BSlTIIk IUWWIMMH. AiiimiTKH doet ons leed te moeten melden, dat de luchtreizi gers ook daar weder werden aangevallen om zoo genaamde schadevergoeding wegens het nederkomen op hel land De heer Lassaigne zag zich provi sioneel verpligtzijn ballon achter te laten en is al hier zonder denzelven teruggekeerd. Den 21 dezer arriveerden des middags ten 3 ure HH. KK. HH. Prins Hendrik en H. D. gemalin, te Rotterdam en begaven zich naar het gebouw der Kon. Wed. Yacht-Club, voor die gelegenheid expres- selijk met zorgen smaak opgesierd. Ondubbelzinnig en hartelijk was de ontvangst welke HH. KK. HH. overal genoten, terwijl noch moeite noch kosten ge spaard waren om het voor dat feest doelmatige zoo prachtig en sierlijk mogelijk voor te stollen. Ten ongeveer kwartier na 5 ure vertrokken de Prins en Prinses met gevolg per extra trein naar 's Hage. Hoogeveen SO Junij. Dp buitengewoon gunstige wending die het weder in de laatste dagen genomen heeft, is allerheilzaamst voor de veld- en tuinvruch» ten in deze gemeente en omstreken. De rogge die stond te kwijnen de boekweit die verdroogde, het gras dat bijna niet groeide is door de afwisseling van warmte en regen thans met eenen groeijenden tint prijkend. Bovenal levert het gras dat men op vele plaatsen begint te maaijenofschoon ook wat laat fiks wat op. In een woord zoo schaarsch er alles voor eenige weken uitzag zoo voordeelig slaat het nu. DUITSCHLAND. Frankfort, J9 Junij. Een paar dagen na het huwelijk van den Prins Fre- derik van Hessen met de Prinses /lnria van Pruisseri en terwijl de jeugdige echtgenooten zich ter rust had den begeven, opende een mar, met ontblooten degen, plotseling de ledikants-gordijnen. De prinses slaakte een gil, maar de prins, driftig opstaande, greep den man bij de kraag en riep om hulp. Eenige bedien den kwamen aansnellen en maakten zich van den man meester. Uit de instructie is gebleken dat hij be hoort tot de veldjagers, die belast zijn inet het over brengen van diplomatieke depêches. Hij zeide dat hij, meenende dat zijne bruid hem misleide en in ver standhouding stond met een bewoner van het paleis, om zich hiervan te verzekeren besloten had al de kamers van het paleis te doorzoeken. De instructie wordt voortgezet en een geneesheer is belast den man gade te slaan, om den staat van zijne geestvermogens te onderzoeken. IVeenen, dl Junij. Uit Rome melden de jongste berigten, dat de politie eene algemeene razzia tegen de hoeden ondernomen heeft. Des ochtends vroeg deed zij een inval in alle hoedenwinkels en voerde daaruit alle hoofddeksels weg welke var. een ver dachten vorm of kleur waren ja zij ging nog ver der en nam op straal onderscheidene personen hun de hoed van het hoofd. De politie heeft het voorname lijk voorzien op de ligtbrüine hoeden met srnallen rand en lage bol. ENGELAND. Londen den dó Junij. Het aantal fabrieken te Stockport, die tegenwoor dig werkeloos zijn bedraagt 29. Er zijn nog 10 die werken laten, doch deze fabrieken zijn van weinig beleekenis. Onder die welke opgehouden hebben te werken bevinden zich eenigen welke een groot aantal werklieden onderhouden; zelfs is er eer.e onder, die wekelijks 1500 pd. st. aan loon uitbetaalde. De anderen betalen gemiddeld 7 a 800 pd. st. wekelijks uit. De eerste gevolgen van dezep stilstand zijn ten hoog ste nadeelig voor den kleinhandel in deze stad. De werklieden hebben reeds verscheidene bijeenkomsten gehad, waarin echter de grootste gematigdheid heersch te. De fabriekanten hebben zich vereenigd en een adres aan de werklieden gerigt waarin het aanbod herhaald wordt o:n eene verhooging van 5 en 8 p. loon toe te slaan. FRANKRIJK. Parijs den J9 Junij, Sinds lang heeft men niet weder van de vereeni- ging der Bourbons gewaagd, Men wil thans weten, dal de hoofden der vereenigings-parlij de beste ver wachtingen koesteren de jongste reis van den her tog de Broglie moet den gunstigsten invloed op deze kwestie hebben uitgeoefend en de vereeniging zou thans op de volgende voorwaarden tot stand komen Eenvoudige