MIDDELEN VAN VERVOER. WiTilL liliggfiJiiiai- DUITSCHLAND.Frankfort, den J7 July. De nieuwe Groothertog Karei Alexander van Saxen-Weimar heeft zijne koinst tot den troon aan gekondigd bij eene proclamatie, waarin hij verklaart volgens de constitutie te zullen regeren. De Groot hertog, geboren in 1818, is gehuwd met de prinses Sophie, dochter van Koning Willem II der Ne derlanden. Zijne moeder was de Grootvorstin Maria Paulowna, dochter van Keizer Paul 1 van Rusland. Zoowel Zwitsersche als Zuid Duitsche dagbladen laten zich in zeer ongunstige bewoordingen uil over de landverhuizing naar Brazilië waar de kolonisten een zeer ongelukkig lot te wachten staat, omdat men hen als voorposten tegen de invallen der onbeschaafde volkstammen bezigt. Daartegen raden zij Australië aan, hetwelk gebrek aan kundige en vlijtige landbou wers heeft, die bij de goedkoopheid en vruchtbaar heid des bodems, binnen weinige jaren welgestelde grondbezitters kunnen worden. Dit gevoelen wint ook meer en meer veld, bijzonder in Zwitserland, vanwaar zich binr.en kort een groot aantal landverhui zers naar Sydney op weg zal begeven. Bij onderschei dene Duitsche regeringen begint deze toenemende land verhuizing, door welke landbouw en nijverheid we zenlijk lijden en veel geld uit het land gaat, ernstige bezorgdheid te baren. Men wil, dat zij met het oog daarop zich tol de naburige vreemde staten zullen wen den, waar deze landverhuizers zich moeten inschepen, ten einde van deze te erlangen dat hun zulks alleen vergund worde, wanneer zij voorzien zijn van de noo- dige bewijzen, dat zij met toestemming hunner rege ring het land verlaten, aan de militaire dienst voldaan en geene schulden achtergelaten hebben. Kr zou ook sprake zijn, om van deze landverhuizers eene zekere som als afkoopgeld te eischen. De hondsdolheid verspreidt zich in Duitschland meer en meer van het noorden naar het zuiden en heeft een epidemisch, en dus een zeer gevaarlijk ka rakter aangenomen. Men is gewoon de verhouding der dolle honden lot de geheele hondenbevolking eener stadveel te laag te schatten. Te Berlijn waar deze bevolking iets meer dan 20,000 bedraagt, werden gedurende de laat ste 18 maanden meer dan 120 dolle honden (som migen zeggen zelfs 500) gedood. Dat de hondsdol heid niet slechts in de heete zomermaanden zich open baart is bekend; van de genoemde 18 maanden schijnt zelfs de maand December 1852 te Berlijn de meeste gevallen van dien aard te hebben opgeleverd, namelijk 13. ENGELAND. Londen den J5 July. Van hel gouvernementsdepot te Southamlon zijn, den 11 den dezer, nogmaals, per de Slaiisman en Él- lenborough. 700 emigranten, meerendeels volwassene en ongehuwde Jersche vrouwen, naar Australië ver zonden. Volgens berigten uil Porlmonlh, van den lOden dezer, die door de Times worden medegedeeld, is van de admiraliteit bevel ontvangen tot het bouwen van zes nieuwe linieschepen, alle met sloomschroeven voorzien, en wel drie zeilschepen en drie fregatten. Verder blijkt uit die berigten, dat de onlangs gemaakte nieuwe verordeningen op de aanwerving van zeelieden voor de vloot die hooger loon en vooruitzigt op pen sioen aanbieden, maar daarentegen dienstneming voor tien jaren vorderen nog geen zeer merkbare uilwer king hadden; het nieuwe linieschip de Hertog van Wellington miste nog ongeveer 150 man voor eene bemanning van i 100. Londen, J8 Julij. H. M. de koningin is zalurdag avond kort na de aankomst op hel eiland Wight door de mazelen aangetast. Tot dus verre vertoont de ziekte niets zorgwekkends. Ook twee kinderen van 11 M. zijn aan de mazelen lijdende. FRANKRIJK. Parijs den J7 Julij. Eene beleening zoo als die nog nooit was gedaan vond dezer dagen bij de Parijssche bank van leening plaats Op een door een vreemdeling aangeboden pand hestaande uit edelgesteenten, kant en andere kostbaar heden werd de somma van 500,000 francs geleend, nadat de schatters drie dagen achtereen met de waar dering waren bezig geweest. Ingeval de eigenaar nog voor de afloop van dit jaar zijn pand inlostzal hij alleen aan renteenz. 