SCHlTTIRiJ 1853. maandag s3 ms 1. B1CTSIIS publicatie. bekendmaking. advertentie! advertentie. HARMONIE. ^SSA w- ~Ii?p k goessche (01 but. De vit gave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op FeestdagenDe Prijs per Kwartaal is J, per Post j,90. Gewone Jdver/enlien worden a SO cis. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbei igten van J6 regels d f J.ZO behalve hetZegelregl. XLS Lh* 5 Franco De COMMISSARIS des KONINGS in de Pkovincie ZEELAND. Verwittigt de Ingezetenen van dit gewest dat de Staten van Zeeland in buitengewone Vergadering zijn bijeengeroepen tegen Donderdag den 26 dezer, des avonds ten half acht uur in de daarvoor bestemde zaal in de Abdij te Middelburg, en dal de toegang tol die zaal voor het publiek zal moeten plaats heb ben door de deur ter zijde van het gebouw der Con certzaal op de Groenmarkt aldaar. Miodklbukg den 20 Mei 1853. De Commissaris des Konings voornoemd, VAN TETS. Kervolg en slot van ons vorig nummer. Gezien Zijner Majesleits besluit randen 7 Septem ber 1828 Staatsblad No 55) voornamelijk de be palingen van art. 7 en 8 aldus luidende Art. 7. De Gehuwden en Weduwena irs een of meer kinderen hebbende door sterfgeval of ander zins in de termen vallende om in de eerste klasse te worden overgebragl zullen voor de eerstvolgende jaarlijksohe inschrijving, bij Publicatie worden op geroepen orn daarvan kennis Ie geven aan hel Plaat selijk Bestuur wanneer deze kennisgeving inogt wor den verzuimd en de nalatige ten gevo'ge van dit verzuim niet bij de Schutterij is ingelijfd geworden, zal deswege door het Plaatselijk Bestuur Proces-Ver baal worden opgemaakt, en aan de bevoegde Regt- liank toegezonden ten einde de strafbepaling van art. I der Wel van den 6 Maart 1818 Staatsblad No 12) op den iialatigen toe te passen. Art. 8. De nalatige in het vorig artikel vermeld zal dadelijk bij de Schutterij worden ingelijfd legen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen de diensttijd door liern te volbrengen zal ingaan met het jaar waarin hij is ingelijfd geworden.» Roepen bij deze op alle mannelijke ingezetenen dezer Gemeente, welke op den 1 January dezes jaars hun 25e jaar zijn ingetreden hoedanige zijn die geboren in den jnre 1828 om zich van den 15 lot en met den 31 der loopende maand Mei voor de Sclintleflijke dienst dezer Gemeente ter Griffie alwaar daartoe dagelijks zal worden gevaceerd (uit genomen des Zondags) des morgens van 9 lol des namiddags 2 ure, te doen inschrijven en zich vooral' te voorzien van een geboorte of doop-exirarl ten einde zich van hunnen juisten ouderdom !er behoor lijke inschrijving te verzekeren en zich door eene verzuimde of onbehoorlijke inschrijving niet bloot te stellen aan de straf bij boven geïnsereerd 9e artikel der wel van den 11 April 1827 vastgesteld. Terwijl levens worden opgeroepen oin zich ter bovengenoemde tijde en plaatse te doen inschrijven alle manspersonen geboren in de jaren 1819 lot en met 1827, welke in vorige jaren elders ingeschreven zijn doch sedert dien tijd binnen deze Gemeente zijn komen wonen met oveiicgging van het bewijs der vroeger gedane inschrijving in term andere Ge meente, alsmede zoodanige ontslagene militairen en vreemdelingen als sedert de laatste inschrijving in de termen der Schutterij gevallen en binnen deze Gemeente woonachtig zijn. Wordende de personen, welke reeds ingeschreven zijn en deel aan de loting genomen hebben behoo rende lot de tweede klasse, zijnde gehuwden en weduwenaars met een of meer kinderen welke door sterfgeval of anderzints als riu in de termen der eerste klasse vallen aangemaand om daarvan alsmede ten boven bepaalde tijde en plaatse, kennis tegeverr. Zullende de onderscheidene daarvan te houdene registers op den I Junij eerstkomende worden geslo ten en degenen welke bevonden zullen worden ten dezen nalatig te zijn geweest en zich na dien tijd komen aangeven of ontdekt worden aan hel einde der registers ambtshalve worden ingeschreven, onver minderd de daarop vastgestelde hoeten en stiffen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gepubliceerd geafficeerd en geïnsereerd in de Goessche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 14 Mei 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. P BLAAUBEEN De Secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, daartoe verzocht bij circulaire van den Heer Com missaris des Konings in deze Provincie van den 17 Mei 1853, A No. 3195, 1ste afdeeling Provin ciaal Blad No. 74) roepen bij deze de liefdadig heid hunner ingezetenen in lol leniging van de verliezen, welke de bewoners der Moluksche Eilan den door aard of zeebevingen in het laatst van de maand November des vorigen jaars getroffen hebben. De liefdegaven welke tnen tot bereiking van dat weldadig doel zal gelieven af te zonderen zullen gaarne door Burgemeester en Wethouders aan bun ne huizen of in eene ter Secretarie der gemeente geplaatste bus, in ontvang worden genomen en over gemaakt aan den Heer Commissaris des Konings voornoemd. