BsifiiL mwmmww. Herstemming lasschen de heeren Otto F er hag en en Roelof Benjamin van den Bosch op Woens dag den 31 Augustus. Gisteren avond vergaderden de bijeengeroe- pene inschrijvers voor de daarstelling eener stoom vaartdienst op Rotterdam, vice versa, ten einde over te gaan tot de benoeming eener commissie weJke met de werkaaamheden een aanvang zal maken; de heeren Mr. MP. Blaaubeen, C. Avan Renterghem en F. S. A. Knitel bij stemming tot commissarisen benoemd, hebben zich die benoeming laten welgevallen en wij hopen dra gunstige resultaten hunner bemoeijingen te vernemen. SO -Aug. Heden is bij vonnis dezer regtbank Gerard Steevens commissionair in granen alhier schuldig verklaard aan drie opligtingen van landlieden in Zuid- Beveland en wel door het opkoopen ven granen onder gebruikmaking der valsche qualileit, dat hij als lasthebber van vertrouwde personen handelde, en mitsdien veroordeeld tot eene gevangenisstraf van drie jaren, in drie geldboeten ieder van SO,en in de kosten, beide desnoods bij lijfsdwang op hem te ter halen, met ontzegging der regten vermeld in art. 42 van het strafwetboek gedurende vijf jaren, aanvang nemende na het ondergaan der hem opgelegde .straf. 22 Aug. Bij besluit van den 19 Augustus jl.no, 56, heeft Z. M. goedgevonden, met intrekking van hoogsl- deszelfs besluit van 28 Junij jl.no. 50, voor zooveel betreft de benoeming van een burgemeester van Misse en Ovezande, te benoemen tot burgemeester dier ge meenten C. de Fouw. Onze landlieden mogen zich in den aanmerke lijk gezonderen toestand der aardappelenvruchl dan in vorige jaren verheugen; het arooge weder schijnt de voortplanting van hel bederf minder te doen toenemen. De rogge en gerst is in deze omstreken nagenoeg overal binnen het schot is goed en de te veld staande granen beloven bij uitstek goed te zullen worden. Men verneemt, dat de heer F. FF. baron van Zuylen van Nyevelt bedankt heeft voor zijn lidmaat schap der gedeputeerde staten van Zeeland. (Arnh. Cour.) AmsterdamHO Augustus. In den morgen van gisteren heeft zich een man opgehangen. Het verlies van zijne vrouw die hem door den dood ontrukt is en hem vier kinderen naliet, in welker behoefte even als in de zijne hij niet wist te voorzien heeft, naar men wil, hem tot die wanhopige daad doen besluiten. Terwijl eene vrouw op de Baangracht voor de kruis straat bezig was met werken, stortte zij in het water en overleed des nachts aan de gevolgen. OisterwijkJ8 Augustus. Men verneemt dat in den afgeloopen nacht alhier in vier verschillende huizen, vrij belangrijke diefstallendoor middel van inbraak, gepleegd zijn. De policie stelt een ijverig onderzoek in het werk, doch het heeft haar lot nog toe niet mogen gelukken den dader of daders op te sporen. Men meldt uit Hellevoetsluis dd- 18 Augustus: Als eene curiositeit dient vermeld te worden, dat alhier in de openbare vergadering van 16 Augustus II den raad door den voorzitter door twee ingekomene missives van heeren wethouders werd kenbaar gemaakt dat zij voor hunne betrekking bedankten; een lid der vergadering vroeg of zij bedankten om dezelfde redenen, waarom zij vroeger hun ontslag hadden ingediend, (dal zij na eenige discussien in eene besloten vergadering weder introkken.) waarop toestemmend geantwoord werd. Het lid verzocht alzoo hiervan aanleekening in de notulen. De voorzitter ging onmiddelijk over tot het stemmen van twee wethouders, een voor een. Ma veelvuldig stemmen en herstemmen, zijn alle present zijnde leden lot eersten wethouder benoemd ge weesl, die alle na de benoeming onmiddelijk bedankten. Men schrijft uit Enschede, dd. 15 Augustus: Gisteren verliet een ingezeten van Lonneker, die reeds eenigen tijd scheen gedweept te hebben en daags Ie voren aan zijne bloedverwanten ondubbelzinnige be wijzen van verslandskrenking had gegeven, in eene vlaag van godsdienstigen waanzin eensklaps zijne huis- genooten en viel, zonder door hen achterhaald te kunnen worden, een hem onbekenden inwoner dezer stad aan, welken hij op eene ontzetlende wijze met zijn mes aan het hoofd verwonde; terwijl twee personen, die hem trachten terug te honden en juist tijdig genoeg toe schoten om den vreesselijk onthutsten man voor eene wonde Ie bewaren, die naar alle waarschijnlijkheid doodelijk zoude geweest zijn, ook nog belangrijk werden gekwetst. In de vorige week