«OESSCHE 1833. MAANDAG 7 NOVEMBER. BIEWiil k &BIIiffilTMTiIIL BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. I bTzEC-Bi. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op Feestdagen. De Prijs per Kwartaal is f J,75, Fran'eó per Post f J,90. Gewone Adverlenlien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbet igten van J6 regels d f J behalve hel Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien liebbende het schriftelijk verzoek aan de Hee- ren Gedeputeerde Staten dezer provincie gedaan door de MAATSCHAPPIJ van VERBETERDE MEE KRAP-BEREIDING in ZEELAND gevestigd te Goes, om binnen die gemeente, op haar terrein en in de nabijheid van hare fabrijk-gebouwen gelegen aan de haven op te rigten eene DISTELEER DE RIJ VAtt ALCOHOL OF WIJNGEEST UIT MEEKRAP en zulks bij sectie B No. 179. Gelet op het koninklijk besluit van den 31 Janu arij 1824, (Staatsblad No. 19.) mitsgaders op het besluit van heeren gedeputeerde staten dezer provin cie van den 7 October 1842, No. 17, (Provinciaal Blad No. 98.) Overwegendedat lot het opmaken van proces verbaal de commotio et incommodo, gevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belangen moeten worden gehoord, en dat het tevens nuttig kan zijn om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het gemeente bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben dat de adressanten benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op Zaturdag den J2 dezer maand, des middags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone ver gaderkamer, ten raadhuize te verschijnen, ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker lijd aan een ieder die zulks mogt vet langen, de gelegenheid zal gegeven worden, om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het proces-verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Cou rant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 5 Novem ber 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PI LA A R. Achtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januarij 1831, no. 68 (Staatsblad no. 2), heeft zijne Excellentie de heer Minister van Financien bij resolutie van den 3 November 1853 bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrèpen waarvoor de collecteurs, splitters en debitanten der Staats-loterij de iolen en gedeelten van dien voor rfevierde week der trekking van de laatste klasse der 22tsle Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten. B IJ VERKOOP: Geheele loten 90,00 Halve - 45.00 Vijfde - 18.00 Tiende - 9,00 l'wint. - 4,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dal bij voornoemd artikel van dat besluit uildrukke lijk is vastgesteld dat de collecteurs, splitters en de bitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepa ling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes, den 4 November 1853. De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland. Bij delegatie voor denzelven, Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder, J. W. van KERKWIJK, GOES, den 7 November. Nadat op Zaturdag den 29 October in eene open bare raadsvergadering te 's Gravenpolder de nieuw benoemde burgemeester Pijke die betrekking aanvaardde en daarna de notulen gelezen waren, leg den beide wethouders zoowel deze betrekking als de daaraan verbondene^, van ambtenaar van den burger lijken stand neder, terwijl het meerendeel der raads leden verklaarde zich de benoeming evenmin te laten welgevallen wonneer de keuze op ben rnogt geves tigd worden. De zitting op jl. Zaturdag verdaagd zijnde, verschenen aistoen slechts drie leden zoodat in deze niets kon verrigt worden. Zijne Majesteit heeft bij besluit van den 29 Oc tober 1853, No. 58, eervol emeritaat met pensioen verleend aan den WelEerw. ZeerGel. heer A. R. Hagen predikant bij de Hervormde gemeente te Heinkenszaridingaande den I Januarij 1854. Bij Zijner Mojesteits besluit van den I dezer no. 85, is benoemd tot officier bij de arrondissements regtbank te Middelburg, Jhr. Mr A. W. Snouck Hurgron/e thans substituut officier bij dezelve regtbank en in deszei I's plaats tot substituut offi cier Mr. P. Hofstede van Son advokaat te Mid delburg vroeger advokaat alhier, Bij besluit van den 4 Nov. jl. no. 85 heeft Zijne Majesteit goedgevonden in te trekken Hoogstdes- zelfs besluit van 1 April jl. no. 44 voor zoo veel betreft de benoeming van AA. Mooijaarttol burgemeester van Coiijnsplaat Kals en Kortgene. Bij koninklijk besluit van denzelfden dag no. 84, wordt, met wijziging van dat van den 22sten December 1842. no. 73, het kantoor der registratie en domeinen thans te Coiijnsplaat gevestigd, naar Kortgene, hoofdplaats van hel 3de kanton, 1ste ar rondissement der provincie Zeeland, overgebragt. Bij besluit van denzelfden dag, no.. 91 heeft Zijne Majesteit goedgevonden het eereleeken tot be looning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterij, ingesteld bij Hoogstdeszells besluit van den 5 December 1851 (Staatsblad no. 149), toe te kennen, onder meerderen aan HK. J. van den Bussche2de Luitenant hij