onderwerping der Prinsen van Orleans aan den wettigen Koningerkenning van den titel van Koning in den persoon van Koningin Marie Ameliede kwestie der vlag zou uitgesteld worden, terwijl de graaf de Chambord beloofde die vlag aan te nemen, welke bij zijne terugkeer in Frankrijk door de meerderheid werd gevoerd. Indien dit programma juist is, dan bewijst het, dat van wederzijde conces- sien zijn gedaan. De prinses der Asturiën ofschoon naauwelijks t«:ee jaren oud, heefteen verzoekschrift ontvangen; het is het eerste dat tol het vorstelijke kind is ge rigtzie hier onder welke omstandigheden: Jose Navarro Fuentes soldaat bij het regement kavallerie van Almansar, thans te Burgos in bezetting, was, wegens moord op een zijner kameraden gepleegd door den krijgsraad tot den kogel veroordeeld, welk vonnis door het hooge militaire geregtshof was be krachtigd. Fuentes stelde zelf een adres aan de jonge prinses der Asturiën op waarin hij Hl K. H„ ver zocht bij hare doorluchtige moeder de koningin haren kinderlijken invloed te bezigen, opdat H. M. hem genade verleene. De koningin vernemende dat Fuentes in eene vlaag van minnenijd de mis daad gepleegd had, welke zijne veroordeeling ten ge volge had, en dat hij vroeger niet alleen een onbe rispelijk gedrag had geleid, maar zich onderscheiden had door naauwgezetheid in de dienst en zachtheid van karakter heeft hem volkomene kwijtschelding der opgelegde straf verleend. Te Villiers heeft eene gelukkig zeer zeldzame gebeurtenis plaats gegrepen Een kind van zes jaren heeft zich aan moord schul dig gemaakt. Twee meisjes, een van negen en een van zes jaren, waren op dezelfde kostschool geplaatst. Het laatste klaagde dat men jegens haar onregt had gepleegd ten einde de andere te bevoordeelen en van dien tijd liet zij geene gelegenheid voorbijgaan zonder van hare verbittering blijken te geven. Dezer dagen, op de wandeling, bevonden zich beide meisjes aan den kant van den weg een zwaar met steenen beladen wagen reed voorbij het jongste meisje stond achter het oudste en sliet haar met kracht voorover, zoo dat het onder het wiel geraakte Voor dat de toeschouwers van deze wraakzuchtige daad, het meisje konden te hulp snellenwas haar hoofd onder het wiel verbrijzeld. In het dagblad van Konstantinopel van den 29 Mei leest men de volgende bijzonderheden nopens een vermetelen aanslag van het bandietenhoofd Yani Caterdjiop eene deputatie, die door den senaat van Samos naar Konstantinopel was gezonden. Dealgemeene raad en de Senaat van Samos, gevolg gevende aan den wil der Verhevene Porte en met hel doel om den afloop van aanhangige zaken te be spoedigen benoemde eene deputatie van notabelen aan wie de zending werd toevertrouwd om de aan de Porie verschuldigde schatting over te brengen, en de ondersteuning der Turksche regering in te roepen in de aangelegenheden van het eiland en tegen de in trigues die, van Konstantinopel uitgaande, de rust op het eiland benadeelden. Tot leden dier deputatie werden benoemd, de heeren Georges Carayanides, Conilandin Théochari en Georges Nicolaos. De Senaat stelde in handen dier heeren eene som van 100.000 piasters in goud en zilver op rekening der te betalen schatting, gaf hun alle noodige brieven en bescheiden mede alsmede onderscheidene voor het eiland hoogst belangrijke documenten. Bovendien werd aan de deputatie eene som van 10.000 piasters voor reiskosten mede gegeven, en liet men haar scheep gaan opeen aan de regering van het eiland behoorend vaartuig ten einde naar Ghiavourkeui in Azie te stevenen, en van daar de reis overland naar Smirna voort te zetten. De afgevaardigden kwamen na eene gelukkig vol- bragte reis op de kust van Ghiavourkeui aan, en zon den naar het een uur verder gelegen dorp om de noodige paarden, die weldra met drie geleiders ver schenen. De afgevaardigden verlieten toen het schip, stegen te paard en reden naar Ghiavourkeui. Naau welijks waren zij echter te halverwege gekomen of vijf goed gewapende mannen, ieder voorzien van een geweer met