GOESSCHE COURANT. 1853. MAANDAG 31 OCTOBER. glIfiEli_A MliiilCTMflIl. BEHEMBMAiSIMG. OPENBARE VERGADERING GEMEENTE-RAAD TE GOES. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op Feestdagen. De Prijs petKwartaal is f J,75, Franco per Post f .1 ft). Gewone Jdvertentïen worden d 80 cis. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglenvan J6 regels af J,20 behalve het Zegelregt. De COMMISSARIS des KONINGS in de pro vincie ZEELAND Verwittigt de belanghebbenden dat de eerste bij eenkomst der najaars.-rergadering van de Provinciale Stalen van dit gewest, zal plaats hebben op Dings- dag den J November aanstaande des vooriniddags ten elf uur, in de daarvoor bestemde zaal in de abtdij te Middelburg eri dat de toegang tot die zaal voor het publiek zal moeten plaats hebben door de deur ter zijde-van het gebouw der concertzaal op de groen markt aldaar. Middelburg den 27 October 1853. De Commissaris des Konings voornoemd Bij ongesteldheid BECIUS Lid van gedeputeerde staten. BSEIiMBlïAHSMG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, doen te weten Dat de gemeente-raad bij vier afzonderlijke beslui ten van den 29 Anguslus 1853 heeft goedgevonden met den eersten Januarij JS54-af te schaffen, de ten behoeve van deze gemeente geheven wordende belastingen a. Op het gemaal wal de Rogge betreft, bij wijze vun opcenten en als eigen middel op Meelspecien en gebak van Rogge volgens besluit van den raad van den 13 Februarij 1S41naar aanleiding van dal van Heeren Gedeputeerde Stalen van den 5 derzelfde maand N°. 9 en gegrond op het koninklijk besluit van den 20 Decern hei 1833 N°. 27. b. Op de Bouwmaterialen. e. Op den Tabak. Beide krachtens het reglement op de invordering der stedelijke belastingen, gearres teerd door den raad den 6 December 1823, geappro beerd bij koninklijk besluit van den 12 Januarij 1824 N°. 35 en d Op de Tooneelvertooningen en andere open bare vermakelijkheden ten voordeele van de admi nistratie van de algemeene armen binnen deze gemeente, volgens besluit van den raad, van den 23 Maart 1822_; goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 27 April daaraanvolgende, N°. 127. Dal die besluiten tot afschaffing door Z. M. den koning, bij hoogstdeszelfs besluit van den 1 October 1853, N°. 57, zijn goedgekeurd en mitsdien metden eersten Januarij 1854, de invordering der bovenbe doelde belastingen zal ophouden. W ordende de han delaren in de artikelen in die afschaffing begrepen bij deze uitgenoodigd om op dien dag, ten kantore van den plaatselijken ontvanger schriftelijk op te geven, bel bediag der biljetten van uitvoer en hoeveelheid der belaslings-voorwerpen waarvan de belasting be taald is bij hen voorhanden waarvan de teruggave der belasting verlangd wordt; wefke hoeveelheden door aanpeil van wegedë administratie der plaatselijke belastingen zal geconstateerd worden. En opdat zulks algemeen bekend zij. zal deze op de gebruikelijke wijze norden afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Go'ssche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 29 October 1853 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, doen fe welen Dal met den eersten Januarij 1854, buiten wer king wordt gesteld het Reglement betrekkelijk de scheepvaart op de buiten- en binnenhaven mitsga ders door de schutsluis tot in de kaai der stad Goes, vastgesteld den 12 Junij 1820, met de daartoe be trekkelijke tarieven van leg-, schut-, haven trek-, bouw- en bruggegeldeu goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 16 Maart 1820, na. 28 en gepubli ceerd drn 12 Junij daaraanvolgende. Als tredende daarvoor in de plaats: de verordening op het aanleggen, aan- en bevaren van de haven van Goes, vastgesteld door den gemeente-raad den 11 April en 2 Mei 1853, afgekondigd den 28 Mei daar aanvolgendebenevens het besluit tot heffing van een sas- en havengeld van schepen en vlotten welke in de binnen- of buitenhaven van Goes aanleggen lossen of laden en de verordening van die heffing genomen en vastgesteld den 11 A pril .4 853 en af gekondigd den 30 Julij daaraanvolgende. En opdat dit algemeen bekend zij zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goes- sche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 29 October 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris. H. C. PI LA A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat volgens Art. van het Reglement op het houden van f v-- - openbare Veemarkten tot han del in Paarden Run deren Schapen en F ar- kens binnen dezelfde Stad, gearresteerd den 7 April 1845 en gepubliceerd den 26 dier maand, op iederen Dingsdag (behalven den eersten) in de maand No vember zijnde dit jaar den 8, 15, 22 en 29 dier maand, aldaar zoodanige Veemarkt zal gehouden wor den, en dat dezelve zal onderworpen zijn aan de be palingen in dut Reglement vervat. En zal zulks door afkondiging, aanplakking en insertie in de