onder stond aan den hals en arm eenige ligte won den toegebragt en heeft het zich op de tafel bevin dende goed aan stukken geslagen doch overigens al daar geene schade veroorzaakt. Te Noordbroek is een der wieken van den koren molen Aurora toebehoorende aan den heer B. G. Sissingk door den bliksem getroffen zoodanig dal dezelve weinig waarde meer heeft gelukkig is er geen brand ontslaan. Te Siddeburen sloeg de bliksem in den aldaar staanden korenmolen van de wed B. A. Klimp en vernielde of beschadigde de koningspil en andere 'ge deelten ran het molenwerk. De brand welke er ontstond had echter gelukkig geene gevolgen, maar schijnt zich zelve te hebben uitgedoofd. ~mwïmriffiiwiriiiiBT DUITSCHLAND. Frankfort. JO Julij. Te Kludzin district Bromberg, heeft op den 29 Junij een onweder een zeer betreurenswaardig ongeluk veroorzaakt. Terwijl de woning van zekeren landman door het hemelvuur in brand werd gezet doodde de bliksem tevens den 17jarigen zoon et; de vrouw des huizes, kwetste een anderen zoon benevens het kind hetwelk op den schoot der moeder lag, daarenboten werd later eene 7jarige dochter, die naar eene andere kamer was gevlugt, geheel verkoold uit den puinhoop der verbrande woning te voorschijn gebragt. De krijgsraad te Pesth heeft Blanca gravin Telekybeschuldigd van revolutionaire intrigues tot 10 jaren gevangenis veroordeeld eene gouver nante en kamenier die beiden aan hare plannen hadden deel genomen, zijn mede veroordeeld, de eer ste lot 5 jaren en de laatste tot 13 maanden gevan genis. Uit Athene wordt van den 24sten Junij ge meld dat men daar wilde welen dat de bewoners van Candia (het oude Creta) zich lot de koningin van Engeland hadden gewend, met verzoek om haar protectoraat. Uil Konslantinopel en Trier wordt hetzelfde gemeld. Dat de Engelschen zeer groole begeerte naar dat eiland hebben blijkt uil de om standigheid dat men reeds sinds lang bezig is met het opmaken van land- en zeekaarlen van dal eiland, tot welk einde voortdurend twee Britsche schepen in die wateren liggen. Op Malta zouden 15,000 man Britsche linietroepen zijn ontscheept. fFeenen, JO Julij. Van het oogenblik, op 'twelk de Bussen in de vorstendommen zijn binnen gerukt is het beheer der brieven - en der paardenposterij onder loezigt gesteld van Bussische militairen. ENGELAND. Londen, den J2 Julij. De overheden te Manchester hebben besloten aan de policie-agenlen twee schellingen meer loon ir. de week te geven. Zij zijn vooral tot toegeven genoopt door de beduchtheid der ingezetenen dal de orde veistoord zou worden door de vele "eiklie dert die te Manchester den arbeid gestaakt hebben ten einde eene verhooging van arbeidsloon af te dwingen. II. Zalurdag heeft ladij Pandeleur in het graafschap Clare in eene caleche slaande de kan didatuur van haar man in 't openbaar aanbevolen; zij werd zeer toegejuicht door de aanwezige kiezers Van Havannah wordt berigt dal een aantal slaven op rrieuw aan land gebragt zijn, Gedurende het tegenwoordige jaar bedraagt het getal bij de ne genduizend. Men verwachte dal de gouverneur Ca- nedo door generaal Cordova zou vervangen worden De beruchte slavenhaler Lady Suffolk was gear riveerd en had 1160 slaven aan de zuidkust ontladen. Bij het verlaten van Afrika had hij 1300 slaven ann boord hij was daardoor zoo vol geladen dat de kapitein verheugd was de zieken en dooden in zee Ie kunnen werpen. Te dier zake heeft lord Palmerston in het Huis der gemeenten maandag verklaard, dat eene nota aan de Spaansche regering omtrent den voortgezetlen slavenhandel is opgezonden. In de Vereenigde Staten heeft in den laatsten tijd eene ongekende hitte geheerscht