ABSlMlimil fl IJl PAPIEREHf-ZAKKElTh 1,20 per J. J. DEN BOER, verlaten en de straat der Dardanellen doortrekken zouden. Maar de Moniteur had niet op de stormen gerekend en eene telegrafische depêche van Marseille meldt, dal de Caradocwelke die haven is binnen- geloopen met berigten uit Konstanlinopel van den 23sjlen, gemeld heeft, dat de vloten werkelijk den 22slen van Besika waren opgebroken, maar door den tegenwind de bedoelde straat niet hadden kunnen doortrekken zoodal de schout-bij-nacht de Titan alleen met 3 schepen te Gallipoli was aangekomen. De .admiraal Dundas was bij hel eerste kasteel van de Dardanellen aangekomen. Waar de overige schepen der vloten gebleven zijn, zegt de depêche niet: men kan onderstellen dal zij in de zee van Marmora ge komen zijn. De latere berigten luiden in eene voor den vrede zeer gunstigen geest. Uit Konstanlinopel zelf tijdingen per telegraaf tot den 24. De Brilsche fransche vloten waren de Dar danellen doorgevaren en bij Campsaki ten anker ge komen. De liusssische beambten hadden zich naar Odessa begeven en de Russische onderdanen, die in Turkije waren gebleven waren onder de bescher ming van Oostenrijk gesteld. Hel Russisch consu laat generaal was van Smyrna naar Athene ovetge- bragt. Men wachtte vele fransche officieren, reeds bevonden er zich vele in het kamp van Schumla. Uit Parijs wordt gemeld, dat de reis van den Koning der Belgen naar Londen ook eeniger mate met de ooslersche zaken in betrekking moet hebben geslaan. Koning Leopold zoo namelijk getracht heb ben de zamenstemming van Kngeland en Frankrijk daaromtrent te verbreken, hetgeen echter [nier ge lukt zou zijn daar de belangen der beide mogend heden omtrent het Oosten te zeer zouden overeenko men. Het gevolg van deze poging zou geweest zijn, de terugroeping van den franschen gezant, den heer F, Barrotuit Brussel, die gezant zou reeds te Parijs zijn aangekomen. (Geachte belgische bladen spreken van dut alles nog niets.) DUITSCHLAND,Frankfort 6 November. Zoo als men weet, mogen lucifers, daar zij in Poleneen monopolie des Keizers zijn niet ingevoeld worden en wordt het invoeren van elk lucifertje met een dag gevangenis gestraft. Op dit oogenblik zucht eene arme Jodin in de gevangenis, omdat zij in Ju- lij een pak van 20 dozen, elk van 1000 lucifers, bij zich had zoodat hare straf volgens de wet uil 20,000 dagen gevangenis bestaat. Zij is ongeveer 50 jaren oud en zou dus ouder dan 100 jaren moeten worden, om hare straf geheel te kunnen boelen. Aan de Moezel is sedert eenige dagen algemeen het gerucht in omloop, dat een fransch observatie- leger aan de belgische grenzen zal worden gevormd hetgeen een karnp in de omstreken van Metz zal betrekken FRANKRIJK. Parijs, den 3 November. ■s— Te Sèvres is een der werklieden in eene brou werij in een ketel met kokend water gevallen zoo danig dat hij overeind staande, het water tot aan den hals had. De ongelukkige had bezinning en kracht genoeg, om aan dat kokende bad te ontsnap pen en naar zijne kamer te loopenwaar hij echter kort daarna, te midden van de hevigste pijnen, over leed. De werking van het heete water was zoo vrees- selijk geweest dal den ongelukkige het vleesch bij lappen van hel ligchaam viel. 4 Nov: Men sprak te Parijs veel van zekere bijzonderheden betreffende de reis van den Prins Napoleon te Stutgard en de ontvangst, welke hem daar te beurt was gevallen; ook Irachte men aan zijn onderhoud met de grootvorstin Olga van Rusland eene beleekenis te geven, welke in verband zoude slaan inel de staalkundige kweslien in Europa. Eindelijk ook wilde men de onderstelling van een huwelijk der Prins met eene Prinses van Wurtenburg als waar schijnlijk doen voorkomen. Volgens te Konstanlinopel ontvangen berigten zouden 20,000 man russische troepen, op inarsch van Dagteslan naar de turksche grenzen, in den bergpas van Zakostola door 30,000 bergbewoners overvallen en volkomen verslagen zijn. EXTRACT uit de registers van den burger lijken stand der stad Goesgedurende de maand October 1853. Gehuwd Gerardus Cornells van Kalmlhout en Marie Jose phine Alberts. Marinis Uarinck en Maalje