fiOESSURE COURANT i mti. DONDERDAG 30 JUNIJ. GEMEENTE-RAAD TE GOES, BEKENDMAKING uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op Feestdagen. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Adverlentien worden a SO cis. de regel geplaatst,. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan J6 regels d f J,20 behalve het Zegelregt. De COMMISSARIS des KONINGS in de PROVINCIE ZEELAND Verwittigt de belanghebbendendat de eerste bij eenkomst der zomervergadering van de Provinciale Staten van dit Gewest, zal plaats hebben op Dings- dag den 5 Julij aanstaande des voormiddags ten elf ure in de daarvoor bestemde zaal in de Abdij te Middelburg en dat de toegang tot die zaal voor hel publiek zal moeten plaats hebben door de deur ter zijde van het gebouw der Concertzaal op de GroenmarW aldaar. Middelburg, den 27 Junij 1853. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. OPENBARE VERGADERING van den ten raaohuize aldaar OP VRIJDAG DER J JULIJ J853. des namiddags ten zes ure. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1. Inlichtingen betrekkelijk de op te rigten bijzon dere school van de eerste klasse. 2. Benoeming commissie tot het in werking brengen der stadsschool voor minvermogenden. 3. Verordening op de honden. 4. Verordening op het bouwen hersteilen en af breken van gebouwen. 5. Ontwerpen tot heffing van plaatselijke belastingen: a. marktgeld. b. opcenten op de personele be lasting. c. idem op de grondlasten. 6. Rapport der commissie voor het armwezen be trekkelijk de diaconie. 7. Idem van die voor den aanleg van den stadswal 8. Idem betrekkelijk de verbetering van het onder wijs in de fransché school. 9. Voorstel nopens transport-vervangings en verple- gings-kosten van veroordeelden ter zake van be delarij in de kolonie van weldadigheid. 10. Verzoek van J. Dekker, Lz. om grond op erf pacht. 11. Mededeeling van ingekomene stukken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaat dat heeren Gedeputeerde Staten van Zee land bij besluit van den 18 Junij 1853, No. 59, vervat in het Provinciaal blad No. 95 hebben bepaald hetgeen volgt 1. De termijn voor den herijk, die volgens het besluit van dat collegie van den 30sten Maart 1853 No. 79, Provinciaal blad No. 46), met den 31 Julij aanstaande zal eindigen wordt, voor wat de ijk-arrondissementen Middelburg en Goes betreft met eene maand verlengd, zoo dat die voor die beide arrondissementen met den laalsten Augustus eerstko mende zal eindigen, 2. De herijk in het ijk-arrondissement Goes zal voor zoo ver die niet met den laalsten der loo- pende maand zal zijn afgeloopen, worden verrigt door den arrondissemenls-tjker te Middelburg F. NAGT- «JiLAS, aan wien de werkzaamheden van den ijk der malen en gewigten, alsmede van het vaatwerk in het eerstgemelde arrondissement door het departement van binnenlandsche zaken voorloopig zijn opge dragen. Alsmede dal door genoemden heer F. NAGTGLAS aan hun is kennis gegeven: dat door hem, tot af doening der aan hem opgedragene werkzaamheden in de gemeente Goesc. a. zal gevaceerd worden in de laatste helft der maand Julij eerstkomende, de juiste dagen nader op te geven en bekend te makerij zoo dat tot denherijk der maten en genigten alhier, tan den lsten dier maand tol op nadere aankondi ging niet gevaceerd zal worden. En opdat zulks algemeen bekend zij zal deze worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Contant. GOES den 29 Junij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris II. C. PILAAR. GOES den 30 Junij. Eenige dagen geleden, zoo men opgeeft den 17 dezervond men aan het strand van den nieuwen West Craaijert polder, gemeente's Heer Arendskerke, gespoeld eene tien riems sloep zonder riemen, on gemerkt en niet genummerd, ter lengte van 5 en een halve el, breed I el 45 duim, en diep 53 duim, van binnen groen geschilderd, van buiten zwart met witte rand, benevens aan den dijk aldaar, deach- lerspiegel van een schip waarop in vergulde letters de woordenMaria en Giaciaeen en ander is geborgen in de haven van de Zuid-Craaijerl. Bij besluit van den 28 dezer maand No. 48 heeft Z. M. goedgevonden: 1. Eervol ontslag te verleenen aan B. van der Mandere, als burgemeester van 's Gravenpolder c a., en aan L. de Vos als burgemeester van 's Heer Abls- kerke c. a. 2. tot burgemeester van 's Gravenpolder c. a. en 's Heer Abtskerke c. a te benoemen -G. P. Lens hoek. Bij besluit van dezelfde dagteekening No. 503, heeft Z. M. goedgevonden 1. op hun verzoek eervol ontslag te verleenen aan kVA. de Laat de Kanterals burgemeester van Kloelinge en aan A. Kakebeeke Jz., als bur gemeester van Krabbendijke c. a, 2. eervol ontslag te verleenen aan J. F. Prumers als burgemeester van Ëlle- woutsdijk aan J. Fermeulen als burgemeester van 'sHeer Hendrikskinderen c. a. aan G. Nieu- wenhuizeals burgemeester van Nisse aan J. Zuijdweg als burgemeester van Schore en Vlake en aan E. P. Lenshoek, als burgemeester van Wol- phaarlsdijk. 