dubbelen loop vertoonden zich op het onverwachtwierpen zich op paarden en menschen, bonden den afgevaardigden de handen op den rug en beroofden hen van al wat zij bij zich hadden, met inbegrip der bovengemelde 110,000 piasters. De bandieten begaven zich toen naar het vaartuig, bon den den kapitein en de matrozen aan het want vast keerden terug om de afgevaardigden te halen die zij met de geleiders der paarden aan boord bragten en gingen toen onder zeil. Den geheelen dag la veerden zij in den omtrek, steeds beraadslagende wat de beste wijze was om hunne gevangenen op schat ting te stellen. Eindelijk besloten zij, om laat in den avond op een afgelegen fort van hel eiland Sa mos te landen hetgeen dan ook geschiedde. Zij stelden toen den heer Georges Nicolaos, den kapi tein en drie geleiders der paarden in vrijheid met de verklaring, dat zij de twee nog gevangen gehou den afgevaardigden en de vier zich aan boord bevin dende matrozen den marteldood zouden doen sterven, indien de regering van het eiland Samos hen niet binnen een tijdsverloop van drie dagen 100,000 pi asters in specie op eene aangewezen, afgelegene plaats liet nederleggen. Een en ander heeft op Samos groole ontsteltenis verspreid. Bij afwezigheid van den in den regel bij het eiland gestationneerden Turk schen oorlogschooner, ontbrak het aan ieder middel om de bandieten te vervolgen de verwanten van de zes gevangenen waren wanhopig terwijl de uit geputte schatkist het onmogelijk maakt om aan den eisch der roovers te voldoen. Ali-pacha gouver neur-generaal van Smirna, is onmiddellijk van het gebeurde onderrigt. De bandieten staan onder hel bevel van het beruchte hoofd Yani Caterdji en schijnen uit Samos zelf inlichtingen te hebben out vangen, die het welslagen vah hunnen aanslag moesten verzekeren. Ten gevolge van vroegere aanvrage, zijn bij den on- dergeleekenden voor de Hongaren out vanoen van Weineldingen f 10,35 van N. N. f 3. Hij verklaart zich bereid om verdere giften aan te nemen en dezelve naai Leiden over te maken. W. L. van OOSTERZEE. Predikant. 22os'e Staals-Loterij. prijzen van f 1000 kn daarboven. 5de Klasse. 1ste Ljjst. No, 17267, 15610 8133, 1299 en 15277, ieder een Prijs van j 1000. 2de Lijst. No, 13282, een Prijs van 2500. No. 15618, een Prijs van f 1000. 3de Lijst. Geene. UIT ÖB BARS TJ3 BOOP, |pS| een TWEE BANKS RIJTUIG, hecht en sterk, daarbij weinig gebruikt; te bevragen bij M. A. KAMOSDT alhier. Tot 15 Julij e. k. UIT de Mfeafe HAND te PACHTEN, om met Maart 1854 te aanvaarden eene Kapitale en bijzonder aangenaam gelegene HOFS TEöfJ met ongeveer 5,5 Bunders BOOMGAARDWEI- en ZAAILANDEN-, onder Ovezand; te bevragen in persoon of met franco brieventen kantore van den Rentmeester JT. D E FOU WWï.aan de Groote Markt te Goes. K. WILLER 'S KRUIDEN OL.IE heeft een bijzonder weldadigen invloed op het haar en op de huid, die zij beide lenig houdt en voor uitdroogen bewaart. Zij is een extract van zekere Alpenkruiden, die het haar nieuw doen groeijen, den groei steeds gaande houden en het kraohtig glanzend en golvend maken. Niet alleen voor diegenen die geen haar meer hebben maar ook voor hen die vreezen het te zullen verliezen (gemeenlijk begint het dan eerst: rossig en stroef te worden) kan deze KRUIDEN OLIE met vrucht aan gewend worden eu het bekleedt zekerlijk de eerste plaats on*, der al de Pomaden en Haar-Olien die bekend zijn. Zij kost 1 50 de flacon. Kleine brochures die eene nadere beschrijving eene ver zameling van attesten en eene gebruiks-aanwijzing bevatten worden gratis afgegeven in onderstaande depóts Om de echte Van de verschillende nagemaakte soorten te beter te onderscheidenheeft de Heer K. Wilier eene waar schuwing op een rosa-bandje om zijne fleschjes geplakt Amsterdam Verkoophuis. Axel J. W. Verbeek Vrolijk. Goes C.VREEKE, J. BOUWENS. Middelburg. J.'C.'Kries, A. Engeler comp. Tholen T.J. Maas. Vlissingen, A M. Kalbfleisch. Zierikzee O» van Schaik. Te Gobs, bij F. klberwens Zoon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2