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat gre tig gebruik gemaakt zal worden van de aangebodene gelegenheid tot het verleunen van hulp aan ingeze tenen van Nederlandse!) Indie van waar de bijstand voor het moederland bij den grooten watersnood van 1825 niet te vergeefs werd ingeroepen. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 21 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BUHGEMEESTERen WETHOUDERS van GOES, verwittigen, ingevolge Publicatie van de Heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie van den 13 Oc tober 1820 alle Gebruikers van Landen Boom gaarden. Plantagien Tuinen, Huizen, enz. hetzij dezelve Eigenaars Pachters Baanders of Huurders dier goederen zijn alsmede alle Direclien ovei Ker ken Torens en andere dergelijke Gebouwen dal zij in de laatste tien dagen van de maanden dpril Mei, Junij en Julij tan elk jaar alle de in dezelve aanwezige Vogelnesten van Reigers, Eksters Rtaai- jen, Kaauwen Flaamsche Gaaijen PF oud- of Falduiven en Musschenmoeten verstoren en uit halen en zulks of dezelve gevonden worden it: Hoo rnen Hagen Struiken en dergelijken of wel onder de Daken der Gebouwen. Hebbende deswegens gelegd Schouwing op Woens dag den 1 Junij 1853 zullende iedere overtreding worden gestraft ingevolge de Wet. Goes, den 23 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, noodigen een ieder uit, die genegen is te solliciteren naar de betrekking van ST A DS- WERKER op den Islen Junij aanstaande valiant wordende doorbel ver zocht en verkregen ontslag van Maarten Reijnhoul', zich met biljetten aan te melden in eene op de Se cretarie geplaatste bus, voor den 28sten der loopende maand. Goes, den 21 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. De COMMISSIE tot de (ECONOMISCHE SPIJS - UITDEELING aan de Armen binnen deze Stad verwittigt een ieder die daarin belangstelt dat zij op Donderdag den 26 Mei J853, des namiddags ten half één ure in baar gewoon locaal op de Kleine Kaai alhier in het openbaar zal doen REKENING en VERANTWOORDING van hare gehoudene Ad ministratie gedurende hel winter-saisoeri van 1852 op 1853. Goes. J. VV. van KERKWIJK P oorZt den 23 Mei 853. P, J. A. van DAM, Secret Onlangs maakte de Goessche Courant u het bestaan kenbaar van eene harmonie en eindigde haar verslag met den wensch dat de deelneming door de burgerij zoo algemeen mogt worden, dat de vrees voor het te niet gaan dezer instelling ijdel, de hoop op vermeerdering van den bloei gegrond mogt zijn. Ook zijaan wie het toezigt over deze zaak is toe vertrouwd koesteren die hoop, maar deelen tevens die vrees. Om de belangstellenden beter in de gelegenheid te stellen over die zaak te oordeelen, deelen wij het vol gende mede Zes-en-twintig koperen en houten instrumenten zijn door enkele heeren voor eigene rekening aangekocht, daaraan is eene som van driehonderd gulden ten koste gelegd. Deze instrumenten zijn allen uitgegeven aan jonge lieden uit den burgerstand van wie geene opoffe ring voor onderwijs, onderhoud van instrumenten, of aankoop van nieuwe billijkerwijs kan verwacht worden en dit wel met het doelom hun gelegenheid te ge ven na volbragten arbeid, eene nuttige en aangename uitspanning in de toonkunst te vindenin later tijd hunne bekwaamheden voor allen dienstbaar te doen zijn en inmiddels voor hunne vorming iets goedvoor het genoegen der burgerij iets deugdelijks tot stand te brengen. Intusschen is tot eene dergelijke zaak in de eerste plaats geld noodigzonder dat is het onmogelijk het met veel opoffering tot stand gebragte te voltooijen. Ook bij de groote belangeloosheid van den onder wijzer, mag men aan hem voor gemiddeld twintig uren onderwijs per week, niet minder dan tweehonderd gul-

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1