Verdonk. Jacobus Johannis Burger en Margaret Davies. Jan Frtderik Willem Conrad en Sara Antonia van Pieter Johamies Ever aard en Maria Cornells Bouten de Jongh en Adriana Johanna Slokmans. Geboren Den 4den. Maria, dochter van Pieter Sanderse en Catharina Duijvewaard. den 7den. Abraham., zoon van Pieter Verspoor en Catharina Suzcmna Wilhelmina Le Due. den 9den. Anthonij Willem, zoon van Anthonij Snoep en Wilhelmina Jobse. den JOden. Willem, zoon van Servaas Johannes den Boer en Anna Maria Tegel bakker. den JJden. Jacob, zoon van Engel Barbier en Elisabeth Kesselaar. den JHden. Hendrik Arnold Paul, zoon van Rixtinus Arnoldus Soetbrood Piccardt en Elisabeth Wilhelmine Boss, den J4den. Geertruida dochter van Jacobus van Buijsse en Maaijke van Bra- Icel. den J8den. Suzanna, dochter van Jozias Dronkers en Jucomi/na Steijns. Willem Eliza, zoon van Cor nelia Dekkeren Jannetje Nederland, den HHsleti. Adti- aan, zoon van Cornelis de Bruijne en Elisabeth Biere. Geertruid Suzannadochter van Hendrik Karei Dominicus van den Bussehe en Geertruid Marina de Jongh. den H4sten. Corneliadochter van Marinus Johannes Sandijk en Maatje Vereeke. den Hósten. Adri- aanzoon van Iman van Sas en Anna Willemina Schoeffienberger. den H7 sten. Jan Pieterzoon van Cornelis Kramer en Adriana Schrijver, den H9sten. Johanneszoon van Jacobus Almekinders en Johanna Francisca Car don. den 30sten. fan, zoon van Jan Boss Oks en Pieternella Schrijver. Dus JJ van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslachtin het geheel 36. Overleden Den Hden. Catharina, oud 2 jaar, dochter van Ma- Jacolus Dorst en Adriana Witte. Arie, oud zoon van Arij van de Visse en Pieter- 'n. den Men. Christina f acoba Laurusse oud 37 jaren, huisvr. van Adriaan Marinus van Faas- sen. den 5den. Adriana van de Velde, oud 66 jaren, huisvr. van Thomas Bliek, den 7den. Willem, oud 7 jarenzoon van Marinus van der Straate en Chris tina Adriana van Loo. den 8sten. Maria Cornelia oud 7 maandendochter van Huijbregt Rijkaart en Lijdia van der Mark. Charles Louis, oud 5 jaren, zoon van Anthonij Konincks en Isabella Catharina Jon- gepier. Joost Prins, oud 33 jaren. Abraham, oud J dag, zoon van Pieter Verspoor en Suzanna Wil lemina Le Due. Johannes Christidan, oudJ9 maan den, zoon van Anthonie Konings en Isabella Catrina Jongepier. den JJden. Adriaan, oud 8 maanden, zoon 'van Adriaan Boutens en Clazijna Nieuwdorp. den JHden. Isabella Catrina Jongepieroud 39 jaren huisvr. van Anthonij Konincks. den Jhden. Adriaan Leenpoeloud 59 jaren, den Jóden. Pieterje Have- land, oud 38 jaren, huisvr. van Jan Jacobus Torbijn. Cornelia Schrijver69 jarenweduwe van Engel Fokke. den J7den. Lenaoud JJ maanden dochter van Jan Jacobus Torbijn en Pieterje Haveland, overl. Apolonia Romijnoud 25 jaren. Anna Maria oud .12 jarendochter van Cornelis van der Schraaff en Maria Toorenaar, overl. den J8den. Melanie Reine Bertheau, oud 7J jaren, weduwe van Pierre Philippe Bataille. Cornelis van der Schragen, oud 5 J jaren. Jacomina Mallekoteoud 53 jaren weduwe van Jan Romijn. den J9den. Maria Elisabeth Genot, oud 68 jaren, weduwe van Joannes de Wachter. Neeltje, oud 4 jaren, dochter van Adriaan Biersteker en, Ari- aantje Catharina Scheele. den HOslen. Antonia van der Maas, oud 57 jaren, huisvr. van Pieter van Paas- sen. den HJsten. Antonetta, oud 4 jaren, dochter van Berks en Johanna Maria van 22sten. Joannes Poppeoud 65 jaren. Jan Rijk, oud 27 jaren, den 3Jsten. Cornelia, oud 4 jarendochter van Reinier Moeleker en Paulina Johanna Strijars. Dus J6 van het mannelijk- en J9 van het vrouwe lijk geslacht, in het geheel 35. Levenloos Aangegeven Den 7den. Een kind van de mannelijke kunne van Cornelis Luijcx en Clementina Verwee. Den 3dsten. Een kind van de mannelijke Janis Kopmels en Petronella Jacoba de Wij Heden beviel voorspoedig van een' ZOON M. A. de FOUWgeliefde echtgenoot van Goes 5 November 1853. W. SWART. Louis Philippeoud J3 jarenzoon van Aarnout Vet en Engelina Fokke. den 23sten. Pieter Francis- cus van Aerde, oud 29 jaren. Johannes Schellaars, oud 8J jaren, den 25sten. Arie, oud 22 jaren zoon van Laurus van Hoorn en Adriana