tiOKXMIK roiRAvr. No. m. 1853. ifeï:; MAANDAG 39 AUGUSTUS. BEiÜmiBAUWO BEKENDMAKING. BSITlik lh>nitg arc dc.zer Cour mil geschiedt Maandags per Cost (dewone Do Of I he en Donderdags avondsuitgezonderd op Feestdagen. De Prijs pèr F wartaal is 1,15, Franco jJdverrenfien worden a °20 ctp... de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en i tgten, ran J6 regels <i. f C20 behalve hel Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Ivan het bureau van stemopneming aldaar, ontvangen hebbende de processen-verbaal van inlevering der stem briefjes en het opmaken der gedane stemming ter be noeming van een JilD voo» de PkOVINCIALE sïaten van Zeeland, gehouden den 18 en 19 dezer, uit welk laatste proces-verbaal is gebleken, dat van de 444 geldige stembriefjes de meeste stemmen waren uitge- bragt op de heeren O. VERHAGEN, 115 stemm. R. B. van den BOSCH, 94 n zoodat op den 31 dezer eene herstemming moet plaats hebben tusschen die heeren. Brengen overeenkomstig art. 69 der kieswet van den 4 Julij 1850 Staatsblad No. 37) ter kennis van een ieder die het aangaat, dat afsehriften van genoemde processen-verbaalter gewone plaats in deze gemeente zijn aangeplakt en dat gelijke afschriften ter inzage voor een iederter secretarie zijn nedergelegdwaar dezelve dagelijks (uitgenomen des Zondags) van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, voorhanden zullen zijn. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 19 Augustus 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 11. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, EL C. PILAAR. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende liet schriftelijk verzoek van LAMBER- TUS JOSEPH SIEPMAN Lakenverwerwonende -binnen deze gemeente oen in bet huis Wijk E, N°. 88 en 89, staande in de t oot'slad alhier kadastraal sectie C. N° 72, eene V EB/FE BIJ temogen daarstellen; benevens het daaromtrent gegeven berigt van Heeren Generale Brandmeesters van den 18 dezer maand. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824 (Staatsblad No. J9). mitsgaders op liet besluit van Heeren Gedeputeerde Stalen dezer Provincie, van den 7 October 1842, N°. 17, (Provinciaal Blad No. 98). Overwegende, dal lot hel opmaken van Proces Ver baal de commodoet incommodo gevorderd bij alt. 4 van welgemeld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord, en dat hel tevens nuttig kan zijn, om een ieder in de gelegenheid ie slelien zijne bezworen aan bet Stedelijk Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressantbenevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op Zalurdag den JO September eerstkomende des middags ten een ure voor Burgemeester enWethouders in hunne gewone vergaderkamer, ten raadhuize te verschijnen, teneinde ter zake voorschreve in bun belang te worden gehoord en dal te gelijker lijd, aan een ieder die zulks mogl verlangen, de gelegenheid zal gegeven worden, om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het proces verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Cou rant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 27 Aug. 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II. C. PILAAR. GOES, den 29 Augustus. Sleden wordt door verschillende handboogschutter ijen liet door de handboogschutter^ Altijd in roeren» uitgeschreven concours gehouden Na eerst in de Prins van oranje vergaderd te zijn, trokken zij Ie 12 uur voorafgegaan door muziek met hunne vaandels in optogl naar de daaitoe bestemde plaats, behalve de zoo evengenoemde, waren mede de navolgende) schutterijen vertegenwoordigd, als: Jacoba van Beijeren uit Goes, Soranus van Hein- kenszand de drie Korenbloemen van Kruinirtgen St. Sebasliaan van Kwadendamrrie, St. Sebastiaan van Ovezande door Eendragt herleven var, 's Gra venpolder en de Edele handboog van Kapelle 6 uur. Zoo even ontvangen wij berigt dat de medaille gesteld op het afschieten van den hoofdvogel, behaald is door M van Maris lid van de Edele handboog te Kapelle. Z. M. heeft den heer C. Mol ontslagen als ge zworen van den polder Baarland c. a. Men verneemt met genoegen, dat het ter dezer >tede sinds een paar dagen verspreide gerucht, als zoude voor het havenhoofd van Ziei ikzee eeri schip zijn ver ongelukt, waarbij 10 a 12 passagiers zoude zijn om gekomen tol heden niet is bevestigd en volgens in gewonnen information van allen grond schijnt ont bloot. Men schrijft uit Leeuwarden, van den 25 Au gustus Gisteren opende de Heer O. Ferhagen van Goes, als president met eene toepasselijke aanspraak de vereeniging ter bevordering van fabrijken en hand werknijverheid in Nederland Nadat door den heef