het bataillon rustende schuterij no. 3 in de provincie Zeeland, De provinciale staten van zeeland hebben in hunne vergadering van den 3 dezer lot lid der ge deputeerde staten benoemd, Mr. G. A. Fokker, (en wel met 25 van de 31 gestemd hebbende leden.) Men schrijft, dat de ongeregeldheden te Hel- mont steeds voortduren. Op 1 Nov. is een drietal gevangenen uit de plaats te Eindhoven aangekomen onder geleide van eenige maréchaussee 's Ie paard met een officier aan hel hoofd. Buiten Helmond zou eene menigte arbeiders getracht hebben, de gevan genen te ontzetten, hetgeen echter door het verzet dier inaréchaussée 's en het aanrukken van een de tachement infanterie belet werd het geleide werd echter nu zoodanig met steenen aangevallen dat de militairen de geweren moesten laden eerst toen hield de menigte af; des avonds moeten op nieuw ongeregeldheden hebben plaats gehad. Men wil weten zegt de Grondwetdat er eene ministerieele verandering op til is. De heer van Reenen zou de portefeuille van binnenl. zaken verwisselen met die van Hervormde eeredienst, ter wijl de portefeuille van binnenl.. zaken zou worden opgedragen aan den heer de Kenipehaer of aan den heer van der Heim van Duivendijke Commissaris des Konings ir, de provincie zuid-holland. Men zegt voorts, dat, terwijl de heer de Kempenaer meer in gunst staat bij hel ministerie, daarentegen de heei van der Heim van de bedoelde betrekking van hoo- gerhand meer geschikt wordt gerekend. Rotterdam 6 November. Gepasseerden maandag is een vi$scher met name Klaas Gros aan een oo~ genschijnlijken dood gelukkig ontrukt. Tusscheii Texel en het Nieuwe Diep werdt de schuit van Gros zoodanig door eene stoomboot welke een driemaster binnen sleepte, overzeild, dat het vaartuigje om draaide en de schipper over boord viel terwij) in middels de boot in hare felle vaart de schuit mede sleepte Doch op hel angslgeschrei van den zoon des visschers, snelden terstond eenige matrozen van het schip toe, en roeiden naar de plek, waar zij den drenkelingdie reeds in eenen zinkenden toestand verkeerde even gelukkig als onverwacht aan de ar men des doods ontrukten. Dagelijks zijn te Londen 27,938 openbare rij tuigen in beweging, vrelke gemiddeld per dag 200,000 personen vervoeren, te weten 558 fiacres 42 coupés, 738 vigilantes, 340 omnibussen, 1 <768 rijtuigen met twee wielen, 4000 diligences, 6000 cabriolets en 15,000 particuliere rijtuigen- Men telt er 37,000 vrachtwagens. B USL AN D-TUBKIJ E. Eene dépêche uil Weenen, meldt, dat lord Strat ford de Redclijfe, volgens berigten uit Konstanli- nopel van den 2lsten Oct., van de Porte het staken der'vijandelijkheden zou hebben verworven, ten einde de hervatte ondei handelingen onbelemmerd te kunnen voortzetten Dat ook Rusland ten minsten den schijn aanneemt, van de hand te willen reiken tol eene vereffening van het geschil, lijdt geen twijfel, sedert het dagblad van Petersburg, 't welk. bij de gestrenge censuur, geen woord zal vermelden, dan met goedvinden der rege ring, na kennis te dragen van het Turksche manifest, nog gewaagt van een' uitweg, dien de Sultan nog zoude kunnen inslaan, ter oplossing der bestaande verwikkelingen. Dat de Porie, in den hoogst moei- jelijken toestand, in welken zij zich bevindt, geen beteren raad kan volgen, dan dien, welke strekt om het uitbreken van een' dadelijken oorlog te verhoeden, wordt vrij algemeen erkend omdat al kan zij de Russische strijdkrachten op eene afdoende wijze van zich afweren, 't welk zeer twijfelachtig is, hare geld middelen zeer daaronder moeten lijden, en, bij eenen zeef mogelijk ongelukkigen uitslag, de stoffelijke on dersteuning van Engeland en Frankrijk, zoo hel daar mede ernst is toch niet zonder schadeloosstelling zal worden geboden, terwijl het hoogst bedenkelijk voor de Porie zoude wezen, hulp bij de in Europa aan wezig revolutionnaire elementen Ie willen zoeken. Intusschen blijft het inderdaad nog altijd de vraag, hoe hel met de vijandelijkheden op dit oogenbiik is gesteld Is men in oorlog, of is men 't niet? Voor enkele dagen wordt er gemeld, dal men de vijande lijkheden hoopt te voorkomen en dat ze misschien alleen in Azië zullen uitbreken. Den dag daarop ont vangt men berigt van het gevecht bij Isactciio. Geen 24 uren later komt er tijding, dal bevel isgegeven.de vijandelijkheden te staken indien ze niet reeds zijn aangevangen. Die tijding heeft wel geen datum, maar de Porte heeft toch in een'wapenstilstand toegestemd, ofschoon onder de voorwaarde, dat de vijandelijkheden nog niet zijn begonnen. De kanonnade bij Isactcha inoel men loc!) wel eene vijandelijkheid hoornen, en zoo ja, is dan het later bevel werkelijk van geene waarde Zijn de 7ereenigde vloten de Dar-danellen binnen- geloopen? is ook eene vraag, die nog steeds inoeijehjk te beantwoorden valt. Achlervolgéns heeft men gemeld, dat zij die straat waren binn'engeloopen den 8sten, lOden 14den 15den en 17den October. Eindelijk heeft de Monüeur I gesproken en meldt dat zij den 22sten Besika

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1