MIDDENPRIJZEN IkmTmÏÏmÏÏT 111 BlUt. FARINA. Na plaatselijke inspectie heeft Z. E. zijn togt voort gezet naar deze gemeente en werd op de grenzen ingewacht door een talrijk eergeleide te paard, waar mede Z. E. om half 12 ure te dezer plaatse aan kwam waar men zich tot den ontvangst van 's ko- nings Commissaris feestelijk had voorbereid. Na de administrative inspectie heeft Z. E. belangstellend de school bezochtwaar hem een feestlied werd toege zongen vervolgens ook het kerkgebouw en de ha ven, omtrent al hetwelk Z. E. naauwkeurige inlich ting vroeg, bepaaldelijk ook over den staat der com municatie naar de overzijde. Daarna is Z. E.na eenige ververschingen gebruikt te hebben, met zijn gevolg vertrokken, onder betui ging zijner tevredenheid voor de ondervondene blij ken van belangstelling welke door Z. E. welwil lende beleefdheid nog meer werden opgewekt. Vergezeld van het eergeleide vertrok Z. E. naai Cats alwaar dezelve gelijke inspectie en bezoek aan kerk en school heeft gebragt, en vervolgens door geinteresseerden daartoe opgewachtde nieuwe bedij king aldaar met aandacht heelt in oogerischonw ge nomen. Z. E. vervolgde zijne reis verder naar Colijnsplaat en werd op de grens dier gemeente door het Cort- geensche eergeleide met dankbetuiging van 's konings Commissaris aan het zelve verlaten die door een ge lijk geleide van daar werd vergezeld naar Colijnsplaat waar Z. E. na inspectie en bezoek als voren, het mid dagmaal bij den heer burgemeester gebruikt heeft. Ten acht ure keerde Z. E. over VVissenkerke en Camperland terug van een bezoek hetwelk door de blijde ingenomenheid der ingezetenen eene geheel feestelijke togt geworden is. die wij ons vleijen dal ook bij dezen eersten magistraals- persoon in Zeeland eenige aangename herinnering moge achterlaten. Van Vlissingen wordt den 30 Junij geschreven Hel driemastschip de Roompot, kapiteio H. H. de Boer te Zierikzee te huis behoorende den 18 Februarij II. met eene lading rijst van Akyah naar Zierikzee vertrokken, is heden namiddag ten 2 ure, op de bank de Kaloot4 Engelsche mijlen ten noordwesten van Westkappelle gestrand, aan boord hebbende in hoedanigheid van loodsen twee loods- leerlingen der administratie alhier de jongelingen Engels zoon van den hoofdloods van dien naam en C. Dekker. De equipage, geene hoop hebbende oin het schip te redden heeft zich in de booten begeven waarvan eene in welke zich bevonden de gezagvoerder de stuurlieden de doctor, de loods- leerling Engels en zes matrozen, is omgeslagen, zijnde daarbij de tweede stuurman, de doctor en de leerling Engels verdronken de anderen zijn echter geluk kig weder in de boot gekomen en na anderhalf uur met de golven te hebben geworsteld, gered door den Deenschen schoener Cecilie, kapitein Petersen, van Odensee naar Antwerpen bestemd. De tweede boot waarin zich de loodsleerling Dekker en het overige der bemanning hadden begeven, is in volle zee gedreven en tot hiertoe weet men nog niet wal van dezelve geworden is, - Uit nadere berigten verneemt men. dat kapitein de Boer eerst niet te bewegen geweest was zijn schip te verlaten, en slechts had toegegeven toen alle hoop op redding verloren was. De boot bemand door den loodskweekeling Dekker, en een gedeelte der equi page, is behouden aan hel fort den Haak geland. Het schip is later vreder vlot geraakt, binnenwaarts ge dreven en met adsislenlie van den schokker uit Zie rikzee of Brouwershaven aan het Witte Duin ten an ker gebragt, alwaar het op 14 voet water is gezon ken en hoogst waarschijnlijk geheel weg zal zijn. De tegenwoordigheid van geest van den eersten stuur man wordt bij dit ongeval zeer geroemd. Aan de Londerische beurs wordt tegenwoordig veel gehandeld in de aandeelen der Nederlandsche Land-aanwinnings-compagnie. Volgens berigten van ooggetuigen verkeert tie onderneming in zeer gunstige omstandigheden en zullen in de maand Augustus 2000 morgen gronds in bebouwing worden genomen Ofschoon vooreerst het dividend op slechts 5 pCt zal worden bepaald gelooft