f 10,000, 22 ise Siaais-Loterij. GRAAN1&ARKT TE GOES. HET BOUWEN YAN EENE ME ES TOO F IN DE GEMEENTE YAN KLOETINGE. van 42 tol kortere of langere gevangenis en 25 lot eenvoudige opsluiting lijn veroordeeld 11 beschul digden lijn in vrijheid gesteld terwijl een nog in staat san beschuldiging is gebleven. Veenen 5 November. Op drie mijlen afstand van Praag heeft men ter diepte van zes ei onder de grond drie zilveren mnnlstukkken gevonden, geslagen in hel jaar 923, onder de regering van hertog ffra- lislasden eersten Christen vorst van Boheme, die dè vader was van zijnen opvolgerden heiligen ffenceslaus. De Badensche regering heeft dezer dagen voor nul en van geene waarde verklaard de benoemingen van Pastoors in zekere vacante pastorijen door den aarsl- bisschop van Freiburg zonder hare voorkennis en medewerking gedaan. Ter zeifder tijd heeft zij de politie gemagtigdom, zoo noodig de aldus nieuwe benoemde pastoors uit de gemeente-te ver wijderen. ENGELAND. Londen, den 3 November. De liefhebberij voor schoone paarden neemt in Engeland nog gedurig toe. Voor het bij wedrennen gebezigd paard Autocrat werden onlangs 7000 gui neas geboden maar de eigenaar zekere heer Coo per wilde het edele dier voor dien prijs niet af staan. Lord J. Scott verkocht een ander paard Hobble Noble, aan den heer Merri voor 6500 gui neas, en men verhaald dat. toen lord Derby lord Scott vroeg hoeveel hij voor het paard Reiver broeder van Hobble Moble eischlehel antwoord geweest zou zijn 1500 pd. sterl. en een pairschap.» De h ier aanwezige Perzische gezant is plotse ling door zijne regering teruggeroepen hij vertrekt heden. De Engelsche bladen deelen uit officiële bron eene opgave mede van de tegenwoordige sterkte der Britsche vloot. Zij bestaat thans uit 545 oorlogs schepen in aanbouw of beschikbaar of in dienst van 10 lot 120 stukken elk. Buitendien zijn er 118 schepen die in de havens dienst doen en 50 gewa pende vaartuigen die langs de kusten tegen sluikerij waken. Onder deze schepen zijn 180 gewapende stoom- booten van 200 tot 800 paardenkracht vele met schroefstoomtuig voorzien en alle naar de beste mo dellen gebouwd voor werkelijke zeedienst. Deze verbazend groote zeemagt bezigt in vredes tijd 40 000 tot 45.000 volwassen zeelieden 4000 scheepjongens en 12.000 mariniers, zullende dit laatste aantal tol 15,000 vermeerderd worden. Ook kunnen tot de bemanning der Britsche zeemagt de korpsen gerekend worden van arbeiders aan 's Rijks werven, die in der, wapenhandel en in de bediening van het geschut geoefend zijn alsmede de kust wachters van het bestuur der inkomende regten. Zevenentwintig pensonen uit de hooge aristo cratie alhier, die valsche namen aangenomen had den, zijn maandag voor den regter verschenen, we gens beschuldiging van in een geheim speelhuis aan de groene tafei gespeeld te hebben. Hoewel zijh in den salon gevonden zijn voor de groene tafel waarop zich een roulette te midden van hoopen goud bevond was het feit ten hunne laste niet bewezen en werden zij dus op vrije voe ten gesteld. Londen 7 November. Men heeft een aanvang gemaakt met een der meest beredene straten der City met ijzeren blokken te bestraten, en verwacht daar van goede uitkomsten. Met de Humboldt is berigt uit New-York van den 22 October ontvangen, dat in de wouden en wei- gronden van Detroit een geweldige brand 1000 acres land had verwoest; de brand was den 19 de stad op eene mijl genaderd. De bosschen langs den spoorweg stonden in vlarn zoodat de communicatie afgebro ken was. Te New-York waren den 23 September tien schepen met 3779 landverhuizers aangekomen. Ge durende den overtogl was de sterfte aan boord dier schepen buitengewoon groot, men schrijft deze sterf gevallen aan de cholera toe. FRANKRIJK. Parijs, den 7 November. De bekeeringen tot het Protestantisme nemen Jop eene buitengewone wijze toe, niet alleen in het dio cese van Mans en in het kanton Genève maar in het zuiden en in het diocese van Séez. Vele rneenen, dat dit weldra nog meer algemeen zal worden. De paus heeft, op aanzoek van den koning van Sardinië het getal der verpligle en voorgeschreven feestdagen in de sardinische stalen verminderd. Een fransche schoener van Sunderland met steenkolen naar