BlIIIik ISlggfHiiMgo BH1T1BÜ «MlilTMTilI. Pü^LÏEIlE BSSTEDSfgQ. 30 Op Zaturdag den 88 October J853, Aria*' des namiddags ten ee» ure, zullen Bur gemeester en Wethouders ran Goes ten Raadhuize al daar, publiek en aan den mirislaannemetiden trachten te; besteden: ff et ff F'ff'E ff ff'E N der Borstwering en gerégeld uitzetten van hét buiten beloop van den Walvan de Ganzepoórl tot aan den zoogenaamde» Waai hoek. Volgens bestek en voorwaarden ter Secretarie ter lezing liggende op iederen werkdag van des voor- middags negen tot des namiddags twee ure, en lokale aanwijzing daarvan te doen op Zaturdag den d5 October aanstaande des namiddags ten een ure,, te beginnen aan den Waaihoek. Gedaan te Goes, den 8 October 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M, P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. SCHOUWING DER WEGEN, BËBBNDKASnia BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES. Ter voldoening aan de bepalingen van hel Regle ment op bet beheer en onderhoud, en de policie der Buurtwegen en Voetpaden in deze provincie dato den 6 Julij 1838 in deze Gemeente voor zoo veel de Buurtwegen aangaat, ingevoerd bij Publicatie van den 4 Mei 1844. Zullen op Vrijdag den 28 October 1853, Schouw houden, over alle de Buurtwegen in deze Gemeente; en worden mitsdien de wegpligtigen en verdere be langhebbenden aangemaand en gewaarschuwd, om te zorgen dot de voorschreve wegen in behoorlijken slaat en geëffend zijn dat alle Laagten Slagsporen Gaten en Putten behoorlijk aangevuld, en de kanten der wegen van distels, brandnetels er, verdere ruigten, gezuiverd zijn, mitsgaders de Waterleidingen Sprin- ken, Slooten en Gruppen langs de Wegen, volkomen zijn schoongemaakt.Alles op de boeten en straffen bij het meergedacht Reglement op de overtredingen geslatueerd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 8 October 1853 om door aanplak king ter gewone plaatsen en insertie in de Goessche Courant ter kennis der belanghebbende te worden gebragt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II. C. PI LA A R. SSEBIMESÜSVITO. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze lei'kennis van een ieder die het aan-, gaat Dat de lijst bedoeld bij Z. M. besluit van den 9 November 1851 Staatsblad no. Jd8) aanwijzende de personen die tot het kiezen van LEDEN van hb KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te GOES, bevoegd zijn opgemaakt naar aanleiding van de door dén ontvanger der directe belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden volgens art. 1 1 van hel aangehaalde besluit raslgesleld zijnde, gedurende acht dagen op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd gedurende welken tijd de bezwaren overeenkomstig hetzelfde artikel, hij verzoekschrift, door de noodige bewijs stukken gestaafd aan het gemeente be-tiinr kunnen .worden ingeleverd. Dat ingevolge het aangehaald art. 11 de inleve ring der stembriefjes ter benoeming van de in dit jaar aftredende leden uit deze gemeente de hoeren J. FRANSEN van de PUTTE en C. PILAAR, is bepaald op Woensdag den 23 November 1853, waartoe het stembureau ten raadhuize zal vaceren des morgens van negen tot des namiddags een ure ter wijl den daaropvolgenden dag des voormiddags ten tien ure ter zelfder plaatse de opening der stem briefjes in het openbaar zal aanvangen. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 8 October 1853, om op de gewone plaatsen in deze gemeente aange plakt en in de Goessche Couz'anf geinsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. GOES den JO October, De Staats-Courant van Zatuidag8 October 1853. No. 238 deelt mede de generale staat der onder hel beheer der weeskamers in Jndië gevallene nalaten schappen van officieren onder-officieren en verdere manschappen behoord hebbende lol de iandmagt waarvan de saldo's bedragende minder dan f 250, door de regthebbenden moeten gereclameerd worden bij het ministerie van koloniën. Daaronder komt voor van Kloelinge (Zeeland) Ja cobus Koman geboren 27 December 1811 zoon van Pieter en Cornelia Jasperse als soldaat ver trokken met het schip Zeeuw den 10 April 1837, als gedetineerd in het fort Erfprins overleden den 19 October 1842 met f 29.80. Het departement van oorlog heeft de korps- kommandanten gemagtigdom de miliciens verlof gangers der ligting 1850 zich daartoe aanmeldende, vergunning te verieénen tot het aangaan van een huwelijk na aanzuivering casu quo van hunne schuld op het kleeding- en reparatiefonds en bij onvermogen door overlegging van een bewijs waaruit die om standigheden blijken. Men deelt het volgend jammerlijk voorval mede. dal in den polder nabij Waspik zou hebben plaats gehad tengevolge van de jongste overstrooming. Een vader'met zijne twee kinderen bezig zijnde loernaal te hooijen zag eensklaps het water komen toevloeijén hij dacht zich te redden, doch dit was hein onmogelijk, naardien in een oogenblik de slooten waren volgcloopen en de uitwegen der velden waren overstroomd Angstig overhel lot, dal hem en zijne twee nog jeugdige kinderen verbeidde, én lol aan de knieën in het water, keert hij