3. te benoemen tot burgemeester van Baarland P. Bruggeman van Borsselen J. Rottier Jz. van Driewegen en Ellewoutsdijk M Nijsscvan 's Heer Arendskerke en 's Heer Hendrikskinderen c. a. L. de Fouw Jzvan 's Heerenhoek L. Aal- bregtse Rijkvan Heinkenszand f. M. Fermande van Cleeuwerskerke.,; van Hoedekensiierke P. Ferschraagevan Kapelle c. a. J. van Duine van Kattendijke c a., 1. -G. J. van den Bosch van Kloelinge Mr. fHde Laat de Kanter van Krabbendijke c, a., D. P. Dominicusvan KruiningenSchore en Vlake, FF. J. Janssen; van Nisse en Ovezande G. HKakebeekevan Oudelande P. van PFingen van Waarde en Val- kenisse, M. Pieper van Wemeidinge, J. de Clerk, Az van Wolphaarlsdijk Mr. J. G. ab Utrecht Dresselhu: s en van Y er se lie I. kVillemsen. Eergisteren heeft te Middelburg de openbare aanbesteding plaats gehad van de begrinding van den weg, loopende van het haventje hij Wolphaarlsdijk over het durp van dien naam, tot aan den straatweg naar Goes met het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan den veerdam en steiger bij ge noemd haventje. De heer A. C Spruit le Klundert heelt dit wérk aangenomen voor ƒ18 000. Rij een hevig onweder 'twelk in den avond van Vrijdag jl. in de omstreken van Arnhem woedde, is de bliksem ingeslagen in den mast van een bij de Rijnbrug liggend schip, en ook bij FJsl in eene boe renwoning, die geheel verbrand is. Ook onder Gorsel is dien avond de bouwmanshoeve Dommerhall door den bliksem getroffen en afgebrand; in korte oogenblik- ken stond deze in volle vlam en stortte het dak in nagenoeg is niets van den inboedel geborgen en slechts met levensgevaar werden door den vader twee zijner kinderen aan de vlammen ontrukt. Amsterdam S8 Junij. In den afgeloopen nacht is in de Nes bij de boeren-vischinarkt een twist ontslaan tussclnn eenige personen, waarbij twee hun ner een man en eene vrouw handgemeen weiden. De laatste heeft met een scherp werktuig eene belangrijke wonde aan het hoofd bekomen de ver moedelijke dader is in verzekerde bewaring gesteld. Grave S6 Junij. Wij vernemen heden dat II. Woensdag ter hoogte van het dorp Maarheisdoor den hevigen golfslag veroorzaakt door de voorbij stoomende Venlosche stoomboot eene met vijf per sonen bemande en met kiezel geladene schuit gezon ken is, Drie der opvarenden zijn gered de twee anderen hebben hunnen dood in de golven gevonden. Aangezien het gerucht liep dat de stoomboot in plaats van in het voorbij varen te sloppen, nu l volle kracht zoude zijn blijven doorstooinen heeft de jus titie een des betreffend onderzoek ingesteld. Men ineldt uit Wijhe van den 25 Junij Een 63jarige landbouwer uit deze Gemeente reed gisteren avond ongeveer ten 6 ure met zijn' ledigen houtwagen, waarvoor hij twee jonge paarden gespan nen had, uit het dorp huiswaarts. Op den puinweg gekomen begonnen de paarden pogen blik ku lij k te hollen. De man wilde zich door van den ivagen te springen redden, en kwam daardoor zoodanig met het hoofd op den grond, dat hij naauvvelijks 15 mi nuten later overleed. Texel. S6 Junij. Als e«n bewijs voor de belang rijkheid van den veestapel op dit eiland, kunnen wij uit echte bron mededeelen dat er van 20 Mei tot 20 Junij uit de haven van het oude schild alhier zijn uitgevoerd 16,400 lammeren, 420 koeijen en 140 ossen ongereKend de paarden kalveren en stieren en neemt men bij deze cijfers het vee van hel Eijer- land Waal en Koog uitgevoerd dan kan men het eerste getal veilig op 18,000 -tellen. Wanneer men nu in aanmerking neemt, dat de prijs der lammeren, vóór den uitvoer naar Engeland hier dikwijls 1,25 a ƒ1,50 het stuk was, en thans voor dezelfde kwa- liteit,/10,a ƒ12,wordt besleed, dan kan men zich een denkbeeld maken van welvaart op dit ei land. t

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1