Romijnoverl. Jacomina, oud J maand, dochter van Louis Ver- heule en Pieternella Snelleman. den Hósten. Adriana Bernardina Lucia, oud 5 maanden, dochter van Pieter Franciscus van Aerde overl. en Catharina Elisabeth Dirricks. den Hl sten. Anthotiij Konincks, oud 4 J jaren. Diegenen welke genegen mogten zijn tot de leverantie van ruim 2000 nederlandsche ponden GORT, mitsgaders van het benoodigde VLEESCH, ten behoeve der (ECONOMISCHE STTJSUITDEELING te GOES, gelieven daarvan met opgave van prijs per nederlandsch ponden met overlegging van monstersvoor zooveel de Gort betreft vóór of op den 16 November e. k. opgave te doen aan den ondergeteekendenlid en se cretaris van opgemelde inrigting. Goes, 7 November 1853. P. J. A. van DAM. Bij dispositie der Arrondissemeuts-Regtbank te Goes, van deu 3 November 1853, behoorlijk ge registreerd is tot mede Curator in den gefailleerden boedel van ABRAHAM CORNELISte Goesbe noemd de heer Mr. P. J. A. V,V!\ DAM Griffier bij liet Kantongeregt aldaar, zulks uithoofde van de voort durende ongesteldheid van den reeds vroeger benoem den curator Mr. J. G. ab UTRECHT DRESSELHUIS, Advocaat te Goes. Goes, den 7 November 1853. De mede-curator voornoemd, P. J. A. van DAM. De Boekhandelaar l tmw, alhier heeft het genoegen het lezend publiek te berigten dat zijne LEESBIBLIOTHEEK wederom is vermeer derd met een aantal nummers, zoowel Hollandsche als Fransche ROMANS, waarvan velen in den laats- ten tijd nieuw uitgekomen, en het eeTste vervolg op de Catalogus bij hem tegen betaling van 5 cents verkrijgbaar, is, van stonden aan, TWEE VOORKAMERS met KEUKEN en VRIJEN TOEGANG te bevragen bij den eigenaar JANi ttbBKKTlJA'op de molen de te Goes. G. de JONGE, Wz.Broodbakker, waar- schuwd zijne geachte confraters, dat hij geen crediet meer verleend aan ARIE van de VISSEDz. De Ondergeteekende berigt zijne geëerde stad- en landgenooten, dat bij hem zijn te bekomen allerlei for maten van SCHEUR-PAPIER waar onder bijzonder geschikt voor Kamerbehangers; als mede vele verschillende soorten van geplakte 1000, en wel in 4 of 5 soorten, ook zijn dezelve per 100 verkrijgbaar. Wijngaardstraat Wijk A N°. 197. ƒ1,85 bij J. W 's Bosch DE TILLEN "VAN I10LLOWAY zijn een zeker middel tegen de waterzucht. De heer James Smith, in de oxfortslraat te Manchester woonachtig, was sedert jaren aan waterzucht onderhevig geweest. Zijn geheel ligchaam en vooral de boe nen waren steeds buitengewoon gezwollen en men voedde geene hoop meer op zijn herstel. Behalve dat hij eenigen tijd had doorgebragt in een ziekenhuis, waren door hem alle middelen beproefd welke gewoonlijk door waterzuchtigen gebezigd worden, doeh alles te vergeefs, en men verklaarde hem voor onherstelbaar. Toen nam hij zijne toevlugt tot de pillen van llolloway welk geneesmiddel spoedig de zwelling deed verdwijnen, zoodat hij thans in eenen voimaakt gezonden toestand verkeert» Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen, als volgt Doosjes pillen a f 0 80 3 50, f 6,75 20,50. Poljeszalf. a 0,80 7,05, 13.85, 20,95 Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen Verbeek Vrolijk, te Axel P. Verlinden te Bergen-op-Zoom den heer J. Straatman hoofd-depothouderte alsmede te Londen, Strant 244 HOLLO WAY'S etablissement. ÜIENTIE VAN BEEST, te Almkerk, die in zeer korten tijd door een GOLDBËRGERSCHEN KETTING, van eene «ware rheumatisclie ziekte, waaraan zij twee jaren leed en waardoor zij het gebruik har er beenen verloren had, genezen is, heeft mij gevraagd om dit openbaar bekend te maken. Ik ontvang dikwijls gunstige berigtenover dekottingen. maar het ontbreekt u daaraan niet en daarom maak ik er maar geen werk van om u attesten te sturen. RnnpRV Gorischem, 28 October 1853. \n v.0p v"«ru GOLDBERGERS KETTINGEN genezen alle Reumatische en zenuwachtige ziekten en pijnen, ze worden in het verkoophuis en de bekende Depots verkocht voor 1.80, 2.70, 3.60, en 5.40, r rottWFN*; Arasievdam. Verkoophuis. 'sKosch. F. L. Welsch. Tholeti. T.J.Maas. GOES, C. VREEKE en J. B0UWENS. Middelburg, Mej: J. M. A uwer. Tb Gobs bij F. Klbbuwbrs Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2