IF. B. It. VAN IMEUf BOSCH, W. O. DE KNORKE V. D. MEULEN, LitlS Ei? WEISS, STOOMVAARTDIENST, Hij wil evenwel om een eind aan de zaak te maken, rond vragen of een der leden het gevoelen van den heer Saaijmans Vader deelt, dat het beginsel hoofd-omslag niet is aangenomen. Niemand zulks deelende, brengt hij het besluit in beraad slaging. De heer van Kerkwijk geeft nog eenige toelichting en zegt: De heer Saaijmans Vaderen, zoo als hij zegt. zoo velen met hem, zijn er zoo tegen, doch ik vraag of de vorige belasting voor lantaarn, brandspuiten en nachtwacht dan zoo hill ijk was? hij die eenige gebouwde eigendommen bezat, betaalde daarin uitsluitendterwijl hij die een groot ver mogen bezat, maar zijne gelden op eene andere wijze plaatste, daarvan geheel verschoond bleef.Volgens het aanhangig besluit houdt die onevenredigheid op; hij die naar den 2e grondslag- vrij blijftzal naar den le of 3e kunnen getroffen worden en zoodoende loopt niemand vrij. De heer Saaijmans Vader voert zijne argumenten opnieuw aan en drukt vooral op de onzekerheid der grondslagen en het getal personen die er legen zijn, zoodanig zelfs dat een geacnt lid der balie is uitgenoodigd een request daartegen op te makenhetgeen dan door meer dan 200 ingezetenen zou geteekend worden. De heer van. Kerkwijk voert aan, dat het plan der com missie voor het linantie-wezen niet van lieden of gister dag- teekenthet voorstel is reeds van Juuij 1852. in druk uil- gegeven en een ieder uitgenoodigd zijne bedenkingen in het midden te brengenniemand heeft echter de minste aan merking gemaakt en ook de heeren die nu in naam van anderen zoo veel te zeggen hebben hebben niets gedaan. De heer Saaijmans Vader verklaart zich op nieuw legen hoofd-,om slag. De heer Kakebeeke verklaart wel te wenscben dat de be lasting niet aan zoo vele bezwaren onderhevig ware. maar ziet geen kans die weg te nemen en zal er dus voor zijn. Het besluit in omvraag gebragt werd met 7 tegen 2 stem men aangenomen. Tegen, de heer Verschoor en Saaijmans Vader. De verordening tot invordering van den hoofdelijken om slag wordt aan de orde gesteld, de algemeene strekking goed gekeurd en de artikelsgewijze behandeling aangevangen. Tegen art. 1 bestaat geene bedenking. Op art. 2 bepalende o. m. dat zal worden gelet; op de ondersteuningen die men verleent en de opvoeding die men aan zijne kinderen geeft; vraagt de heer Saaijmans Vader welke daarvan de bedoeling is? De heer van Kerkwijk antwoordt dat de commissie wenschte, dat bij den aanslag b. v- wel degelijk in acht genomen zou worden of iemand veel of weinig kinderen heeft. De heer Saaijmans Vader vraagt, of men liet dan als eeue bezwarende daadzaak zal beschouwen, indien iemand veel kinderen heeft of het christelijk beginsel in hem levendiger is dan in een ander? De heer van Kerkwijk beantwoordt, zulks ontkennend. De heer van den Bosch stemt met den heer Saaijmans Vader in, dat men uit de redactie ligt zou kunnen opmaken, dat dat het bij den aanslag als een middel van bezwaar zal be schouwd worden; hij vraagt of het niet mogelijk zou zijn in plaats van den derden genoemden grondslag, eene aangifte onder eede van den belastingschuldigen te stellen en alleen bij onwil of nalatigheid een' aanslag te doen. De Voorziter oppert de bedenking of dit niet tot de algemeene strekking zou behooren. De heer van den Bosch vermeent van neen. omdat het niet het geheele beginsel, maar alleen den derden grondslag betreft- De Voorzitter acht hel niet mogelijk liet idéé van de heer van den Bosch te verwezenlijken; de drie grondslagen zijn in onderling verband en moeten zamen werken; hij zon het verderfelijk achten indien de ingezetenen in de verpligling werden gebragt ook hier weder een eed af te leggen, waar- j mede al vrij los wordt omgesprongen, verklaart zelf op een dergelijk idee bedacht te zijn geweest, doch heeft het moe- j ten laten varen. De heer van den Bosch stemt toe, dat om den aanslag- geheel