welke zeer nadeelig gewerkt heeft op den gezondheidstoestand. Te Nieuw-Yovk o. a. zijn in de laatste week 561 personen overleden, zijnde 232 meer dan in de vorige. Vooral koos de dood zijne slagtoffers onder de kin deren. Volgens berigt nit Monte-Video van II Mei, had den 1 dier maand een gevecht tusschen de vaar tuigen van Buenos-Ayres en die van Urquiza plaats gehad waarbij twee der eerstgemelde veroverd en verscheidene andere vernield waren. Prins Albert is door de mazelen aangetast. De loop der ziekte is gunstig. Het hof van assises heeft gisteren Charles Broese en Klaas de Leeuw beschuldigd van na maken van Nederlandsche bankbiljetten, schuldig be vonden en dien ten gevolge eerstgenoemden tot 12 maanden gevangenzetting en laalsgeinelden tot lOja- ren deportatie veroordeeld. FRANKBIJK. Parijs den JO Julij. Het is thans zoo goed als zeker, dat hel kotnplol in de Opéra Comique een ernstiger karakter had dan men aanvankelijk dacht. Men wil zelfs dat de daar II, betrokkenen het plan hadden gesmeed om niets meer en minder dan een pelotonsvuur op den keizer los Ie branden, zelfs met de zekerheid, dat zij daardoor ook hen zouden treffer. die het hoofd des staats omringden. Om het plan te doen gelukken en vóór den tijd geen vermoeden op zich te laden, zou den zij overeengekomen zijn. om met luide stemmen ie roepen leve de Keizer Men zegtdal er ei genlijk geene partijleus in den aanslag te zoeken is buitendien zou trouwens elke partij onmiddeltjk ten gronde gaan die aan zulk eene verfoeijelijke daad hare hand durft leenen. Verder zegt men, dat gelijktijdig met de beweging, die op hel gelukken van den aanslag te Parijs ge- vi Igd zou zijn een opstand in andere oorden des rijks moest uitbreken. Een deel der beschuldigden wordt nog afgezonderd gehouden, zoodat het met niemand het een of ander kan afspreken; terwijl de justitie in hel bezit is van gevoerde correspondentiën inel lieden in het buiten land. Een wever te Argenteuil heeft zich door op hanging van helleven beroofd, om dat hij geen kans zag om een gebrek aan eene door hem uitgevondene weefmachine te verbeteren, Mgr. FSpaccapielrobisschop van Arcado polis en apostolisch gedelegeerde van Pius IX bij Faustinas keizer van Haityis te Port au-prince aangekomen en in een buitengewoon gehoor ont vangen door den keizer. Bij deze gelegenheid heeft deze kerkvoogd eene warme toespraak tot Soulouque gehouden hem bij Konstantijn den Groote serge leken en hem den Napoleon van de Antilles ge noemd. Voorloopig kan zijne zwarte Majesteit het met deze komplimenten stellen De heer de Jforny dien de dagbladen naar Nederland hebben doen vertrekken en wiens aan komst te Petersburg ook door sommigen was berigt, vertrekt eenvoudig naar Plombiéres om een weinig rus! te genieten. Parijs. JJ July. Hier ter slede gaat men steeds voort met bel gevangennemen van personen, terzake van hel complot, 'l welk tegen hel leven des keizers zou zijn gesmeed. De minister van oorlog heeft reeds een onderzoek bevolen, ten einde de oorzaken dier ramp op te spo ren. De luitenant-generaal V Olivier is tot presi dent benoemd van de commissie daarmede belast. Onder het achtste linie-regiment, dat zich dien dag op weg naar het kamp bevond hebben almede jammerlijke ongelukken plaats gehad. Men zag b. v. soldaten, door de hitte waanzinnig geworden, in hunne wapenen bijten. Het aantal dooden is nog geenszins met naauwkeurigheid op te geven. MIDDELEN ¥AN VEEVOER. u. 5 7 m. 30. u. -[-Vrijdag 15'smidd. 12 fZatura. 16 12 8 Zondag 17 'smorg. 3 9 Maand. 18 3 9 -30. Dingsd. 19 5 10 30. Woensd. 