w. du foüw, ws. Hollandsche Kolonie Sheboygan6 September (Koord- Amerika.) In de afgeloopene weet arriveerden te New-York 4000 landverhuizers; 1500 hunner passeerden voor eenige dagen in een trein over den N. Y. central spoorweg. Ohio is de korenschuur der Unie. De jaarlijk- sche opbrengst van tarwe in dien staat beloopt zestig miliioen bushels. Ken slim genie vaneen Yankee heeft een nieuw werktuig een glazen pen— uitgevooden, welke ge zegd wordt, alle stalen- of gewone pennen te zullen vervangen, uithoofde van hare meerdere deugdelijkheid en buitengewone goedkoopte. ENGELAND. Londen, den 2 October, De graankwestie baart voortdurend bezorgdheid De berekeningen omtrent de hoeveelheid graan die Engeland uil het buitenland zal behoeven verschil len de een meent 6 miliioen, anderen 16 miliioen quarters. De vraag is of Engeland dezen invoer van graandoor den uitvoer van zijne eigene producten •zal kunnen opwegen of dat het verpligt zal zijn een deel daarvan in specie te betalen. Ook voorziet men dat Engeland op de markten van het vaste land de concurrentie van Frankrijk zal ondervinden. Het verdient overigens opmerking dat de bijzondere schnarschte van specie in Engeland gelijktijdig plaats heeft met de eisschen der werklieden om hooger loon te erlangen. FRANKRIJK. Parijs den 2 October. Een dagblad van Brest berigt dat verscheidene reeders aldaar reeds maatregelen genomen hebben, om bij de vermindering van de inkomende regten van vee en vleesch in Frankrijk aanzienlijke hoeveelheden gerookt en gezouten vleesch uit Amerika te ontbieden en in het rijk in te voeren. Daar het vleesch aldaar buitengewoon goedkoop is zou deze speculatie zeer voordeelig zijn voor de importeurs en de behoeftige klasse van Frankrijk De Siècle verzekert dat meer dan 800 Polen nzich reeds hebben doen inschrijven bij het Turksche gezantschap te i',.iijs. om in geval van oorlog in het ieger der Porte te dienen Volgens het Journal des Debals maakt mile Rachel gebruik van het haar verleende verlof voor 18 maanden om naar Pelersburg te vertrekken, alwaar zij een engagement heeft aangegaan voor 400,000 francs, behalve 100,000 francs voor den troep, die haar gewoonlijk op hare reizen naar het buitenland vergezelt. EXTRACT uit de registers van den burger lijken stand der stad Goes, gedurende de maand September 1853. Gehuwd: laartense en Hendrika Donck. Johannes Cornclis van der Meer Mohr en Elisabeth Christina van der Meer Mohr. Bartel Meijers en Janna de Schipper. Geboren Den Jsten. Jacomina, dochter van Johannes de Vriend en Geertruit Kloosterman. Cornells en Joosttwee lingzonen van Pieter Pannij en Maria Schietekalte. den 5den. Frederik Willemzoon van Frederik Ekkel- boom en Cathurina Wilhelmina Bruijnuars. den 6den. Hendrikzoon van Jacob Kwaak en Pieternella Douw. den 7 den. Willemzoon van Benjamin den Boer en Catharina Margaretha Agallia van Rooij. den 9den. Adriaan Willemzoon van Jan Hendrik Ilarthoorn en Francina den Hamer. Adriaanzoon van Jan de Dreu en Katharina Cornelia Baveco. den 33den. Gerardus Hendrikuszoon van Jan Hendrik Cornells Kakeheekc en Pieternella acoba Stokmans. den 23sten Jacominadochter van Louis Verheule en Pieternella Snellem.an. den 22sten. Franciscus Josephus, zoon van Franqois Joseph Allaert en Willemina Maria Gorsse. Mariadochter van Pieternella Wilhelmina Reijerse. den 23sten. Francinadochter van Pieter Remijn en Maria Verijzer. Janzoon van Karei Broes van Dort en Elsje Snoep, den 25sten. Johanneszoon van fohannes de Kruiter en Willemina Maria de Marée. Hendrik, zoon van Pieter Tolhoek\en Clara van Tilburg, den 27 sten. Gilles Levinus, zoon van Josephus Jaco- resiadochter van Machiel Bonman en Wolfers. den 28sten. Antonia Adricmadochter van Johan Pieter den Boer en Antonia Adriana Zuidweg. Dus J3 van het mannelijk en 6 van het vrouwelijk geslachtin het geheel 39. Overleden j Den Jsten. Francois Passieuxoud 74 Dirkoud 8 maandenzoon van Arie van en Magrieta de Jonge, den 2den. Ann oud 8 maandendochter van Josephus Johannes Loo- JJ maanden, zoon van Adriaan de Nooijer en Jacoba Goeman, den 5den. Adriana, oud 4 jaren, dochter van Adriaan de Beste en Adriana Maatje van den Brand- hof. Pieter Meijler, oud 68 jaren, den 6den. Pie ter oud 8 maandenzoon van Janis Ossewaarde en Dirkje de Vreugd, den 9den. Michiel Weesepoeloud 48 jaren, den JOden. Dina Westdorp, oud 76 jaren, wed. Jan Staf. den J4den. Maria Zoutewette, oud 53 jarenwed. Matthias Hendriks. Maartenoud 7 maandenzoon van Maarten Reijnhout en Klazina Kloosterman, den 36den. Georgius Pieter Abraham de Rochefortoud. 