van den individu te doen afhangen misschien verkeerd zou zijn; maar reeds wordt de aanslag naar de 2 eerste grondslagen buiten hem opgemaakt en alleen voor de 3e zou hij de eigene classificatie verkiezen. De Voorzitter zegt, dat in ieder geval billijkheid en regt- vaardigheid op den voorgrond zullen moeten staan bij de classificatie; en b. v. man vrouw en 6 kinderen, hooger in consumtie moeten aangeslagen zijn dan man, vrouw en 1 kind; terwijl hij gelijkstelling van inkomsten, de man met vrouw en 1 kind wederom in de 3e kl. zwaarder zal worden getrof fen. De heer van den Bosch geeft dit toe en ziet er ook geen zoodanig overwegend belang in, om er op le blijven slaan, omdat ieder in de gelegeuheid is zijne reclames in le dienen. De verordening wordt daarna zonder discussie geheel aan genomen, tegen slemde de lieer Saaijmans Vader en Verschoor. De heer Saaijmans Vader verwijdert zich. Wordt gelezen het rapport van de commissie voor liet finan- liewezen op de rekening der dienstdoende schutterij over 1852 en de begrooting voor 1854. strekkende tot goedkeu ring, met voorstel om de post voor onderhoud van wape ning met 5,le verminderen en lot liet gewoou bedrag terug te brengen. De rekening voorgelezen zijnde wordt gearresteerd ip ontvang op.1042,29 in uitgaaf- 646,97s en alzoo inet een goed slot van395,31 s terwijl de begrooting inede wordt gearresteerd met vermin dering van den ontvang en uitgaaf van 5,en alzoo tot een bedrag van 466,75. Mede wordt gelezen liet rapport en de rekening van de administratie-kosten der stedelijke belastingen over 1852 welke wordt gearresteerd met autorisatie op den ontvan ger, om het goed slot van 50.33, in dc kas der gemeente over le brengen. Volgens art. 219 der gemeentewet, leggen Burgemeester en Wethouders over de rekening van den gemeente ontvan ger over 1852, met hunne volgens art. 220 opgemaakte ver antwoording en concept besluit tot hel vaststellen derzeive. Welke stukken worden gesteld in handen der vaste com missie voor het linantievvezen. Het eerste suppletoir kohier der honden -belasting wordt gearresteerd tot een bedrag van 33, Insgelijks de staat van restitutien van gemeente belasting over, het eerste half jaar, ten bedrage van 585,03s. De Voorzitter doet mededeeling, dat Gedeputeerde Stalen genoegen nemen met de aanbesteding van de grindwegen aan S. Lain sue voor 4100,met vrijdom van sasgeld voor de seli epen die grind aanvoeren, terwijl de heer van Voorst Vader heeft aangenomen 200,meer daarin te dragen, en alzoo zijne bijdrage lot 700.te verhoogeu zoodat met de f 3400,van deze gemeente juist kan worden toege komen. Terwijl bij missive van 22 Julij KH. Gedeputeerde Staten hebben kennis gegeven, het renteloos voorschot op te doen eanzoek te zullen beschikbaar stellen. Welke mededeeling voor informatie wordt aangenomen. Vervolg en Slot hierna. INGEZONDEN. De mislukking der voorgenomen voorloopige kies- vergadering op Vrijdag den 13 dezer maand, heeft ten gevolge, dat de kiezers over het algemeen, in het on zekere verkeeren, op wien zij hunne stem, bij de aan staande verkiezing voor een Lid der Provinciale Staten, zullen uitbrengen. Het is toch niet genoeg, dat men voor zich zeiven, dezen of genen gaarne in die vergadering zag plaats nemen, men dient ook in de eerste plaats eenige ze kerheid te hebben, dat de persoon, dien men wenscht gekozen te zienook de stemmen van anderen op zich zal vereenigen. Gaat toch iedere kiezer slechts met zich zeiven te rade, dan heeft men tweeërlei gevolg te duchtenvooreerst, dat hoogstwaarschijnlijk de gewenschte persoon niet be noemd wordten ten anderendat de stemming over een bovenmatig' aantal verschillende personen loopten bij eenedan onvermijdelijkeherstemmingde keuze beperkt wordt tusscJien twee personen, die ieder hoogs tens 35 il 30 stemmen op zich vereenigdenwaarvan wederom het gevolg is, dat inderdaad bij de eindstem ming', de wil van een zeer klein getal kiezers den wil