«•EMMIE 1*53. No. MAANDAG 5 SEPTEMBER. BtifpiH mmêmmmM. Biifllk IflgMMMIgg. vA\ Ié De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op Feestdagen. De Prijs per Kwartaal is f 45, Franco per Post 1 .1,90. Geu/one Advertentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Gebbbrle-, Huwelijks' en Doodbet igtenvan -1 6 régels a 4 20 behalve liet Zegelregt.' BEKENDMAKING. RURGEMEËSTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis, van een ieder die het aangaat: Dat het eerste Suppletoir Kohier der Plaatselijke Belasting op de HONDEN, over het dienstjaar 1853, gearresteerd door den Gemeente-Raad den 8 Augustus 1863, en door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie goedgekeurd den 31 daaraanvolgende, aan den Ontvanger der Plaatselijke Belasting, ter invordering toegezonden is; mitsdien ieder belastingschuldige ver manende, om hel deswegens verschuldigde ten Kan tore van voornoemden Ontvanger te voldoen. Zullende aan deze op de gewone wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadliuize van Goes, den 3 September 4853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BlglWEIMG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES; liiengen bij ueze ter kennis, van de Ingezetenen dezer Gemeente: Dal de PATENTEN over het Dienstjaar 1853. (Ioopende van I Mei 1853 tot ultimo April 1854), aangevraagd bij de primitive beschrijving en gedurende hel eerste kwartaal van dat jaar ingevuld gereed liggen, en tot derzelver afgifte, ter Secretarie zal gevaceerd worden van heden af tot den 24 September aanslaande, uitgenomen des Zondags, dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddag6 twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand, om die afhaling in persoon Ie verrigten en zich den bepnalddn lijd ten nutte te maken, ten einde van alle kosten bevrijd te blijven vermits volgens Art. 2 van Zijner Majesleils besluit van den 17 October 1820, de on afgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onver wijld aan de Palentpligtigen moeten worden uitgereikt tegen betaling van tien centwaartoe dan ook den 19 September eerstkomende en volgende dagen zal wor den overgegaan zullende die voor Tappers en Slijters van Dranken, niet kannen afgegeven worden dan op vertoon van kwitantie over hel vorige jaar, en van minstens de helft van het verschuldigde Patentregl over het Ioopende jaar Gedaan ten Raadhuize van Goes den 3 September 1853. Burgemeester on Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN De Secretaris, H. C PILAAR. veel ons bekend is, niet zoo belust om zaken te doen, dat hij voor f 60,'sjaars de post van secretaris dezer gemeente zoude willen waarnemen, aangezien ZEd, zoo danig aanbod niet is voorgesteld. Integendeel is voor die betrekking, die sedert eenige jaren voor f 7 5,wierd waargenomen thans eene som van f 100,zegge een honderd gulden door Burge meester en Wethouders op de begrooting gebragt. Dit diene tot teregtwijzjng van den leugenachtigen en anonimen berigtgever. Overigens vermeenen Burgemeester en Wethouders dat (zij het dan al met veel gebrek) zij niemand be hoeven te bezoldigen om voor hen te denken. De Burgemeester, P. BRÜGGEMAlN. INGEZONDEN. Baaiu.and 'den 5 September 1853. In de Goessche Courant van den 1 .September jl. N°, 68komt een artikel voor gedateerd Baarland den 30 Augustus, hetwelk als gedeeltelijk bezijden de waarheid eenige teregtwijzi'ng behoeft. Vooreerst heeft de Secretaris uithoofde van verboden graad van bloedverwantschap zijn ontslag niet genomen maar gevraagd, en is hem hetzelve ofschoon met leed wezen eervol verleend; ten tweeden is de heer J. W. de Blinde voor zoo Een staaltje van ongeoorloofden Een slagter koopt dezer dagen van een landbouwer 3 koebeesten voor /3S0,onder beding dezelve nog eenige dagen in de weide van den verkooper moeten loopen, en voorts op zaturdag namiddag niet te vroeg ter opgegevene plaatse moeten geleverd en alsdan de koopsom betaald worden. Van wege den verkooper worden de bedingen opgevolgddoch bij de levering tracht de kooper, onder voorwendsel dat de koebeesten mishandeld zijn, eerst afslag op de koopsom te erlangen en dit niet gedaan kunnende krijgen weigert hij de ge kochte beesten te aanvaarden en te betalen en kon alzoo den verkooper tot zijne schade er weder mede naar zijne hofstede, leder landbouwer zal, dus wel doen geen koebeesten meer onder de band te yerkoopen, dan onder beding, dat dezelve dadelijk bij den koop moeten betaald worden en vervolgens door den kooper op den bepaalden dag. van lpvering' afgehaald worden. Ik heb gezegd B. GOES, den September. Men berigt ons, dat de werken van indijking bij Bath wederom op eene gropte schaal zijn aangevan gen. Ruim 2000 werklieden arbeiden daaraan. Men wil deze werken voor