MESSCBE MAANDAG 26 SEPTEMBER BEKENDMAKING- «KMHEÏTE-RAA» TE GOES. 3 Ïtó5 l)i' nitgav it gave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds fier Post f j]90. Geivonc jé'dvertenlièn worden a Doodbet ig ten van J—6 regels a i J.20 uitgezonderd op Feestdagen. Ut Prijs per Awartaal is J.75, Franco 20 cis. de regel, geplaatst. Geboorte-, IJutoe/ijhs- en behalve het Zekelregt. mrnmm «iiiotmtoii BURGEMEESTER«n WETHOUDERS tan GOES, bréngen bij deze ter kennis van de ingezetenen de zer Gemeente: Dat de Gemeenteraad in zijne vergadering van lie den bij vernieuwing heeft benoemd de onderstaan de vaste Cominissien zijner leden. 1°. Yoor hel Financiewezen, J. W. van KERK WIJK voorzitter A. SMALLEGANGE en C. P. SOUTENDAM. 2°. Tot het ontwerpen van de verordeningen legen wier overtreding straf is bedreigd behalven den heer burgemeester als voorzitter de heeren Mr. W. G. de KNOKKE van der MEULEN en G. H. KAKE- BEEKE. En 3°. voor het Armwezen de heeren R. B. van den BOSCH voorzitter, P. VERVENNE en P. A. hochabt. En zal deze zoo ter voldoening aan Art 54 der Gemeentewet als om dat dit algemeen bekend zoude wezen worden afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Góessche <Jouranl. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 22 Sep tember 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P BLAAUBEEN. De Secretaris H. C PILAAR. Inspectie van de verlofgangers der NATIONALE MILITIE. WAARSCHUWING. burgemeester en wethouders van goes, gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zeelandvan den 20 Au gustus 1853 A. N°. 6118 bis iste Afdeeling, {Pro vinciaal blad No. J08:); brengen bij deze ter kennis van diegenen die het aangaat: dat de inspectie van de miliciens, welke'zich met onbepaald veilof binnen déze Stad bevindenen alzoo niet de zoodanigen 'welke een tijdelijk of bepaald verlol bezitten, op Donderdag den J3 October J853. des voormiddags ten negen nre„ zal plaatshebben op de groote markt binnen deze Gèmeente. Alle verlofgangers, wélke zich in dezé Gemeente be vinden (die voor eenen bepaalden tijd, èn die nog niet, van kleedingstukken en wapenen voorzien zijn uitge zonderd), worden mitsdien ten ernsligsten vermaand, lot eene slipte opvolging der, Onderstaande bepalingen: a. Dat zij gehouden zijn om op de bepaalde in spectie voor de verlofgangers te verschijnen op poene van bij gebréke daarvan wanneer zij voor hun achterblijven geene, ten genoegen van den Militie-Commissaris voldoende re denen inogten kunnen aanvoeren overeen komstig het bepaalde bij Art. 183 der Wet van den 8 Januarij 1817 te worden gestraft b. Dat zij op gemelde inspectie zullen behooren te verschijnen gekleed in uniform en voor zien van de verdere kleeding en equipement- slukken die, bij het vertrek van het korps, aan hen zijn gelaten, benevens van het attest Litt. H. H. hun d oor hel Plaatselijk Bestuur hun ner Gemeente uitgereikt, en dat zij gedu rende de gemelde inspectie, zijn onderworpen aan de militaire discipline en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie zal worden gelet door de policie. c. Dal zij hunne kleeding en cquipeinent-stukken steeds in waarde zullen moeten houden, en zij zich van dezelve, zoo lang zij niet zijn gepas- porteerd, om geenerlei reden mogen ontdoen. d. Dat, wanneer zij zich huilen de Provincie willen begeven, om te verblijven, zij hunne verlof passen aan hel Plaatselijk Bestuur hunner Ge meenle moeten terugvragen, en dal zij zich binnen vier weken moeten aanmelden, bij het bestuur der gemeente, in welke zij voorne mens zijn te verblijven op straf van als de serteur te worden behandeld. e. Dat, wanneer zij zich langer dan tweemaal vier-en-twintig men uit hunne Gemeente wil len verwijderen, zij daarvan in persoon moeten kennis geven aan liet plaatselijk bestuur, met opgave der gemeente werwaards zij zich bege ven, op straffe van een arrest van twee tot ses dagen, door het plaatselijk bestuur op te leggen. f. Dat zij zich op gelijke stral, ingeval zij langer dar. tweemaal vier en-twintig uren huilen hun ne gemeente verblijven bij het plaatselijk bestuur der gemeente, alwaar zij zich bevin den, moeten aanmelden. En ten einde niemand deswegens onwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden geaffi- geerd ter plaatse alhier gebruikelijk en geïnsereerd in de Goessche Courant. Aldus gedaan ten Baadhuize van Goes, den 24 September 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. c. PILA A R. BEKENDMAKING BURGEMEESTER en WETHOUDERS vA» GOES, brengen bij deze Ier kennis van de belanghebbenden Dat hel Suppletoir Kohier, wegens het PATENT- 1VEGT, over het jaar 1853 op 1854, voor deze Gemeente, over hel eerste kwartaal van hel jaar, door den heer Commissaris des Konings in deze Pro vincie, den 20e (lezer executoir verklaard, heden aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen ter in vordering volgens de wel toegezonden is Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van gerrielden Ontvanger zijn verschuldigde overeen komstig de bepalingen der wet te voldoen, op straf fe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun aanslag-biljet niet zullen ontvangen of verloren hebbenzich van een dubbel van hetzelve ten kantore van den ontvan ger zullen kunnen voorzien en zij, die zouden ver ineenen dat bun aanslag te hoog of niet overeen komstig is met hunne opgave zich deswegens met inachtneming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen be staande, door tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd en inde Goes sche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 24 September 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C PILAAR. OPENBARE VERGADERING ZITTING VAN G SKPTKMBEIS 1853. Afwezig Mr. SaaijmansVader De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ge arresteerd. Wordt gelezen missive van Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland van 9 September II., daarbij terugzendende eenige ontwerpen tot belasting-helling met bedenkingen. Deze stukken in handen gesteld zijnde der vaste commis sie voor bet finantiewezenom te dienen van rapport en voorstel wordt door den voorzitter dier commissie daaraan voldaan door voorlezing van bet rapport, hetgeen strekt: u. Otn de bepaling in de verordening tot invordering der honden-belasting, «dat wacht-en kaarnhondên voortdurend op de erven moeten vastgelegd worden te wijzigen en in plaats daarvan te stellen «dat zij uitsluitend tot dat doel zullen woi'den gebruikt. b. Om in de verordening tol invordering der belasting op den wijn, een nieuw art. te voegen, waarbij verwezen wordt naar de art. 270273 en 277282 der gemeentewet. c. Om het besluit tot helling van 150 opcenten op het ge- disteleerd te wijzigen en bet buitenlandsch gedisteleerd te belasten met 90 en de buitenlandsche likeuren met 60 op centenwaardoor de eigene belasting voor allen gelijk op 18,— gebragt wordt. Welk drieledig voorstel zonder discussie, punt voor punt met algerneene stemmen aangenomen wordt. Wordt voorgelezen een request van den heer J. de FonwWz. als pachter van een' tuin buiten de bleekveldsclie-barrière,daar bij te kennen gevende: dat door een minder doelmatige afschut ting van dien tuin, alle vruchten, rijp en onrijp, worden gestolen, en hij van meening zijn zou, dat eene houten schutting in plaats van de thans bestaande heining daar tegen beter voorzien zou; dat zijne pacht eerst in 1857 expi reert en hij wel genegen zou zijn die schutting, ongeveer 140,zullende kosten, voor eigene rekening te plaatsen, indien hem de pacht voor 14 jaar langer tegen 20,'sjaars toegestaan werd, of, tegen 37.'sjaars, wanneer de schutting door de gemeente bekostigd wérd. Burgemeester en Wethouders hebben zich door een locaal onderzoek van de waarheid overtuigd en vermeenen, dat de gronden voor bet verzoek aangevoerd, allezins billijk zijn en hetzelve voor inwilliging vatbaar is; zij stellen alzoo voor. het le gedeelte in te willigen mits door dien heer in den loop van dit jaar voor zijne rekening eene bekwame houten schutting worde gesteld. De heer van den Bosch vraagl* of niet veeleer gebrek aan bewaking, dan gebrek aan afsluiting de reden van hel ste len is? en of er eenig vooruitzigt bestaat, dat de dieven zich beter door eene planking schutting dan door eene hei ning zullen lalen wedérhouden. De Voorzitter antwoordt daarop, dat de schutting nogal hoog zal zijn en die afsluiting toch vrij wat beter is, terwijl de mindere pacht van 7.ruim wordt opgewogen door de verbetering van den tuin wel surveilleren de agenlen van policie, maar zij kunnen niet altijd hij dien üjiu zijn. De heer Verschoor acht het voorstel voor inwilliging vat baar, als uitgaande van hem die schade beeft geleden, en liet middel aangrijpt, om die voor 'tvervolg te voorkomen. Niemand verder iets in het midden te brengen hebbende, wordt zulks met algerneene stemmen toegestaan, onder goed keuring van heeren gedeputeerde staten. De Voorzitter berigt, dat door hem, bij de ziekte van den agent van policie Prins, tot tijdelijk hulp-agent is aangesteld Casper Schuurveld, om gedurende de kennis te surveilleren, en met voorkennis der Wethoudeis dé belooning is gesteld op 6,'sweeks; die dienst beeft geduurd 3 weken en hem komt dus 18,— toe, waarvoor geen post op de be grooting voorkomt en hetgeen alzoo uit de onvoorziene uit gaven zal behooren gekweten te worden, waartoe bargem en Wethouders liet voorsLel doen en hetgeen door al de leden goedgekeurd wordt. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van vaste com inissien uit den gemeente-raad welke jaarlijks moeten af treden en welk tijdstip door Burgemeester en Wei houders nu liet doelmatigst geacht wordt omdat de herkiezing der raadsleden na de periodieke aftreding alsdan heeft plaats gehad. In de eerste plaats wordt overgegaan tot het benoemen van 3 leden voor de vaste commissie voor het finantiewezen en verkrijgen bij de le stemming, de heer van Kerkwijk 9, de heer Smallegauge 1 stemni., hij de 2e stemming, de heel' Smallegange 9, de heer Soutendara 1 steinm., bij de 3e stem ming, de heer Souten dam 9, de heer S. Vader 1 Stemm.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1