S0E88CIE COURAi -m* vË- i£53. maandag i augustus. bict1ms' <1 mliiitmtiii;. publicatie. verordening voor de heffing van een Sag en Havengeld van de scheggen welke in de Buiten- of Binnenhaven van Goes, aanleggen, lossen of laden. publicatie.----- verordening voor de heffing van een leg- geld aan de Boomkade der Gemeente Goes. 'publicatie. verordening voor de heffing van een Waag geld in de Gemeente Goes. advertentie. v.. V l)t' uitgave, deze?' Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op Feestdagenl)t Prijs per fCwartaal is f J ,75 Franco per Post .1,90. Gewone 4 d ver ten/ten worden a 20 etsde regel geplaatstGeboorteHuwelijks- en Doodberigtenvan J6 regels d f J ,20 behalve het Zegelregt. BUEGEMEBSTEE en WETHOUDEES van GOES, doen te weten Dat door den Eaad dier Gemeente in zijne verga dering van 11 April 1853, is genomen het navolgend besluit Er zal te beginnen met den 1 Januarij 1854 in deze Gemeente geheven worden, een Sas- en Havengeld van de schippers welke hetzij met geladene, hetzij met ledige schepen of vlotten (met uitzondering van de vaar tuigen hieronder vermeld) in de buiten- en binnenhaven zullen komen ten bedrage als volgt Van vaartuigen welke alleen inde buitenhaven komen zonder de schutsluis te passeren en die aldaar zullen worden aangelegd en vastgemaakt om te laden of te lossen vijf cent per ton Het maximum der voor deze vaartuigen te betalen belasting, bedraagt vijf gulden, het minimum vijftig cent. Niet ladende of lossende, maar alleenlijk passagiers aan of vervoerende, een cent per ton. Van vaartuigen die de schutsluis passeren tien cent per tonbij het uitvaren der binnenhaven. Van houtvlotten een gulden voor iedere laag en lengte. Van schepen waarmede uitsluitend versche visch wordt aangevoerd, alsmede van dezulke, die, ledig komende en vertrekkendedeze haven alleenlijk aandoen om op de werf gerepareerd te worden, of om zich voor ijsgang te beveiligen, zal deze belasting niet verschuldigd zijn. Wanneer zij echter bij het vertrek vrachtgoederen of passagiers hebben ingenomen, betalen zij liet volle havengeld. De vaste beurtschippers zullen kunnen volstaan met eenmaal 'sjaars en wel voor het einde der maand Ja nuarij te betalen naar rato hunner grootteeene som gelijkstaande aan twaalf maal het verschuldigde voor ééne Teis. Dat dit besluit door Z. M. den Koning bij hoogst- deszelfs besluit van den 4 Julij 1853 N°. 26, is goed gekeurd. Dat op den 11 April 1853door den llaad dezer Gemeente is vastgesteld de volgende Art. 1. De belasting zal moeten worden voldaan door de schippers welke in de buitenhaven aanleggen, laden of lossen, dadelijk bij de aankomst, door die in de binnenhaven komen, voor hun vertrek, in handen van den Sasmeester of die hem vervangtwelke daar voor uit een register met strook, kwitantien zal afgeven. Art. 2. De grootte der vaartuigen zal worden op gemaakt uit de door de schippers te vertoonen rneet- of ijkbrieven of andere legale documenten; bij gebreke daarvan, zal de gezagvoerder van het vaartuig van de grootte bij schriftelijke verklaring aangifte doenen bijaldien de Sasmeester of die hem vervangt zich daar mede niet mogt kunnen vereenigen, zullen Burgemeester en Wethouders, behoudens beroep van den schipper op hooger autoriteit, beslissen. Art. 3. De art. 258262 der wet, regelende de zamenstellinginrigting en bevoegdheid der gemeente besturen worden geacht alhier te zijn geinsereerd en op de invordering dezer belasting toepasselijk verklaard. Welke verordening bij afschrift is medegedeeld aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie. En zal deze worden geplaatst in de Goessche Courant en daarvan op de gebruikelijke wijze afkondiging en aanplakking geschieden waar het behoort. Gedaan ten Eaadhuize van Goes, den 30 Julij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAE. BUEGEMEESTEE en WETHOUDEES van GOES, doen te weten: Dat door den Eaad dier Gemeente in zijne vergade ring van 11 April 1853 is genomen het navolgend besluit Er zal, te beginnen met den 1. Januarij 1854, in deze Gemeente geheven woTden een leggeldvoor het gebruik van den grond der Boomkade, ten bedrage als volgt: Voor eene scheepslading vlashetzij dit in hoopen wordt nedergezet, hetzij het dadelijk van den wagen in het schip wordt gevoerdeen gulden. Voor een' boom 'tien cent, gedeelten voor heele ge rekend. Voor eene scheepslading puin steen en dergelijke, vijftig centgedeelten voor heele gerekend. Dat dit besluit door Z. M. den Koning bij hoogst- deszelfs besluit van den 4 Julij 1853N°- 26is goedgekeurd. Dat op den 11 April 1853door den raad dezer Gemeente is vastgesteld de volgende Art. 1. De belasting zal moeten voldaan worden in handen en tegen kwitantie van den binnen-haven- meester: Van het vlas en dadelijk vervoerd wordend puin, steen, enz. door de schippers bij de aankomst der schepen. Van de boomenpuin, steen en dergelijke, die wor den nedergelegd, door de eigenaren of belanghebbenden, binnen