is in de gemeente Roden prov. Drenthe, eene vrouw zeer voorspoedig van drie kinderen verlost. Haarlem SO Augustus. Naar men verneemt moet er gisteren, bij de werken der duinwaterleiding een treurig ongeluk gebeurd zijn, hetgeen hierop zoude neder bomen Men is daar thans werkzaam aan de daarstelÜDg van eenen enorm hoogen pijp het water door de stoommachine daarin gevoerd, ontvangt op die hoogte de noodige persing, om verder met kracht voortge stuwd te worden. Om bij het werk te komen, wor den de werklieden door eene daartoe ingerigte machine naar boven gevoerd. Na den afloop van het werk gaan wel eens nieuwsgierigen op deze wijze naar bo ven om het werk van naderbij te bezigtigen dit was ook gisteren het geval en een der werklieden was van de partij. Deze had, boven zijnde, een der tou wen gegrepen en terwijl men de anderen naar be neden liet zeide men wij zullen u maar wat laten hangen. Of hij dat hangen niet kon uithouden of niet wilde wachten weet men niet zooveel is zeker dal hij zich langs het touw liet glijden. De afstand was echter te groot weldra waren zijne handen door de schuring ontveld; hij moest door de pijn loslaten, stortte van eene aanmerkelijke hoogte naar beneden en wasin weerwil der meest mogelijke zorg en hulp, weldra een lijk, Bij de veelvuldige proeven, aangewend om de treurige aardappelziekte te leeren kennen en tegen te gaan, meldt men die van een landeigenaar op het ei- iand Texel, die daarvan gedurende de laatste twee jaren gunstige uitkomsten mogt zien. Wanneer namelijk de aardappelplant bloeit, plukt hij den bloesem af, daar naar zijne meening de bloesem een insect opneemt, hetwelk de struiken doet kwijnen, als bewijs voor zijn gevoelen aangevende, dat alleen die struiken de zoo genaamde beijen of zaadbollen voortbrengen, welke niet door de ziekte zijn aangetast. DUITSCHLAND. Frankfort, den J8 Augustus. Men schrijft uil Romagna, dat de schaarschte van graan onder de lagere klasse groote bekommeringen heeft gaande gemaakt, terwijl zij getracht hebben het vervoer dezer levensmiddelen te beletten. Te Cesena zijn een twintigtal oproerlingen gearresteerd; een bijna gelijk getal heeft de vlugt genomen. Te Faenza nemen de arrestatien toe en te Imola hebben nog steeds sluip moorden om politieke redenen plaats. De fransche dagbladen houden zich bezig met een feit, medegedeeld door hel Journal de Constan- tinopel dato 4 Augustus, namelijk de concentratie van Ooslenrijksche troepen op de grenzen van Bosnië en Servie. waaruit men wil opmaken dat Oostenrijk no pens Servië eene even gevaarlijke houding voor Turkije zou willen aannemen, als Rusland omtrent Moldavië en Wallachije gedaan heeft. ENGELAND. Londen, den J8 Augustus. De instructie in de zaak van den franschman Edouard Raynaud, die aan den hertog van Nemours twee brieven had geschreven om hem 20 p. st. te vragen, waarvoor hij keizer Napoleon wilde vermoorden, is thans afgeloopen en jl. woensdag heeft de zaak voor de assises gediend. Raynaud is niet schuldig verklaard en dus vrijgeproken. Uit Sl. Thomas is met de Hollandsche schoener Isabel het berigt gebragt dat eene aardbeving den !5 Julij gedeeltelijk de stad Cumaza (Venezuela) ver woest heeft. Uitvoerige berigten ontbreken doch men wist dat een duizendtal personen waren omgekomen. De kolonel Paz hel hóófd der oproerige beweging tegen den president Monagas, heeft met eene com pagnie artillerie den dood gevonden in de cazerne. Zoo dit berigt juist is, zou deze ramp een einde maken aan den burger-oorlog. Tijdingen uit China melden alle, dat de op standelingen, of. zoo als zij thans in de bladen uit China genoemd worden de vaderlanders, meer en meer vorderingen maken; dat men dit daaruit kan afleiden, dat een paar duizend hunner veilig van Nan king naar Amoij zijn getrokken om aan laatstgemelde stad een bezoek te brengen. De heer Medhurst een gezag, dat hier in aanmerking komt, getuigt «dat de godsdienst der opgestane Chinezen voor een ruim gedeelte de christelijke is, en dat, indien er slechts goede onderwijzers tot hen wierder, gezonden, de uit komsten daarvan Zeer groot zouden zijn.» FRANKRIJK. Parijs, den J8 Augustus. Naar men van goederhand vermeent, is op nieuw een ernstig geschil ontstaan tusschen Sardinië en Oos tenrijk, welk laatste de nitlevering van eenen vlugte ling verlangt, hetgeen door de Sardinische