20 5 11 Donderd.21 oc 6 JtLM 1853. tusschen MIDDELBURG en ROTTERDAM. VAN MIDDELBURG. VAN ROTTERDAM. Zaturdag 16 Zondag 17 Maandag 18 Dingsdag 19 Woensd. 20 Donderd. 21 Op de dus gemerkte dagen treft men gewoonlijk de van Rotterdam naar Nijmegen varende Stoomboot te Dordrecht aan. Op de met f gemerkte dagen zal bij geregelde aankomst van den Spoortrein, te Rotterdamdie aankomst worden af gewacht. 220se Staals-Loterij. prijzen van /'IOOO en daarboven. 5de Klasse. 13de Lijst. Geene. 14de Lijst. No. 15195 een Prijs van f 1500. No. 6252 een Prijs van f 1000. 15de Lijst. No. 11603 een Prijs van 25,000. No. 5076, een Prijs van 2500. No. 12596, een Prijs van 1000. BELGIE. Brussel, den JO Julij. Nopens de door de hitte plaats gehad hebbende ongelukken onder het 3de regiment jagers Ie voet bij hunnen inorsch van Beverloo naar Hasselt op II. Donderdag meldt de Nation eenige bijzonderheden, die allertreurigst zijn Zoo zag men onder andcien een tiental soldaten naar hel hospitaal vervoeren, die waanzinnig gewor den waren. Deze leveiden een nog veel akeliger schouwspel op, dau de hier endaar verspreide dooden en stervenden. Verder werd het oog getroffen door andere pijnlijke toorieelen hier b v. door soldaten uitgestrekt op den grorid liggende en geheel bewuste loos geworden daar door lijders, die met de ondra gelijkste smarten worstelden, zieh in wanhoop op- riglten en weer neeervielen terwijl de geheele weg als bezaaid was met weggeworpene bagage, wapenen en kleederen. Heeds zijn elf soldaten ter aarde besteld. Het mag als eene bijzonderheid worden aangemerkt, dal de soldaten zich reeds ten 4 ure 's morgens zou den op marsch hegeven en toen ook gereed waren zonder dat men weet, waaraan hel moet worden toe geschreven dat zij eerst ten 8 uur zijn vertrokken welk oponthoud voorzeker de eenige oorzaak der plaats gehad hebbende ongelukken is. aiKMHTia PUBLIEKE BESTEM1XG. De DIRECTIE van STRAAT- en ZANDWEGEN in Zuid-Beveland, zullen op Maandag 25 Julij J853, des voormiddags elf uren, in het Logement de Oude Zoutkeette Goesin het openbaar trachten aan te besteden Het MAKEN der AARDENBAAN en BE- GRINDEN van den WEG van af bij het Fort Bath, en zulks van eene lengte van ongeveer 2250 strehhende Ellen. Het bestek van dien zal ter lezing liggen van af Zaturdag den J6 Julij J853in voorschreven Loge ment en locale aanwijzing worden gedaan Zaturdag dsn 23 ditote beginnen bij de Hofstede van den Heer A. VAN Gorsele in den Reigersbergschen PolderGemeente Rilland. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Presi dent van gemeld MiddelJ Kakebeeke te Goes. DE PILLEN VAN HOLLOWAY zijn een onfeilbaar middel tegen hoest, verkoudheden en aanborstigbeid. Er zijn eiken dag zoo vele sprekende bewijzen van de krachtdadige uitwerking der pillen van Holloway in gevallen van borstziekten voortvloeiende zoowel uit verouderden hoest, als nieuw gevalle, koude, kortademigheid enz. dat een ieder hij zij jong of oud die aan zulke ongesteldheden onderhevig is, dadelijk zijue toevlugt behoorde te nemen tot deze onwaardeerbare pillen waarvan men na het gebruik de buitengewone geneeskracht zal ondervinden. Menigeen die nnauwelijks meer adem kon halen en als bet ware aan den raad des grafs stond is tot verbazing van een ieder volmaakt hersteld. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt - Doosjes pillen a 0 90, 2,10; 3,30, 7,75, 15,50. 23,50. Potjes zalf a f 0,90, 2,10, 3,30, 8,15, 15,90, 23,90. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom en bij den heer J. Straatman, hoofd-depothouder, te "s Bosch alsmede te Londen, Strant 244 HOLLO WAY'S etablissement' Te Gors. bij F. KLEErwuss Zoos.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2