drie dagen na de nederlegging. Art. 2. Zoo lang de belasting niet is voldaan, zal geen vervoer van het daar ter plaatse nedergelegde mogen worden bewerkstelligd. Art. 3. De art. 258262 der wet regelende de zamenstellinginrigting en bevoegdheid der Gemeente Besturen, worden geacht alhier te zijn geinsereerd en op de invordering dezer belasting toepasselijk verklaard. Welke verordening bij afschrift is medegedeeld aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie. En zal deze worden geplaatst'iu de Goessche Courant en daarvan op de gebruikelijke wijze afkondiging en aanplakking geschieden waar het behoort. Gedaan ten Eaadhuize van Goes, den -30 Julij 1853. Burgemeester en Wethouders, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAE. BUEGEMEESTEE en WETHOUDEES van GOES, doen te weten Dat door den Eaad dier Gemeente in zijne vergade ring van 11 April 1853 ré genomen het navolgend besluit Er zal, te beginnen met den 1 Jannarij 1854, in deze Gemeente geheven worden een waaggeld, als volgt Voor een vat Meekrapdertig cent. Voor een baal of vat Manufacturen en dergelijke, tien cent. Voor wol per honderd Ned. pondendertig cent. Voor alle andere wegingen beneden de vijftig Ned. ponden tien cent. Van vijftig tot honderd Ned. ponden, vijftien cent. En voor iedere honderd Ned. ponden meerder tien centgedeelten van honderd pond voor heele gerekend. En voor een ledig vat, kist of dergelijke, vijf cent. Dat dit besluit door Z. M. den Koning bij hoogst- deszelfs besluit van den 4 Julij 1853N°. 26is goedgekeurd. Dat op den 11 April 1853 door den Eaad dezer Gemeente is vastgesteld de volgende Art. 1. De belasting zal moeten worden voldaan, j dadelijk na-volbragte weging, tegen afgifte door een der Waagmeésters van een waag biljet en kwitantie. Art. 2. De art. 258.262 der wetr, regelende de zamenstelling, inrigting en bevoegheid der Gemeente- Bestnren, worden geacht alhier te zijn geinsereerd en op de invordering dezer belasting toepasselijk verklaard. Welke verordening bij afschrift is medegedeeld aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie En zal deze worden geplaatst in de Goessche Courant en daarvan op de gebruikelijke wijze afkondiging en aanplakking geschieden waar het behoort. Gedaan ten Eaadhuize van Goes, den 30 Julij 1853. Burgemeester en Wethouders M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris, H. C. PILAAE. BUBGEMEESTEKen WETHOUDEES tan GOES, verw ittigeri, ingevolge Publicatie ran de Heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie, van den 13 October 1820 alle Gebruikers tan Landen, Boomgaarden, Plan- tagieri Tuinen, Huizen enz. het zij dezelve Eigenaars, Pachters, Baanders of Huurders dier goederen zijn, alsmede alle Direction over Kerken, Torens en andere dergelijke gebouwen, dat zij, inde laatste tien dagen ran de maanden April, Hei. Junij en Julij ran elk jaar. alle de in dezelve aanwezige vogelnesten van Rei gers, EkstersKraaijen, KaauuienKlaamsche, Gaaijen, fVoud- of Valduiven en Musschen, moe ten verstoren en uithalen, en zulks of dezelve gevon den woiden in Boomen. Hagen, Struiken en dergelij- ken. of wel onder de Daken der Gebouwen. En hebben deswegens gelegd schouwing, op Woens dag den 10 Augustus 1853; zullende iedere overtre ding worden gestraft ingevolge de wet. Goes, den 30 Julij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. Doordrongen van het hooge belang voor het heil van ons vaderland van gewetensvrijheid en vrijheid van eeredienst, aan alle kerkgenootschappen door de Grond wet gelijkelijk verzekerd, en overtuigd, dat het wets ontwerp' TÓT EEGELING VAN HET TOEZIGT OP DE ONDEESCHEIÜENE KEBKGENOOT- SCHAPPEN eene gewigtige inkrimping dier vrijheid, zoo al niet bedoeltdan toch ligt ten gevolge kan hebben, zijn eenige Protestantsche ingezete nen te rade geworden, om hunne bezwaren tegen dat ontwerp aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal kenbaar te maken. Zij noodigen hunne geloofsgenoten uit, om, voor zoo veel zij hunne overtuiging deelen, hun adres, in inhoud en strekking overeenkomende met het bekend Groningsch adreste. onderteekenen't welk gedurende drie dagen met die bedoeling is nedergelegd in het Logement de Prins van Oranje alhier. De KAM EB van KOOPHANDEL en EABBIE- KEN te GOES, maakt bij tleze den belanghebbenden bekend, dat bij haar van Eegot ingswege weder onder scheidene stuxken zijn ingekomen, betreffende buiten), handel en nijverheid en van beden af, gedurende veertien dagen, bij den Secretaris der Kamer: Ier visie zullen leggen. Ouder deze komen voornamelijk in aanmerking: a Onderscheidene opgaten betreffende den Engel- scben buitenlandschen handel nijverheid scheep vaart, in- en uitvoer tan vreemde eu koloniale waren, over April en Mei 1853, enz. b. Staal van katoenen goederen, gedurende de maand Mei 1853, ter verzending naar Nederi. fndie, bij het ministerie van koloniën opgegeven.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1