Bordeaux bestemd is in zee gezon ken van de zeven man der équipage is slechts één gered. Generaal Baraguay d' Hil/iers, wiens benoe ming eindelijk in den Moniteur verscheen, is ver trokken na tweemaal bij den keizer ten gehoore te zijn toegelaten van wien hij zijne instructiën regt- streeks ontvangen heeft, waaromtrent dan ook niets is uitgelekt. De generaal wordt door een' talrijken staf vergezeld het getal waarvan zoowel als de be doeling waarmede tot vele uiteenloopende gevoelens aanleiding geeft. Den dag vóór zijn vertrek, moet hij aan een'zijner vrienden het volgende hebben gezegd: «Men maakt uit mijne zending allerhande voor het behoud van den vrede ongunstige gevolgtrekkingen ik kan u den inhoud mijner instructiën met mededeelen; weest er echter zeker van, dat haar inhoud anders is, dan men vreest gij zult zien dat ik den vrede sluit. Men verzekert dat de keizer aangaande deze zen ding gezegd heeft: «een russische Menzikoff heeft de zaak begonnen, een fransche Menzikoff zal haar ten einde brengen. Het is vooral omdat hij maar één' arm heeft en een overblijfsel is van onze groote oorlogen dat hij de Turken en heel de diplomatie ontzag zal inboe zemen.» Volgens eene telegrafische dépêche uit Oran, dd. 29 October, heeft in Algerie op den 26sten der maand een gevecht lusschen de fransche troepen en de Arrabieren plaats gehad, waarbij de laatste 150 dooden op de plaats hebben gelaten, terwijl het aan tal gesneuvelde Franschen van onzen kant slechts 8 bedraagt. 250 geweren sabels en pieken 4000 schapen en 250 kameelen zijn bovendien door de Fransche troepen buit gemaakt. Een geoefend diplomaat is van meening, dat de Levantsche kwestie nog wel honderd jaren zal duren. Parijs 8 November. Het wordt thans hier ter stede als zeker beschouwd dat nog altijd onderhan deld wordt over een voorstel tot bevrediging der in het oosten vijandig tegen over eikander staande par tijen. In hoever het de deplomatie zal gelukken zoodanig middel op te sporen zal alleen de tijd kunnen Jeeren. Aan een algemeenen oorlog gelooft hier thans bijkans niemand meer en het wordt wei- ligt niet ten onregte als een zonderling verschijnsel aangemerkt, dat nu de vijandelijkheden tusschen Rus land en de Verhevene Porie werkelijk zijn uitgebro ken het algemeen minder dan vroeger de toekomst met bekommering te gernoel ziet. De fransche dagbladen verzekeren ten stelligste, dat een ernstig gevecht heeft plaatsgehad bij Kalifat. Eene afdeeling van 12000 Russen heeft getracht het zelve met de bayonet te vermeesteren. De Turken heb ben echter de Russen terug geslagen en hunne positie behouden, Te Baltoun heeft een gevecht plaatsgehad tusschen de Turken en 20,000 Russen. De Russen werden geslagen. Seftm-pacha heeft zijr. hoofdkwartier gevestigd op de punten die de Russen voor den aanvang dezer gevechten bezet hadden. prijzen van ƒ1000 en daarboven. 5de Klasse. 12de Lijst. Geene. 13de Lijst. No. 16032een prijs van 100,000. No. 3312, 3567 en 481, ieder een prijs van/1000, 14de Lijst. No. 19361, een prijs van f 5000. No. 15189, 1500, 7328 en 3430, ieder een prijs van/1000. 15de Lijst. No, 12475, een prijs van 10,000 No. 440 een prijs van 1000. DINGSDAG 8 NOVEMBER 1853. Tot onderstaande prijzen was voor alle artikelen goede vraag. Tarwe t 13,50,/ 14,Rogge 8,50, 8,60. Winter gerst 6,40, ƒ6,50. Zomer dito 6,,/6,10. Blaauwe erwten 8,f 8,25. Bruine boonen/9, 9,50. Paardeboonen, puike harde 6,50; wakke niet begeerd. AAN RESTED IXG. (fJEIESj ï-le Commissie tot de daarstelling eener FA- Sltei BRIEK van MEEKRAP-BEREIDING, is voornemens op Vrijdag den J8 Novem ber 3853, des voormiddags ten 11 ure, in het ge meentehuis te Kloetingepubliek aan te besteden Daags vóór de besteding zal de noodige aanwijzing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien op franco aanvrage te bekomen zijn bij den architect L. Ph. de Lannée de Betrancourt te Goes. De Commissie voornoemd J. KOERTPresident. E. PER DIN AN DU SSE, Wz., Secret. Ten kantore van 3. P. BURGER, Ëj3r gedelegeerde der eerste klasse, in de Konink- lijke Staats-Loterij in de voorstad te Goes, is op N°. 