den winter voltooid hebben. In het volgend voorjaar zal men eene groole afsluiting legger) in üe oosler- schelde, die doorsneden zal wor den door eeoen sterken dijk van Bath naar Ossen- drecht. Meer dan 30 000 bunders land zullen op die wijs voor den akkerbouw geschikt worden. Men meldt uit Arnhem, t September: Ofschoon doorgaans de kermis hier ter stede vrij bedaard en rustig afloopt, gebeu'rt het echter wel eens, dat sommige omstandigheden doen herinneren aan de dorpskermissen op de Veluwe, die meestal na derzel ver afloop de baldadige boerenjeugd met den correc tionnelen regter doen kennis maken en soms-na maan den en jaren hare naweeën medebrengen. Men ver neemt dan ook dat in hel begin dezer weèk in de nabijheid van den Velpschen weg onder deze gemeente, door zekeren S., aan een ander, persoon inet een mes eene ernstige wonde in den buik is toegebragt zoo dal men aanvankelijk voor zijn leven vreesde, en de dader terstond in hechtenis gesteld is. Volgens nader berigt is de wonde echter niet doodelijk doch zal zij hoogstwaarschijnlijk aan de zaak een crimineel ka rakter geven. Rotterdam 3 September. Gisteren morgen is een schippersknecht genaamd J. Kuijt van eene schuit in het water gevallen, door het uitschieten van een boom of vaarstok. Nadat men een kwartier uurs werkzaam was geweest om hem le redden,werd hij eindelijk door den broodbakker Plug en een onbe- kende op den wal gebragt. Men droeg den ongeluk kige in een logement, waar hem door de heeren dr. Jones en chir. Kogel en Scholle geneeskundige hulp werd verleend. Het bleek echter spoedig dat hel te laat en hij reeds een lijk was. FRANKRIJK.— Parijs den 2 September. Hier ter slede is thans het hoofd-onderwerp der gesprekken een door den prefect-van-politie Petri genomen besluit waarbij de hoogste prijs van het brood wordt bepaald op 40 centimes. De rijzing der graan prijzen zou met den Islen September eene rijzing van het brood ten gevolge hebben gehad, van 40 tot 45 centimes per kilogram. Dit rooruitzigt had bij de menigte nogal eenige bekommering verwekt en om die weg te nemen, heeft de Regering het voorbeeld ge- rolgd 'twelk in liet jaar 1823 isgegeven;het maxi mum van 40 centimes vastgesteld en bepaald dat de broodbakkers van wege de overheid eene vergoeding zullen genieten, ingeval de rijzing der graanprijzen hen iri de onmogelijkheid mogl stellenhel brood zonder schade tegen dien uitersten prijs le verkoopen.Het ontbreekt niet uan pesonen, die den maatregel afkeu ren,voornamelijk op grond, dat dezelve alleen in hel voordeel strekt van de parijssche bevolking,en het wenschelijkci hadden geoordeeld dal het voorbeeld der Regering van /.odewijk Philips was gevolgd, welke, bij de in 1846 beslaande schaarste van levens middelen, ter beschikking van noodlijdende huisgezin nen had gesteld zoogenaamde bons, waarmede men zich tegen het vorige tarief brood kon verschaffen. Het te kort komende werd even als zulks thans zal geschieden, door de stedelijke administratien aan de broodbakkers teruggeven. Het behoeft inmiddels wel te naauwernood vermelding, dat voornamelijk aanhan gers der orleanistische partij den thans genomen maat regel heftig afkeflren. en de Napoleonisten hoog op geven van de'zorg der tegenwoordige bewindslieden voor de nijvere klassen. Dat die klassen te vreden zullen zijn, kan niet in twijfel worden getrokken. Ter beurze heeft de maatregel echter weinig of geen bijval gevonden. Parijs, J September. Eergisteren nacht heeft een verschrikkelijke storm gewoed in de omstreken van Versailles. Meer dan 1000 hoornen zijn ontworteld. Menschenlèrens heeft men daarbij niet te betreuren gehad. Een uit Madrid op 29 Augustus gezondene tele grafische depeche meldt, dat bij koninklijk besluit het engelsche dagblad de Times voor geheel spanje is verboden. Reeds sedert lang iser spraak geweest over de noodzakelijkheid van krachtigen maatregel tegen som mige engelsche dagbladen, als overeenkomstig inetde eer en de waardigheid der spaansche Regering. Vermoe delijkjiebben de laatste mededeelingen in de Times over het begraven van protestantsche lijken de genoemde Regering aangespoord om den reeds sedert lang voor bereiden maatregel ten uitvoer te leggen, DE GOESSCHE KERMIS welke dit jaar tamelijk bezocht is en gelegenheid ge» noeg aanbiedt voor gepaste uilspanning is flink aan den gang. Over het algemeen zijn de localen steeds goed bezet 'èn géiiièl men waaide voor zijn geld. De too- neejisten onder directie van den heer Rosenveldt die ons jaarlijks bezoeken, vinden dit jaar voor het eerst concurrentie aan het theatre des variétés van do heeren A. Sf Bakkerdal mede den geest van hot Goes sche publiek vrij goed wee! te treffen Het paarden»

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1