president de nuttigheid van den arbeid was uiteengezet eu als middel Ier verkrij ging van rijkdom was aangewezen bleek hel na op roeping der afdeelingcn de afgevaardigden uit Leij- ilen, Leeuwarden 'sllage. Alkmaar. Zwolle, 'sBosch en Leerdam tegenwoordig waren. Het daarna uitgebragte verslag van den toestand der vereeniging. toonde onder vele andere belangrijke punten (tvelke onze plaats ruimte niet toelaat te ver melden) aan dat de vereeniging steeds in bloei toe neemt dat Z. M. het beschermheerschap der Ver eeniging heeft gelieven aan te nemen enz. Wij uiten den wenscli, in staal gesteld te worden de openingsrede welke door de Grondwet zoo allezins als toepasselijk worrlt aangeprezen nader bekend te maken. Hulst, 24 Augustus, De dag van heden was alhier een ware feestdag bij de komst van, denHeer Com missaris des Konings dezer provincie. Ten drie ure werd de aankomst van Z. Ex. door het luiden der klokken aangekondigd en werd Z. Ex, door den bur gemeester met den gemeenteraad aan de Dubbele poort ontvangen van waar Z. Ex. met eene zich daartoe gevormd hebbende eerewacht te paard het muziek gezelschap de Harmoniedat zich hij afwisseling liet liooren en de vijf in deze stad beslaande Hand boog-en andere schutters-gezelschappen, in plegtigen oplogt door de met vlaggen versierde straten naar hel stadhuis werd geleid alwaar Z. Ex. vervolgens audiëntie heeft verleend en door al de autoriteiten is begroet. Des avonds waien het stadhuis en vele particuliere gebouwen geillumineerd, terwijl door het afsteken ran vuurwerk en het muzijkgezelschap de Harmonie dal op het marktplein eenige muziek stukken uitvoerde, veel is bijgebragt om dezen avond voor do groole menigte toeschouwers aangenaam te maken. Met.betrekking tolde aardappelziekte lezen wij in een der berlijnsche dagbladen, dal een landbouw kundige in Westfnlen na onderzoek bevonden heeft, dat een insekt (de Julias agrestis) de oorzaak dier ziekte is door dien hel zijne eijeren in de aardap pelplant legt. Als zeker middel daartegen wordt het bestrnoijen der plant met fijn gestooten kalk aanbe volen. Botterdam 26 Augustus De zich hier bevin dende heer Louis de Krauss is het slagtoffer eener opligling geworden. Toevallig een behoeftig landge noot ontmoetende die zijn bijstand inriep bood hij dezen aan bij hem in dienst te treden hetwelk na- 1 uulijk werd aangenomen. De heer de Krauss nam zijnen nieuwe bediende terstond mede naar zijne wo ning. waar hij zich eenigen tijd ter ruste legde, Hoe groot was zijne verbazing toen hij bij zijn ontwaken den pas gehuurden knecht niet meer vond en weldra bespeurde dat deze zich met zijn geld en kostbaar heden had uit de voelen gemaakt Met hel stoomschip Washington zijn tijdingen ontvangen uit New-York tot den 13 dezer: De h itte was aldaar buitengewoon groot, zoodal velen daaronder bezweken waren. Coevorden 24 AugustusEen verschrikkelijk ongeluk wordt ons uit Gilhuis medegedeeld. Een boer was met eene meid bezig graan te tnaaijen en zij het op te binden terwij) zij met het laatste bezig was en hij eene snede met de zeis wilde doen moet de meid le digt onder het bereik der zeis gekomen zijn, met het ijsselijk gevolg, dat het hoofd der meid let terlijk van hel ligchaam gescheiden werd. Groningen 25 Augustus. Gisteren heeft zich alhier door verdrinking een jong meisje van het leven beroofd. De oorzaak wordt gezegd in teleurgestelde liefde te hebben bestaan. Neusden 24 Augustus. Terwijl een werkman heden morgen alhier bezig was op het dak van een huis eenige pannen tusschen te steken ter vervanging der afgewaaide door het onstuimige weder van giste ren is hij uitgegleden en van de aanzienlijke hoogte op straat neder gekomen. Deze val kostte Irern het leven, zijnde hij eenige oogenblikken daarna overleden. DUITSCHLAND. Frankfort, den J8 August. Te Berlijn is uit Tiflis een berigt ontvangen van 15 Julij houdende «dat Rusland een nieuwe veldtogt legen de Kaukasische stammen zal ondernemen». Dit berigt strookt niet mot de dezer dagen medegedeelde tijding, dal Keizer Nikola as 'an verdere krijgsver- rigtingen in die streek heeft afgezien. Men meldt dat te Aleppo, in Syrië, eene za- rnenzwering is ontdekt van dweepzuchtige muzelman nen, met het doel om al de Clir islenen te vermoorden. De leden van dit komplot zijn in hechtenis genomen. Men verneemt dal eene verschrikkelijke gas ontploffing heeft plaats geliatl io de steenkolenmijn Laura in de nabijheid vari Minden gelegen, waardoor tien personen van de zich toen aldaar bevindende 22 bergwerkers deels verbrandden en deels door de zich

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1