GRAAOTARKT TE GOES. MIDDELEN VAN VERVOER. MIDDEHJZH, iifïÏTMTiiïr ledematen der omgekomen bewoners zigtbaar waren. Men ijsde op hel aanschouwen van de verpletterde menschen, die onder de ingestorte muren der huizen verstrooid lagen en der ontelbare ongelukkige ouders, mannen, vrouwen en kinderen, die zich beijverden, om met handen of werktuigen de verpletterden of ver minkten uit het puin op te delven. Van vele duizend slagtoffers gelukte het slechts weinigen, meteenflaauw overschot van leven, uitte delven. Deze afgrijsselijke arbeid duurde vijf dagen in welken tijd men meer dan 12,000 lijken telde. Op den vierden dag vertoonden zich binnen en buiten de stad rooverbendendie de van huisvesting beroofde en weerlooze ongelukkige in gezetenen beroofden van het weinige dal hun was overgebleven. Gedurende drie dagen woedde het roofgespuistot dat het eindelijk den Begier Bey van Schiras gelukte deze nieuwe plaag te bedwingen, die door het gerucht dat de pacha was overleden nog was vergroot, dewijl de roovers, zich voor straf feloosheid- zeker achtende over het gansche gewest moord en plundering verspreidden. Tot op dit oogen- blik is de grond nog niet tot rust teruggekeerd en slingert hij onophoudelijk heen en weder. Drie of vier hevige schokken voelt men nog dagelijks en wel zoo sterk dat ook de nog overeind gebleven bouw vallen de woningen achtereenvolgend neder tuimelen. Ik zelf, ofschoon met mijne vrouw het leven behou den hebbende heb alles wat ik sedert mijne komst in Perzië had verworven verloren. Drie maanden geleden had ik een huis gekochthetwelk nu niets anders is dan een hoop puin. Het in dit jaar aan Perzië overgekomen ongeluk bepaalt zich overigens niet tot Schiras; in de districten Fars en Fereidin der provincie Ispahan heerschen de sprinkhanente Ispahan zelfs is de rivier Zoenderud geheel opgedroogd; te Park Esd en Masanderan heeft de hagelslag alles verwoest; te Sawa, Karna en Weraschau heeft onge dierte het zaaisel vernield en daarenboven zijn in de provincie Esd alle opium- en tabaksvelden door over strooming verdelgd. In de laatste dagen zijn eenige naar Holland bestemde groote houtvlotten tusschen Lamperthein en Worms verongelukt. Er is hierbij veel hout ver loren geraakt. In den houthandel heerscht overigens veel levendigheid die dagelijks toeneemt. uit men kan opmaken, dat de munt voor 46 millioen goud ter munting onder zich heeft, 3. Augustus, De Russische gezant, de heer von Kisselejf, heeft aan de regering eene verklaring gevraagd van de oorlogzuchtige artikelen, die van tijd lot tijd iri den tjonstitutionnel zijn verschenen. De regering heeft daarop geantwoord, dat alleen de Moni- teur de tolk is van de denkwijze der regering. Gisteren was na afloop van de beurs het gerucht in omloop, dat een courier uit St. Petersburg was gearriveerd de tijding medebrengende, dat de Czaar de nieuwe schikking had aangenomen. De toon der half-officiele dagbladen is heden ook weder vrede lievend. Uil de vorstendommen wordt berigt, dat de Rus sische troepen veel van de hitte te lijden hebben en dat de hospitalen vol zieken zijn. RELGIE. Brussel, den J Augustus. Nader is bepaald dat hel huwelijk van den kroon prins met de aartshertogin den 10 te Weenen bij volrnagt zal gesloten worden: de vorstin zal den 14 naar Belgie vertrekken voor 't overige zijn de bepa lingen voor de huwelijks-voltrekking en de feesten in Brussel dezelfde gebleven. Er bestaat voornemen om bij de huwelijks