men reeds in weinige jaren het oorspronkelijk kapitaal te zullen kunnen aflossen. De heer Lassaigne heeft gisteren avond ten 6 ure 40 minuten zijne derde luchtreis alhier de een en dertigste der door hem gedane, ondernomen. Uithoofde van het onstuimig geworden weder, heeft op algemeen verlangen van het aanzienlijke publiek dat zich in het cirque bevond de dame die vol gens gedane aankoudiging geheel gereed was om op een leeuw gezeten de reis mede te maken van haar voornemen afgezien, toen onmiddelijk daarop de heer Lassaigne vau twee togtgenooten vergezeld de lucht reis heeft aanvaard. Pijlsnel en niet minder statig dan de beide vorige keeren rees de ballon tot groot genoegen van duizende toeschouwers omhoogen dreef in eene noordoostelijke rigting voort, terwijl hij lang met belangstelling werd nagestaard. Ten half negen ure is de ballon nedergekomen in den Zuidplaspolder op ongeveer een half uur alslands van Waddingsveen waar de luchtreizigers op eene zeer beleefde en gastvrije wijze werden ontvangen door den heer T. Tom. Dz. De heer Lassaigne was het publiek zeer dankbaar dat het heeft willen toestaan, dal zijne vrouw de reis niet mede maakte uil hoofde van de vele gevaren waarmede de reis vergezeld ging bij het passeren van de wolken, waar zij als door het water overgoten werden, Iemand heeft te Parijs een middel uitgevonden, om inenschen uit het water te redden. Hij begeeft zich te dien einde in hetzelve, gekleed met een pan talon van gom-elastiek en voorzien van eene ceintuur, waarin het geheim bestaat en met behulp an welke hij zich naar verkiezing op het water bewegen kan. Hij heeft inel zes soldaten, die even zóó gekleed wa ren, de Seine overgezwommen van de brug van Jena naar Sèvres, welke proef volkomen is gelukt. De mi nister van oorlog heeft naar men zegt bereids een onderzoek bevolen naar deze nuttige uitvinding ENGELAND. Londen, den 26 Junij. De ontevredenheid en opgewondenheid onder de werklieden te Stockport, Blackburn en andere plaat sen welke op het niet erlangen van het door hen aangevraagde verhoogde werkloon, hunne werkzaam heden eenparig gestaakt hebben duren tot groote veronlrnsting der overige bevolking, vooralsnog voort. Meer dan 80,000 hunner hebben tot dusverre de werk- j plaatsen hunner patroons verlaten. Er hebben vrij ernstige feitelijkheden plaats gehad tusschen lersche en Engelsche smeeders werk lieden in hel graafschap Wallis. Honderden hunner zijn ernstig gewond zoodal zij geen werk konden verrigten. 29 Mei. De doopplegtigheid van den jongsten prins Leopold George Duncan Albert, had gisteren in de kapel van hel paleis van Buckingham plaats, die lot dat doel even smaakvol als prachtig was ingerigt, De doopgetuigen waren de koning van Hannover de prinses van Pruissen prinses Maria van Cam bridge en de prins van Hohenlohe Langenburg. De dienst ving aan met de uitvoering van den 84sten psalm naar eene compositie des konings van Han nover door wien ook. op de vraag des Aarlbisschops van Canterbury aan de doopgetuigen de namen ge noemd werden welke de vorstelijKe doopeling ont vangen moet. H. M. de koningin droeg bij deze pleglige gelegenheid een kleed van wil gros de Naples bezaaid met zilveren sterren en met kant en witte zilveren linten gegarneerd. In de diadeem van edel gesteenten welke haar hoofd tooide, vonkelde de be roemde groote diamant Kohinoor. H. M. droeg ver der het lint dér orde van den Kouseband en den kou seband als armsieraad. Be koning var, Hannover was in huzarenuniform prins Albert in dien van veld maarschalk en de jonge prins Alfred in nationale Scholsche klecding, Des avonds werd ten hove een groot banket gegeven, Behendig verspreide verontrustende berigten zijn oorzaak, dat de overheid in Lombardije met verdub belde waakzaamheid té werk gaat de houding der bevolking van Milaan en de provincie duidt echter aan dat die waakzaamheid onnoodig is. De maar schalk Radelsky blijft inmiddels met veel gestreng heid te werk gaan wat de Piémontesche Regering bitter grieft