der meerderheid beheerscht. De overtuiging van het bovenstaande heeft eenige kiezers bedacht gemaakt, om, zoo mogelijk, de aange duide bezwaren te voorkomen, en, met ter zijde stelling van hunne persoonlijke inzigten, zich te vereenigen op éénen persoon, die, zoo als reeds door anderen is op gemerkt (zie Goessche Courant van 11. Donderdag) blij kens onderscheidene vroegere stemmingen, de goedkeu ring van het meerendeel der kiezers wegdraagt. -Zij bedoelen Dr. R B. van den BOSCH te Goes. Ieder die in de gelegenheid geweest is, de vergade ringen van den gemeente-raad te Goes bij te wonen zal ook bekend zijn met de waardige wijze, waarop de Heer van den Bosch het lidmaatschap daarvan be kleedt. Alle zijne daarin uitgebragte gevoelens dra gen evenzeer het kenmerk van zijn helder en onbevan gen oordeelals van den wezenlijken ijver waarmede hij de hem opgedragen belangen behartigtterwijl zijne onpartijdigheid en de eerlijkheid zijner bedoelingen bo ven allen twijfel verheven zijn; en met grond mag men verwachten, dat iemand met zulke hoedanigheden, toegerust, in de Staten-Vergadering eene waardige plaats zal innemen. Zij noodigen derhalve alle kiezers in het district Goes uit, om op den 1.8 Augustus aanstaande hunne stemmen nit te brengen op TE GOES. Gons, 15 Augustus 1853. ■Eenige kiezers in het hoofd-kiesdistrict Goes, noo digen hunne medekiezers uit, om voor het lidmaatschap der Provinciale Staten van Zeeland, op den 18 Augus tus 1853, hunne stemmen uit te brengen op den Heer Mr. Officier bij de Arrondissements-Regtbank te Goes. n contant hoofd-de GOES, den d5 Augustus. In de zitting van de tweede kamer der Staten-Ge- neraal op den 12 dezer maand, is onder meerderen een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het wets ontwerp tot regeling van het toezigt op de onderschei dene kerkgenootschappenwaarover onze afgevaardigde, de heer Mr. J. J. van Deinseallereerst het woord heeft gevoerd, strekkende tot aanneming van het wets ontwerp. In een volgend nummer hopen wij deze redevoering mede te deelen, dewijl ons bestek dit heden niet toelaat. Ondertrouwd L. de PO UW, Jac.z. met J. P. MEERBURG SNARENBERG. Kapei.le 12 Augustus 1853. Algemeene en bijzondere kennisgeving. Men verlangt ten spoedigsten in Goes een geoefend SCHRIJVER, eenigsints met administratie bekend, tegen een salaris van f 300, h f 400,'sjaars. Adres franco onder de letter Z.bij de uitgevers dezer. UIT de HAND te KOOP eene ge bruikte BAROUGHETTE, te be vragen bij M. A. RAMONDT, zadelmaker. PUBLIEKE VERPACHTING op Donderdag den 25 Augus- J853, des morgens 10 ure, in de stad Goes, in het lo gement de Oude Zoutkeetdoor het ministerie van den notaris J. G. Rissbeuty van 27 perceelen gelegen onder GoesYersekeKapelleGravenpol der NisseSinoutskerke 'a lieer Hendrikskinderen Wissekerke en 's Heer Arendskerkete zamen 24 B. 97 R. 98 Ellen aankomende de Godshuizen te Goes. Breeder bij uitgezette biljetten omschreven. De ondergeteekende ontwerpers eener direct van uit de Stad GOES op ROT- TERDAM, vice vebsa, geven zich de eer alle belangstellenden in dat voornemen uit te noodigen tot het houden eener bijeenkomst op aanstaanden Woens dag den dl Augustus e. k.des avonds ten 7 uur, in de schouwburgzaal van de Sociëteit van Ongenuchlen Vrij ie Goes ten einde de voorstellen het bedoelde ontwerp betreffende, te hooren en door medewerking de verwezenlijking var, het plan te helpen bevorderen. Daar bet belang der zaak eeue algemeene opkomst van belangstellenden vordert, vleijen de ontwerpers zich, dat vele hunner stad- en landgenooten aan hunne uit- noodiging zullen voldoen, terwijl wanneer zij bij hunne oproeping met biljetten deze of gene onwillekeurig mog- ten hebben uit het oog verloren, vertrouwen, men deze algemeene wel voor eene bijzondere uitnoodiging zal gelieven aan te nemen. Goes, De ontwerpers voornoemd, 15 August. 