regering geweigerd wordt, op grond dat de bestaande verdragen zich niet tot staatkundige misdrijven uitstrekken. Uit Havanna meldt men den terugkeer van het spaansche eskader. De beruchte slavenhandelaar Za- ueta. die om de Engelschen te vreden te stellen gevangen gezet werd. is niet alleen in vrijheid gesteld, maar ontving zelfs zijne vrienden de overige slaven handelaars bij zich aan hnis om over verdere specu- latien in menschenvleesch te beraadslagen. In de gemeente Pierreficte is een honderdtal maaijers ernstig ziek geworden, door het eten van brood, dat later bleek van bedorven graan gebakken te zijn. Tegen de schuldigen is regtsingang verleend. Te Elboeuf heeft men donderdag avond den grootsten overlast gehad van een hëirleger kleine vlinders, die bij duizendtallen in de huizen drongen en de gaz- lantaarns in de straten met geheele hoopen bedekten. Eene vrouw die gisteren in beschonken toestand te huis kwam, tnimelde op de wieg van haar kind en bleef daarop slapende liggen Den anderen morgen vond zij haar kind dood. In den nacht van eergisteren is het geheele materieel van den telegraaf te Villejnif gestolen. De dieven hebben zoo wèl hunne maatregelen genomen, dat men geen spoor van hen heeft kunnen ontdekken en hebben niets overgelaten De geëmployeerde was natuurlijk zeer verwonderd des ochtends niets van zijne instrumenten te vinden, Te Oran in Algerie, zijn de stallen der kaval- lerie door brand vernield, een en zestig paarden kwa men daarbij om. BELGIE. Brussel, den SO Augustus. Bij het toebereiden van een vuurwerk, morgen ter gelegenheid van het huwelijk des Hertogs van Pro band te Binche af te steken, is een der stukken ont vlamd waardoor de werkplaats in een oogenblik in brand stond. De commissaris van policie en een werk man zijn aan de bekomen brandwonden overleden. Te Salières bij Luik rond een boer op een mols hoop een goudstuk. Men groef verder en stiet op een groolen pol met 200 gedenkpenningen met de beeltenissen van de heeren HubertusBlasius en Theodorus. AmmiTiia» Ondertrouwd I. SCHLUMBERGER wllhelminadorpen 19 Augustus 1853. M. van den BOSCH. Eenige Kennisgeving. DE l'ÏLLE N VAN HOLLOWAY hebben menigeen genezen, welke behebd waren met scheurbuik en huidziekten. De scheur- buik, ringworm en nadere diergelijke ziekten komen voort uit een onzuiver bedorven bloed, en het eenige zekere middel, dezelve te genezen beslaat in bel gebruik der pillen en zalf van Holloway. Dagelijks hebben er genezingen plaats door dit uitmun tend middel, hetwelk buitengewoon het bloed zuivert, het lichaam versterkt en de gezondheid terugroept. Hetzelve is ook even zeker in het genezen van kankerachtige zwerenoude wonden en kliergezwellen, en een ieder, daarmede behebd zijnde, behoorde daarvan gebruik te maken. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0 90 2,10, 3,30, 7,75, 15,50 23,50. Potjes zalf a f 0,90, 2,10, 3,30, 8,15, 15,90, 23,90. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. .1.1'. Verlinden te Bergen-op-Zoom bij den heer J. Straalman, hoofd-depothouder, te 's Bosch, alsmede te Londen, Strant 244 HOLLO WA Y'S etablissement De BOB LAFFECTEUR is een wondervol zuiveringsmiddel, een planlensiroop vau aangenamen smaak, die nieuwe en oude ziekten genezen kan.: die tegen alle huidziekten, verzweringen, kanker, klierziekten, verlamming, uitputting, onvrucht baarheid, vermagering, hypochondrie en eene menigte andere kwalen gebruikt wordt, meest altijd zeer voorspoedig werkt en gemakkelijk te gebruiken is. Wij verzoeken alle lijders een boekje te halen, dat hun geheel met dit onschatbaar middel bekend maken zal en gratis in onderstaande depots afgegeven wordt. l u i-. De ROB is in alle gerenommeerde Apotheken in Frankrijk, Rusland, Belgie en Holland te bekomen, en bepaaldelijk te Bergen-op Zoom P. T. Appelboom, Verlinden. Goes: Renterghem. Middelburg: W. P. van de Kamer. Rotterdam: j. M, van Hulsleyn, vau Santen KolfF, Voorhoeve en Zoon. Vlissingen: van Osch. Zierikzee: J. H. Ochtman. Ook in het verkoophuis en de bekende depots. Heeren apothekers, die niet met den heer GIRAUDEAU DE St. GERVAIS in rekening staan, of spoedige aflevering verlangen, kunnen zich inet hunne orders aan den heer H. KERCKHOFF, Heerengracht, LL. 155, Amsterdam, adresseren. Tb Goks, bij F. Klkrüwkns Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2