12475, gevallen de KAPITALE PRIJS van Burton woonachtig, brak, nu twee jaren geleden het scheen been. Er ontstond eene hevige ontsteking aan welke alle pogingen om dezelve te verwijderen, verijdelde. Vervolgens kwam er eene diepe wond aan de scheen, welke, niettegen staande alle mogelijke heelkundige middelen niet kon gene zen worden, zoodat eindelijk de wond dermate gevaarlijk werd dat zijn chirurgijn van gevoelen was dat het been moest af gezet worden. De lijder die echter daartoe niet wilde over gaan, besloot toen om het eens te beproeven met de zalf en pillen van Holloway, en werkelijk is hij thans door het gebruik derzelve volmaakt genezen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen, als volgt; Doosjes pillen a 0 80 1,85 3 ,50 6,75, 20,50 Potjeszalf. a 0,80/ 7,05, 13.85, 20,95 Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel P. Verlinden te Bergen-op-Zoom. den heer J. Straatman hoofd-depothouder, te 's Boschalsmede te Londen, Strant 244 HOLLOW AY'S établissement. In het laatst van 1851 werd ik door de REVALENTA ARA- BICA van eene zeventigjarige hevige maagziekte, mei bloed- spuwen vergezeld spoedig geheel genezen. Ik bleef gezond geltllTDnill» VlPit gnEppif jaar 1 flw mna* ir. Kol Kogin 1959 kreeg ik weder eene bloedspuwing zonder dat ik daarvan eene oorzaak aan te geven weet, en vier weken later stelden zich ook de maagpijnen weder in. Ik ben toen in het gasthuis gegaan, om de noodige hulp en goede verzorging te vinden, die ik te huis niet hebben kon. Ik ben daar langer dan vijf maanden gebleven en heb, niettegenstaande men mij met alle mogelijke zorg en oplettendheid behandelde, mijne ge zondheid niet weder kunnen erlangen. Met de vaste over tuiging, dat niets dan de Revalenta mij kon genegen, en in de stille hoop, dat de Voorzienigheid mij nog eens eene helpen de hand zou laten vinden en ik ook ten tweedenmale mijne herstelling aan dit gezoodheidsmeel te danken hebben zou verliet ik in Junij het gasthuis, zieker dan ik er ingekomen was. Mijne béde werd verhoord, mijne hoop niet teleurgesteld. Nadat ik vier weken tweemaal daags REVALENTA gegeten had, waren de maagpijnen verdwenen, en na nog zes weken was ik weer zoo gezond als ooit. Wie aan maagpijn geleden heeft, kan alleen gevoelen, hoe veel waarde zulk een natuur product heeft en hoe de gelukkige ontdekking dankbare erkenning verdient. W. KOST. Amsterdam, 22 Oct. 1853. in de Zoutsteeg, boven No. 92. De Revalenta is een voedzaam en geneeskrachtig meel, dat in deze tijden aan gezonden en zieken aan te bevelen is. Zij maakt eene grage maag en geneest zeer voorspoedig hard lijvigheid, onregelmatigheid in de verrigtingen, verstoppingen, zuur, kramp, buikpijn stuipen, maagkanker, maagwater, diarrheae, zenuwziekte, galachtigheid aandoening van lever en nieren, windzucht, opgezetheid hartkloppingen, zenuw achtige hoofdpijn doofheid suizen in het hoofd en in de ooren ijlhoofdigheid pijn tusschen de schouderbladen en in de maag huiduitslag schueibuik koorts klierziekten onzuiverheid, bloedarmoede, tering (wanneer zij niet hope loos is), waterzucht, rhumatiek jicht, influenza, griep misselijkheid en braking gedurende de zwangerschap, na het eten of op zee, neerslagtigheidmiltzucht, algemeene verzwak king, verlamming, hoest, aamborstigheid, benaauwdheid op de borst, slijinziekte ongedurigheid slapeloosheid blozen zonder aanleiding beving afkeer van de zamenleving ongeschiktheid tot studie, zinsverbijsteringen, verlies van het geheugen, duizeling ophooping van bloed naar het hoofd uitputting, mismoedigheid, ongegronde vrees, besluiteloosheid, wanhoop, zucht tot zelfmoord, enz. Du Barry's Revalenta wordt in onderstaande dépots ver kocht. 1 Nd. pd. 2 Nd. pd. 5 Nd. pd. 12 Nd. pd. 2 guld. 3| guld. 8 guld. 16 guld. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, J. W. Verbeek Vrolijk, GOES, C. VREEKE. Middelburg, MejïJ. M. Auwer. Viis- singen, A. M. Kalbfleisch. Zierfkzee. Dubbel geconcentreerde zijn in de grootere Canisters ook voorhanden. Eeue holl. gebruiksaanwijzing is bij iedere doos. Op aanraden van eenige heeren doctoren zijn wij zoo vrij? de faculteit opmerkzaam te maken, dat dit meel er krachtig toe bijdragen kan om in behandeling zijnde patiënten te genezen. Tg Go*s. bij F. Kiïbbwbns Zoon,

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2