1853. P. Boee. A. P. Hessen. J. Brouwer. J. A. A. Pb,, van de Putte. EEN ZIEK BEEN van zeer gevaarlijken aard, genezen door de zalf en pillen van Holloway. Mejufvrouw Poole, te Borougli woonachtig, op de Mermaidplaats No., 2. was sedert geruiinen ,ijd lijdende geweest aan een open been, waaraan de voor naamste chirurgijns, zoowel bijzondere als die der openlijke hospitalen te vergeefs hunne kunst hadden beproefd, blijvende hunne herhaalde pogingen steeds zonder goed gevolg. Door het gebruik der pillen en der zalf van Holloway werd het zieke been echter tot verbazing van allen die liet zagen genezen, hetwelk te meer te bewonderen is, daar mejuvr. i'oole reeds in zeer gevorderden leeftijd verkeerde. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0 90, 2,10, 3,30, 7,75, 15,50, f 23,50. Potjes zalf a f 0,90, 2,10, 3,30, 8,15, 15,90, 23,90 te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom pöthouder, te fs Bosch, alsmede te Londen, Strant 244 HOLLÜWAyS etablissement.} WATERGRAAFSMEER 4 Augustus 1853 Het jongste mijner kinderen, een jongetje van vijf yierel jaars, sukkelde van een half jaar af en was zoo vermagerd dat het een geraamte geleek: liet werd zwakker en zwakker en kon op het laatst niets meer gebruiken dan een Weinig melk met twee deelen gekookt regenwater. De dokter vertrouwde in het geheim aan de grootmoeder toe, dat het de kliertering had, waarvan het niet opkomen kon: dit is nog kort geleden gebeurd en nu is intusschen het kind zoo gezond, vrolijk en tierig als maar een kind zijn kan. Deze gunstige wending heeft het aan de Revalenla van Dubarry te danken, waarvan het slechts twee rloozen gebruikt heeft, die ik op aanraden van goede vrienden en met goedvinden van den dokter in het ver koophuis gekocht heb. Het lieve kind eet zijn pap gaarne en springt van blijdschap als hel de Revalentatrommel ziet. De geheele buurt heeft mijn kind in zijn ellendigen toestand gekend en kent ook de gelukkige wending, die plaats gehad heeft. Mijn naam is in de Meer zeer bekend en ik ben gaarne bereid alle verlangde uitkomst le geven. Wees zoo goed hieraan zooveel mogelijk openbaarheid te geven, enz. ELSMAN. DIJBARRY'S RKVALENTA heeft dnizende lijders geholpen van, de hemel weet hoeveel verschillende ziekten. Hierin ligt geene overdrijving, de vele'attesten die wij van alle Landen hebben, bewijzen het genoegzaam. Dit zuiverende en kracht en leven brengende voedsel heeft ook in ons Land reeds vele zeer vele menschen geholpen en wij zouden zeer bekende en geachte namen kunnen noemen, zelfs onder den geneeskundigen stand, die er met lof van gesproken en bewijzen zijner geneeskracht gehad hebben, als wij maar de vergunning daartoe haddenEenige lijders echter hebben ons uit erkentelijkheid en iu de. blijdschap van hun gemoed, even als Elstuan schriftelijke verklaringen ter publicering toegezonden, waaronder W, KOST in Amsterdam, die van een hevigen zevenjarigen maagkramp, die hem aan den rand des grafs gebragt had, genezen is. Van een dienstmeisje in Leeuwardenberigt de heerPostma, dat zij van langjarige maagkramp en slechte spijsvertering, zeer voorspoedig genas. BASTIANIA QUIST te Colijnsplaat, van slechte spijsvertering eu bloedopgeven. Eene dame in Middelburg ^berigt van KR (ES]) van maagpijn en Maagzuur. Het Kindje van den Heer COLEN PAKBIER van den rand des doods. De Echtgenoote van den Heer DEKKER in Purmerend van eene hardnekkige maagziekte, enz. Velen heeft het van de koorts bevrijd, die lang te vergeefs daartegen medicineerden. Velen van verzwakking, waterzucht en nog meer van zwaarmoedigheid, flaauwheidonvermogen, congestien, constipatie, <f"C. <^c. BA KR Y DUB A RRY'S Revalenla wordt verkocht in blikken doozen, van ƒ2, /3|, ƒ8 ƒ16, in onderstaande dépots. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, W Verbeek Vrolijk. Bergen op Zoom, D. Pouwels Goes, C. VREEKE. Middelburg, A. Engeler &Co, VJissingen, A M- Knlbf'leiscU. Te Goes bij F. Klrküweks <fc Zoon,

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2