38 jaren, den 20sten. Johannes Kar- don, oud 74 jaren, den Szsten. Adrianus Jacobus Am- merlaan, oud 45 jaren, den 24sten. Petrus Jacobs, oud 38 jaren. Neeltje Jongbloed, oud 24 jaren, huisvr. van Jan Pieter Verdonlc. den 27sten. Johanna oud 6 en oud 2 jarendochters van Pieter Gelok en den Herder {overl.) den 29sten. Franciscus oud 53 jaren. Dus J2 van het mannelijk en 7 van het het geheel J9. 2218e Sjaals-Loterij. prijzen van ƒ1000 en daarboven. 4de Klasse. lste Lijst. N°. 4357 en 13344, ieder een Prijs van f 1250. N°. 14259, een Prijs van ƒ1000. 2de Lijst. N». 11736, 18606, 8412, 4117, 17262 en 15686ieder een Prijs van f 1000. 3de Lijst. N°. 4968een Prijs van f 25,000. N°. 11025 een prijs van f 5000. N°. 10241een prijs van 2500. N°. 6003 en 8533ieder een prijs van 1000. DINGSDAG 4 OCTOBER 1853. Bij geringen aanvoer en veel kooplust alle granen weder hoogerte noteren als volgt Jarige tarwe 12, Nieuwe dito 11,56 f 12,— Nieuwe rogge 8,8,25. Winter Gerst 5,75. Zomer dito 5,50. Blaauwe Erwten 7,25 f 7,40. Bruine boonen f II, Haver 2,60 3, Koolzaad f 10,25. iMMMITKIo KERKVOOGDEN der HERVORM DE GEMEENTE te KATTENDIJKE, zullen trachten op Woensdag den J2 October e. k., des voormiddags ten elf urein de herberg bij A. de Wilde aldaaraan te besteden EENIGE VERNIEUWINGEN EN HER STELLINGEN m DE PASTORIE. Waarvan het bestek en de voorwaarden ter lezing zullen liggenvan den 6 dezerten huize van voor noemden A. de Wildeterwijl de aanwijzing in loco zal geschieden op Zaturdag den 8 dezer, des voormid dags elf ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den heer L. P. de Lanneé de Betrancourtarchitect te Goes. Kattendijke, 4 October 1853. Kerkvoogden voornoemd L. MIERASPresident. C. EVERSDIJK, Secretaris. De ondergeteekendenAzijnmakers, ■zien zich, ten gevolge der hooge Gerst- prijzen, in de noodzakelijkheid-om de PRIJZEN van de BI ER - AZ IJ N, te beginnen met den 29sten September, met lO per last te verhoogen. OSY den BERGER, te Rotterdam. H. E. SCHUURMAN, te Utrecht. Wed. N. BROUWER, te Rotterdam. J. M. van der SCHALK C°.te Schiedam. A. van BERKEL Zn., te Delft. TROMP Sc RU EBte Rotterdam. Terstond benoodigd een II SS HL IS f&S- KNECSMT, ongehuwd. Zij die mede met de SLAGTERIJ en het vak van MANDEMAKEN be kend zijn, komen het meest in aanmerking; adres franco onder litt. K. bij de uitgevers dezer. In lossing GROVE BRABANDSCHE STEENKOLENvoor rekening van drukte voorschriften en verórdeninge DE PILLEN VAN HOLLOW AÏ zijn een probaat geneesmiddel voor de ^water zucht. Uittreksel uit eenen brief van Mejuffrouw Leedhamte Leamington, g&iag- teekend 15 October 1850, aan den proffessor Holloway Mijnheer! met een gevoel van dankbaarheid schrijf ik u om u de tijding van eene bewonderens waardige genezing mede te deelen door uwe voortreffelijke pillen, en wel van de waterzucht waaraan ik lijdende was. De eerste kenleekenen dezer ziekte ontwaarde H ik. nu vijf jaren geleden/ en niettegenstaande de menigvuldige geneesmiddelen welke ik gebruikte en de onderscheidene deskundigen die ik raailpleegde, kon de voortgang der kwaal niet worden gestuit. Ten laatste was mijn ligchaam zoo sterk opgezwollen, dat ik naauwelijks meer gaan kon. In dien toestand be gon ik uwe uitmuntende pillen te gebruiken, waardoor ik, (.terwijl ik uwe ge- stiptelijk volgde) thans volmaakt hersteld ben. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen, als volgt Doosjes pillen a 0.90/ 2,10. ,30/7,75 15,50, 23,50. Pot jes zalf a 0,90 f 2, 10/3, 30, ƒ8, 15, >15, 90, 23,90. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. .1. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom bij den heer J. Straatman hoofd-depöthouder, te '*s Bosch, alsmede te Londen, Strant 244 HOLLOWAY'S etablissement Wildervakk, 20 September 1853. Het kindje dat ons nu 10 maanden geleden, door den goeden Ood werd geschonken, werd vier weken na deszelfs geboorte door eene ziekte aangetast, door welke reeds zeven onzer lievelingen op slechts eenige weken leeltijd inliet graf werden gesleept, en waarover onderscheidene doctoren werden geraadpleegd, maar die alle VRUCH TELOOS hunne bekwaamheden hebben aangewend; wij verwachtten van dit dan ook niet anders, dan dat het ieder oogen- blik ons door den dood zoude worden ontnomen, maar na dat de geneesheer drie weken lang, alle middelen te vergeefs had beproefd en hij niets meer wist voor te schrijven zoo raadde hij ons eens te proberen met de REVALENTA ARA- RICA en toen het kind daarvan -slechts eenige malen had gebruikt kon men al beterschap bespeuren en in zes^ weken tijds was de ziekte reeds geheel geweken en het kind is thans nog volkomen gezond en een frissche bloeijehde jongen, waarover ieder die met ons bekend is zich niet genoeg kan verwonderen het eet de Revalenta met smaak en gebruikt het nog altijd als voedingsmiddel, dat wij zeer blijde zijn, zal ieder ligt kunnen begrijpen en uit dankbaarheid verzoeken wij dat hieraan zooveel mogelijk publiciteit gegeven worde op dat dit kostelijk middel meer en meer algemeen bekend worde en tot heil der menschheid worde aangewend. L. H. VAALMAN. Zeven kinderen te verliezen moet verschrikkelijk zijn! En naar alle waarschijnlijkheid zouden allen gered geworden zijn, had de heer Va al man eerder zijne toevlugt tot de Revalenta genomen of de Revalenta langer bekend geweest. De Revalenta bevat meer voedende bestanddeelen dan eenig ander voedsel en toch verteert het spoedig en wekt deü eet lust op het maakt eene grage niadg bij gezonden en zieken en geneest spoedig alle kwalen die uit eene slechte spijs vertering en kwade sappen voortkomen. Hardlijvigheid, onregelmatigheid in de verrigtingen, verstoppingen, zuur, kramp, buikpijn, stuipen, maagwater, diarrheae zenuwziekte, galachtigheid aandoening van lever en nieren windzucht opge zetheid, hartkloppingen, zenuwachtige hoofdpijn, doofheid suizen in het hoofd en in de ooren, ijlhoofdigheid, pijn tus- schen de schouderbladen en§ in bijna alle deelen van het ligchaam, slepende ontsteking en verzwering in de maag, huid uitslag, scheurbuik, koorts, klierziekte, onzuiverheid, bloedarmoede, tering (wanneer zij niet hopeloos is) waterzucht, rhumatiek, jicht, influenza, griep, misselijkheid en braking gedurende de zwangerschap, na het eten of op zee, neerslag- tigheid, miltzucht, algemeene verzwakking, verlamming, hoest, aamborstigheid, benaauwdheid op de borst, slijmziekte, on gedurigheid, slapeloosheid, blozen zonder aanleiding, beving, afkeer van de zamenleving, ongeschiktheid tot studie, zins- verbijsteringen verlies van het geheugen duizeling ophooping van bloed naar het hoofd uitputting, mismoedigheid, ongegronde vrees, besluiteloosheid, wanhoop, zucht tot zelfmoord, enz. Du Barry's Revalenta wordt in onderstaande Dépots verkocht: 2 Guld. 3| Guld. 8 Guld. 16 Guld. 1 Nd, pd. 2 Nd. pd. 5 Nd. pd. 12Nd.pd* Amsterdam, Verkoophuis Axel, J. W. Verbeek Vrolijk. GOES, C. VREEKE. Middelburg, A Engeler en Go. Vlissingen, A. M. Kalbüeisch. Zierkzee, O. van Schaick. Dubbel geconcentreerde zijn in de groote canisters ook voorhanden. Eene Holl. gebruiksaanwijzing is bij iedere doos. Op aanraden van eenige heeren doctoren zijn wij zoo vrijde faculteit opmerkzaam te rnakan, dat dit meel er krachtig toe bijdragen kan in behandeling zijnde patiënten te genezea. die een streng dieet moeten houden. Tb Goes bij F. Klebüwkns Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2