graaf Renhberg heeft te vergeefs ge tracht van den maarschalk eenige bewilligingen te ver werven nopens het ten uitvoer leggen van het sequester. Uit Perzië worden treurige berigten ontvangen: In de hoofdstad Teheran woedde de cholera der wijze dat drie vijfde gedeelten der bevolking in het gebergte gevlugt waren. De stad Scliiras de hoofdstad der Perzische pro vincie Ears die in 1824 door eene aardbeving die zes dagen en nachten dnurde voor de helft werd ingezwolgen waarbij hel grootste gedeelte der inge zetenen omkwam, is in den nacht tusschen den 1 en 2 Mei op nieuw bijna geheel door eene aardbeving vernield. 10,000 lijken had men reeds van onder het puin gehaald en men vreesde ten gevolge daar van voor het ontstaan van pestziekten. Te Ispahan, de tweede hoofdstad van het rijk, had men volslagen gebrek aan drinkbaar water. Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 16 tot den 30 Junij 1853, Mei inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarive f 8,05. Rogge f 7,50 Vroege Gerstf 5,00. Late Gerst f 5,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00. Witte Boonen f 0.00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 8,75. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 10,05. Rogge Meel f 9,00. allen per mudde. Boter f0 80. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 50 cs. Leidsche Kaas 40 cs Witte Brood 33| cs. Tarwe Brood 20 cs. Rogge Brood 17 cs. Ossen-Vleesch 50 cs. Koe-Vleesch 50 cs. Kalfs- Vleesch 50 cs. Schapen-VJeesch 35 cs. Lams-Vleeseh 35 cs. Versch Varken-Vleesch 70 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 9,00. Late Aardappelen f 3,00. de mudde. Jenever f 65,00. per vat. IJpen Hout f7.00. Esschen Hout f 7,00. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 38,00. Lijn Olie f 36,00. hel val. Koolzaad f 0,00 Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned,pand. Maanday, den JJ Julij J853, des voormiddags ten 11 uur, GvE&"'v"ï'r H dorps-herberg te Ril- -.,v- ian^ zaj (joor b.et bestuur van 's Lands Domein en door de particuliere mede-gereg- tigdenten overstaan van den Notaris van den Bussche te Goes residerende, worden overgegaan om in het openbaar te verhuren, de TIENDEN over den jare en oogst van 1853der vruchten ge wonnen en te velde staande op de weder ingedijkte gronden van Maire, Gemeente Rillandthans bekend als Frederica-polder. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den heer ontvanger der Registratie te Goes, en bij genoemden Notaris. DU BARRY'S GEZONDHEID EN KRACHTGEVEND Voor Zieken van allen ouderdom en zwakke Kinderen. Ee-n aangenaam ONTBIJT en AVONDETEN. Wordt in onderstaande Dépots verkocht Amsterdam Verkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Goes, C. VREEKE en J. BOUWENS. Middelburg, A. Enge- ler comp Tholen, A. J. Maas. Vlissingen, A M. Kalb- fleisch. Zierikzee O. van Schaik. 2 Guld. 3§ Guld. 8 Guld. 16 Guld. 1 Ned. Pd. 2~Ned. Pd. 5 Ned. Pd. 12 Ned. Pd. blikkeu Doozen. Eene Hollandsche gebruikaanwijzing is om iedere Doos Wij waarschuwen voor nagemaakte soorten. kunuen"' geen betê^ geneesmiddel kiezen, dan deze onwaardeerbare pillen; wan neer men dezelve in matige hoeveelheden gebruikt, en daarbij goede dieet houdt, zal men spoedig hersteld zijn. Hunne versterkende natuur verlevendigt de verteringskracht der maag. Gal en ongesteldheid aan de lever verdwijnen spoedig voor derzelver geneeskracht en zij kunnen dus niet genoeg worden aanbevolenaan diegenen welke langen tijd in over- zeesche heete landstreken verblijf hebben gehouden. Ook als huismiddel zijn zij zeer aan te bevelen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a 0 90, 2,10, 3,30, 7,75, 15,50, f 23,50. Potjes zalf a f 0,90, 2,10, 3,30, 8,15, f 15,90, 23,90. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Ver!inden, te Bergen-op- Zoom en bij J- Straatman hoofd-depöthouder te "s Bosch, alsmede te Londen, Strant 244 HOLLOW AY'S etablissement. Te Coks, bij F. Klekcwkks Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2