feesten van den Hertog van Brabant een diner van 1200 couverts aan het leger en de burgerwacht in het park aan te bieden. Te Gent is bij den burgerlijken stand aangege ven de geboorte van een kind waarvan de moeder 13 jaren telt en de vader nog geen 14 jaren bereik: heeft. ENGELAND. Londen, denj Augustus. De bekende Noorweegsche hardlooperMensen, heeft eene mededingster gevonden in Miss. Kate Irvine uit de Vereenigde Stalen geboortig die 800 mijlen achtervolgens geloopen heeft, om eene weddingschap van 500 ponden sterl., te winnen. Miss Irvine is dertig jaren oud en slank van leest. Zij heeft haren hardloop te Sheffield begonnen ten zes uren 's avonds én heeft elke mijl in 12 of 13 minuten afgelegd, het geen voor eene vrouw buitengewoon snel mag geheeten worden. Eene talrijke menigte woonde het vertrek van de jeugdige Amerikaansche hardloopster bij. FRANKRIJK. Parlts den 24 Julij. Nabij Cherburg heeft eene mijn-ontploffing plaats gehad, waarbij 12 werklieden zijri omgekomen, nala tende 8 weduwen en 19 kinderen. Te Bologne heeft een ontzettend voorval plaats gevonden. Eergisteren avond bespeurde men op het trottoir voor de woning van den geneesheer Decusi groote druppelen bloed. De voorbijgangers bleven voor het huis staan en meenden dat een of ander zwaar gekwetst persoon daar gepasseerd was; toen zich kort daarop een gerucht en gesteun in de woning deed hooren. Men haalde de politie, die de deur gesloten vond en genoodzaakt was, die met geweld te laten Openen. Een verschrikkelijk schouwspel deed zich toen op. In eer. vertrek gelijk doers lagen de heer Beeusi en zijne dienstbode, dood en met talrijke wonden be dekt, ter aarde. In eene daar aangrenzende kamer lag een neef van den heer Decusi, (doctor Giuseppe Salvi) eveneens dood, met bloed bedekt en een scherp heel kundig werktuig in de hand houdende. Men vermoedt dal de laatstede heer Decusi en diens diendbode ver moord heeft en zichzelven daarna van het leven heeft beroofd. Sedert lang bestonden er oneenigheden van ernstigen aard tusschen de leden der familie. Bij de munt alhier worden aanhoudend groote hoeveelheden goud aangebragt. om aldaar gemunt te worden. Deze aanvoeren zijn zoo groot, dat men eerst na verloop van 46 dagen het goud gemunt kan terug ontvangen. Zoo als men weet, kan dagelijks bij de munt voor een millioen goudstukken geslagen worden, waar DINGSDAG 2 AUGUSTUS 1853. Tarwe, f 8 f 9,50 gewild. E-ogge, 6, 6,25. Nieuwe winter gerst van 4,4,25, grif weg gekocht. Nieuw koolzaad vond van f 9, tot f 9,40 koopers. AUGUSTUS 1853. tusschen MIDDELBURG en ROTTERDAM VAN MIDDELBURG. VAN ROTTERDAM. u. ra. u. m. Vrijdag 5 'smorg. jil 30. Vrijdag 5'smorg. 5 Zalurdag 6 'smidd. 12 Zaturdag 6 6 Zondag 7 12 Zondag 7 a 7 Maandag 8 'smorg. 2 Maandag 8 7 30 Op de dus gemerkte dagen treft men gewoonlijk de van Rotterdam naar Nijmegen varende Stoomboot te Dordrecht aan. tusschen VLISS1NGEN en EOTTEKDAM. van VLISSINGEN. van ROTTERDAM. u. m» u. Vrijdag 5 'smorg. 10 Zaturdag 6'smorg. 4 Maandag 8 10 30. Dingsdag 9 6 tusschen ROTTERDAM e.v ANTWERPEN. van ROTTERDAM. van ANTWERPEN. Vrijdag 5 's morr Zaturd. 6 8 u. 7 7 9 m. Vrijdag 30. Zaturd. —J Maanda 5'sraorg. 