47,000 francs hebben te betalen, daar de bank 9 pet. interest en i pet. kommissieloon neemt. Te Marseille is aangekomen de Groot-Scherif Sidi-abd-el-Salam-ben-Sidi- H agi-el Hrabi-el Ouazan en gevolg, uil 35 personen bestaande. Deze Scherif wiens gezag in alle Muzelmansche staten wordt erkend is een afstammeling van Mahomet in de regie lijn. Hij gaat ter bedevaart naar Mekka. De koningin Christina is te Parijs aangekomen. De reden van haar vertrek uit Spanje schijnt aan andere oorzaken te moeten worden toegeschreven dan die welke worden opgegeven. Na de laatste zit ting van den ministerraad, heeft de generaal Ler- sundi zich bij Isabella 11 vervoegd en haar ver zocht zich nieuwe verantwoordelijke raadslieden te kiezen. Tot reden van zijne demissie gaf hij op, dat de invloed, die door zeker iemand welke hij noemde, werd uitgeoefend onbestaanbaar was met den aard van een constitutioneel gouvernement. Vandaar vele ernstige discussiën en. beraadslagingen en eindelijk een uitstap om reden van gezondheid. Ook de Fransche bladen verhalen menig onge luk aangerigt door onweder onder anderen heeft de hagel groote schade aangerigt te Bouaan 2700 glasruiten zijn aan hel hospitaal verbrijzeld. Dier gelijke schade werd veroorzaakt in de omstreken van Brussel Antwerpen, Vilvoorden, aan het kasteel van Laeken en vele andere gebouwen. Aangaande den inarsch uit het kamp van Beverloo naar Hasselt, ver neemt men dat door de hitte 11 soldaten zijn bezwe ken en 22 in het hospitaal te Hasselt zijn gebragt. Ook de troepen welke van Namur naar het kamp marcheerden hadden veel te lijden. f Er hebben weder arrestatien plaats gehad ter zako van den mislukten aauslag bij de Opera Comique. De keizerin bevindt zich op nieuw in belang wekkende omstandigheden. lederen dag worden er van St. Cloud of uit de Tuillerien rijtuigen met meu bels naar hel zuiden gezonden. Een deel der hof bedienden van HH. MM. zijn bereids naar Eaux Bon nes vertrokken. Men verzekert dal eene zeer talrijke holhouding met den Keizer en de Keizerin derwaarts zal vertrekken. De Times van den 13 dezer deelt een merk waardig antwoord mede per onderzeesche telegraaf uit Parijs ontvangen door den Franschen minister van oorlog gegeven aan den President van de Kamer van Koophandel van Nantes, betreffende de Oosler sche questie van dezen inhoud, Wij zijn er niet op belust oorlog te maken doch indien de Keizer wien de nationale eer meer ter harte gaat dan iets ter wereld denkt dat die eer eenen oorlog noodig maakt, wij zullen dan daarvoor ook niet terug deinzen Op last van deTurksche regering zal Omar l'acha eene verkenning doen langs de linien van den Donau. De krijgstoerustingen te Konstantinopel worden steeds voortgezet. Volgens een gerucht, zou weder eene andere za- menzwering tegen 's Keizers leven ontdekt zijn ge worden. Een man moet in'hechtenis genomen zijn, op het oogenblik dal hij een pistool laadde waarvan hij wilde gebruik maken om den Keizer te vermoorden. In plaats van een pluizier—treinspreken de Lion sche bladen thans vaneen' vroomheids-treindie naar Jeruzalem georganiseerd wordt. Pelgrims, van alle punten van Frankrijk vertrokken zullen namelijk naar Palestina gevoerd worden doormiddel der pakketboo- ten van de te Marseille gevestigde Messageries Nalio- nales. De reis zal ongeveer 65 dagen duren, terwijl ieder die met dezen trein zal willen vertrekken, voor voeding, verblijf en reiskosten zal moeten betalen 1000 francs. lliDDHD, Van de volgende Artikelen te Goes, Van den J tot den 15 Julij 1853, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f 8,50. Rogge f 7,50 Vroege Gerst f 0,00. Late Gerst f 0,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 0,00. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 10,50. Rogge Meel f 9,15. allen per mudde. Boter f 0 90. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 50 cs. Leidsche Kaas 40 cs Witte Brood 34 cs. Tarwe Brood 20§ cs. Rogge Brood 17 cs. Ossen-Vleesch 50 cs. Koe-Vleesch 50 cs. Kalfs- Vleesch 50 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 70 cs. Gerookt Var ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 4,50. Late Aardappelen f 0,00. de mudde. Jenever f 65,00. per vat. IJpen Hout f7,00. Esschen Hout f 7,00. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 38,00. Lijn Olie f 36,00. hetvat. Koolzaad f 0,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. JVblJ 1853. tüsschen MIDDELBURG en ROTTERDAM van MIDDELBURG. u. m. Vrijdag 22 'smidd. 12 Zaturdag23 12 *Zondag 24 'smorg. 2 *Maandag 25 2 *Dingsdag 26 cc 2 30. *WoensdL 27 3 30. *Donderd. 28 «4 van ROTTERDAM. u. in. Vrijdag 22 'smorg. 6 Zaturd. 23 7 Zondag 24 7 -f-Maand. 25 cc 9 30. fDingsd. 26 a 9 30, Woensd.27 a 10 Donderd.28 cc 10 Op de dus gemerkte dagen treft men gewoonlijk de van Rotterdam naar Nijmegen varende Stoomboot te Dordrecht aan. Op de met f gemerkte dagen zal bij geregelde aankomst van den Spoortrein, te Rotterdamdie aankomst worden af gewacht. AOTimiTIiE DE PILLEN van SIOLLOWAY zijn een voortref felijk middel voor ongesteldheden door gal veroorzaakt t'i» gebrek aan spijs vertering De heilzame en krachtdadige uitwerking dezer pillen in galziekten, gebrek aan spijsvertering, zenuw- en andere hoofd pijnen, thans aan dezelve de voorkeur wordt gegeven boven de beste bekende medecijnen in de vooraangehaalde ongesteld heden, terwijl dezelve op eiken leeftijd en bij elke weersge steldheid kunnen genomen worden. Zij wekken de ligchaams. krachten op, versterken de geestvermogens bevorderen den eet lust en zuiveren het bloed. Diegenen welke de nadeelige ge. volgen gevoelen van eene zittende leefwijs, zullen door dezelve, eene dadelijke verbetering van hunnen toestand bespeuren, en hunne vorige gezondheid weder erlangen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0 90, 2,10, 3,30, 7,75, 15,50. 23,50. Potjes zalf a 0,90, 2,10, f 3,30, 8,15, 15,90, 23,90. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij, j. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlindén, te Bergen-óp-Zooin en bij den lieer J. Straalman, hoofd-depöthouder, te ?s Bosch, alsmede te Londen, Straat 244'HOLLO W A Y'S etablissement. GOLDBERGER'S THERMO ELECTRISCHE ItiXGËJX. IR ALLB SOORTEN. Deze volgens wetenschappelijke berekening, in de hoogste perfectie vervaardigde en sterk werkende RINGEN zijn bij alle soorten, hetzij K Ionische, hetzij T o n i s c h e, kram pen in de vingers aan te bevelen. Ook bij de zoo veelvul dig voorkomende schrijfkramp zijn zij van het grootste nut. Niet minder heilzaam zullen ze bevonden worden bij ver lamming, verdooving, krachteloosheid en rheumatische pijnen in de vingers. Zij geven kracht en rekbaarheid aan de spie ren en zenuwen. Ze kosten 1,20 en ƒ1,80. De OORMAGNETEN door den Hr. J. T. GOLDBERGER naauw- keurig naar de opgaaf en waarnemingen van beroemde Ge leerden vervaardigd, bezitten de eigenschap de hevigste hoofd pijn, wanneer zij van rheumatischen oorsprong is, in korten tijd te genezen. Zij dienen met hetzelfde goed gevolg tegen rheumatische kiespijn eo oorsuizen, de gewone voorbode van hardhoorigheid en oorpijn. Daar meest alle zenuwen van het hoofd in de nnbijhijd der ooren zetelen, is dat niet alleen de plaats waar de Magneten het best gedragen kunnen worden, maar ook die waar zij de meeste uitwerking doen zullen. Zij moeten zoo achter het oor gehangen worden, dat de N [Noord- pool) naar beneden hangt; dan bindt men er een zijden doek om, tot de pijn geheel verdweenen is, hetgeen gewoonlijk in weinige uren geschiet. Deze oormagneten zijn in onderstaande Depots te verkrijgen voor 1 3o. Amsterdam Verkoophuis. Axel, J. W. Verbeek Vrolijk. Goes, C. VREEKE en J. B0UWENS. Middelburg, A. En- geler Oomp. Tholen, T. J. Maas. Vlissingen, A. M. Kalb- fleisch Te Goss, bij F. Klekuwbns Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2