zich ruggewaarls naar den hevigen golfslag neemt zijné twee reeds door natte lievelingen op de schouders en plaatst zijn gaffel voor de horst ten einde aan het vreessefijk element weerstand te kunnen bieden. Het water blijft wassende en bereikt eene hoogte dat hij tol onder de armen er in staat de hevige storm voert den golfslag lot over de hoofden van de kinderen welke op zijne schouders waren gezeten ondanksdit alJeshoudt hij zicji met zijn gaffel staande. Na eenige uren alzoo tusschen leven en dood ge worsteld te hebben, bemerkt hij, dot een der knaap jes van koude en natte begint te verstijven en na eenige oogenhlikken ziel hij dal zijne angstige ver wachting'verwezenlijkt wordt; liet kind sterft op de schoude/en van zijnen vader.' hij staat pal. plaatst zijn levenloos zoontje voor zich en houdt het mol zijne beenen vast (onder water?) tot dat hij na 10 uren in dien toestand te hebben doorgebragt door eene schoft met zijn bijna verstijfd ander knaapje wordt gered maar naanwelijks is hij in de schuit gezeten of pok zijn ander kind wordt hem door den dood ontrukt en op die wijze is de man inel zijne twee levenlooze kinderen aan wal gebragt. Het aantal runderen en paarden, dat bij den jong ste» storm in de polders van den ffiesbosch omkwam, is nog niet op te geven; het wordt evenwel geschat op niet minder dan veer tienhonderd stuks. Alleen aan den dijk nabij de Werkendamsche Kil, lagen jl. Donderdag 150 stuks verdronken runderen. Hel aantal omgekomene menschep- is evenmin te bepalen doch hetzelve zal mede niet gering zijn. Gedurig worden er nog lijken opgevischt en in de grienden en rietplaten gevonden. Botterdam, JO October, lieden morgen had een scheepsjongen die op de engelsche schoener Emily kapt» Iiobinson bezig was met een takel in den soortop te schereu het ongeluk van de fokkera te vallen. Hij kwam op de nagelbank neder kneusde het hoofd en bekwam verder deerniswaardige wonden. Hoorn, 7 October. Als een bewijs van welvaart onder den boerenstand in onzen omtrek mag men aanmerken, dat sedert mensrhen geheugen zoo veel niet gebouwd en verbouwd geworden is als in den laatste.-) tijd Overal ziet inen nieuwe boerenhofsteden verrijzen of oude verbouwen. Ook in onze stad ge voelt men eenigzins den invloed van de welvaart van den boerenstand en is deze blijkbaar in den aanbouw en verbouw van huizen welke in de laatste tijden zeer toegenomen hebben. Het heugt ook den oudsten lieden niet dat de landman in deze streken van de voortbrengselen zijner nijverheid zoo hooge prijzen gemaakt heeft. Hel vee van alle soorten, alle voort brengselen van hetzelve alle veldvruchten hebben eene hoogte bereikt, die buitengewoon mag genoemd worden en welke voor den landman die op eigen hoeve zit, eene vroeger ongekende bron van weKaart oplevert. Men berigl uit Parijs dat thans de weêrsge- stel d li e id aldaar meer dan gewoon veranderlijk is. Nadat het gedurende verscheidene nachlen vrij sterk had gevroren, is het weder op nieuw zeer zoel ge worden. In den nacht van den 4 op den 5 October heeft men aldaar een zeer sterk noorderlicht waar genomen Men heeft opgemerkt dal terwijl dit natuurverschijnsel in zijne volle kracht was, de zwa luwen bij duizenden zich vereenigden en hunne vlugt zuidwaarts namen. DUITSCHLAND. - Frankfort, den 6 October. De vraag, of Turkije wel stellig Rusland den oor log verklaard heeft, wordt thans in allen ernst door fransche en belgische bladen opgeworpen ondanks alle berigterr welke de tijding als ontwijfelbaar stel den ofschoon zij wat de dagteekening betrof, van den 26 tot den 29 uit een liep. De parijssche Patrie heelt hel eerst de echtheid van het berigt in twijfel getrokken en spoedig daarna drukten de Conslitulionncl, het Journal des Debals, de ffssembleè Nationale en zelfs bijzondere beriglen uit Weeuen den twijfel aan de volkomen juistheid san het berigt uit. Volgens het eeistgemelde blad zou de Divan zich er toe bepaald hebben bij zijne gevraagde wijzigingen in het Weener ontwerp te volharden bij de aanbe veling van alle maatregelen ran verdediging legen eene mogelijke vredebreuk; doch de stellige oorlogsverkla ring zou nog niet gevolgd zijn. Aan den anderen kant, houdt men in telegiaphische beriglen vol, dat de oorlogsverklaring den 27 te Kon* slantiriojpel bij bekendmaking aan de muren aange plakt is. Bij zulke uileenlóopende beriglen geraakte men weder in de vorige moeijelijkheden om den juisten stand van zaken en der betrekkingen van de mogend heden onderling Ie kennen. Zonder tegenspraak van de oorlogsverklaring voor Duilschland, meent men hel er voor Ie mogen houden dat die werkelijk gevolgd is. Iels anders is het, of de verklaring san de wer kelijke uitbarsting van den oorlog zo) vergezeld gaan. f)e uitgave dezer Courant geschi-titiü 'tJaaudags en Donderdags avonds, uitgezonderd op Feestdagen. De Prijs per Kwartaal is J,75, Franco per Pust J ir,oo. Gewone ffdvertentien worden a 80 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en ffoodberigtenvan J6 regels a f J,80 behalve het Zegelrègt.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1