11 6 ct 11 —30. Op de uren van afvaart, in verband met de geregelde aankomst der Spoortreinen, zoo te Rotterdam als te Ant werpen zal die aankomst worden afgewacht. Bij aankomst te Yersekendam zal eene Diligence voor Passagiers en Goederen naar Goes vertrekken. EXTRACT uit de registers van den burger lijken stand der stad Goes gedurende de maand Julij 1853. Gehuwd Josephus Jacobus Krombouw en Elisabeth Warrens. Cornells Schrijver en Johanna Gerritse. Hendrik Sander Krol van der Hoek en Augusta Theodora Eckhart. Izak Beuns en Cornelia Janson. telia den Herder, ius Fagel en Clara Hibels. Geboren Den 3den. Thomas Petruszoon van Petrus Adrianus de Evert Moll en Ant jen van Gro- Marimus, zoon van Jacob Verburg Neellje Weststrate. den 26sten. Johannadochter van Marinus Heijnsdijk en Paulina Fierloos. den 27sten. i, dochter van Johannes Adolphus Abra- Bwger. Catharina, dochter van Marinus Jacobus Dorst en Adriana Witte. Dus 3 vcm het mannelijk- en 3 van het vrouwelijk in het geheel 6. Overleden oud 3 maandenzoon van Wil lem de Jonge, Jz. en Maatje Laurusse. den JJden. Marcus de Jongeoud 62 jaren, den 3Jsten. Pieter oud 6 wekenzoon van Dus 3 van het mannelijk Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 16 tot den 31 Julij 1853, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belasiingen. Tarwe f 8,50, Rogge f7,50 Vroege Gerst f 0,00. Late Gerst f 0,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00, Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 0,00. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 10,50. Rogge Meel f 9,15. allen per mudde Boter f0,95. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 50 cs. Leidsche Kaas 40 cs Witte Brooc 34 cs. Tarwe Brood 20^ cs. Rogge Brood 17 cs Ossen-Vleesch 50 cs. Koe-Vleesch 50 cs. Kalfs- Vleesch 50 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleescl 35 cs. Versch Varken-Vleesch 70 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroeg» Aardappelen f 4,50, Late Aardappelen 0,00. d< mudde. Jenever f 65,00. per vat. IJpen Hou f7.00. Esschen Hout f7,00. per wisse. Groot» Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f7,00 de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 00,00. Lijn Olie f 00,00. het vat. Koolzaad f 0,00 Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. Getrouwd G. F. PLAINS, van Minchin Hampton, Engeland Wll,helminadori'en 2 Augustus 1853. M S. van den BOSCH. Algemeene en bijzondere kennisgeving. Bevallen van eenen ZOON, K. J. de FOUW, geliefde echtgenoote van Goes J. G. RISSEEUW. 3 Augustus 1853. Door 23,50. Zijn op en bij den DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLO WAY zijn bekend als een probaat middel voor scheurbuik klierziekte melaatschheid en alle soorten van huidziekten. De zwaarmoedigheid vermoeidheid en neerslagtigheid, waarvan de huidziekten gewoonlijk vergezeld gaan, worden spoedig door de zalf en pillen van Holloway weggenomen. De krachtdadige uitwerkingen dezer zalf en pillen in de boven aangehaalde ziekten zijn zonder voorbeeld en in vele vreemde landen waar zulke ziekten nog meer voorkomen hebben zij verbazende genezingen bewerkt. De zuiverende eigenschappen dezer pillen en de bijzondere en krachtige uitwer king der zalf op de huid verheffen dezelve boven alle andere genees- en heel middelen. het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0 90, 2,10, 3,30, f 7,75, 15,50. Potjes zalf a f 0,90, 2,10, 3,30, 8,15, 15,90, 23,90. franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J.P. Verlinden, te Bergen-op-Zöom heer J. Straatman, hoofd-depóthouder, ie '*s Bosch, alsmede te Londen, Strant 244 HOLLO WAY'S etablissement. Te Goes, bii F. Klbküwkns Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2