olie f 43 00. Lijn Olie f 4i 60. helvat. Koolzaad f 00.00. Lijnzaad f 0 00 de mud. Kaarsen 75 cs. het ned. pond. Zoo noodigzal de ondergeteekeiide nog meerder licht omtrent de behandelde zaak kunnen mededeelen. N M. BOSDIJK. GRAANMARKT TE GOES. DIN'GSDAG 29 NOVEMBER 1853. De aanvoer van granen was gelijk aan die in de vo rige week. Tarwe 13,50. 13,75. Itogge f 9,— 9,25 Winter gerst f 6,50. Zomer dito f 6,Bruine boo nen f 10,Blaauwe erwten 8,50. Paardcboonen f 6,20. Winter koolzaad 10,50. Men vraagt te KOOP of te HUUR, in eene der steden van de piovincie Zeelandeen fatsoenlijk LOGGilIEXT of HOFFIJHUIN, adres met gefrankeerde brieven, onder letter D., bij de uitgevers dezer. Onlangs zijn op de gvenslinie lusschen Perzië en Turkije de overblijfselen van het oude paleis Suzan gevonden waarover in de boeken van Esther en Daniël gesproken wordt, mitsgaders de grafstede van den profeet. De localileit stemt overeen met de aan genomene overlevering van de ligging en de klaarblij kelijkheid welke ontstaat uit deze, overeenkomst met de in de gewijdegeschiedenis voorkomende beschrij ving van het paleis, strekt tol een volkomen bewijs. Men kon hierover nazien het boek van Esther. 1ste De ondergeteekeiide geeft bij deze den land bouwer M. ZaNDEE te (loes, te kennen, dat bij zeer wel weet, korten tijd geleden, van hem te hebben ont vangen f 4,08 wegens Smal Tienden over 1853, maar niet de som van f 5,50, bedoeld in de (Joessche Cou rant van 21 November 1853, welk laatste montant, steller buitendien te dier zake nog was eompeteremle volgens eene opgave van M. ZANDEE zelve, in kwes tie met J. PROOS, A. W1LEEBOER et. M. de WIT, doch op 29 November 1853 door de drie laatstge noemdenals eerlijke lieden met 50 pCt. korting is aangezuiverd geworden. Voorts, zal de landbouwer MARINUS ZANDEE niet kwaad doen van in aanmerking te nemen dat het ter onderhavige zake niet geldt eene kwestie tus- schen twee rijke h.bzuchtige»om een paar gulden meerder te bezitten maarten minsten wat den on- dergeteekenden betrefteene kwestie van regt en eer waaraan hij niet kan toegeven vooral om der gevol gen willeen waarbij de tiende eigenaarde heer JOHANNIS ZANDEE niet minder belang heeft dan de ondergeteekeiide. De slotsom is dus dezeterwijl steller bezig was ook ter bevordering der belangen van den vader te ijveren, beschuldigde de zoon den ondergeteekende val- schelijlc, van leugentaal in dagbladen te "voeren en 1 verraadt alzoo zich zeiven. De pillen van HOLLOW AY zijn een otifeil baai- middel bij een algemeen verval van kraeblen zwaarmoedigheid, hoofdpijnen enz. Lijders van dezen aard, of genoeg zaam daarmede gelijk staan diegenen welke beheht zijn met zenuwziekte, geelzucht, waterzucht, leverziekte, (al hetwelk veelal uit een en dezelfde oorzaak voortspruit) behoorden depillen van Holloway te gebruiken. Derzei ver eigenschap pen zijn dusdanig, dat zij de ziekte als met den wortel uilroeijen door de oorzaak weg te nemen. Zij versterken het ligchaam, verlevendigen den geest, zuiveren het bloed en brengen den patient eindelijk tot den volmaakt gezonden staat terug. Zij zijn ook bijzonder aanbevelenswaardig in gevallen van gebrek aan spijsvertering. Door liet vermeerderd debietzijn de prijzen als volgt Doosjes pillen ;i 0.801,85. 3.00. f 6.75ƒ13.50: 20.50. Potjes zalf a Ö.80, ƒ1,85, ƒ3.00 ƒ7,05. f 13,85. 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W, Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te lier gen-op Zoom. Den beer J. Straalman hoofd-depötbouder, te 's Boschalsmede te Londen S trant 244, HOLLOW AY'S éta- bliesseinenl. De onderstaande nuttige wenk over de toebereiding en het gebruik der ftKVALENTA ARARICA, werd ons toegezonden door een der Depothoudersdie tevens een gebruiker van dit kostbare voedsel is. zoo als in de gebruiksaanwijzing vermeld staat, kan de RKVALENTA op verschillende wijze toebereid worden, en ieder kan daarin zijn eigen smaak volgen ik heb alle de aangegeven manieren geprobeerd en mij bevalt de een voudige toebereiding met water en witte suiker het beste. Een hoofdvereischte is echter, dat zij goed gekookt wordt; men moet ze met warm water aanmengen en goed klein maken, hetgeen men het best met een houten lepel doen kan, dan in kokend water op goedé kolen zetten en onder gestadig roeren' vijftien minuten goed laten koken zij lost zich dan geheel op, wordt geleiachtig en is. mét veel witte suiker aangemaakt, een heerlijk ontbijt, dat ik altijd mét graagte eet en op mijn gestel de héérlijkste uitwerking beeft, zij wekt de eetlust op en sterkt in korteu tijd de spijs verte rings werktuigen zoodanigdat men alles verdragen kan. Als ze niet goed toebereid is. ziet ze niet zoo wil. is niet zoosmakelijk en mist waarschijnlijk ook een gedeelte liaier geneeskracht." De RKVALENTA is zonder twijfel van alles wat de inensch nuttigt het gezondste voedsel. Ligt verteerbaar, krachtgevend, bloedzuiverend en geregeld op de functien werkende, is zij in tijden van heerschende ziekten voor. gezonden en zieken aan te hevelen. Wie het slechts 14 dagen gebruikt, zal ondervinden, welke goede uitwerking het op de gezondheid en op de gemoedsstemming heeft en hij zal zich gemakke lijk overtuigen, hoe het op den duur gebruikt, het ligchaam krachtig en sterk maken moet. 87' Ct. 2 Guld. 3£ Guld. 8 Guld. 16 Guld. kleine- 1 pd. 2 pd. 5 pd. 12 pd. Eng. gew. NU. Slechts die eene hollandsche gebruiksaanwijzing heb ben, zijn echt. Die in Kngelsche omslagen hier in het land gebragt worden, zijn niet van du Barry, hijgevolg nagemaakt. De lieeren du IUrrt, zoowel als liet VERKOOPHUIS zul len in dank de mededeelingen ontvangen, die regtlievencle menschen hun daarover toezenden om bedriegerijen te ont maskeren. Amsterdam, Verkoophuis. Vlissingen. A. M. Kalbfleisch. Axel. .1. W. Verbeek Vrolijk. Zierikzee. C. van Schaick. Goes. C. VU EEK E. eu in de bekende Depóts in de andere steden. Tb Gobs, bf/ F. Klkbdwbks Zoon

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2