Goessche Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 29 October 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BEWBSmOAKmG. Achtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januarij 1831 no. 68 Staatsblad no. 8), heeft zijne Excellentie den heqr Minister van Financien bij resolutie van den 20 October 1853 bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurssplitters en debitanlen der Stants-loterij de loten en gedeeltenvan dien, voor de derde week der trekking Van de laatste klasse der 221sle Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten. BIJ VERKOOP: (BIJ VERHURING: Geheele lo'en 82 00, Geheele loten f 44,00 Halve - 41,OOj Halve - 22,00 Vijfde - 16.40| Vijfde - 8,80 Tiende 8,20jTiende - 4,40 Twint. - 4,10Twint. - 2 20 Wordende de belanghebbende bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdrukke lijk is vastgesteld dat de collecteurs, splitters en de bitanlen gehouden zijn, om zich naar die prijsbepa ling te regelen, en dezelve gedurig Ier inzage voor het publiek beschikbaar Ie hebben. Goes, den 31 October 1853. De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland. Bij delegatie voor denzelven, De Burgemeester van Goes, M. P. BLAAUBEEN. van den DEN 27 OCTOBER 1853. Afwezig de heer Soutendam. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en gear resteerd. Aan de orde is in de eerste plaats, de ter vorige vergadering aangehoudene verordening lot intrede in de woningen der ingezetenen, volgens de wet van 31 Aug. 11. (Staadsbl. No. 83.) De heer van den Bosch legt aan den voorzitter een schrif telijk amendement over en zegt, dat de debatten in de 2de kamer bij de behandeling der wet waarvan deze verordening een uitvloeisel is, hem zwarigheid deden maken, die ter vorige vergadering dadelijk in behandeling te nemen, te meer om dat hij die debatten vele bezwaren zijn in het midden gebragt nopens de misbruiken, die daarvan door de gemeente besturen zouden kunnen gemaakt worden. Hij bedankt den voorzitter, dat de behandeling ter vorige vergadering is uitgesteld en beeft zich dien tijd te nutte ge maakt om de verordening te onderzoeken en aan de wet te toetsen, en het komt hem voor, dat men verder gegaan is, dan de voorzigtigheid gedoogde. Hij verzoekt alzoo zijne aanmei'kingen alleen toe te schrij ven aan zijne zucht om dit teeder punt met de vereischte voorzigtigheid te behandelenen stelt in de eerste plaats voor, de geheele weglating van art. 1, (dit art. behelst de bevoegdheid om ten allen tijde de woningen der ingezetenen in te treden ter verzekering der bepaling van art. 4 op het houden van onderhandsche loterijen.) De voorzitter voert daartegen aandat onderhandsche ver lotingen in den regel des avonds na zons-ondergang plaats hebben en dat daarom in dat art. de intrede der woningen ten allen tijde wordt toegestaan, hetgeen noodzakelijk is? om dat het onmogelijk isdat de politie beambten bij wei gering zouden kunnen constateren of dè voorwaarden aan de toestemming tot verloting verbonden, worden nageleefd. De heer van den Bosch acht het art. in strijd met art. 1 der wet, dat speciaal zoodanig gebod veroorlooft, tot hand having van openbare rust of veiligheidof tot bescherming van het leven of de gezondheid van personen, in eene van welke cathegorien het houden eener onderhandsche loterij niet behoort, erkennende evenwel het bezwaar, dat alsdan niet altijd zal kunnen voldaan worden aan het bepaalde bij art. 4 der verordening op de loterijen. De voorzitter vindt in de premissen der wet aanleiding- tot die bepalingen; daar toch staat in het algemeen, de zorg voor de nakoming van sommige voorschriften van plaat selijke verordeningenterwijl alles wat policie betreft de publieke veiligheid en dus niet alleen personen, maar ook de bezittingen der ingezetenen aangaat; hoe toch kan men zonder die bepaling waken, dat de ingezetenen niet aan opligterij zijn blootgesteld? De heer van den Bosch vermeent, dat het plegen van be- drog bij onderhandsche loterijen wel zal te straffen en te bewijzen, zijn b. v. door de klagt van de bedrogenen, zonder dat de tegenwoordigheid van de policie daarbij noodwendig is. Hij erkent echter, dat die tegenwoordigheid het plegen van bedrog zou kunnen voorkomen. De heer S. Vader beaamt het gezegde van den voorzitter, dat het moeijelijk is, door de policie toezigt te doen houden, zóo de beambten geene bevoegdheid hebben in de woningen te treden. De heer Vervenne vraagt, of die beambten de bevoegdheid niet hebben om de herbergen waar die onderhandsche lo terijen meestal gehouden worden, binnen te treden? Hetgeen door den voorzitter ontkennend beantwoord wordt, immers wanneer zij dit doen tot het uitoefenen hunner func- tien. Over art. 1 niemand verder het woord verlangende, wordt zulks aangenomen met 8 tegen 2 stemmen (de heeren-Wan den Bosch en Vervenne.) Op art. 2, houdende: aan de deskundigen en beambten

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1